wibako

upawnienia na dynamit

O czym tylko chcecie :).

Moderatorzy: peckiel, Dj_Francuz

upawnienia na dynamit

Postprzez adig » 22 Gru 2009 22:51

wie ktos jak mozna zrobic uprawnienia na wybuchy dynamitem itp
czy jest to mozliwe dla jednej osoby zeby miec takie uprawnienia i samemu strzelac i wysadzac na swoje potrzeby
Wiem ze trzeba miec specjalny samochód z przegrodami i tu moja wiedza sie konczy
Wie ktos jak to wszystko wygląda?

[ Dodano: Sro Gru 30, 2009 11:22 pm ]
trochę poszperałem ,moze sie komus przyda
Strzałowy



Uczestnicy:
– wykształcenie zawodowe, średnie zawodowe lub średnie ogólne,
– ukończony 24 rok życia,
– staż pracy minimum 24 miesiące w ruchu zakładu górniczego w charakterze górnika lub wiertacza otworów strzałowych,
– pozytywny wynik badań psychologicznych, psychiatrycznych i lekarza medycyny pracy.

Cel szkolenia:
– przygotowanie słuchaczy do prawidłowej i bezpiecznej pracy na stanowisku strzałowego w odkrywkowych zakładach górniczych,
– nabycie umiejętności sprawnego, dokładnego i bezpiecznego wykonywania robót strzałowych metodami i technikami stosowanymi w górnictwie odkrywkowym,
– nabycie umiejętności posługiwania się sprzętem strzałowym, korzystania z dokumentacji i metryk strzałowych oraz prowadzenia ewidencji rozchodu środków strzałowych,
– wyrobienie umiejętności prawidłowego organizowania i zabezpieczania robót strzałowych, kierowania podległym ,zespołem pracowników, przestrzegania porządku i dyscypliny pracy oraz odpowiedzialności za realizację nałożonych zadań.

Zakres tematyczny:
– ruch zakładu górniczego, ogólne zasady prowadzenia robót strzałowych,
– górnicze środki strzałowe i sprzęt strzałowy,
– technika strzałowa,
– dostawa, transport i ewidencjonowanie zużycia środków strzałowych,
– przepisy bhp oraz dotyczące transportu, przechowywania i wykonywania robót strzałowych,
– przyczyny wypadków przy wykonywaniu robót strzałowych,
– udzielanie pierwszej pomocy przedlekarskiej,
– zagrożenia zewnętrzne przy materiałach wybuchowych.


Organizacja szkolenia:
– kurs obejmuje 64 godz. zajęć, w tym 48 godz. zajęć teoretycznych i 16 godz. zajęć praktycznych,

adig
Pomocnik operatora

  • Posty: 84
  • Rejestracja: 07 Sty 2009 12:03
  • Miejscowość: podkarpacie

Reklama

simmet

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 53 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej