wibako

NHb115 - problem z przerzucaniem skrętów.

NHb115 - problem z przerzucaniem skrętów.

Postprzez Conrad2 » 27 Maj 2014 19:38

Marka i model maszyny: NH B115
Rok produkcji: 2008

Witam,

Mam problem z przerzucaniem skrętów. Raz zgasła mi cała deska rozdzielcza (nie wyświetlało nic), ponadto do tego jak zostało na łamanym skrecie tak nie dało się przerzucić na drugi (nie reagował guzik zmiany). Mechanik coś pogrzebał, zmienił czujnik skretu i działało.

Teraz stało się to samo, teraz twierdzi że gdzieś jakiś kabel nie łączy, deski też nie podświetla, nie da się zmienić skrętów (tym razem zostało na drogowych). Mechanik stwierdził że gdzieś nie styka, nie dociera prąd ale on nie ma możliwości sprawdzić gdzie to jest, dlatego tylko serwis NH może pomóc, który za sam dojazd policzy pewnie z 500-800 zł :evil:

miał ktoś podobną sytuację?

Conrad2
Pomocnik operatora

  • Posty: 71
  • Rejestracja: 05 Mar 2013 10:33

Maszyna: NHb115, wywrotki


Reklama

simmet

NHb115 - problem z przerzucaniem skrętów.

Postprzez jerryl34 » 27 Maj 2014 20:00

Działa licznik prędkości i światła stopu??? Podstawa to bezpieczniki i przekaźniki. Jeżeli ok to najprawdopodobniej przepalony styk na płycie głównej. Można ją wymienić za parę stówek albo mieć kogoś kumatego kto zlutuje drut w odpowiednich miejscach i ominie problem. Warto też sprawdzić czy odstęp między talerzami a czujnikami skrętu czy nie jest za mały bądź za duży. Powinien mieć ok 2 mm.

jerryl34
Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 28 Lut 2014 21:08

Maszyna: New Holland B 115
Zeppelin ZM 15
Volvo Ec 25
Bobcat 763 H

Firma: własna firma


NHb115 - problem z przerzucaniem skrętów.

Postprzez kwak » 27 Maj 2014 20:58

W mojej maszynie miałem ruchomą przerwę na czujniku tylnego mostu ( bardzo wredne uszkodzenie) 1-sprawdź czy czujniki się świecą przy zbliżeniu do metalowej tarczki
2-zamień czujnik przód z tyłem
3 jeżeli to nie pomoże instalacja do dokładnego przeglądu
Wszystkie urządzenia elektryczne działają z dymem w środku. Jeśli on ucieknie, są uszkodzone.http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... CPXckfT-6g

kwak
Operator

  • Posty: 244
  • Rejestracja: 03 Sty 2007 21:04
  • Miejscowość: Małopolskie
  • Pochwały: 4

Maszyna: New Holland LB115


NHb115 - problem z przerzucaniem skrętów.

Postprzez Conrad2 » 27 Maj 2014 22:25

Tak licznik z tego co wiem działa. Sprawdzę jutro bezpieczniki. Ale wkurzę się jak to trzeba będzie znów zrobić styk na płycie głównej za kilka stówek. Dopiero czujnik kupiłem, też za kilka stówek :evil:

Conrad2
Pomocnik operatora

  • Posty: 71
  • Rejestracja: 05 Mar 2013 10:33

Maszyna: NHb115, wywrotki


Re: NHb115 - problem z przerzucaniem skrętów.

Postprzez dandi » 29 Maj 2014 06:27

witam

Na bank będzie to styk na płycie. Jak trochę kumasz to sam polutujesz. Godzinka roboty.
Po naprawie sprawdź koniecznie bezpieczniki (czy są odpowiedniej mocy). Jest to bardzo ważne.
Jeśli będą większe , problem będzie się pojawiał dość często.
Pozdrawiam
Daniel

dandi
Pomocnik operatora

  • Posty: 76
  • Rejestracja: 27 Gru 2010 23:41
  • Miejscowość: Piotrków Tryb
  • Pochwały: 1

Maszyna: Atlas 1404,1605M
Terex 160TW
Hydrema i inne

Firma: Firma PROSPOL


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej