wibako

Kostka brukowa, nawierzchnie, chodniki, drogi

O czym tylko chcecie :).

Moderatorzy: peckiel, Dj_Francuz

Kostka brukowa, nawierzchnie, chodniki, drogi

Postprzez Rafal_k » 27 Lis 2009 15:57

Witam:) myśle o pszerzeniu działalnosci firmy o układanie kostki brukowej, płytek betonowych, robienie chodników i dróg. Mamy już troche sprzętu, 3 koparki, koparko ładowarke do ktorej zamierzam kupić młot, ciągnik siodlowy z naczepą, wywrotką, i 3 wywrotki , 2 i 3 osiowe. wykonywalismy już drogi z kruszywa, i mamy w tym pewne doswiadczenia. moje pytanie, to co dokupić, jaki sprzet ktory by mi ulatwil tą prace, glownie chodzi o chodniki.. o ludzi się nie martwie bo wiem ze ich znajde bez problemu, bo mam takie kontakty. doradzcie czego brakuje , co dokupić. to nie ma byc glowny cel firmy tylko dodatkowa atut i jakby asortyment , gdyz glownie pracujemy na drogach. prosze o pomoc:)

Rafal_k
Młodszy operator

  • Posty: 142
  • Rejestracja: 25 Cze 2009 18:02
  • Miejscowość: Małopolska
  • Pochwały: 1

Reklama

simmet

Postprzez dawidg2 » 27 Lis 2009 16:22

Zagęszczarke jakąś, jakąś piłe do docinania kostki + mały agregat bo przeważnie z prądem różnie. jakieś łaty do ściągania, jakąś poziomice laserową którą się ustawia a chodzi się z kijkiem i jak jest poziom to piszczy.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Postprzez Rafal_k » 27 Lis 2009 16:29

zagęszczarke mamy wackera, na początek by była, i agregat hondy też mamy. a gdzie można kupic sprzet strikte brukarski wlasnie tak jak dawidg2 piszę, łaty, lasery, jaka przecinarka? normalna tarczowa?

Rafal_k
Młodszy operator

  • Posty: 142
  • Rejestracja: 25 Cze 2009 18:02
  • Miejscowość: Małopolska
  • Pochwały: 1

Postprzez radix » 27 Lis 2009 17:23

Rafal_k napisał(a):zagęszczarke mamy wackera, na początek by była, i agregat hondy też mamy. a gdzie można kupic sprzet strikte brukarski wlasnie tak jak dawidg2 piszę, łaty, lasery, jaka przecinarka? normalna tarczowa?


Młotki brukarskie - używałem różnych , wynalazki no name nie wytrzymywały miesiąca, jazon - dobry ale jest coś moim zdaniem lepszego - młotki simplex (niemieckie) tylko niech nie przerazi cię ich cena sa warte tych pieniędzy - używam 3 sezon i nic tylko pukać i pukać - mają wymienne końcówki kup takie z nylonem i gumą - nylon ma mocne pociągniecie dobry do dobijania krawęzników drogowych - guma dobra do obrzeży
80mm ciężki do krawęzników
60mm lżejszy do obrzeży

odkąd kupiłem jazony leżą w skrzynce i nikt nie chce nimi pracować. mam kolege brukarza który ma simplexa juz chyba z 9 sezon i z jednej strony spłaszczył mu się nylon i troche wyszczerbiła guma ale on juz kilkadziesiąt kilometrów krewężnika nimi ostukał
Ostatnio edytowany przez radix 10 Sty 2010 16:14, edytowano w sumie 2 razy

Awatar użytkownika
radix
Pomocnik operatora

  • Posty: 89
  • Rejestracja: 08 Kwi 2008 22:49
  • Miejscowość: Wlkp

Maszyna: NH LB110B ; Kramer 480, Kramer 312SE


Postprzez Z33 » 30 Lis 2009 19:33

Rafal_k napisał(a):zagęszczarke mamy wackera, na początek by była, i agregat hondy też mamy. a gdzie można kupic sprzet strikte brukarski wlasnie tak jak dawidg2 piszę, łaty, lasery, jaka przecinarka? normalna tarczowa?


zagęszczarka 90kg, ok. 120kg, i płyta 500-600kg - podstawa.

łaty sobie daruj, z mojego doświadczenia widzę że ludzie wolą zwykłą deskę. mamy łatę optimasa za 10tyś. i leży w magazynie. tak w ogóle to łaty na chodniki się raczej nie nadają, jak już to place, parkingi. to samo maszyna do układania kostki.

młotki z tego linku sam spróbuję sprowadzić bo to co kupuje to parę dni wytrzymuję :lol:

piła do asfaltu, ręczna piła kątowa fi 230mm, możesz kupić stół do cięcia krawężników :).

jest dużo super sprzętu (www.google.pl --> sprzęt do robót brukarskich, np. optimas, ale drogi w h...) ale najpierw musisz pogadać z ludźmi czy będą chcieli tego używać :mrgreen: no chyba że tylko u mnie w firmie takie łosie :P

jest sporo osprzętu do koparko - ładowarek, np. mieszalniki do podsypki cem. - piask. zamiast lemiesza, zamiatarki do fugowania kostki itp.

jest teź sprzęt do układania krawężników ale nie miałem z tym nigdy do czynienia...

[ Dodano: Pon Lis 30, 2009 6:38 pm ]
radix napisał(a):
Rafal_k napisał(a):zagęszczarke mamy wackera, na początek by była, i agregat hondy też mamy. a gdzie można kupic sprzet strikte brukarski wlasnie tak jak dawidg2 piszę, łaty, lasery, jaka przecinarka? normalna tarczowa?


Młotki brukarskie - używałem różnych , wynalazki no name nie wytrzymywały miesiąca, jazon - dobry ale jest coś moim zdaniem lepszego - młotki simplex (niemieckie) tylko niech nie przerazi cię ich cena sa warte tych pieniędzy - używam 3 sezon i nic tylko pukać i pukać - mają wymienne końcówki kup takie z nylonem i gumą - nylon ma mocne pociągniecie dobry do dobijania krawęzników drogowych - guma dobra do obrzeży
80mm ciężki do krawęzników
60mm lżejszy do obrzeży

odkąd kupiłem jazony leżą w skrzynce i nikt nie chce nimi pracować. mam kolege brukarza który ma simplexa juz 7 sezon i z jednej strony spłaszczył mu się nylon i troche wyszczerbiła guma ale on juz kilkadziesiąt kilometrów krewężnika nimi ostukał


a ile te młotki kosztują?

Awatar użytkownika
Z33
Fizol

  • Posty: 47
  • Rejestracja: 02 Kwi 2007 07:46
  • Miejscowość: Polska

Postprzez Tomek_ » 04 Gru 2009 20:46

60mm ok 150zł netto
40mm ok 80zł netto

Tomek_
Operator

  • Posty: 289
  • Rejestracja: 01 Sty 2007 21:46
  • Miejscowość: Sochaczew
  • Pochwały: 1

Maszyna: JCB4CX
CAT432d


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 52 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej