wibako

Kiedy zaczyna sie robota pelna para?

O czym tylko chcecie :).

Moderatorzy: peckiel, Dj_Francuz

Postprzez Andrexxxx » 01 Kwi 2010 12:15

Dzikulec, to rób na stałe za najniższą a garb ci sam wyrośnie, zostań na tym wózku zawsze to jeden operator mniej :lol:
Wszyscy wiedzieli że tego nie da się zrobić. Aż przyszedł jeden który o tym nie wiedział..i to zrobił.

http://www.sp2kfl.org/

.

Awatar użytkownika
Andrexxxx
Operator

  • Posty: 357
  • Rejestracja: 02 Sty 2008 16:25
  • Miejscowość: Kujawsko-Pomorskie

Reklama

simmet

Postprzez peter5on » 01 Kwi 2010 16:31

Widzę Andre że masz poważne powody do tego by obawiać się tego jednego operatora więcej. Poza tym czytając twoje wypowiedzi wnioskuję że masz śliskie schodki w maszynie, wysiadając ze sprzętu nie nakładasz kasku a pod sprzętem zawsze twarde podłoże.

Awatar użytkownika
peter5on
Młodszy operator

  • Posty: 115
  • Rejestracja: 14 Gru 2009 22:39
  • Miejscowość: Lublin
  • Pochwały: 3

Maszyna: Komatsu 240


Postprzez Andrexxxx » 01 Kwi 2010 18:50

peter5on, nie mam czego się bać a przez takich psełdo operatorów gadaczy wyprodukowanych przez UP jest jak jest :!:
Wszyscy wiedzieli że tego nie da się zrobić. Aż przyszedł jeden który o tym nie wiedział..i to zrobił.

http://www.sp2kfl.org/

.

Awatar użytkownika
Andrexxxx
Operator

  • Posty: 357
  • Rejestracja: 02 Sty 2008 16:25
  • Miejscowość: Kujawsko-Pomorskie

Postprzez peter5on » 01 Kwi 2010 19:20

Trochę mnie zdenerwowało twoje podejście do Dzikulca Andre ale po części masz racje bo jeżeli starzy operatorzy mówią że narobiło się tych operatorów to znaczy że coś w tym jest.

Ale pocieszę cię bo idą tacy do roboty ale żywot jest ich często bardzo krótki więc nie trzeba się tak obawiać tych operatorów z up zresztą dla każdego starczy sprzętu. Pomyślmy sobie że taki ośrodek co 2 miesiące wypuszcza ok 30 operatorów na koparki i cała resztę tego ustrojstwa, też na początku się zastanawiałem gdzie oni wszyscy znajdą pracę ale jednak roboty jest dużo.

Robota na sprzęcie może być przyjemna i opłacalna pod warunkiem że będziemy posiadać doświadczenie. Może nie zarobię tyle kasy co na zbrojarce ale nie narzekam bo wiadomo że na wszystko potrzeba czasu.

Jako ciekawostka link do demotywatora chyba trochę niezgodnego z prawdą :P

http://demotywatory.pl/1220603/Witam-se ... mie-Marcin

Awatar użytkownika
peter5on
Młodszy operator

  • Posty: 115
  • Rejestracja: 14 Gru 2009 22:39
  • Miejscowość: Lublin
  • Pochwały: 3

Maszyna: Komatsu 240


Postprzez rafko » 02 Kwi 2010 06:47

Ja, jako ze robilem kurs z urzedu (chcialem isc sam, ale kierownik doradzil sprawdzic najpierw UP), powiem tyle ze na 30 osob na kursie, bylo 2 doswiadczonych operatorow ktorzy po prostu potrzebowali papieru, cala reszta z wyjatkiem moze 4 osob siedziala tam jak za kare i wcale nie mieli ochoty szukac pozniej pracy na maszynach. Robia te kursy bo UP ich kieruje i mozna dostac jakas kase, wiec nie sa oni zagrozeniem dla ludzi, ktorzy naprawde chca zostac lub sa prawdziwyim operatorami :)
Pozdrawiam

rafko
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 12 Sie 2009 13:56
  • Miejscowość: Jelenia Góra

Postprzez zs » 02 Kwi 2010 08:35

rafko
PostWysłany: Dzisiaj 6:47 Temat postu:
Ja, jako ze robilem kurs z urzedu (chcialem isc sam, ale kierownik doradzil sprawdzic najpierw UP), powiem tyle ze na 30 osob na kursie, bylo 2 doswiadczonych operatorow ktorzy po prostu potrzebowali papieru, cala reszta z wyjatkiem moze 4 osob siedziala tam jak za kare i wcale nie mieli ochoty szukac pozniej pracy na maszynach. Robia te kursy bo UP ich kieruje i mozna dostac jakas kase, wiec nie sa oni zagrozeniem dla ludzi, ktorzy naprawde chca zostac lub sa prawdziwyim operatorami :)
Pozdrawiam



Dla większości starych doświadczonych operatorów, młodzi operatorzy po kursach nie stanowią żadnego zagrożenia.Chodzi o to,że ten kiedyś bardzo ceniony i szanowany zawód poprzez nadmiar młodych niedoszkolonych operatorów schodzi na psy,a wraz z tym stawki lecą w dół!

zs
Fizol

  • Posty: 37
  • Rejestracja: 01 Mar 2010 22:01
  • Miejscowość: Wrocław

Postprzez peter5on » 02 Kwi 2010 10:16

Panowie stawki lecą w dół ale dla niedoświadczonych i młodych. Operator który może pochwalić się sporym doświadczeniem np należy do grona tych starych operatorów pamiętających linówki dostanie spokojnie na starcie stawkę 13-15 zł za to młody 8-12 zł a robota w niektórych firmach w ogóle nie staję nawet na zimę.

U mnie na kursie 90% to starzy wyjadacze potrzebujący świstka, z up tylko 2 było a reszta to młodzi który mają ojców operatorów itp. Powtarzam robota się znajdzie dla każdego pytanie tylko za jaką stawkę.

Awatar użytkownika
peter5on
Młodszy operator

  • Posty: 115
  • Rejestracja: 14 Gru 2009 22:39
  • Miejscowość: Lublin
  • Pochwały: 3

Maszyna: Komatsu 240


...tylko zastanowcie sie nad jedna rzecza...

Postprzez Dzikulec » 02 Kwi 2010 22:05

Zastanowcie sie nad tym: jak mozna zdobyc doswiadczenie w pracy na maszynach,jesli nie jest sie wpierw "zoltodziobem" po kursie z UP albo z tzw.wolnego naboru?
Starzy operatorzy,czyli "wyjadacze",udadza sie niebawem na emerytury i kto bedzie robil na ich miejscu,zaznaczajac ze niejednokrotnie jedni nie toleruja drugich ( ..i nie wiadomo ,dlaczego tak jest)?
Ja wlasciwie to z koparek nie zrezygnowalem calkowicie,bo dorabiam na malej koparce w sieciach wodkangaz i staje teraz na rozdrozu: i szef magazynu chce,abym u niego robil,i szef od koparek to samo
Paradoksalna sytuacja sie stworzyla

Dzikulec
Młodszy operator

  • Posty: 136
  • Rejestracja: 30 Lip 2009 23:21
  • Miejscowość: Katowice

Postprzez mietek » 02 Kwi 2010 22:58

Dzikulec napisał(a):Paradoksalna sytuacja sie stworzyla


a co w tym paradoksalnego ? średnio pare razy w roku dostaje od kierowników propozycje przejścia do ich firmy. A pozatym raz miałem pewną oferte pracy w firmie w ogole nie związaną z budownictwem za lepsza kase i jak ty to mówisz stałą robote ale w życiu mam taka zasadę rób to co kochasz a nie bedziesz musiał nigdy w życiu pracować i jak widać zostałem na maszynie
" ...bycie operatorem to nie zawód to sposób na życie... "

Awatar użytkownika
mietek
Fachoperator

  • Posty: 1005
  • Rejestracja: 18 Kwi 2007 15:14
  • Miejscowość: Chorzów
  • Pochwały: 4

Maszyna: Caterpillar 325C
Caterpillar M315
Volvo EC 240 BNLC


Postprzez dawidg2 » 02 Kwi 2010 23:40

Dzikulec, przeglądając oferty pracy to pełno tam było na wózki widłowe więc masz w czym wybierać. My kochamy maszynki koparki i ładowarki i na nich chcemy pracować. Tylko nasi przyszli pracodawcy mają inne wyobrażenie, tzn takie odczułem po 1 rozmowie kwalifikacyjnej.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Z ostatnimi postai sie zgadzam

Postprzez Dzikulec » 03 Kwi 2010 22:27

Chlopy ,macie racje,bo jest tak jak jest w waszych ostatnich postach w tym temacie:najwazniejsze,aby kazdy robil to,co kocha,lecz trudno pogodzic to z godziwymi warunkami pracy,placy itp.Najwazniejsze chyba to,zeby pracownik byl doceniany przez pracodawce i dostawal co namniej tyle,zeby z glodu nie umarl .
Jest tu paru chlopakow,ktorzy woza sie jak swinia w garniturze,np. niejaki Andrexxx.Pisze tu na forum tak,jakby byl generalem wsrod operatorow,jak ja wiem,ze pracuje na sprzecie stosunkowo krotko i regularnie co sezon szuka roboty na koparce-to ma byc ceniony operator?
Moja sytuacja jest prosta: jako ze pare lat przerobilem na gasiennicowym sprzecie o masie pow. 50 t i po tych latach postanowilem osiasc (dom,rodzina),zdobywalem za swoje uprawnienia i doswiadczenie ( w tym w magazynie), 1,5 roku temu zaplanowalem,ze popracuje na koparkach,koparko-ladowarkach i ladowarkach (bo to pokrewne zajecie do tego sprzed paru laty) i z trudem sie to udaje,m.in.wlasnie przez takich gniotow jak niezyczliwy Andrexxx i jemu podobnych

Dzikulec
Młodszy operator

  • Posty: 136
  • Rejestracja: 30 Lip 2009 23:21
  • Miejscowość: Katowice

Postprzez Andrexxxx » 03 Kwi 2010 23:16

Dzikulec, szukałem szukam i będę szukał a jak przestane to zostanę tobą nieudacznikiem stojącym w miejscu. Jestem takim gniotem przez takich jak ty niedorozwiniętych starych cwaniaków, szczekaczy co to nie wy bo kiedyś też byłem świeżak i tacy jak ty próbowali zmieszać z błotem a teraz role się odwróciły i to cie boli a i takskończysz na "wózku"
Wszyscy wiedzieli że tego nie da się zrobić. Aż przyszedł jeden który o tym nie wiedział..i to zrobił.

http://www.sp2kfl.org/

.

Awatar użytkownika
Andrexxxx
Operator

  • Posty: 357
  • Rejestracja: 02 Sty 2008 16:25
  • Miejscowość: Kujawsko-Pomorskie

Andrexxx,nie zamierzam psuc Ci nastroju swiatecznego

Postprzez Dzikulec » 04 Kwi 2010 13:43

Napisze ci teraz cos zupelnie innego,niz zazwyczaj Ci pisalem.Sa swieta i przypomnijmy sobie,ze w kazdym z nas jest chec czynienia dobra,a nie ciagle sprzeczanie sie,klocenie i takie tam...
Pomyliles sie piszac,ze jestem starym capem,bo mam niespelna 30 lat,natomiast widze jeden wniosek plynacy z twego postu i to ogolnie dotyczy wielu rozpoczynajacych swa kariere zawodowa na sprzecie:w budowlance czesto nie ma zyczliwosci wobec nowicjuszy,zadnej wyrozumialosci dla nich-zupelnie tak,jakby ich starsi stazem koledzy rzeczywiscie widzieli w mlodych konkurentow.Sam to przez 1,5 roku przezywalem i dodajac,ze w budowlance najczesciej dochodzi do lamania przepisow pracy,zaczalem sklaniac sie do powrotu do magazynu,a robota na ciezkim sprzecie budowlanym jest naprawde ciekawsza.Moze to jest przyczyna niespokojnych nastrojow w branzy?
Ja Ci zycze,abys mimo wszystko mial stala robote na koparkach,bo nie chodzi w zyciu o to,zebys co sezon szukal zatrudnienia,a zima gniezdzil sie w domu,jak mole w kufrze na strychu.Ja niestety nie moge sobie pozwolic na bezrobocie,a na przelomie roku 2009/2010 juz z braku stalego zatrudnienia np. w instalacjach wodkangaz,zaczalem robote w magazynie.Paradoksalne to,ze zaczalem w tym czasie dorabiac na koparce i teraz mam dylemat:i w magazynie robota wydaje sie stala, i na koparce rowniez.Choc mam malo cierpliwosci w szukaniu stalej roboty na koparce,a dzieki temu-zdobywaniu coraz wiekszego doswiadczenia,wybiore jednak koparki.Czas pokaze,co sie okaze.W najgorszym przypadku moge wybrac "tryb awaryjny" i wrocic do roboty w innym magazynie.
Pzdr
W poniedziałek rano zajączek zalany.
Kury z nim tańcują, jajka mu malują.
Kogut wciąga kreskę, podkręca imprezkę.
Cała sala się buja, DJ gra ALLELUJA

Dzikulec
Młodszy operator

  • Posty: 136
  • Rejestracja: 30 Lip 2009 23:21
  • Miejscowość: Katowice

Poprzednia Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 36 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej