wibako

Ładowarki KMM

Moderator: mechanior

Ładowarki KMM

Postprzez skladwegla » 21 Lis 2012 13:17

Marka i model maszyny: ZL10 ZL16

Witam
Pisze bo dostałem dużo wiadomości z zapytaniem jak się sprawują KMM. Jestem bardzo zadowolony z moich maszyn i z pewnością kupił bym je jeszcze raz. Większość wiadomości które otrzymałem były normalne po prostu prośby o opinie, mój adres czy telefon. Zdarzały się jednak chamskie docinki albo czasami ktoś wydawał się normalny a później przyjeżdżał w niedzielę i żądał żeby dać mu maszynę bo on chciał sobie pojeździć i popróbować. Moja firma to nie wesołe miasteczko dlatego proszę więcej nie przyjeżdżać. Ja nic z tego nie mam zgodziłem się kilka razy bezinteresownie jak ktoś chciał zobaczyć maszynę z większym przebiegiem, bo kiedyś sam potrzebowałem opinii dlatego starałem się po prostu pomóc. Jeżeli zwyczajnie potrzebujecie opinii proszę pisać jednak nie wymagać zbyt wiele. Ja kiedy kupowałem swoją pierwszą KMM objechałem różne miejsca, musiałem też osobiście jechać do firmy żeby zobaczyć maszyny na żywo.
Na tym forum otrzymałem również kilka fachowych porad za które jestem bardzo wdzięczy. Spotkałem się również z głupimi docinkami ale rozumiem że baranów nie brakuje.
Odnośnie informacji o które przeważnie pytacie.
Z ładowarek KMM jestem bardzo zadowolony. Wybrałem je bo nie mam pieniędzy na wyrzucenie a maszyna ma przede wszystkim pracować a nie tylko wyglądać. Części są tanie. Dostawca ma magazyn i nawet jak rozbiłem lampę, szybę czy coś urwałem ewidentnie z własnej winy to albo dostałem części albo sprzedał mi je po kosztach. Chciałbym żeby serwis markowych maszyn miał takie podejście. Kolejną bzdurą jaką wyczytałem gdzieś na forum to że nie mają serwisu. Otóż mają i dodatkowo nie zmuszają do korzystania z niego. Współpracuję też z serwisami w Polsce. Mnie obsługuje jeden z poleconych przez nich serwisów, podstawowe przeglądy wykonuje jednak we własnym zakresie a z serwisu korzystam tylko kiedy potrzebuję coś wyregulować czy zrobić większy przegląd. Obsługując maszynę samemu nie traci się gwarancji a to bardzo ważne.
Mam nadzieję że moja opinia będzie wam pomocna.

skladwegla
Nowicjusz

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 16 Maj 2012 12:12

Maszyna: KMM 10 i 16


Reklama

simmet

Ładowarki KMM

Postprzez Sebastian Dukarski » 22 Lis 2012 08:30

Te ladowarki sa na skrzyni zf i silniku lt 10 cummins? pozdrawiam i dzieki za odpowiedz :D

Sebastian Dukarski
Operator


Re: Ładowarki KMM

Postprzez skladwegla » 22 Lis 2012 21:23

Ja mam modle KMM ZL10 i KMM ZL16.
Moja mniejsza ładowarka ma napęd hydrostatyczny ma pompy przy silniku i napęd jest przenoszony olejem na silnik hydrauliczny na tabliczkach jest Eaton nie ZF. W większej mam automat na tabliczce jest "SEM – A Caterpillar Brand" nie wiem jak jest w innych albo nowszych modelach najlepiej napisz do dealera.

skladwegla
Nowicjusz

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 16 Maj 2012 12:12

Maszyna: KMM 10 i 16


Ładowarki KMM

Postprzez Sebastian Dukarski » 23 Lis 2012 09:23

dzieki bardzo :D

Sebastian Dukarski
Operator


Ładowarki KMM

Postprzez mechanior » 23 Lis 2012 23:52

prosta sprawa
podaj adres swojej firmy gdzie możemy obejrzeć te maszyny
kilku kolegów już pytało... i jakoś nie raczyłeś odpowiedzieć

poza tym w działach głównych dotyczących poszczególnych marek i typów sprzętów ZGŁASZAMY PROBLEMY i UDZIELAMY POMOCY
do reklamy, dzielenia się fantastycznymi opowieściami i pociskania pierdół są działy GIEŁDA i POGADUCHY

NIKT CIĘ NIE PROSIŁ O OPINIĘ!
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Ładowarki KMM

Postprzez skladwegla » 26 Lis 2012 10:21

Nie wiem czego w mojej wiadomości nie zrozumiałeś. Chcesz adres pisz prywatną wiadomość ja wszyscy normalni ludzie.
Chcesz oglądać maszyny jedź sobie do dilera.

Pisze że do reklamy są giełda i pogaduchy a sam załączasz swoją reklamę przy każdym swoim poście. Nie będę tego dalej komentował.

skladwegla
Nowicjusz

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 16 Maj 2012 12:12

Maszyna: KMM 10 i 16


Ładowarki KMM

Postprzez master123 » 26 Lis 2012 13:28

skladwegla napisał(a):Pisze że do reklamy są giełda i pogaduchy a sam załączasz swoją reklamę przy każdym swoim poście. Nie będę tego dalej komentował.

w podpisie można sobie kolego umieścić co się uważa za najbardziej słuszne. Mechanior świadczy usługi serwisowe, zajmuję się sprzedażą części itp. więc jego podpis jest jak najbardziej na miejscu panie kolego. Kto chce skorzystać z jego usług lub produktów po prostu dzwoni lub piszę a jak nie chce to się nie odzywa...
Poczytaj najpierw regulamin forum dopiero się wypowiadaj :wink:
Nikt tu nikogo nie chce obrażać ani szkalować ale wybacz kolego, swoje zdanie można wyrazić na dany temat co uczynił mechanior.
Mi też ten temat zalatuje "reklamą" ale się nie wypowiadałem bo nie czułem takiej potrzeby. Parę opinii o produktach KMM na forum było i z tego co pamiętam to nie były one dobre :D Po prostu tania chińszczyzna. Gościowi, który ma jakieś pojęcie o maszynach nie wmówisz, że są to super maszyny :wink:
A tak na koniec kolego "skladwegla" to napisałeś raptem 8 postów na forum i czepiasz się gościa który napisał już ich parę dobrych tysięcy z czego olbrzymia większość to bezinteresowna pomoc za którą w wielu przypadkach forumowicz musiał by wyłożyć niemałe pieniądze... Pośledź posty kolegi mechaniora dopiero możesz go krytykować...
Zresztą tobie też zdążył już coś doradzić
viewtopic.php?f=24&t=19467&p=100099#p100099
Po drugie panie szanowny temat o tych ładowarkach już był :D
viewtopic.php?f=14&t=18170&p=92956#p92956
Wypowiadał się użytkownik tych maszyn i sobie poczytaj...
Ty zresztą też zabrałeś tam głos i to akurat był twój pierwszy post na forum i w tym samym dniu dokonaleś rejestracji na forum... Naprawdę nie trzeba być super bystrym człowiekiem żeby to wszystko połączyć do kupy i wyciągnąć wnioski :faja:
Po wypowiedziach forumowiczów o przetestowaniu twojej maszyny zamilkłeś... Tamten temat uważam za dużo bardziej miarodajny aniżeli ten
Tyle w temacie.
Oczywiście mimo wszystko życzę powodzenia :wink:
A STATE OF TRANCE
http://xat.com/Kopaczka - zapraszam na pierdo lamento....

Awatar użytkownika
master123
Fachoperator

  • Posty: 1255
  • Rejestracja: 20 Lut 2010 21:41
  • Miejscowość: Łódż
  • Pochwały: 14

Maszyna: Eder M 815 B,
Gallmac WMW 100L,
Doosan DX 225

Firma: prywatna


Ładowarki KMM

Postprzez mechanior » 27 Lis 2012 11:34

ot i prawda broni się sama
ja nie boję się umieszczać adresu i telefonu w podpisie bo nie mam nic do ukrycia
chcesz być poważnie traktowany na forum to zachowuj się poważnie

walnij sobie w podpisie KOCHAM ŁADOWARKI KMM i napisz 1000 rzeczowych postów na forum
uwierz mi że nikt się do ciebie nie doczepi
(z takim podpisem to nawet nie musisz pisać rzeczowo :lol: sprawa będzie jasna)

jeśli mimo wszystko uważasz że się do ciebie doczepiłem i nie mam ani grama racji to bardzo przepraszam
bo przecież każdy forumowicz ma prawo do własnej opinii i poglądów...

pozdrawiam i życzę powodzenia
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: Ładowarki KMM

Postprzez Mal bruk » 11 Paź 2019 13:38

Witam posiadam ładowarkę kmm z10 oi mam problem z jazda na 2 biegu do przodu czy to pompa jazdy

Mal bruk
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 11 Paź 2019 13:36

Maszyna: Kmm zl10

Firma: Mal bruk


Ładowarki KMM

Postprzez mechanior » 12 Paź 2019 23:39

Regulamin przeczytałeś?
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Ładowarki KMM

Postprzez gucio913 » 22 Paź 2019 11:27

Ja mam kmm zl 20 od roku ma dopiero 250 godzin i co tu duzo pisać awaria za awarią żałuję odradzam mam w powiecie będzin jak ktos chce kupic wybije mu to z głowy zapraszam na oględziny

-- 22 Paź 2019 10:23 --

kmm zl 20 konkretnie poszło podpora wału( przy 5 do 10mtg) blokuje sie rozdzielacz (dwa razy juz po 100mtg)połamała sie szybkozłączka (samemu trzeba pospawac i wzmocnić) producent twierdzi ze to na skutek przeciązenia i gwarancja nie obejmuje tego)
takie pierdoły jak rączki do domykania drzwi od srodka to w pierwszy dzień sie urwały oby dwie
kamera cofania nie wiem po co tam jest chyba dla bajery ale działa raz tydzien nie działała i znowu zaczeła działać
zamek w drzwiach wypadła wkładka po ko 20 zamknięciach
dziwignia reduktora od poczatku wyskakuje na szybkiej jezdzie z górki trzeba trzymac ale tak po 150mtg zaczeła juz wyskakiwać na wolnych podczas pracy
Mam dwa caterpillary kop-ład i tam nic nie peka chyba ze po 15-20 tys godzin
ogólnie żałuję bardzo zakupu bo ta kmm moze nada sie na skład węgla ale do roboty na budowie nie i nie wiem czy wytrzyma 500godzin bo 1000 to chyba sie cała rozsypie jak ktos chce kupic chętnie sprzedam i kupie sobie cata czy jcb libhera 10-letniego i bede miał spokój

-- 22 Paź 2019 10:26 --

jestem tu nowy nie znam regulaminu tak bardzo ale ciekawi mnie opinia pana mechaniora z kliniki maszyn bo wiem że sie zna
Proszę napisać czy ta maszyna kmm zl 20 jest az taka zła czy ttlko ja mam taką sztuke
na prawde nie wiem czy te wady sie skończa i bedzie ok czy bedzie coraz gorzej i nie wytrzyma nawet 500 godzin

-- 22 Paź 2019 10:27 --

ktos tam pisał że tam jest skrzynia zf i ze silnik cumins a dla mnie to wygląda na zwykły silnik chiński i skrzynia tez chińska
jedyne co to słyszałem że xcmg są jak na chińskie maszyny dobre

gucio913
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 22 Paź 2019 10:48

Maszyna: Ładowarka KMM ZL 20

Firma: P.P.U.H.T MAJA Dorota Kańtoch


Re: Ładowarki KMM

Postprzez Zmudowski » 11 Kwi 2021 14:21

Pacjent kmm 807 . Dystrybutor twierdzi ze jest w niej silnik kubota jaka jest tego wiarygodność ?

Zmudowski
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 11 Kwi 2021 14:18

Maszyna: Bobcat

Firma: Jhs


Ładowarki KMM

Postprzez Seba350 » 22 Kwi 2021 19:40

Zdjęcie tabliczki silnika niech zrobi - jak będzie kuboty to będzie takowa tabliczka ...
Fiat-Kobelco FB200.2
Hanomag 55D

Seba350
Fachoperator

  • Posty: 726
  • Rejestracja: 21 Lut 2010 17:31
  • Miejscowość: wlkp
  • Pochwały: 12

Ładowarki KMM

Postprzez Zmudowski » 22 Kwi 2021 19:50

CoTy na to ?
Załączniki
106EB825-0BFA-447B-BF61-6BF85DA2D5F5.jpeg

Zmudowski
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 11 Kwi 2021 14:18

Maszyna: Bobcat

Firma: Jhs


Ładowarki KMM

Postprzez Seba350 » 22 Kwi 2021 20:04

Na to wychodzi, że jest i kubota, ale starszej generacji jeśli chodzi o normy spalin , bo tier4 ma oznaczenie ef03
Fiat-Kobelco FB200.2
Hanomag 55D

Seba350
Fachoperator

  • Posty: 726
  • Rejestracja: 21 Lut 2010 17:31
  • Miejscowość: wlkp
  • Pochwały: 12

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej