wibako

Wtryski

Re: Wtryski

Postprzez Coval » 08 Maj 2014 08:33

medyk00 napisał(a):Pomka sterowana elektronicznie przez ecu rurka I zwykly wtrysk bezprzelewowy do pompki ida dwa przewody .


To nie przy tym motorze. Wpisz w google deutz 1012. Będą pompki pokazane.
Diagnoza i naprawa elektroniki, hydrauliki siłowej oraz silników diesla. Info na PW

Zamiast "Dzięki ", kliknij Pochwała!

Coval
Fachoperator

Maszyna: Żółta

Firma: .


Reklama

simmet

Re: Wtryski

Postprzez mechanior1 » 08 Maj 2014 10:09

micha86 napisał(a):jaki silnik na sekcjach tłoczących czy na common rail, jeśli na sekcjach to masz 4 pompy i 4 wtryski, ważne aby odpowiednio ustawić pompy (każda ma podkładki od napędu odpowiedniej grubości, i wtryski są też kierunkowe).

Jeżeli jest to układ mechaniczny tak jak pisze kolega to zapewne ta kierunkowość wtrysków o której to nic innego jak niesymetryczność wtryskiwaczy:)Ma one zaznaczony na korpusie punkt w celu ustalenia jak ma być montowany wtryskiwacz w gnieździe czyli kropką lub czasami wycięciem w stronę silnika.
Co do pomp to najważniejsze to nie pomieszać ich przy montażu bo pod każdą jest odpowiedniej grubości podkładka regulacyjna,którą wylicza się ze wzoru i z EP codu i należy odpowiednio ustawić na listwie sterującej.Podczas montażu trzeba po wciśnięciu w gniazdo przesunąć lekko w lewo do wyczuwalnego oporu tak żeby nie przestawić palca cewki gaszenia.

Autor postu otrzymał pochwałę

mechanior1
Młodszy operator

  • Posty: 104
  • Rejestracja: 19 Lis 2010 14:54
  • Miejscowość: dolnośląskie
  • Pochwały: 8

Re: Wtryski

Postprzez Kamal » 08 Maj 2014 10:28

Tak sobie czytam i mam wrażenie, że masz odwrotnie włożone wtryskiwacze. Przelewy ma iść w kierunku kolektorów. A wszyscy zawsze kładą jak w Jelczu czy Starze przelewem do pompek. Zrób i wstaw zdjęcie tego silnika, bo nawet nie wiadomo, co masz. MVS, EMR, CR

Autor postu otrzymał pochwałę
No wiesz co to ja tu zrywam ścięgna palców uderzając w klawiaturę a ty mi pochwała nie chcesz kliknąć? Tego to się po tobie nie spodziewałem Popraw to Następnym razem tego błędu nie zrobię
Klikaj tylko się nie tłumacz że ci lewy klawisz myszy wysiadł

Awatar użytkownika
Kamal
Fachoperator

Maszyna: Atlas 65 x5


Wtryski

Postprzez mechanior » 08 Maj 2014 11:02

NO PATRZ! Ilu speców od DEUTZA :mrgreen:
Baaardzo się cieszę!
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Wtryski

Postprzez korba71 » 08 Maj 2014 11:37

Image
Koledzy tam nie ma nic zadnych podkladek dystansow czy czegokolwiek dodatkowego ,zadnej regulacji nic ,ani w jednym ani w drugim silniku ,A wtryski byly dane jak wczesniej choc chyba nie ma to zadnego znaczenia jedyna roznica stron to tylko male sfrezowanie . [i[url=http://naforum.zapodaj.net/56b7a6a5edce.jpg.html]Imagemg]http://naforum.zapodaj.net/thumbs/56b7a6a5edce.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
korba71
Fachoperator

  • Posty: 2158
  • Rejestracja: 10 Sty 2011 22:38
  • Miejscowość: Chorzów
  • Pochwały: 43

Maszyna: volvoec210blc


Re: Wtryski

Postprzez Kamal » 08 Maj 2014 12:20

Podkładki na popychaczach. Zrób zdjącia pompki. Frezowanie to właśnie pod przelew.
No wiesz co to ja tu zrywam ścięgna palców uderzając w klawiaturę a ty mi pochwała nie chcesz kliknąć? Tego to się po tobie nie spodziewałem Popraw to Następnym razem tego błędu nie zrobię
Klikaj tylko się nie tłumacz że ci lewy klawisz myszy wysiadł

Awatar użytkownika
Kamal
Fachoperator

Maszyna: Atlas 65 x5


Wtryski

Postprzez korba71 » 08 Maj 2014 12:39

Image Image

Awatar użytkownika
korba71
Fachoperator

  • Posty: 2158
  • Rejestracja: 10 Sty 2011 22:38
  • Miejscowość: Chorzów
  • Pochwały: 43

Maszyna: volvoec210blc


Wtryski

Postprzez Kamal » 08 Maj 2014 13:06

kowalki napisał(a):Pompowtryskiwacze to UIS lub PDE, Ty masz system UPS, inaczej zwany PLD, więc pompowtryskiwaczami tego nie można nazwać. :wink:


Pompowtryskiwacz to pojęcie dość szerokie, więc ten się w tym mieści po niemiecku masz pojedyncza pompka wtryskowa. A system nazywa się, W Deutz MVS po niemiecku ten zestaw to PLD a angielsku PUD. Czyli Pompa, przewód, wtryskiwacz.
Tak, więc wprowadzając te wszystkie mądrości w nazewnictwie tylko gmatwasz obraz sytuacji.
UPS Unit pumps system. UIS Unit injector system A autorowi to I tak nie pomaga.
Akurat z MVS nie miałem do czynienia, ale zobaczę czy coś w papierach na temat ustawiania tych pomp nie mam.
Image
Image
W tym systemie kody błędów można wybłyskać. Sprawdź, jakie masz błędy.
No wiesz co to ja tu zrywam ścięgna palców uderzając w klawiaturę a ty mi pochwała nie chcesz kliknąć? Tego to się po tobie nie spodziewałem Popraw to Następnym razem tego błędu nie zrobię
Klikaj tylko się nie tłumacz że ci lewy klawisz myszy wysiadł

Awatar użytkownika
Kamal
Fachoperator

Maszyna: Atlas 65 x5


Wtryski

Postprzez Coval » 08 Maj 2014 14:26

Kamal napisał(a):Pompowtryskiwacz to pojęcie dość szerokie, więc ten się w tym mieści po niemiecku masz pojedyncza pompka wtryskowa


Pompowtryskiwacz to zespół elementów, które są zintegrowane w jednej obudowie - pompa sekcyjna, wtryskiwacz , zawór sterujący. Sama nazwa na to wskazuje. Więc różnica jest znacząca od systemu typu UPS, gdzie wtryskiwacz oraz pompa sekcyjna są elementami osobnymi, połączonymi za pomocą przewodu wysokiego ciśnienia.


kowalki napisał(a):Ty masz system UPS, inaczej zwany PLD


Kamal napisał(a): A system nazywa się, W Deutz MVS po niemiecku ten zestaw to PLD


Deutz ma swoją nazwę MVS. Napisałeś o PLD to samo, co napisałem wcześniej. Natomiast UPS to jest ogólna nazwa dla tego systemu. Sam mi to potwierdzasz, i piszesz że "wprowadzam mądrości w nazewnictwie"?

Kamal napisał(a): wprowadzając te wszystkie mądrości w nazewnictwie tylko gmatwasz obraz sytuacji.
Diagnoza i naprawa elektroniki, hydrauliki siłowej oraz silników diesla. Info na PW

Zamiast "Dzięki ", kliknij Pochwała!

Coval
Fachoperator

Maszyna: Żółta

Firma: .


Wtryski

Postprzez mechanior » 08 Maj 2014 15:14

Ja was muszę zacząć hamować, bo zamiast na temacie skupiacie się po raz kolejny na wystukiwaniu sobie nawzajem kto co i jak bardzo źle napisał, uzgodnijmy że korzystamy z JEDNEGO SKRÓTU i dla wygody niech to będzie po ANGIELSKU wg nazewnictwa DEUTZ.

Więc proszę o schłodzenie sytuacji ZIMNYM PIWEM (mogę zasponsorować :faja: ) i ogólny CHILL zwany też po polsku LUZEM.

POOOOOZDRO!! :mrgreen:
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Wtryski

Postprzez Coval » 08 Maj 2014 16:08

Mechanior, zimne piwko od Ciebie jak najbardziej :wink: Pijąc te piwko wytłumaczysz mi sens szukania zaczepki , prowokowania różnymi tekstami, tylko w jakim celu?

Widzisz, my jakoś w ten sposób się nie zachowujemy aż do takiego stopnia jak było to w jednym temacie...Trudno jest czasem przyznać komuś rację, Ty to potrafisz :wink:
Diagnoza i naprawa elektroniki, hydrauliki siłowej oraz silników diesla. Info na PW

Zamiast "Dzięki ", kliknij Pochwała!

Coval
Fachoperator

Maszyna: Żółta

Firma: .


Wtryski

Postprzez korba71 » 08 Maj 2014 18:15

Mam nowszy system monitorowania błędow ,maszyna z 2006 roku ,wszystkie błedy wyswietla na pulpicie cieklokrystalicznym w postaci kodów ,żaden błąd sie nie pojawił.Pompki bedą za okolo tydzień mam nadzieje ze problem zniknie choc raczej nie wierze ,maszyna kopci i praca robi sie uciążliwa ,dym jest gryzący i smierdzi ostro.

Awatar użytkownika
korba71
Fachoperator

  • Posty: 2158
  • Rejestracja: 10 Sty 2011 22:38
  • Miejscowość: Chorzów
  • Pochwały: 43

Maszyna: volvoec210blc


Re: Wtryski

Postprzez medyk00 » 08 Maj 2014 18:44

Na pompce trim KN01
Pierwsze podlaczyc sie z diagnostyka i zobaczyc parametry pracy :faja:
koniecznie sprawdzic cisnienie otwarcia wtrysku bo po regeneracji widzialem cuda.



chwilowo brak polskich znakow
Diagnostyka CATERPILLAR
CASE WX145/165/185/595/695

Awatar użytkownika
medyk00
Pomocnik operatora

  • Posty: 83
  • Rejestracja: 28 Lis 2010 21:45
  • Miejscowość: WPL
  • Pochwały: 7

Wtryski

Postprzez mechanior » 08 Maj 2014 18:51

kowalki, ale ty potrafisz być równie uciążliwy w łapaniu za słówka jak Kamal w swojej pewności. :mrgreen: .
Nie obraźcie się chłopaki ale uważam że po prostu jesteśmy uparci jak osły i troszkę zadufani w swej fachowości - świadomie piszę MY bo ja też tak mam, dopóki byłem prawie sam na forum było fajnie :mrgreen: , ludzie mi ustępowali bo wierzyli w to że jestem specem i przyjmowali mój język czy sposób za prawidłowy, teraz robi się nerwowo bo WSZYSCY wiemy NAJLEPIEJ.
Zamiast szukać błędów u konkurencji :wink: proponuję szukać WSPÓLNEGO JĘZYKA w celu wytłumaczenia problemu.
A wydaje mi się że jak już kiedyś zauważyłem MÓWIMY O TYM SAMYM tylko używając różnych słów...

Naprawdę nie chciałbym by doszło do eskalacji... zbyt WAS OBU szanuję za wiedzę i lubię za poczucie humoru.
Jestem na tym forum również Modem i poczuwam się do łagodzenia takich sytuacji.
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Wtryski

Postprzez Coval » 08 Maj 2014 19:31

Dobra, wszystko rozumiem, ale czy kiedyś Tobie napisałem "Twoja wiedza coraz bardziej stoi w miejscu" ? Tymbardziej , że osoba pisząc to, nie potrafiła udowodnić swoich racji, próbując zmienić temat...

Chce się uczyć a nie wiem od czego zacząć :mrgreen:

Nikt nie jest idealny, każdy popełnia błędy. Nie jest sztuką popełnić błąd, sztuką jest się przyznać do tego błędu. Dlatego Ciebie szanuje i doceniam.

Sam napisałeś ,że w motorze Autora są wtryski sterowane cewką, a jednak nie są , więc powinieneś otrzymać odpowiedź typu : Ty w życiu tego silnika na oczy nie widziałeś wielki znawco... :mrgreen: i wytłumacz mi , komu ten komentarz jest potrzebny , co wnosi do tematu? Kłótnia na forum nie jest potrzebna... :mrgreen:

Ludzie Tobie ustępowali, bo potrafiłeś udowodnić swoją odpowiedź, Ty mi też ustępowałeś, tak samo jak ja Tobie. I jednak takie rozwiązanie jest najlepsze, świadczy to o kulturze i profesjonalizmie z Twojej strony, mam na to własny dowód na Ciebie - czekam z ofertą od Ciebie już od kilku dobrych dni :mrgreen: , i nic jeszcze nie dostałem, pewnie masz sporo pracy oraz zamówień, a postępując inaczej w stosunku do ludzi z forum mogłoby być inaczej...

Dlatego nie dziwię się Tobie, że cieszysz się bardzo dobrą opinią na forum i nie tylko :wink:

I ja nie mam zamiaru się kłócic, przyjmuje to na luzie :mrgreen:

Zresztą taka kłótnia by obniżała poziom forum, a tak to Kopaczka cieszy się dużym zainteresowaniem i każdy potrzebujący pomocy zawsze(prawie :mrgreen: ) jest zadowolony po jej otrzymaniu.

Przepraszam za off topa.
Diagnoza i naprawa elektroniki, hydrauliki siłowej oraz silników diesla. Info na PW

Zamiast "Dzięki ", kliknij Pochwała!

Coval
Fachoperator

Maszyna: Żółta

Firma: .


Re: Wtryski

Postprzez medyk00 » 08 Maj 2014 20:17

Ale pomagacie czlowiekowi. :lol: :lol:
Diagnostyka CATERPILLAR
CASE WX145/165/185/595/695

Awatar użytkownika
medyk00
Pomocnik operatora

  • Posty: 83
  • Rejestracja: 28 Lis 2010 21:45
  • Miejscowość: WPL
  • Pochwały: 7

Wtryski

Postprzez Coval » 08 Maj 2014 20:49

Pisząc tego posta też nie pomogłeś :mrgreen:
Diagnoza i naprawa elektroniki, hydrauliki siłowej oraz silników diesla. Info na PW

Zamiast "Dzięki ", kliknij Pochwała!

Coval
Fachoperator

Maszyna: Żółta

Firma: .


Wtryski

Postprzez korba71 » 08 Maj 2014 21:47

Każdy temat który sie przeciąga rodzi jakąś kłótnie ,ale coś sie dzieje wiec nie ma tragedii ,napiszcie mi coś o ustawianiu wtryskiwaczy bo jak stwierdzilem wczesniej nie widze różnicy jak go obrócić jest wkrecony i zabezpieczony, wkrecic odwrotnie i jest to samo o jakim przelewie piszecie?

Awatar użytkownika
korba71
Fachoperator

  • Posty: 2158
  • Rejestracja: 10 Sty 2011 22:38
  • Miejscowość: Chorzów
  • Pochwały: 43

Maszyna: volvoec210blc


Re: Wtryski

Postprzez medyk00 » 08 Maj 2014 21:58

korba71 napisał(a):Image
Koledzy tam nie ma nic zadnych podkladek dystansow czy czegokolwiek dodatkowego ,zadnej regulacji nic ,ani w jednym ani w drugim silniku ,A wtryski byly dane jak wczesniej choc chyba nie ma to zadnego znaczenia jedyna roznica stron to tylko male sfrezowanie . [i[url=http://naforum.zapodaj.net/56b7a6a5edce.jpg.html]Imagemg]http://naforum.zapodaj.net/thumbs/56b7a6a5edce.jpg[/img][/url]



podkladka w szklance pod pompka 2.4mm .
otwarcie wtrysku przy 220bar inaczej bedzie kicha
kropka na wtrysku pod gwintem od rurki w strone sprezyn zaworowych czyli klawiatury
Diagnostyka CATERPILLAR
CASE WX145/165/185/595/695

Awatar użytkownika
medyk00
Pomocnik operatora

  • Posty: 83
  • Rejestracja: 28 Lis 2010 21:45
  • Miejscowość: WPL
  • Pochwały: 7

Wtryski

Postprzez Coval » 08 Maj 2014 22:06

Mógłbyś zrobić zdjęcie głowicy?
Diagnoza i naprawa elektroniki, hydrauliki siłowej oraz silników diesla. Info na PW

Zamiast "Dzięki ", kliknij Pochwała!

Coval
Fachoperator

Maszyna: Żółta

Firma: .


PoprzedniaNastępna Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 16 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej