wibako

Porady - odpowiedzi na pytanie jak to zrobić?

O czym tylko chcecie :).

Moderatorzy: peckiel, Dj_Francuz

Plantowanie

Postprzez korba71 » 22 Maj 2011 11:08

W mojej firmie do kopania i plantowania używamy nakładek na zęby z 10 mm blachy, sa wieksze opory ale mozna dokładnie wykonac dno wykopu i od razu sypac chudziak to samo z plantowanie mam łyżkę 160 cm szerokosci i nie potrzebuje skarpówki. Kopiąc zebami rozpulchnisz dno wykopu i trzeba sporo czasu i wysiłku zeby wyrównać i zagescic, zeby to ok 30 cm dł. Taka nakładka szybko sie zużywa, co jakis czas musimy dospawywac gruby pret zbrojeniowy z przodu, troche zachodu ale warto, mozna kopac precyzyjniej.
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d18 ... cdac2.html

Awatar użytkownika
korba71
Fachoperator

  • Posty: 2158
  • Rejestracja: 10 Sty 2011 22:38
  • Miejscowość: Chorzów
  • Pochwały: 43

Maszyna: volvoec210blc


Reklama

simmet

Wykop dł.200m,ser.30cm,głębokość 1m-jak policzyć najlepiej?

Postprzez Pendziwiatr... » 31 Maj 2011 20:33

Tak jak wtytule Prosze o małe doradztwo Dzięki.

Pendziwiatr...
Pomocnik operatora

  • Posty: 51
  • Rejestracja: 16 Sty 2008 11:48
  • Miejscowość: Dolny Śląsk

Re: Wykop dł.200m,ser.30cm,głębokość 1m-jak policzyć najlepi

Postprzez Klawek » 31 Maj 2011 22:25

Pendziwiatr... napisał(a):Tak jak wtytule Prosze o małe doradztwo Dzięki.

mb. 7-8 zł

Klawek
Operator

  • Posty: 475
  • Rejestracja: 25 Lut 2007 20:21
  • Miejscowość: Mrągowo
  • Pochwały: 3

Porady - odpowiedzi na pytanie jak to zrobić?

Postprzez diabllo20 » 11 Cze 2011 09:32

Witam.
Mam do wykonania wykop o wymiarach 30x20x4m. Wykop ten ten będę robił kołówką cat 212 bft. Da radę nią kopać 4m głęboko z odpowiednią skarpą ? Nigdy nie kopałem nią jeszcze tak głęboko. Koleś chciał raczej gąsienicę ale szkoda by było takie zlecenie przegapić bo to 2400m3 a za m3 zgodziłem się po 7zł netto :wink: Za odpowiedzi z góry wielkie dzięki. Pozdrawiam

diabllo20
Fizol

  • Posty: 24
  • Rejestracja: 16 Lut 2011 16:10
  • Miejscowość: Łódź

Porady - odpowiedzi na pytanie jak to zrobić?

Postprzez mioare » 11 Cze 2011 13:13

Kolego 212 to "miniatura" koparki. Co do wykopu to najlepiej bylo by kopac 2m a pozniej zjechac i sobie podrzucić o ile nie jest mokro... zeby mogły auta wjeżdżać musisz odkryc kawalek gory, zjechac nizej podrzucić, wjechac na gore zaladowac a później i tak kilka razy pytanie czy dno bedzie niwelowane wtedy trzeba bedzie 3 polke ponizej pociagnac na kilka razy na przerzut. Pytanie jaki ma byc grunt czy wszystko za koleja bdzie ladowane czy zbierany towar warstwami... no i woda to jest juz gleboko i moze byc bajoro. Przy 4 metrach skarpa w zaleznosci od gruntu powinna byc od 2 do 6 metrow. Mała ciekawostka na koniec komatsu 210 pc5 na blotniakach z lyzka 1,5m3 siegalo max 3m co jest na luznym piasku mocno niebezpieczne

mioare
Pomocnik operatora

  • Posty: 70
  • Rejestracja: 13 Lis 2009 12:20
  • Miejscowość: wawa

Burzenie domu

Postprzez robson205 » 13 Cze 2011 21:21

Witam jestem młodym operatorem na koparce liebherr a 314 litronic jutro mam burzyć dom wysokość około 8 metrów od czego zacząć??

robson205
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 13 Cze 2011 21:03

Maszyna: liebherr a 314 litronik rok 2006


burzenie domu

Postprzez su_ski » 13 Cze 2011 21:36

Jak się da to niech ściągną najpierw dach i rozbiorą więźbę mniej potem sprzątania i wybierania dziadostwa... co do reszty to już niech ktoś z doświadczeniem koparkowym się odezwie... Ja burzyłem koparko ładowarką i mniejszy dom

su_ski
Młodszy operator

  • Posty: 162
  • Rejestracja: 29 Cze 2010 21:49
  • Miejscowość: Nowa Wieś
  • Pochwały: 5

burzenie domu

Postprzez lordkubus » 13 Cze 2011 22:01

Zaczynaj od najwyższych punktów najlepiej pchać wszystko do środka, stać jak najdalej to możliwe, nie robić gwałtownych ruchów nie dopuścić żeby została jakaś goła wysoka ściana.

Awatar użytkownika
lordkubus
Fachoperator

  • Posty: 691
  • Rejestracja: 12 Paź 2007 19:43
  • Miejscowość: Wrocław
  • Pochwały: 5

wzór oferty

Postprzez kamil21 » 11 Lip 2011 16:20

Witam mam pytanie czy ma ktos może wzór oferty jaką trzebabyło by złożyć firmie z którą chce sie podjąć współprace ? jesli ktos tak ową posiada porosiłbym o podesłanie na adres kamil21kielce@tlen.pl dzięki

kamil21
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 11 Lip 2011 16:15

Maszyna: jcb 3cx


Re: Porady - odpowiedzi na pytanie jak to zrobić?

Postprzez Klawek » 11 Lip 2011 18:26

kamil21 napisał(a):Witam mam pytanie czy ma ktos może wzór oferty jaką trzebabyło by złożyć firmie z którą chce sie podjąć współprace ? jesli ktos tak ową posiada porosiłbym o podesłanie na adres kamil21kielce@tlen.pl dzięki


opcja szukaj!!!!
viewtopic.php?f=6&t=2513&p=14918&hilit=oferta#p14918

Klawek
Operator

  • Posty: 475
  • Rejestracja: 25 Lut 2007 20:21
  • Miejscowość: Mrągowo
  • Pochwały: 3

Porady - odpowiedzi na pytanie jak to zrobić?

Postprzez Jooras » 11 Lip 2011 19:21

Awatar użytkownika
Jooras
Fachoperator

  • Posty: 1048
  • Rejestracja: 09 Sie 2010 15:53
  • Miejscowość: Lubartów / Lublin
  • Pochwały: 14

Jak zrywać ziemię

Postprzez avonek » 17 Sie 2011 01:33

Marka i model maszyny: Cat 428
Rok produkcji: 2010

Witam, nie wiem czy piszę w dobrym dziale, ale jeżeli nie to proszę o przeniesienie. Jestem kompletnie zielony, jak zerwać ziemię koparko ładowarką. Przednia łyżka jest otwierana, tylna jest mała 40cm bodajże. Teren jaki mam do zerwania to glina, z czarną ziemią. Plac jest ok 20x20. Myślałem, żeby wjeżdżać od boku i przednią łyżkę otwierać i zrywać. Nie chcę tego głęboko zerwać bo ok. 20 cm. A tylną łyżką można się zaje**ć , że tak się wyrażę. Więc prosiłbym o jakieś instrukcje, jak to zrobić, czy normalnie wjeżdżać przodem opuszczać łychę i jechać i zrywać. Czy właśnie otwierać łyżkę wbijać i zrywać? Prosiłbym o jakieś rysunki, instrukcje itd. z góry Dziękuje i pozdrawiam.

Image

avonek
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 17 Sie 2011 01:21

Maszyna: Cat 482 F


Jak zrywać ziemię

Postprzez lukaszzbro » 17 Sie 2011 09:00

Po prostu normalnie łyżka odchylona od poziomu o mały (opiera się tylko na lemieszu) i gaz do dechy. Najgorzej zacząć. Tego nie idzie wytłumaczyć trzeba się samemu nauczyć. Najlepiej jedź i popatrz jak inni robią.


Czytając te pytania trzeba dobrze siedzieć bo z wrażenia można spaść . To tak jakby człowiek nigdy nie widział koparki, a pracuje koparką i zabiera prace tym co umieją coś.

lukaszzbro
Operator

  • Posty: 495
  • Rejestracja: 02 Lut 2007 20:00
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 10

Maszyna: CAT 428C, Kubota kx 41-3V, kx 019-4, Hanix H15B plus-2.

Firma: .


Re: Jak zrywać ziemię

Postprzez erawisto » 17 Sie 2011 09:58

Witam.

Na początek to najlepiej dla Ciebie było by popracować łyżką przednią przy załadunku czegoś , i starać się nie robić górek tylko zbierać prosto . Zrywanie ziemi czy plantowanie to trochę wyższa szkoła jazdy i jej wykonanie zależy od wielu czynników , czy teren jest twardy , czy miękki , czy są kamienie , jaki rodzaj ziemi występuje , można to robić do przodu i do tyłu jeśli do przodu to w twardej ziemi najlepiej rozpocząć drugim lemieszem , ogólnie tak jak kolega napisał wyżej ciężko to opisać , najlepiej gdzieś podglądnąć jak inni robią , albo weź ze sobą kogoś kto pracuje na co dzień na takim sprzęcie żeby Ci pokazał .
Tomek.
erawisto

erawisto
Fizol

  • Posty: 37
  • Rejestracja: 22 Sty 2009 09:45
  • Miejscowość: Mielec

Jak zrywać ziemię

Postprzez korba71 » 17 Sie 2011 19:30

Ja bym jednak postawił na tylną łyzke ,moze masz od kogos pożyczyć skarpówke ,przodem bedziesz musiał ciągle na gazie i narobisz kolein, lepiej by było spryzmowac tyłem potem dopiero podjechac przodem ,pisze to z pozycji operatora koparki jesli ktos sie nie zgadza ze mną to spoko.

Awatar użytkownika
korba71
Fachoperator

  • Posty: 2158
  • Rejestracja: 10 Sty 2011 22:38
  • Miejscowość: Chorzów
  • Pochwały: 43

Maszyna: volvoec210blc


Jak zrywać ziemię

Postprzez pitero36 » 17 Sie 2011 19:40

Ja się zgadzam do tego skarpówką można utrzymać żądaną głębokość.

Awatar użytkownika
pitero36
Pomocnik operatora

  • Posty: 69
  • Rejestracja: 27 Sty 2010 23:04
  • Miejscowość: małopolska

Re: Jak zrywać ziemię

Postprzez avonek » 17 Sie 2011 20:42

lukaszzbro napisał(a):Czytając te pytania trzeba dobrze siedzieć bo z wrażenia można spaść . To tak jakby człowiek nigdy nie widział koparki, a pracuje koparką i zabiera prace tym co umieją coś.


Nie zabieram pracy tym co umieją coś, po prostu kupiłem sobie koparkę , do odśnieżania, do wykopów , oraz żeby później wsadzić na nią operatora , po prostu chcę czegoś się nauczyć , żeby samemu móc zrobić kilka rzeczy .

avonek
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 17 Sie 2011 01:21

Maszyna: Cat 482 F


Jak zrywać ziemię

Postprzez lukaszzbro » 17 Sie 2011 22:22

avonek napisał(a):Nie zabieram pracy tym co umieją coś, po prostu kupiłem sobie koparkę , do odśnieżania, do wykopów , oraz żeby później wsadzić na nią operatora , po prostu chcę czegoś się nauczyć , żeby samemu móc zrobić kilka rzeczy .


Mnie tylko denerwuje sytuacja jaka powstała od kilku lat. Połowa ludzi uwierzyła w bujdę o super zarobku na koparce. Praktycznie już piekarz kupuje koparkę, bo to "interes", nie ma pojęcia nawet jak to działa. Wynajmuje za śmieszne pieniądze i niszczy rynek, a nic nie zarobi. Ja szanuje ludzi typu miał ostrówka, był operatorem kupił coś lepszego i ma jakieśkolwiek pojęcie z czasem ma jakiegoś operatora itp. Tylko takich jest mało i najbardziej odczuwają konkurencję i ich mi szkoda. A może się mylę, szczerze to praca na wyjmie dla mnie jest obca.

pitero36 napisał(a):Ja się zgadzam do tego skarpówką można utrzymać żądaną głębokość.


Ja też się zgadzam tylko jakoś tego nie widzę, żeby był to w stanie zrobić człowiek który pracuje pierwszy raz,(bo to wynika z zadanego pytania) żeby zsynchronizować ruch podciągania i podnoszenia, żeby było równo to trzeba już umieć. Pracy na koparce trzeba nauczyć się samemu praktycznie nauka tego trwa całe życie, jeden się nauczy czegoś za miesiąc inny za rok, a innemu nawet 10 lat nie pomoże.

lukaszzbro
Operator

  • Posty: 495
  • Rejestracja: 02 Lut 2007 20:00
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 10

Maszyna: CAT 428C, Kubota kx 41-3V, kx 019-4, Hanix H15B plus-2.

Firma: .


Re: Jak zrywać ziemię

Postprzez erawisto » 18 Sie 2011 08:53

Zupełnie się z Wami zgadzam , Synchronizacja dwóch ruchów to kwestia doświadczenia i wiele godzin ćwiczeń , tego nie da się opanować od razu . Tak jak pisałem wyżej jeśli chodzi o przednią łyżkę to naukę najlepiej rozpocząć od czegoś prostego czyli ładowanie , jeśli chodzi o tył to polecał bym coś wykopać , jakaś dziurę w ziemi żeby wyrobić sobie ruchy , po prostu operatorowi ręce same muszą chodzić bez myślenia , tak jak organiście palce na organach . W dodatku synchronizacja ruchów potrzebna jest na okrągła a nie tylko podczas zbierania czy kopania ponieważ będzie strasznie szarpało całym sprzętem . Co do zebrania 20 cm ziemi to też tego nie widzę w jaki kolwiek sposób jeśli nigdy nie robiłeś na koparce . Moja rada weź sobie kogoś , nawet na godzinę żeby pokazał Ci jak to się robi , zaoszczędzisz czasu i nie ukatujesz maszyny za bardzo :-)
erawisto

erawisto
Fizol

  • Posty: 37
  • Rejestracja: 22 Sty 2009 09:45
  • Miejscowość: Mielec

oczko

Postprzez mikujar » 02 Wrz 2011 20:50

Witam operatorów, wie może ktoś jak kopać staw w terenie torfowym tak żeby go szybko wykopać :D żeby nie puchło dno, wykopałem oczko 200m3 a torfu wyrzuciłem 500m3 :cry: czy jak bym na puścił wody to nie będzie się podnosić :?:

mikujar
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 18 Wrz 2010 16:23
  • Miejscowość: trzcianka

PoprzedniaNastępna Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej