wibako

Porady - odpowiedzi na pytanie jak to zrobić?

O czym tylko chcecie :).

Moderatorzy: peckiel, Dj_Francuz

Postprzez florek25 » 30 Sty 2011 14:44

Nie ma w koparce hamulca czy biegu ze pomaga sobie lyzka zeby sie CHYBA za szybka nie zsunac?


http://www.youtube.com/watch?v=fexzuGpB ... re=related

florek25
Fizol

  • Posty: 21
  • Rejestracja: 29 Sty 2011 12:33
  • Miejscowość: Kraków

Reklama

simmet

Re: Jakie dokładnie potrzebuje uprawnienia ??

Postprzez AREKPL11 » 10 Lut 2011 00:55

manius napisał(a):
paws napisał(a):Witam Jakie potrzebuje uprawnienia na podnosnik koszowy tzw zwyzka montowana na samochodzie star . Ponadto gdzie mozna takie uprawnienia zrobic jestem z Zywca woj ślaskie . Prosze o szybka odpowiedz


kolego to jest dźwig na samochodzie cięzarowym, potrzebne uprawnienia, prawo jazdy kat C, plus uprawnienia na dźwig, nie wspominajac o wszystkich badaniach i tego typu papierkach

To nie jest dzwig !!!
potrzebne jest prawko kat. C i z UDT na podesty ruchome ,badania na prace na wysokości do 3m.

AREKPL11
Operator

  • Posty: 313
  • Rejestracja: 12 Sty 2010 18:45
  • Miejscowość: KATOWICE,PSARY
  • Pochwały: 4

Maszyna: CAT,CASE,VOLVO,HITACHI

Firma: KOPIE I ZASYPUJE Z TEGO SIĘ UTRZYMUJE


Wykop koparko-ładowarką

Postprzez marcos-81 » 12 Lut 2011 06:44

Witam

Jak w temacie pytanie moje brzmi czy da radę zrobić wykop koparko-ładowarką (Cat 432E) na głębokość 5,5m szeroko około 6 zabite Larseny więc nic nie będzie się obsuwać a i wody nie będzie bo pompy instalują.
Urobek można wyrzucić na bok po czym załadować na wywrotki, czas nie nagli więc mogę się tam troszkę pobawić.
Tylko czy da się?

Awatar użytkownika
marcos-81
Operator

  • Posty: 415
  • Rejestracja: 07 Lut 2010 14:26
  • Miejscowość: Sochaczew
  • Pochwały: 13

Maszyna: CAT 432E
Kubota KX41-3V
Mercedes 1323
Volvo FM10 6x4


Postprzez lordkubus » 12 Lut 2011 20:15

jak masz czas i miejsce to da rade jak taki głeboki robiłem kiedys na dwa razy tzn wykopalem to pewnej głębokości później zrobiłem sobie półkę troche niżej i zjazd i zniej kopałem :) a na godziny było liczone wiec mogłem sobie pokombinować.
Bo tak na jeden raz to ciężko będzie

Awatar użytkownika
lordkubus
Fachoperator

  • Posty: 691
  • Rejestracja: 12 Paź 2007 19:43
  • Miejscowość: Wrocław
  • Pochwały: 5

Postprzez kraqers » 12 Lut 2011 21:33

lordkubus napisał(a):jak masz czas i miejsce to da rade jak taki głeboki robiłem kiedys na dwa razy tzn wykopalem to pewnej głębokości później zrobiłem sobie półkę troche niżej i zjazd i zniej kopałem :) a na godziny było liczone wiec mogłem sobie pokombinować.
Bo tak na jeden raz to ciężko będzie

Dasz rade to kolego zrobic bez pomocy innej koparki, jesli teren bedzie naprawde dobrze osuszony. U mnie sytuacja wygladala tak: glebokosc 6m, sam podkopalem na 2m, czyli zostaje nam 4m, przy czym bez pomocy innego sprzetu musisz liczyc sie z tym, ze bedziesz co jakis czas, a nawet czesto wyjezdzal i robil miejsce na urobek, ktory wyrzucasz. Przy dobrej oraganizacji dasz rade, ale troszke to potrwa uwierz mi. Bez obudowy nawet bardzo dlugo. Mialem takie przypadki od 4-6m gleboko, przy tym do 15m nawet szeroko, wszystko zalezy od gruntu, jak i ludzi z ktorymi pracujesz ;)

kraqers
Młodszy operator

  • Posty: 176
  • Rejestracja: 23 Gru 2007 22:58
  • Miejscowość: ...

Maszyna: Cat 428C,428,432D,432E,M313C,315C,308C
i takie tam...


Postprzez marcos-81 » 12 Lut 2011 21:49

Dzięki za odpowiedzi

Tak myślałem właśnie na 2 razy kopać, tak jak napisałem zabite są 7 metrowe Larseny więc obsuwać się nie będzie. Pierwsze 2 metry bezpośrednio na wywrotki, a resztę na hałdę i po zakończeniu wykopu załadunek i wywózka?
Myślę że tak będzie najlepiej.
Miejsca jest ,czasu też a i inwestor w porządku.

Awatar użytkownika
marcos-81
Operator

  • Posty: 415
  • Rejestracja: 07 Lut 2010 14:26
  • Miejscowość: Sochaczew
  • Pochwały: 13

Maszyna: CAT 432E
Kubota KX41-3V
Mercedes 1323
Volvo FM10 6x4


Bobcat S 330-- prosze o rady dla młodego operatora -problem

Postprzez Even » 13 Lut 2011 11:59

Witam wszystkich.

Od niedawna stałem sie operatorem Miniładowaki Bobcat S330 Jest do niej wiele urządzeń jak Koparka lemiesz itd.

Proszę szanownych kolegów o raby wskazówki jak pracować dbać -instrukcje oczywiście przeczytałem ale to czysta teoria.

Maszyna jest jeszcze na gwarancji ale mam z nią problem :cry: gdy dam opuszczanie na dół i nadal trzymam (na przelew) słychać kliknięcie zaworu i zaczyna otwierać się łyżka (nawet pusta) :woot: spotkał sie już ktoś z tym??

Even
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 21 Paź 2010 18:08
  • Miejscowość: Kraków

Postprzez lordkubus » 13 Lut 2011 18:39

to nic tylko kopac i kasowac :)

Awatar użytkownika
lordkubus
Fachoperator

  • Posty: 691
  • Rejestracja: 12 Paź 2007 19:43
  • Miejscowość: Wrocław
  • Pochwały: 5

Re: porady

Postprzez krzysiekZabrze » 15 Lut 2011 19:34

Koledzy pomóżcie mi chce sie zapisac na kurs 14 marca i nie umiem sie zdecydować jaki na początek sobie wybrać czy na walca czy na ładowarkę? ewentualnie spychacz co lepsze tzn bardziej opłacalne (wiadomo ze jako świezak i tak nie mam co liczyc na kase duzą...)
Ostatnio edytowany przez krzysiekZabrze, 16 Lut 2011 15:10, edytowano w sumie 1 raz

krzysiekZabrze
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 15 Lut 2011 19:00
  • Miejscowość: Zabrze

Postprzez paws » 15 Lut 2011 20:53

Siemka od kilku tyg pracuje jako operator Koparko-Ładowarki Case . Dzis szef powiedzial mi ze od poniedzialku siadam na minikoparke jcb :( I tu zaczynaja sie schody . Nie siedzialem w takim sprzecie nigdy i czy sterowanie i praca takim sprzetem jest trudniejsza ? Dodam to ze jestem jeszcze stosunkowo nowicjuszem :(

paws
Fizol

  • Posty: 22
  • Rejestracja: 13 Lis 2010 10:46
  • Miejscowość: Żywiec

Re: Rady, Porady, Wskazówki - dla początkujących

Postprzez tadeo » 12 Mar 2011 00:52

Koledzy, napoczatku chcialbym pozdrowic wszystkich ,
Od niedawna jestem posiadaczem Jcb 3cx 2002 rok ze skrzynia powershift i mam takie pytanie jak poprawnie jezdzic maszyna z taka skrzynia w terenie wiadomo 1 i 2 a po asfalcie czy tez z malego biegu ruszac i coraz wyzej i czy mozna zmieniac biegi pod obciazeniem czy lepiej puscic gaz . Z wysokiego na maly trzeba dac maszynie zwolnic to wiem . Dla niektorych to moze dziwne pytania ale ja wole zapytac niz cos zepsuc na poczatku pozdrawiam

tadeo
Nowicjusz

  • Posty: 19
  • Rejestracja: 11 Mar 2011 00:48
  • Miejscowość: Małopolska

Re: Bobcat S 330-- prosze o rady dla młodego operatora -prob

Postprzez mechanior » 18 Mar 2011 02:11

Even napisał(a):Maszyna jest jeszcze na gwarancji ale mam z nią problem :cry: gdy dam opuszczanie na dół i nadal trzymam (na przelew) słychać kliknięcie zaworu i zaczyna otwierać się łyżka (nawet pusta) :woot: spotkał sie już ktoś z tym??

a masz włączone poziomowanie?
jeśli maszyna jest na gwarancji to dzwoń do serwisu, jeśli to nie awaria to wytłumaczą o co chodzi
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20868
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


strasznie miekko, jak to zrobic?

Postprzez eXecut » 25 Mar 2011 19:28

Witam, potrzebuje rady.
Mam do zniwelowania teren jakies 30X20m roznica poziomu to jakies 30cm.
Problem polega na tym ze tam jest strasznie miekko, a dokladnie w tamtym
roku pod koniec jesieni byl robiony nasyp oraz zalewane pale w ziemi 50sztik
-50cm beton wystaja prety jakies 20cm nad ziemie wiec zadnym spychem nie wiedzie.
Ja teraz musze zniwelowac to pod chudziak i wykopac pod lawy, tylko ze nawet taka
minikoparka nie da rady wjechac bo za miekko mokro itp. pomysalem ze jakby wziol walec
jakis maly i pojezdzil zeby troche ubilo, tylko czy on sie tez nie utopi?

Wlasciciel ponagla nas zeby zaczynac ta robote a tu nie ma jak, po drugie nie chce tego
nawozic zwirem.

Moj pomysl polega na tym zeby wziosc walca pojezdzic a nastepnie wjechac mala koparka
+ 3 ludzi z taczkami i niwelowac a nastepnie kopac lawy.

Moze macie jakis lepszy pomysl??

eXecut
Nowicjusz

  • Posty: 15
  • Rejestracja: 24 Lut 2011 14:19
  • Miejscowość: Malopolska
  • Pochwały: 1

Re: strasznie miekko, jak to zrobic?

Postprzez Klawek » 25 Mar 2011 19:56

Pomysł niezbyt dobry.
Jak się mini kopie to i walec pójdzie (będzie sie ślizgał po błocie). Walcem błota nie zagęścisz.
Jak mini możesz spróbować położyć jakieś baliki (dłuższe deski) pod gaski i po nich spróbować jeżdzić.
Najlepiej byłoby położyć płyty drogowe ale do tego trzeba wiekszej obrotówki niż mini.

Klawek
Operator

  • Posty: 475
  • Rejestracja: 25 Lut 2007 20:21
  • Miejscowość: Mrągowo
  • Pochwały: 3

Re: strasznie miekko, jak to zrobic?

Postprzez manius » 25 Mar 2011 20:31

kolego pod mini w zupelnosci wystarcza Ci jakies blaty, u mnie znajomy pozbijal z desek kilka blatow wielkosci palety,tylko bez tych trzech ploz pod spodem, i mowil ze jest git,
"A teraz prędko, zanim dotrze do nas, że to bez sensu."
Król Julian

manius
Fachoperator

  • Posty: 1025
  • Rejestracja: 16 Maj 2010 12:18
  • Miejscowość: brzesko
  • Pochwały: 17

Maszyna: cat 442d ;)


Re: strasznie miekko, jak to zrobic?

Postprzez eXecut » 25 Mar 2011 20:41

w sumie moze i racja, lepiej pozbijac blaty i probowac rownac,
moze w nastepnym tyg zaczne tam cos dzialac. Powinno to bloto
pomalu wysychac w tym tyg bylo robione odwodnienie calej dzialki
przy przeszlu juz wyschla ziemia, a tam gdzie budynek nie, dzisiaj
przekolpalem pare rowkow zeby wode sposcic, chcialem jeszcze przez
srodek przekopac, lecz malo co a bym nie wyjechal z tamtad:D

eXecut
Nowicjusz

  • Posty: 15
  • Rejestracja: 24 Lut 2011 14:19
  • Miejscowość: Malopolska
  • Pochwały: 1

Wykop przestrzenny

Postprzez mioare » 13 Kwi 2011 15:57

Czy ktos z kolegow kopal kiedys wykop przestrzenny o glebokosci 5 m w piasku pospułce. Jak sie do czegos takiego zabrac jak zrobic skarpy jak pociagnac na dwa poziomy koparka gasienicowa lub dwiema ile zostawic gruntu do wybrania

mioare
Pomocnik operatora

  • Posty: 70
  • Rejestracja: 13 Lis 2009 12:20
  • Miejscowość: wawa

..i nie wiesz,jak sie zabrac?

Postprzez czaki » 13 Kwi 2011 20:36

Przeciez to jest podstawowa robota na duza koparke gasienicowa :-) Ja teraz robie takie wykopy - wychodza mi takie wykopy,jak oczyszczam sciany,odkrywki robie.Jak jest b.duza powierzchnia,to najlepiej wspoldzialac ze spycharka.
jak robisz tylko koparka,to i tak przydaloby sie wspoldzialac z wywrotkami.Odkrywac ziemie musisz warstwami,nie gleboko i coraz nizej,nizej,caly czas cofajac sie z wykopem

czaki
Fachoperator

  • Posty: 649
  • Rejestracja: 05 Lut 2011 22:48
  • Miejscowość: Cieszyn
  • Pochwały: 6

wykop pod dom czym lepiej kopać przodem czy tyłem

Postprzez Rafal20 » 18 Kwi 2011 22:25

witam mam do wykonania wykop pod dom 9m*9m*0,7m jak lepiej i w miare sprawnie wykonać tą prace przodem czy tylnią łyzka?? dzięki za pomoc :)
Rafał

Rafal20
Fizol

  • Posty: 46
  • Rejestracja: 03 Lut 2011 21:07
  • Miejscowość: Brusy

Jak najszybciej pozbyć się wzniesienia?

Postprzez emigrant » 07 Maj 2011 16:51

Siemka.

Od 2 miesięcy niecałych pracuje na koparkach gąsiennicowych 360stopni (360 excavator - Tracked) ...Zdałem kursy i porejestrowałem się w Agencjach i sam z siebie uczę się na własnych błędach (kurs był o du... rozbić...żadnych praktycznych porad)

Pare razy (dwa) zostalem wykopany z placu budowy bo "nieumiejętnie" podchodziłem/usatwiałem/wykonywałem ...pozbywałem się wzniesienia ładują na Dumpera (ciężarówka z naczepą?)... czy ktoś może z was doświadczonych kolegów napisać optymalny system by nikt się już do mnie nie dowalał o to ...

Dla przykładu powiedzmy że wzniesienie ma wymiary 50 metrów na 50 metrów i musze je obnizyć o 5 metrów.


Opisze jak ja to robie ...

Po dowiedzeniu się mniej więcej do jakiego poziomu mam równać ...wjeżdżam na wzniesienie uprzednio wyrównując sobie "rampę" by koparka była stabilna ...(cięzko to opisać...) wjeżdżam na rampe ...przód gąsiennic w strone z której będe wybierał ziemie do poziomu wymaganego ...a bokiem do Wyrotki ... czyli powiedzmy że jestem na rogu wzniesienia które będe niwelował . (całe to wniesienie jest większe niż maksymalny wysiąg ramienia koparki .. I teraz ...

opcje jakie ja sobie sam wymyśliłem ...

1) pozbywam się "kwadratu" wzniesienia poprzecznie cofając do tyłu i ładując wywrotke po mojej lewej aż do końca kwadratu czyli od lewej przedniej krawędzi do prawej przedniej ...

2) ustawiam się przodem a nie bokiem do wywrotki i cofając co jakiś czas zbieram wzniesienie (kwadrat) z lewej ,przodu i z prawej cofając się do tylnej krawędzi czyli od lewej przedniej krawędzi do lewej tylnej

...jak sopasowywać miejsce podjazdu wywrotki ... i jak zoptymalizować prędkość pozbywania się kwadratu.. 1sza opcja 2ga czy wogole inaczej?

Jak komuś bedzie się to chciało czytać to serdeczne dzięki ...jakby mi coś pomógł to podwójne

emigrant
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 07 Maj 2011 16:31

PoprzedniaNastępna Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej