wibako

Wynajem sprzętu budowlanego w Polsce - gdzie szukać?

O czym tylko chcecie :).

Moderatorzy: peckiel, Dj_Francuz

Wynajem sprzętu budowlanego w Polsce - gdzie szukać?

Postprzez suleakim » 08 Lut 2010 15:49

Zadziwiająco trudno jest znaleźć jakieś oferty wynajmu sprzętu budowlanego (chodzi zarówno o ciężki jak i lekki). Czy nie ma w Internecie stron, które mają jakieś bogatsze zasoby wynajmu sprzętu budowlanego? Jedyne co znajduję to liczne oferty sprzedaży - wynajem, jeśli się pojawia, to w mikroskopijnej ilości.

Dodam od razu, że nie poszukuję konkretnej maszyny, a jedynie badam temat rynku wynajmu sprzętu budowlanego w naszym kraju (czyli - "jak to się robi nad Wisłą").

Znalazłem do tej pory ogólne informacje o tym jak to wygląda za granicą, że wynajem jest powszechny i to firmy wynajmujące głównie kupują sprzęt, udostępniając go później kontrahentom.

Jak to wygląda u nas? Trzeba kopać w książkach telefonicznych w poszukiwaniu firm, które wynajmą koparke czy agregat?

Będę wdzięczny za jakąś podpowiedź.

suleakim
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 08 Lut 2010 15:17
  • Miejscowość: 3miasto

Reklama

simmet

Postprzez rudesmen » 08 Lut 2010 16:13

Nie piszesz czego szukasz, ale może RAMIRENT będzie miał to czego szukasz (jest w Trójmiescie)

Awatar użytkownika
rudesmen
Fachoperator

  • Posty: 2193
  • Rejestracja: 08 Paź 2005 17:05
  • Miejscowość: Gorzów Wlkp.
  • Pochwały: 49

Postprzez dawidg2 » 08 Lut 2010 17:08

Ewpa majster jeszcze wypożycza.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Postprzez suleakim » 08 Lut 2010 17:30

Tak jak napisałem - nie szukam niczego konkretnego :) Zbieram informacje na temat wynajmu maszyn w Polsce i ze zdziwieniem zauważyłem, że żeby coś znaleźć trzeba przekopywać ofertę każdej firmy z osobna - nie mówiąc już o konieczności szukania przedsiebiorstw niesieciowych, gdybym chciał znaleźć coś zamiast Ramirentu, Tytanium czy EWPA.

Firmy nigdzie takich rzeczy nie ogłszają w Internecie, nie promują się w żaden sposób? Myślałem, że jest może jakaś strona z ogłoszeniami - ale są w zasadzie tylko giełdy sprzętu (jak np. maszynybudowlane.com.pl).
Wiem, że działa kilka dużych sieci jak np. Ramirent, ale żeby poszukać innych ofert w danym regionie muszę szukać wszystkich firm z osobna i starać się znaleźć jakieś informacje u nich.

Nie ma jakiegoś w miarę dużego serwisu z takimi ofertami?

[ Dodano: Wto Lut 09, 2010 1:30 pm ]
Kurcze, i co - nikt nic nie doda?

Jak firmy wynajmujące zdobywają klientów? Bo widziałem już różne posty, w których ktoś się dopytywał gdzie i za ile wynająć koparkę, ale przecież powinno być miejsce gdzie firmy się ogłaszają?

suleakim
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 08 Lut 2010 15:17
  • Miejscowość: 3miasto

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 53 gości

cron

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej