wibako

Sita do Łęczyca WPB 821t?

Sita do Łęczyca WPB 821t?

Postprzez grom1717 » 03 Maj 2013 18:09

Kupiłem przesiewacz Łęczyca WPB 821t, moglibyście powiedzieć jaki rodzaj sit najlepiej zastosować? Nie chodzi mi o wielkość oczka bo to sprawa indywidualna, ale u wielu producentów sit zauważyłem, że oferują sita o różnej konstrukcji, technologii. Jaka powinna być optymalna średnica drutu do danej frakcji. No i czy ten przesiewacz to dobry zakup?

edit: Będą to sita plecione kwadratowe?

grom1717
Pomocnik operatora


Reklama

simmet

Kruszarka KLEEMANN i pytanie o młot do koparki

Postprzez dawidg2 » 03 Maj 2013 18:36

peckiel, wydziel do nowego tematu zapytanie kolegi grom1717,

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Kruszarka KLEEMANN i pytanie o młot do koparki

Postprzez pprzestrzelski » 04 Maj 2013 08:46

Leczyca moim zdanie najlepszy polski producent bardzo dobry wybór prawdopodobnie masz go stacjonarnie i będziesz plukal na mokro więc powinieneś szukać sit poliuretanowych bo są dużo trwalsze
Peckiel serwisu jako tako chyba nie ma w białymstoku Cat prowadzi teraz sprzedaż McClasky ale nie wiem po co ci specjalistyczny servis. Konstrukcja przesiewacz jest banalnie prosta silnik przeważnie deutz albo cat i parę pomp zebatych o stałym wydatku żadnej zaawansowanej techniki

pprzestrzelski
Pomocnik operatora

  • Posty: 60
  • Rejestracja: 17 Paź 2009 15:40
  • Miejscowość: Łomża
  • Pochwały: 2

Kruszarka KLEEMANN i pytanie o młot do koparki

Postprzez peckiel » 04 Maj 2013 11:30

Właśnie tak patrzyłem, że jest to bardzo prosta konstrukcja także powinienem sobie poradzić bez problemu w razie jakiejkolwiek awarii co bym nie kupił. Silnik w tych co oglądałem to był Deutz. Dasz mi najwyżej namiar na tego producenta sit, o którym mówiłeś.
Roboty ziemne i drogowe, sprzedaż kruszyw, wynajem maszyn

Awatar użytkownika
peckiel
Fachoperator

  • Posty: 4455
  • Rejestracja: 05 Mar 2009 22:55
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 95

Maszyna: Liebherr A904,Liebherr 576,JCB JS220LC

Firma: Roboty Ziemne i Drogowe


Kruszarka KLEEMANN i pytanie o młot do koparki

Postprzez BH RUDA » 04 Maj 2013 12:12

Jak poliuretany, to najlepiej brać Isenmann'a.
W google wystarczy wklepać i pojawi się namiar do przedstawicielstwa w PL.
Używam od lat, bardzo długa żywotność i bardzo dobra jakość, kosztują swoje ale warto.
http://www.bh-ruda.pl

Projektowanie i wykonawstwo zakładów do płukania i separacji kruszyw na mokro - CDE.
Mobilne i stacjonarne kruszarki i przesiewacze METSO - nr 1 w Polsce i na Świecie!

METSO, CDE, BELL, EDGE, VERMEER, Manitou..

BH RUDA
Operator

  • Posty: 375
  • Rejestracja: 03 Kwi 2010 16:06
  • Miejscowość: Katowice
  • Pochwały: 23

Maszyna: METSO i CDE

Firma: BH RUDA


Kruszarka KLEEMANN i pytanie o młot do koparki

Postprzez pprzestrzelski » 04 Maj 2013 15:56

Mam komplet ale producenta nie wiem jakiego przeważnie ją jadę na stalowych na sucho dużo lepiej się sprawdzają a i na mokro dają radę tylko żywotność nie ta zwłaszcza pod natryskami

pprzestrzelski
Pomocnik operatora

  • Posty: 60
  • Rejestracja: 17 Paź 2009 15:40
  • Miejscowość: Łomża
  • Pochwały: 2

Kruszarka KLEEMANN i pytanie o młot do koparki

Postprzez dawidg2 » 04 Maj 2013 16:01

Często też widać że są założone gumowe sita. Czy one się lepiej nadają do np twardszych materiałów i po kruszarce gdzie krawędzie są ostrzejsze?

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Re: Kruszarka KLEEMANN i pytanie o młot do koparki

Postprzez BH RUDA » 04 Maj 2013 19:52

pprzestrzelski napisał(a):Mam komplet ale producenta nie wiem jakiego przeważnie ją jadę na stalowych na sucho dużo lepiej się sprawdzają a i na mokro dają radę tylko żywotność nie ta zwłaszcza pod natryskami


Na sucho nie ma sensu brać poliureatnów.
Natomiast na mokro poliuretany wytrzymują 1,5 - 2 lata, a drut kilka tygodni.
Wystarczy policzyć koszt zakupu jednego i drugiego...
http://www.bh-ruda.pl

Projektowanie i wykonawstwo zakładów do płukania i separacji kruszyw na mokro - CDE.
Mobilne i stacjonarne kruszarki i przesiewacze METSO - nr 1 w Polsce i na Świecie!

METSO, CDE, BELL, EDGE, VERMEER, Manitou..

BH RUDA
Operator

  • Posty: 375
  • Rejestracja: 03 Kwi 2010 16:06
  • Miejscowość: Katowice
  • Pochwały: 23

Maszyna: METSO i CDE

Firma: BH RUDA


Re: Sita do Łęczyca WPB 821t?

Postprzez grom1717 » 15 Maj 2013 19:09

Ktoś wydzielił drugi temat :) Będę zamawiał sita 12x12 32x32 2x10 stalowe w firmie AMAR, czyli będzie szło na sucho :P Sita w cenie 1350-1450 jeśli dobrze pamiętam (poklad 5,2m x 1,7m). Przeraża mnie tylko cena gum oraz naciągu poprzecznego.

Gum będę potrzebował ok 50m więc w okolicy 1800zl wyjdzie, natomiast za 20m naciągu zapłacę 3600zl chyba więc nie wiem czy to się opłaca.

Ktoś może podpowiedzieć w jaki sposób mogę to zastąpić? Zamiast gum chciał użyć przewodu np. hydraulicznego bym go przyciął odpowiednio i byłoby myślę git, chyba że potrzebna jest guma z jakimś zaciskiem czy coś :P wtedy to już pewnie musiałbym kupić oryginał ewentualnie przewiąże je sznurkiem heheheh. A co z tym naciągiem poprzecznym??

Nie zależy mi aż tak bardzo na powiedzmy przyrostowi wydajności rzędu 10%-15% za taką cenę. Wszelkie pomysły będą mile widziane.

grom1717
Pomocnik operatora


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej