Przełącz do głównego szablonu
O czym tylko chcecie :).
Wyślij odpowiedź

Plantowanie

22 Maj 2011 11:08

W mojej firmie do kopania i plantowania używamy nakładek na zęby z 10 mm blachy, sa wieksze opory ale mozna dokładnie wykonac dno wykopu i od razu sypac chudziak to samo z plantowanie mam łyżkę 160 cm szerokosci i nie potrzebuje skarpówki. Kopiąc zebami rozpulchnisz dno wykopu i trzeba sporo czasu i wysiłku zeby wyrównać i zagescic, zeby to ok 30 cm dł. Taka nakładka szybko sie zużywa, co jakis czas musimy dospawywac gruby pret zbrojeniowy z przodu, troche zachodu ale warto, mozna kopac precyzyjniej.
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d18 ... cdac2.html

Wykop dł.200m,ser.30cm,głębokość 1m-jak policzyć najlepiej?

31 Maj 2011 20:33

Tak jak wtytule Prosze o małe doradztwo Dzięki.

Re: Wykop dł.200m,ser.30cm,głębokość 1m-jak policzyć najlepi

31 Maj 2011 22:25

Pendziwiatr... napisał(a):Tak jak wtytule Prosze o małe doradztwo Dzięki.

mb. 7-8 zł

Porady - odpowiedzi na pytanie jak to zrobić?

11 Cze 2011 09:32

Witam.
Mam do wykonania wykop o wymiarach 30x20x4m. Wykop ten ten będę robił kołówką cat 212 bft. Da radę nią kopać 4m głęboko z odpowiednią skarpą ? Nigdy nie kopałem nią jeszcze tak głęboko. Koleś chciał raczej gąsienicę ale szkoda by było takie zlecenie przegapić bo to 2400m3 a za m3 zgodziłem się po 7zł netto :wink: Za odpowiedzi z góry wielkie dzięki. Pozdrawiam

Porady - odpowiedzi na pytanie jak to zrobić?

11 Cze 2011 13:13

Kolego 212 to "miniatura" koparki. Co do wykopu to najlepiej bylo by kopac 2m a pozniej zjechac i sobie podrzucić o ile nie jest mokro... zeby mogły auta wjeżdżać musisz odkryc kawalek gory, zjechac nizej podrzucić, wjechac na gore zaladowac a później i tak kilka razy pytanie czy dno bedzie niwelowane wtedy trzeba bedzie 3 polke ponizej pociagnac na kilka razy na przerzut. Pytanie jaki ma byc grunt czy wszystko za koleja bdzie ladowane czy zbierany towar warstwami... no i woda to jest juz gleboko i moze byc bajoro. Przy 4 metrach skarpa w zaleznosci od gruntu powinna byc od 2 do 6 metrow. Mała ciekawostka na koniec komatsu 210 pc5 na blotniakach z lyzka 1,5m3 siegalo max 3m co jest na luznym piasku mocno niebezpieczne

Burzenie domu

13 Cze 2011 21:21

Witam jestem młodym operatorem na koparce liebherr a 314 litronic jutro mam burzyć dom wysokość około 8 metrów od czego zacząć??

burzenie domu

13 Cze 2011 21:36

Jak się da to niech ściągną najpierw dach i rozbiorą więźbę mniej potem sprzątania i wybierania dziadostwa... co do reszty to już niech ktoś z doświadczeniem koparkowym się odezwie... Ja burzyłem koparko ładowarką i mniejszy dom

burzenie domu

13 Cze 2011 22:01

Zaczynaj od najwyższych punktów najlepiej pchać wszystko do środka, stać jak najdalej to możliwe, nie robić gwałtownych ruchów nie dopuścić żeby została jakaś goła wysoka ściana.

wzór oferty

11 Lip 2011 16:20

Witam mam pytanie czy ma ktos może wzór oferty jaką trzebabyło by złożyć firmie z którą chce sie podjąć współprace ? jesli ktos tak ową posiada porosiłbym o podesłanie na adres kamil21kielce@tlen.pl dzięki

Re: Porady - odpowiedzi na pytanie jak to zrobić?

11 Lip 2011 18:26

kamil21 napisał(a):Witam mam pytanie czy ma ktos może wzór oferty jaką trzebabyło by złożyć firmie z którą chce sie podjąć współprace ? jesli ktos tak ową posiada porosiłbym o podesłanie na adres kamil21kielce@tlen.pl dzięki


opcja szukaj!!!!
viewtopic.php?f=6&t=2513&p=14918&hilit=oferta#p14918

Porady - odpowiedzi na pytanie jak to zrobić?

11 Lip 2011 19:21

masz przykładowo http://www.praceziemne.cba.pl/Oferta1.doc

Jak zrywać ziemię

17 Sie 2011 01:33

Marka i model maszyny: Cat 428
Rok produkcji: 2010

Witam, nie wiem czy piszę w dobrym dziale, ale jeżeli nie to proszę o przeniesienie. Jestem kompletnie zielony, jak zerwać ziemię koparko ładowarką. Przednia łyżka jest otwierana, tylna jest mała 40cm bodajże. Teren jaki mam do zerwania to glina, z czarną ziemią. Plac jest ok 20x20. Myślałem, żeby wjeżdżać od boku i przednią łyżkę otwierać i zrywać. Nie chcę tego głęboko zerwać bo ok. 20 cm. A tylną łyżką można się zaje**ć , że tak się wyrażę. Więc prosiłbym o jakieś instrukcje, jak to zrobić, czy normalnie wjeżdżać przodem opuszczać łychę i jechać i zrywać. Czy właśnie otwierać łyżkę wbijać i zrywać? Prosiłbym o jakieś rysunki, instrukcje itd. z góry Dziękuje i pozdrawiam.

Image

Jak zrywać ziemię

17 Sie 2011 09:00

Po prostu normalnie łyżka odchylona od poziomu o mały (opiera się tylko na lemieszu) i gaz do dechy. Najgorzej zacząć. Tego nie idzie wytłumaczyć trzeba się samemu nauczyć. Najlepiej jedź i popatrz jak inni robią.


Czytając te pytania trzeba dobrze siedzieć bo z wrażenia można spaść . To tak jakby człowiek nigdy nie widział koparki, a pracuje koparką i zabiera prace tym co umieją coś.

Re: Jak zrywać ziemię

17 Sie 2011 09:58

Witam.

Na początek to najlepiej dla Ciebie było by popracować łyżką przednią przy załadunku czegoś , i starać się nie robić górek tylko zbierać prosto . Zrywanie ziemi czy plantowanie to trochę wyższa szkoła jazdy i jej wykonanie zależy od wielu czynników , czy teren jest twardy , czy miękki , czy są kamienie , jaki rodzaj ziemi występuje , można to robić do przodu i do tyłu jeśli do przodu to w twardej ziemi najlepiej rozpocząć drugim lemieszem , ogólnie tak jak kolega napisał wyżej ciężko to opisać , najlepiej gdzieś podglądnąć jak inni robią , albo weź ze sobą kogoś kto pracuje na co dzień na takim sprzęcie żeby Ci pokazał .
Tomek.

Jak zrywać ziemię

17 Sie 2011 19:30

Ja bym jednak postawił na tylną łyzke ,moze masz od kogos pożyczyć skarpówke ,przodem bedziesz musiał ciągle na gazie i narobisz kolein, lepiej by było spryzmowac tyłem potem dopiero podjechac przodem ,pisze to z pozycji operatora koparki jesli ktos sie nie zgadza ze mną to spoko.

Jak zrywać ziemię

17 Sie 2011 19:40

Ja się zgadzam do tego skarpówką można utrzymać żądaną głębokość.

Re: Jak zrywać ziemię

17 Sie 2011 20:42

lukaszzbro napisał(a):Czytając te pytania trzeba dobrze siedzieć bo z wrażenia można spaść . To tak jakby człowiek nigdy nie widział koparki, a pracuje koparką i zabiera prace tym co umieją coś.


Nie zabieram pracy tym co umieją coś, po prostu kupiłem sobie koparkę , do odśnieżania, do wykopów , oraz żeby później wsadzić na nią operatora , po prostu chcę czegoś się nauczyć , żeby samemu móc zrobić kilka rzeczy .

Jak zrywać ziemię

17 Sie 2011 22:22

avonek napisał(a):Nie zabieram pracy tym co umieją coś, po prostu kupiłem sobie koparkę , do odśnieżania, do wykopów , oraz żeby później wsadzić na nią operatora , po prostu chcę czegoś się nauczyć , żeby samemu móc zrobić kilka rzeczy .


Mnie tylko denerwuje sytuacja jaka powstała od kilku lat. Połowa ludzi uwierzyła w bujdę o super zarobku na koparce. Praktycznie już piekarz kupuje koparkę, bo to "interes", nie ma pojęcia nawet jak to działa. Wynajmuje za śmieszne pieniądze i niszczy rynek, a nic nie zarobi. Ja szanuje ludzi typu miał ostrówka, był operatorem kupił coś lepszego i ma jakieśkolwiek pojęcie z czasem ma jakiegoś operatora itp. Tylko takich jest mało i najbardziej odczuwają konkurencję i ich mi szkoda. A może się mylę, szczerze to praca na wyjmie dla mnie jest obca.

pitero36 napisał(a):Ja się zgadzam do tego skarpówką można utrzymać żądaną głębokość.


Ja też się zgadzam tylko jakoś tego nie widzę, żeby był to w stanie zrobić człowiek który pracuje pierwszy raz,(bo to wynika z zadanego pytania) żeby zsynchronizować ruch podciągania i podnoszenia, żeby było równo to trzeba już umieć. Pracy na koparce trzeba nauczyć się samemu praktycznie nauka tego trwa całe życie, jeden się nauczy czegoś za miesiąc inny za rok, a innemu nawet 10 lat nie pomoże.

Re: Jak zrywać ziemię

18 Sie 2011 08:53

Zupełnie się z Wami zgadzam , Synchronizacja dwóch ruchów to kwestia doświadczenia i wiele godzin ćwiczeń , tego nie da się opanować od razu . Tak jak pisałem wyżej jeśli chodzi o przednią łyżkę to naukę najlepiej rozpocząć od czegoś prostego czyli ładowanie , jeśli chodzi o tył to polecał bym coś wykopać , jakaś dziurę w ziemi żeby wyrobić sobie ruchy , po prostu operatorowi ręce same muszą chodzić bez myślenia , tak jak organiście palce na organach . W dodatku synchronizacja ruchów potrzebna jest na okrągła a nie tylko podczas zbierania czy kopania ponieważ będzie strasznie szarpało całym sprzętem . Co do zebrania 20 cm ziemi to też tego nie widzę w jaki kolwiek sposób jeśli nigdy nie robiłeś na koparce . Moja rada weź sobie kogoś , nawet na godzinę żeby pokazał Ci jak to się robi , zaoszczędzisz czasu i nie ukatujesz maszyny za bardzo :-)

oczko

02 Wrz 2011 20:50

Witam operatorów, wie może ktoś jak kopać staw w terenie torfowym tak żeby go szybko wykopać :D żeby nie puchło dno, wykopałem oczko 200m3 a torfu wyrzuciłem 500m3 :cry: czy jak bym na puścił wody to nie będzie się podnosić :?:
Wyślij odpowiedź