wibako

3CX vs 4CX

Postprzez lordkubus » 12 Paź 2007 20:41

Ja własnie też zastanawiam sie nad 4cx.... pracowałem na tym Case i mi nie odpowiada....

[ Dodano: Wto Paź 16, 2007 11:23 pm ]
natknełem sie ostatnio na to ogłoszenie http://otomoto.pl/index.php?sect=show&id=B17412 co to ma wspólnego z 4cx ? czy poprostu to jest jcb pod naklejka new holland ? powie mi ktos cos o tej maszynie ?

Awatar użytkownika
lordkubus
Fachoperator

  • Posty: 691
  • Rejestracja: 12 Paź 2007 19:43
  • Miejscowość: Wrocław
  • Pochwały: 5

Reklama

simmet

Postprzez koptrans » 18 Lis 2007 11:01

koledzy a może mi powiedzieć ile Wam pali 3cx a ile 4cx, bo u mnie jest rożnica w sapalaniu

koptrans
Nowicjusz

  • Posty: 20
  • Rejestracja: 05 Lut 2007 19:41
  • Miejscowość: Ciechanów

Postprzez Hipo » 18 Lis 2007 13:49

lordkubus napisał(a):natknełem sie ostatnio na to ogłoszenie http://otomoto.pl/index.p...=show&id=B17412 co to ma wspólnego z 4cx ? czy poprostu to jest jcb pod naklejka new holland ? powie mi ktos cos o tej maszynie ?


Normalny New Holland LB115 a 4CX to po to wpisał w tytule żeby przy szukaniu JCB znajdowało również to ogloszenie.

Awatar użytkownika
Hipo
Fachoperator

  • Posty: 922
  • Rejestracja: 18 Kwi 2007 21:05
  • Miejscowość: Jarosław
  • Pochwały: 9

Maszyna: 3CX Contractor '08
4CX Sitemaster '07
8030 ZTS '06

Firma: ..,,__--(::) - -__,,..


Postprzez Marcin6 » 18 Lis 2007 18:17

Witam.
Jeśli chodzi o spalanie 4cx to na pewno czasami można powiedzieć że za dużo. Szczególnie przy pracy przodem w ciężkim terenie./ np. glina w której robią się pół metrowe koleiny/.
Ale z drugiej strony patrząc – nie ma do czego tego odnieść bo jaka inna maszyna poradzi sobie w takich warunkach (bez urazy dla szanownych CAT, CASE. NEW HOLLAND, Comatsu i innych).
Natomiast przy pracy tyłem odnoszę czasem wrażenie że nie ma oszczędniejszego sprzętu.

Porównujemy ostatnio z kolegą mojego 4cx z jego 3cx super w warunkach standardowych i niestety z przykrością muszę stwierdzić że 3cx super wypada znacznie lepiej pod względem zużycia paliwa od 4cx.
Porównanie wygląda mianowicie tak: tankujemy razem do fula , pracujemy na tej samej budowie, przy takiej samej pracy i jedziemy tankować wtedy kiedy ja muszę już to zrobić.
Różnica jest od 15 do 35l na zbiorniku. Każdy potrafi to chyba przeliczyć. Jeszcze jedną różnicą jest to że 4cx przy pracy przodem jest o ok. 20% wydajniejszy.

Wydaje mi się iż warto nadmienić też że wg. Interhandlera 3 cx super jest najmniej awaryjną maszyną ze wszystkich JCB.

Jednak przy próbie w ciężkich warunkach mimo równych kółek obydwu koparek 3cx po prostu nie dał rady (nie wiem czy to sprawa maszyny czy operatora). Czy tego że trzeba poświęcić min dwie godziny na umycie sprzętu. Jednak fakt jest faktem.

Reasumując więc – coś za coś. 4cx pali więcej ale mimo wszystko potrafi więcej. Jest to sprzęt naprawdę na ciężkie warunki i jeśli ktoś w takich nie pracuje ciągle lub często to moim zdaniem ekonomicznie bardziej uzasadniony jest wybór 3cx super.
Inną kwestią iest sprawa prestiżu – okręt flagowy to jednak okręt flagowy.


Tyle moich „trzech groszy” w sprawie 3cx vs 4cx.

PS Jeśli ktoś by chciał porównać inne maszyny 3cx – na małych kołach z przodu do 3cx super albo 4cx. To wydaje mi się że przede wszystkim trzeba wziąć pod uwagę to co będziemy robić daną maszyną. I jedne i drugie są dobre ale do całkiem innych prac.

Pozdrowienia dla wszyskich
Marcin

Marcin6
Pomocnik operatora

  • Posty: 53
  • Rejestracja: 15 Mar 2007 10:30
  • Miejscowość: Kołobrzeg

Postprzez rycerzgd » 13 Sty 2008 14:11

bez dyskusji case zostaje daleko z tyłu !!!

rycerzgd
Fizol

  • Posty: 34
  • Rejestracja: 11 Gru 2007 12:52
  • Miejscowość: świecie

Postprzez Hipo » 13 Sty 2008 20:24

Marcin6 napisał(a):Wydaje mi się iż warto nadmienić też że wg. Interhandlera 3 cx super jest najmniej awaryjną maszyną ze wszystkich JCB.


Chciałby są odnieść nieco do tej informacji, mianowicie rozmawiałem z dwoma serwisantami IH i żaden nie potrafił mi potwierdzić tej rewelacji, ostatecznie doszliśmy do wniosku że to chyba efekt tego że po prostu tego modelu jest najmniej w użyciu.

Awatar użytkownika
Hipo
Fachoperator

  • Posty: 922
  • Rejestracja: 18 Kwi 2007 21:05
  • Miejscowość: Jarosław
  • Pochwały: 9

Maszyna: 3CX Contractor '08
4CX Sitemaster '07
8030 ZTS '06

Firma: ..,,__--(::) - -__,,..


Postprzez SITEMASTER » 03 Mar 2008 13:56

Marcin6 napisał(a):Reasumując więc – coś za coś. 4cx pali więcej ale mimo wszystko potrafi więcej.


Jeśli nie będziesz od niej zbyt dużo wymagał to spali przyzwoitą dawkę paliwa.

Awatar użytkownika
SITEMASTER
Fachoperator

  • Posty: 705
  • Rejestracja: 13 Lut 2006 16:37
  • Miejscowość: Olkusz

Postprzez monia1983 » 24 Cze 2008 13:58

Potrzebuję pilnie instrukcji obsługi do koparko-ładowarki JCB4CX rok produkcji 1996. Jeśli ktoś ma, bardzo proszę o pilny kontakt.

[ Dodano: Pią Lip 04, 2008 9:26 am ]
Potrzebuję porady. Nie można uruchomić w koparce JCB4CX pompy hydraulicznej, nie pracuje żaden zespół. Co może być przyczyną ?

monia1983
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 24 Cze 2008 13:42
  • Miejscowość: Rogóźno

innowacje w 3cx JCB

Postprzez Karolina B. » 10 Mar 2009 12:54

Witam,

chciałabym prosić o informację, jakie innowacje oferuje (jakie innowacyjne rozwiązania) koparko - ladowarka JCB 3cx. Będę bardzo wdzięczna za jakiekolwiek informacje.

Z góry dziękuję
Karolina

Karolina B.
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 10 Mar 2009 12:45
  • Miejscowość: Poznań

Postprzez Hektor » 20 Paź 2009 20:25

Jeśli mogę dodać coś od siebie to powiem że 4cx to jest po prostu wół roboczy do ciężkiej charówy. To idealny sprzęt w ciężki teren głównie na duże budowy, potrafi dużo i wjeżdża tam gdzie inne sprzęty toną. Natomiast jeżeli chodzi o ciasne miejsca, miasto czy gęste zabudowania, czwórka okazuje się po prostu słoniem w składzie porcelany, ma zbyt mały skręt a na dodatek trzeba bardzo uważać bo przez skrętne obie osie, przy skręcie bardzo zachodzi tył... Czego nie ma w 3cx z jedną skrętną osią. jeżeli chodzi o awaryjność to wiadomo naprawy wynikające z eksploatacji, jeżeli dba się o sprzęt to nie trzeba przy nim non stop grzebać.
Widzisz wodę, piasek NIEEE kop :)))))

Hektor
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 20 Paź 2009 19:46
  • Miejscowość: ooobok Krakowa

Postprzez 95luki95 » 06 Mar 2010 18:56

Ja mam JCB 3 cx i jestem bardzo z niej zadowolony tylko mam jeden problem z nią koparkę przyprowadziłem kilka dni temu z angli i coś się stąło z elektryko. Niemogę znaleść żadnych bezpieczników w niej. Koparka jest z 2002-2003r. w tej najnowszej budzie. Spoczątku było dobrze po jakiemś czasie zanikły prawe kierunki i światła. Żarówki wymieniłem na nowe i tak się domyśliłem że to jakeiś bezpieczniki się spaliły. Jak by ktoś wiedział gdzie są to prosze o pomoc.??? :?: :?:

A i jeszcze jedno gdzie można kupić 80 cm łyche za nie wielkie pieniądze

95luki95
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 06 Mar 2010 18:45
  • Miejscowość: Łomża

Postprzez scuaz » 07 Mar 2010 10:13

CATES napisał(a):Witam:) Mam pytanie! Ktora koparka jest lepsza JCB 4cx? Czy CASE 695 obydwie te koparki sa na rownych kolach! pozdrawaim :D
Latwa sprawa , porównaj z tego samego roku jcb z case i według mnie ta co droższa to lepsza
Ostatnio edytowany przez scuaz, 31 Mar 2010 23:22, edytowano w sumie 1 raz

scuaz
Operator

  • Posty: 350
  • Rejestracja: 07 Lut 2010 11:21
  • Miejscowość: chełm
  • Pochwały: 4

Postprzez goodfun » 15 Sty 2011 14:08

Pistol napisał(a):ale 3cx na równych kołach też daje radę. 4 ma troszkę większą łyżkę i kilka koń wiecej. Za to jest dużo droższa i więcej pali. Jeżeli robisz na wynajmie to bierz 3cx na równych kołach bo i tak za godzinę pracy nie dostaniesz więcej a maszyna ci więcej spali. Jeżeli robisz na robotach to można pomyśleć o 4 cx bo liczy się wydajność i szybkość ale generalnie mszyny są porównywalne


Mówisz kilka koni więcej, ale nie mówisz na co się to przekłada. 4cx i Contractor mają mocniejsze pompy co przekłada się na siłę większą o 1/3.
Przykład:
Wszystkie 3CX z wyjątkiem Contraktora mogą unieść na tylnym wysuniętym ramieniu ok. 700kg.
4CX i Contraktor potrafią niecałe 1100kg.

goodfun
Nowicjusz

  • Posty: 9
  • Rejestracja: 14 Gru 2007 01:55
  • Miejscowość: Mosina

Postprzez lordkubus » 26 Sty 2011 21:49

goodfun napisał(a):
Pistol napisał(a):ale 3cx na równych kołach też daje radę. 4 ma troszkę większą łyżkę i kilka koń wiecej. Za to jest dużo droższa i więcej pali. Jeżeli robisz na wynajmie to bierz 3cx na równych kołach bo i tak za godzinę pracy nie dostaniesz więcej a maszyna ci więcej spali. Jeżeli robisz na robotach to można pomyśleć o 4 cx bo liczy się wydajność i szybkość ale generalnie mszyny są porównywalne


Mówisz kilka koni więcej, ale nie mówisz na co się to przekłada. 4cx i Contractor mają mocniejsze pompy co przekłada się na siłę większą o 1/3.
Przykład:
Wszystkie 3CX z wyjątkiem Contraktora mogą unieść na tylnym wysuniętym ramieniu ok. 700kg.
4CX i Contraktor potrafią niecałe 1100kg.


pompy są te same udźwigi też

Awatar użytkownika
lordkubus
Fachoperator

  • Posty: 691
  • Rejestracja: 12 Paź 2007 19:43
  • Miejscowość: Wrocław
  • Pochwały: 5

Postprzez goodfun » 27 Sty 2011 09:34

lordkubus napisał(a):
goodfun napisał(a):
Pistol napisał(a):ale 3cx na równych kołach też daje radę. 4 ma troszkę większą łyżkę i kilka koń wiecej. Za to jest dużo droższa i więcej pali. Jeżeli robisz na wynajmie to bierz 3cx na równych kołach bo i tak za godzinę pracy nie dostaniesz więcej a maszyna ci więcej spali. Jeżeli robisz na robotach to można pomyśleć o 4 cx bo liczy się wydajność i szybkość ale generalnie mszyny są porównywalne


Mówisz kilka koni więcej, ale nie mówisz na co się to przekłada. 4cx i Contractor mają mocniejsze pompy co przekłada się na siłę większą o 1/3.
Przykład:
Wszystkie 3CX z wyjątkiem Contraktora mogą unieść na tylnym wysuniętym ramieniu ok. 700kg.
4CX i Contraktor potrafią niecałe 1100kg.


pompy są te same udźwigi też



Proszę sprawdzić na stronie 13 i 14 ostatnie wartości w tabelach.

http://www.interhandler.pl/aktualizacja ... ony_w2.pdf

goodfun
Nowicjusz

  • Posty: 9
  • Rejestracja: 14 Gru 2007 01:55
  • Miejscowość: Mosina

Postprzez lordkubus » 27 Sty 2011 16:51

dociekałem o to w interhandlerze wszystko jest to samo a w tych tabelkach niby jest bład

Awatar użytkownika
lordkubus
Fachoperator

  • Posty: 691
  • Rejestracja: 12 Paź 2007 19:43
  • Miejscowość: Wrocław
  • Pochwały: 5

Re: 3CX vs 4CX

Postprzez adam101279 » 22 Paź 2011 19:42

powiem moja opinie silniejsza trwalsza lepsza do załadudku wiekszych aut wybral bym 4cx jak ci sie trafi nie zjechana to polatasz ale uprzedzam spalanie wieksze od 3cx pozdrawiam

adam101279
Nowicjusz

  • Posty: 19
  • Rejestracja: 05 Paź 2011 19:22

Maszyna: jcb


Re: 3CX vs 4CX

Postprzez grubas1058 » 21 Gru 2011 22:32

Moze któryś z kolegów napisze jak w praktyce wypada 3cx contraktor w porównaniu z 3cx sitimaster i 4cx. Interesuje mnie siła pracy przodem, czy te 20 calowe przednie kola to faktycznie taka rewelacja i jak to sie ma do 18 i 28 calowych. Interesuje mnie również spalanie (czy jest takie samo jak w 4cx) Mam zamiar zmienic moja stara kop-ład na coś nowszego ale mam dylemat co do wyboru modelu. Maszyna pod usługi na małych i dużych budowach. Bardzo podoba mi się 4CX ale to co piszą o spalaniu koledzy troche mnie przeraża. Każda rada będzie bardzo cenna. Pozdrawiam wszystkich na forum.

grubas1058
Młodszy operator

  • Posty: 188
  • Rejestracja: 25 Sty 2009 11:23
  • Miejscowość: polska
  • Pochwały: 1

3CX vs 4CX

Postprzez Krystian87 » 24 Gru 2011 20:59

Mam koparko ładowarke JCB 3cx contractor plus.Przednia koła "20" tez posiadam koparke JCB 3cx sitmaster. JA bym patrzył na to gdzie koparka pracowac dla moich potrzeb najlepsza jest 3cx.

Krystian87
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 24 Gru 2011 18:41

Maszyna: JCB 3cx Contractor i JCB 3cx sitmaster


Re: 3CX vs 4CX

Postprzez grubas1058 » 26 Gru 2011 19:47

To podpowiedz kolego Krystian87 jak się robi na tej i na tamtej. Siła, spalanie, komfort dla operatora i właściciela (kieszeni).

grubas1058
Młodszy operator

  • Posty: 188
  • Rejestracja: 25 Sty 2009 11:23
  • Miejscowość: polska
  • Pochwały: 1

PoprzedniaNastępna Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej