wibako

Powrót do zawodu po dłuższej nieaktywności - ładowarki Ł34

O czym tylko chcecie :).

Moderatorzy: peckiel, Dj_Francuz

Powrót do zawodu po dłuższej nieaktywności - ładowarki Ł34

Postprzez darcus » 01 Kwi 2010 14:11

Witam,

Na Dzień dobry proszę Was o kilka opinii i rad związanych z moją dłuższą nieobecnością w zawodzie operatora maszyn budowlanych oraz samymi posiadanymi uprawnieniami.
Przygoda z maszynami budowlanymi w moim przypadku rozpoczęła się w 1987 roku podczas odbywania służby wojskowej. Tam też zdobyłem pierwsze uprawnienia oraz 2 letnią praktykę na sprzętach typu SŁ-34 oraz zgarniarki (uprawnienia wojskowe).
Po wojsku w roku 1990 otrzymałem państwowe uprawnienia kl. III na zgarniarki oraz ładowarki do 2,5 m + rozszerzenie uprawnień o konkretny typ maszyny czyli Ł-34. Praktyka trzyletnia w zakładzie papierniczym, następnie kolejne zmiany zawodów aż po dzień dzisiejszy. Od tego czasu upłynęło trochę wody w Wiśle i w związku z tym mam do Was kilka istotnych pytań:

- uprawnienia wydane w roku 1990 przez Ministerstwo Budownictwa i Przemysłu Materiałów Budowlanych są w dalszym ciągu honorowane ?
- ewentualny powrót do zawodu operatora maszyn budowlanych (ładowarki) po tak długiej przerwie jest w moim przypadku możliwy bez ponownych kursów weryfikacyjnych ?
- praca na nowszym typie ładowarki, czyli HSW 534E jest możliwa na podstawie rozszerzenia wydanego w '90 roku na Ł34 ?
- no i ostatnie pytanie czy takiego kolesia po czterdziestce jeszcze będzie ktoś chciał wogóle zatrudnić :roll: :wink: /żart/

Dzięki za wszelkie opinie.
Pozdrawiam,
Daro.

darcus
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 01 Kwi 2010 13:18
  • Miejscowość: KWIDZYN

Reklama

simmet

Postprzez dawidg2 » 01 Kwi 2010 15:06

darcus napisał(a):- uprawnienia wydane w roku 1990 przez Ministerstwo Budownictwa i Przemysłu Materiałów Budowlanych są w dalszym ciągu honorowane
a moze przez Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego. Chyba że kiedyś mieli inną nazwę. To tak będą honorowane.
darcus napisał(a):nowszym typie ładowarki, czyli HSW 534E jest możliwa na podstawie rozszerzenia wydanego w '90 roku na Ł34
nie nie można.
darcus napisał(a):czy takiego kolesia po czterdziestce jeszcze będzie ktoś chciał wogóle zatrudnić
to zależy co oczekujesz tzn jakich zarobków. Sam szukam właśnie pracy na ładowarkę ale mam już II klasę.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 46 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej