wibako

JCB Fastrac

O traktorach URSUS, New Holland, John Deere, MTZ, Zetor, CASE.

Postprzez Dj_Francuz » 12 Sty 2011 20:38

@marcos-81 wiesz co zachowujesz sie jakbyś był najważniejszy najmądrzejszy i najpiękniejszy na całym świecie nie podoba sie nikt Ci nie karze pisać my tutaj dyskutujemy na dany temat i tyle każdy może powiedzieć co mu się podoba bo to jest to forum .Wracając do sprawy drogi Jacku dla Ciebie jak najbardziej sie fastrac nada i będziesz z niego zadowolony a do 100tyś to kupisz nie stary sprzęt
ale jak coś to popatrz może nad trochę mocniejszym koło 200KM
i do niego np taka przyczepka
http://motoallegro.pl/tandem-3-osiowa-i1395108313.html duża i wgl i np taki ciagnik do tego
http://allegro.pl/ciagnik-traktor-fastr ... 97549.html
i masz zestaw transportowy a co do napraw do większość wykonasz sam we własnym zakresie chyba ze coś z elektroniką to serwis a tak to podołasz sam pozdrawiam Mariusz :)
Jeśli pomogłem kliknij POCHWAŁA!

http://xat.com/Kopaczka Zapraszam na forumowy chat

Awatar użytkownika
Dj_Francuz
Fachoperator

  • Posty: 2154
  • Rejestracja: 06 Sie 2010 10:12
  • Miejscowość: Sochaczew
  • Pochwały: 32

Reklama

simmet

Postprzez tuareg1989 » 12 Sty 2011 21:52

Marcos_81 HEHE dowiedz sie o rozwiazaniach w tych przyczepach a potem mi pisz takie pierdy a jak wszystkie rozumy pozjadałeś to niepotrzebne ci to forum bo już wszytko najlepiej wiesz . JA jak z czymś nie miałem do czynienia to się nie odzywam bo poco kogoś w błąd wprowadzać . Sam jeździłem takim JCB znajomego z właśnie takim tandemem niby wersja 40km/h i normalnie sie zatrzymywałem z 25tonami ładunku z prędkości 65km/h. Jakos z drogi nie wylatwał i nie było to na równych drogach tylko w okolicach Zawoi Widać ze cie chyba coś dotkło bo sie tak bolesnie odzywasz. Jak kolega ma firmę z ojcem to cos wie bo z nim ją prowadzi, robi na sprzecie Spinaj się dalej tylko żeby ci żyłka nie pękła hehe
Pawłowski

tuareg1989
Operator

  • Posty: 214
  • Rejestracja: 26 Sie 2008 18:25
  • Miejscowość: Wadowice
  • Pochwały: 1

Postprzez marcos-81 » 12 Sty 2011 22:19

powiedz jakie są rozwiązania ?
I znowu znajomy coś ma :wall:

Awatar użytkownika
marcos-81
Operator

  • Posty: 415
  • Rejestracja: 07 Lut 2010 14:26
  • Miejscowość: Sochaczew
  • Pochwały: 13

Maszyna: CAT 432E
Kubota KX41-3V
Mercedes 1323
Volvo FM10 6x4


Postprzez mivhal » 12 Sty 2011 22:46

jak dla mnie odpowiadanie na posty marcos-81 nie ma sensu.

mivhal
Operator

  • Posty: 341
  • Rejestracja: 07 Lut 2008 14:59
  • Miejscowość: spod mostu :)
  • Pochwały: 2

Postprzez Dj_Francuz » 12 Sty 2011 23:00

oj tam @mivhal sie przejmujesz jak nie to skocze na tą Warszawską i mu przetłumaczę ale nie o to chodzi Panowie nie bądźmy w stosunku do siebie zazdrośnikami i wgl bo skoro jeden mivhal co byś chciał za ciągnik kupić ?? bo jak sobie przeliczyłeś to wiesz jakie oszczędności na ciągniku masz przeciez nikt ciągnikiem nie będzie sie pchał w między narodowy transport ale w rolnictwie budownictwie jak najbardziej a widocznie marcos-81 ma jakiś problem ze sobą i nie zdziwiłbym się jak by kiedyś sie zakopał wywrotką i ta jego kop-ład by go nie wytargała i musiałby ciągnik wzywać bo uciąg w terenie błotnistym (czytaj mokrym i grząskim) ciągnik ma najlepsze no chyba ze coś na gąskach ale to nie porównanie cenowe a cena może i większa jak już pisałem ale sie zwraca :)
Jeśli pomogłem kliknij POCHWAŁA!

http://xat.com/Kopaczka Zapraszam na forumowy chat

Awatar użytkownika
Dj_Francuz
Fachoperator

  • Posty: 2154
  • Rejestracja: 06 Sie 2010 10:12
  • Miejscowość: Sochaczew
  • Pochwały: 32

Postprzez marcos-81 » 12 Sty 2011 23:32

Dj_Francuz napisał(a): skocze na tą Warszawską i mu przetłumaczę



zapraszam
"Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem."
https://www.facebook.com/koptechsochaczew
http://www.koparkasochaczew.oferteo.pl/

Awatar użytkownika
marcos-81
Operator

  • Posty: 415
  • Rejestracja: 07 Lut 2010 14:26
  • Miejscowość: Sochaczew
  • Pochwały: 13

Maszyna: CAT 432E
Kubota KX41-3V
Mercedes 1323
Volvo FM10 6x4


Postprzez Dj_Francuz » 12 Sty 2011 23:42

może kiedyś w gości wpadnę ale zobaczyć co u Ciebie słychać a nie człowieku wyluzuj trochę nie spinaj sie tak :D " w życiu trzeba się wyluzować" a tak na serio zobacz jak cągniki u nas w socho w transporcie zapierdzielają ja nie mówię w i innych miastach a gadałem z Siekielskim i chce jeszcze dokupić właśnie ciągników on z osprzętu do nich ma rozsiewacz do nawozów beczkę asenizacyjną oraz tandemy i pługi do śniegu i robota sie kręci kojarzysz budowę w Gnatowicach co robili tą fabrykę która zajmuje sie produkcją kostki brukowej ?? tam chodziły prawie same ciągniki tzn po deszczach nic innego nie przejechało a jak wywrotki dowożące kruszywo się topiło to Andrzej jechał samem DIAMOND ALBO MFem i wyciągał i taka jest prawda i marcos-81 przemyśl dobrze to co mówię to zmienisz zdanie jejku jak nie to sie przejedź z którymś z chłopaków od niego i zobaczysz ,ze komfort ok spalanie moc itd :)
Jeśli pomogłem kliknij POCHWAŁA!

http://xat.com/Kopaczka Zapraszam na forumowy chat

Awatar użytkownika
Dj_Francuz
Fachoperator

  • Posty: 2154
  • Rejestracja: 06 Sie 2010 10:12
  • Miejscowość: Sochaczew
  • Pochwały: 32

Postprzez Sebol » 13 Sty 2011 21:05

marcos-81 napisał(a):powiedz jakie są rozwiązania ?
I znowu znajomy coś ma :wall:


Rozumiem kolego, że jesteś takim ekspertem, ponieważ posiadasz zarówno ciągnik jak i ciężarówkę ( czy może znajomy ma lub Ci mówił? :lol: )

Tak się składa, że jakiś czas temu rozważaliśmy we firmie zakup kolejnej trzyosiowej wywrotki... Jednak ktoś rzucił pomysł kupna ciągnika. Powiem szczerze, że nie byliśmy do końca przekonani do tego rozwiązania, jednak zaryzykowaliśmy i kupiliśmy FASTRACA 2150 z tandemem o ładowności 14 ton :D
Z perspektywy czasu mogę stwierdzić, że był to strzał w 10...
Pragnę zaznaczyć, że z racji iż kładziemy sieci kanalizacyjne w miastach, wykonujemy przejazdy na krótkich dystansach. Nie wiem jak sprawdziłby się ciągnik na dystansie powiedzmy 150km.

Jedyne do czego można się przyczepić w Fastracku z tandemem to problemy z manewrowaniem... Jednak po tygodniu pracy można dojść do wprawy :)

Sebol
Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 04 Mar 2010 20:08
  • Miejscowość: Krotoszyn

Postprzez mivhal » 13 Sty 2011 21:48

dobrze że masz na tandemie :) gorzej jak na dwóch osiach i jedna skrętna bo wtedy jest misja jak nie masz wprawy:)

mivhal
Operator

  • Posty: 341
  • Rejestracja: 07 Lut 2008 14:59
  • Miejscowość: spod mostu :)
  • Pochwały: 2

Postprzez dawidg2 » 13 Sty 2011 21:50

Sebol napisał(a):kupiliśmy FASTRACA 2150
który rok i jaka max prędkość?

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Postprzez Sebol » 13 Sty 2011 22:03

rok prod. 2002, prędkość max. 65km/h ( przez pierwsze dwa tygodnie wzbudzał w moim mieście niezłą sensacje - niejedna osobówka się mocno zdziwiła :lol: )

Sebol
Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 04 Mar 2010 20:08
  • Miejscowość: Krotoszyn

Postprzez tuareg1989 » 13 Sty 2011 22:19

on ma bardzo rzetelne argumenty a to ze nawet w fastracu nie siedział to nic.. nie chce mi się już kłócić w tym temacie bo to bezsens przegadywać
Pawłowski

tuareg1989
Operator

  • Posty: 214
  • Rejestracja: 26 Sie 2008 18:25
  • Miejscowość: Wadowice
  • Pochwały: 1

Postprzez dawidg2 » 13 Sty 2011 22:27

Mam firme co handluje materiałami budowlanymi kupili też ciągnik. I latają nim w promieniu 100km od bazy, kupili Zetora Fronterre bodajże 110km, ciągnie 2 przyczepy po 12 ton ładowności. http://www.fuhmalepszy.pl/ to też firma z okolicy, zresztą w innym temacie już dawałem przykład

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Postprzez Dj_Francuz » 13 Sty 2011 22:30

mój kolega się zdziwił jak jechał skuterem i go FASTRAC wyprzedził nie mógł uwierzyć :D powiedz Sebol jak ze spalaniem ile on ma mocy i jak sobie daję rade z tandemem
Jeśli pomogłem kliknij POCHWAŁA!

http://xat.com/Kopaczka Zapraszam na forumowy chat

Awatar użytkownika
Dj_Francuz
Fachoperator

  • Posty: 2154
  • Rejestracja: 06 Sie 2010 10:12
  • Miejscowość: Sochaczew
  • Pochwały: 32

Postprzez Sebol » 13 Sty 2011 23:27

Ciągnik ma bodajże 160KM. Z tandemem nie ma żadnych problemów, operator żartuję, że można drugi podpiąć ( ładujemy w granicach 16 ton) :lol: . Co do spalania to trudna sprawa, bo przy tej ilości sprzętu jaki mamy, nigdy nie liczyliśmy średniego spalania... Jednak po kwitach ze stacji widzę, że pali na pewno mniej niż trzyosiowy Actros 2648 :wink:

Sebol
Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 04 Mar 2010 20:08
  • Miejscowość: Krotoszyn

Postprzez Dj_Francuz » 13 Sty 2011 23:50

z tymi 16 tonami to ja wiem o co chodzi każdy orze jak może :D i wasz operator ma poniekąd rację i namawia szefa do kupienia większego tandemu do ciągnika takiego koło 20-25 ton ładowności w papierach :D co do spalania to zapytałem żebyś napisał dla innych niedowiarków ,że ciągniki mało palą a robotę robią wiesz zapytałem człowieka który to ma czysto i na forum żeby użytkownicy tego forum nie pisali wątów bo od kolegi usłyszał a to znajomy ma i innych tego typu :D
Ostatnio edytowany przez Dj_Francuz, 15 Sty 2011 18:02, edytowano w sumie 1 raz
Jeśli pomogłem kliknij POCHWAŁA!

http://xat.com/Kopaczka Zapraszam na forumowy chat

Awatar użytkownika
Dj_Francuz
Fachoperator

  • Posty: 2154
  • Rejestracja: 06 Sie 2010 10:12
  • Miejscowość: Sochaczew
  • Pochwały: 32

Postprzez dawidg2 » 13 Sty 2011 23:57

Ja wiem jakie jest spalanie autka 6x4 w terenie bo te moje do drewna ładnie to odzwierciedlają. Fakt kupiłem wywrotkę Volvo 420KM to gość mówił że spalanie max 42L/100km jak tam robił takie krótkie trasy nie przeładowując. Mam też Volvo 520KM i u mnie spalanie w granicach 55-60L/100 tylko dużo chodzą na pompach i tyle palą, 420 teraz pali pod 50L/100. Ciągnik powinien według mnie spalić do tych 40L/100 bynajmniej u mnie. A targał by 2 przyczepy 3-osiową i 2-osiową.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Postprzez Dj_Francuz » 14 Sty 2011 00:17

Dawid aż tyle chlają szok normalnie to ciągnik spali dużo ale to dużo mniej i ma lepsze możliwości terenowe i siłowe :)
Jeśli pomogłem kliknij POCHWAŁA!

http://xat.com/Kopaczka Zapraszam na forumowy chat

Awatar użytkownika
Dj_Francuz
Fachoperator

  • Posty: 2154
  • Rejestracja: 06 Sie 2010 10:12
  • Miejscowość: Sochaczew
  • Pochwały: 32

Postprzez dawidg2 » 14 Sty 2011 00:33

no tyle bo robią 50 km jazdy i 3,5 godzinki chodzą na pompach to takie wyniki wychodzą to tak przeważnie. No i przyczepy targają za sobą.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Postprzez lordkubus » 14 Sty 2011 13:05

to wcale nie tak duzo jak robi takie kursy to raczej liczyc musisz spalanie godzinowe

Znajomy kupi narpierw mercedesa 6x6 pozniej jeszcze dokupil kamaza a w miedzy czasie zrezygnowal z rolnictwa i do ciagnika case dokupil tandem i tak bardzo zadowolony z tego jest ze kupil ostatnio jeszcze kolejny zestaw fastrack + tandem no i tez twierdzi ze na ciagniku lepiej wychodzi niz na samochodach.
Najwiekszym plusem jest brak az tak duzych oplat jak samochod :)

Awatar użytkownika
lordkubus
Fachoperator

  • Posty: 691
  • Rejestracja: 12 Paź 2007 19:43
  • Miejscowość: Wrocław
  • Pochwały: 5

PoprzedniaNastępna Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej