wibako

Nowy stary Case 580G '85 - kilka pytań do znawców

Nowy stary Case 580G '85 - kilka pytań do znawców

Postprzez Kopacz-amator » 13 Sty 2008 01:25

Witam,
Od kilku godzin jestem posiadaczem Case 580G z 1985 r. Jest to maszyna kupiona na własne potrzeby. Jest to wiekowa maszyna, ale w jeszcze przyzwoitym stanie.
Ponieważ jestem kompletnym laikiem w koparkach, to mam parę pytań do Kolegów Forumowiczów.

Cieknie mi mocno siłownik składania łyżki tylnej. Cieknie nie przy samej gładzi tłoka, ale spod nakrętki. Czy samodzielna naprawa takiego siłownika jest możliwa?
Ile kosztuje średnio regeneracja uszczelnień siłownika do kop-ład?
Sama gładź tłoka wydaje się być w porządku.

Koparka ma spore luzy na tylnym ramieniu przy przesuwie i na siłownikach obrotu. Czy naprawa czegoś takiego jest w ogóle możliwa/opłacalna?

Jaki silnik siedzi w takiej koparce i o jakiej mocy? Czy jest kilka wersji?

Czy ktoś się może podzielić instrukcją użytkownika do starszego Case 580G (szczególnie smarowanie i wymiany olejów i filtrów)

To mój pierwszy post, więc proszę o wyrozumiałość ;-)
Pozdrawiam

Kopacz-amator
Nowicjusz

  • Posty: 10
  • Rejestracja: 13 Sty 2008 01:09
  • Miejscowość: mazowieckie

Reklama

simmet

Postprzez rafik » 13 Sty 2008 02:02

1. jest mozliwa naprawa takiego tloka , trzeba tylko uszczelniacze wymienic , a regeneracja tego tloka to nie wiem ile moze kosztowac , to zalezy od ceny czesci , ale ktos kto sie troszke zna na mechanice powinien to sam zrobic :mrgreen:
2. likwidacja luzow jest mozliwa , jest na forum kilka postow na ten temat , a co do oplacalnosci to sam mosisz zadecydowac
3. silnik w case jest chyba perkinsa , chociaz nie jestem pewien , moc podejrzewam ze powyzej 80 KM do 110 w zaleznosci od modelu
4. a po co ci DTR do smarowania , i wymiany oleju potrzebna , smarujesz co 50h , a sworznie 2 dolne w przedniej lyzce i 4 w tylniej codziennie , a olej w silniku to co 500h wymieniasz razem z filtrem , w zmienniku momentu , tak jak i hydrauliczny co 2000h razem z filtrami i paliwa filtry co 500h zeby nie miec roblemu z odpaleniem koparki
rzycze powodzenia
Gdzie diabeł nie może , tam wozidło pośle ;)

rafik
Operator

  • Posty: 479
  • Rejestracja: 09 Lut 2007 18:58
  • Miejscowość: ostrołęka

Maszyna: ATLAS 1404


Postprzez Kopacz-amator » 15 Sty 2008 22:58

OK, w takim razie proszę o jeszcze:
1. Olej w silniki - ile i jaki, by było tanio i dobrze?
2. Olej w zmienniku - ile i jaki i gdzie sięgo wlewa/wylewa?
3. Olej hydrauliczny - jaki najtańszy z przywoitych?
4. Jaki jest koszt filtrów do oleju hydraulicznego i paliwa?
Najlepiej, jakby odpowiedział ktoś, kto ma case 580G.
Z góry dzieki.

Kopacz-amator
Nowicjusz

  • Posty: 10
  • Rejestracja: 13 Sty 2008 01:09
  • Miejscowość: mazowieckie

ŁYZKA w 595 sle sama sie wywraca... DLACZEGO??

Postprzez SphinX » 31 Sty 2008 23:58

:oops: Mam problem otoż w mojej koparce (case 595sle FERMEC) codziennie rano po odpaleniu koparki, po włączeniu pompy i dotknięciu dzojstika łyżka sama się Wywija (tak jakby dzojstik był praechylony w prawo i pompa calyczas siluje sie na prożno tak jakby chciała wciągnąć cały tłok do środka.) gdy koparka sie rozgrzeje usterka ustępuje ale trwa to około 3 godzin.... co robić?? :wall:

SphinX
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 31 Sty 2008 22:09
  • Miejscowość: jarosławiec

Postprzez juras36 » 18 Lut 2008 15:13

SphinX, kolego potraktuj odrdzewiaczem wszystkie połączenia cięgien bo napewno rozdzielacz sie zacina
juras

juras36
Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 18 Lut 2008 13:02
  • Miejscowość: łódzkie

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej