wibako

PRACA:Apel: Dziadki najwyzszy czas na emeryture :)

O czym tylko chcecie :).

Moderatorzy: peckiel, Dj_Francuz

PRACA:Apel: Dziadki najwyzszy czas na emeryture :)

Postprzez łuTANK » 02 Lis 2009 10:28

Dziadki najwyzszy czas na emeryture :D Blokujecie miejsce młodym,ambitnym operatorom ktorzy niemaja szans sie wykazac poniewaz dziadki co juz dawno powinny siedziec w domu przed tv i pic piwko blokuja maszyny :wall: :wall: :crazy: :mrgreen: POZDRO ,bez obrazy ,ale takie realia....
Łu tank

łuTANK
Nowicjusz

  • Posty: 18
  • Rejestracja: 21 Paź 2009 16:58
  • Miejscowość: WU CITY

Reklama

simmet

Postprzez Andrexxxx » 02 Lis 2009 13:15

Widocznie jesteś za cienki aby wysadzić dziadka z maszyny. Zastanów się nad tym co napisałeś i popracuj nad sobą to może znajdziesz coś dla siebie.
Wszyscy wiedzieli że tego nie da się zrobić. Aż przyszedł jeden który o tym nie wiedział..i to zrobił.

http://www.sp2kfl.org/

.

Awatar użytkownika
Andrexxxx
Operator

  • Posty: 357
  • Rejestracja: 02 Sty 2008 16:25
  • Miejscowość: Kujawsko-Pomorskie

Re: PRACA:Apel: Dziadki najwyzszy czas na emeryture :)

Postprzez kane » 02 Lis 2009 13:29

łuTANK, nie tylko w branży operatorów jest taki problem, często się zdaża, że emeryt blokuje miejsce pracy młodemu.

Awatar użytkownika
kane
Młodszy operator

  • Posty: 104
  • Rejestracja: 24 Mar 2008 19:13
  • Miejscowość: Kielce

Maszyna: Hitachi ZX 400 lch-3


Postprzez Błaszczak. » 02 Lis 2009 17:00

panowie każdy chce zarobić badz dorobic a jesli ktoś zatudnia dziadka to ten dziadek widocznie musi coś sobą reprezentować np. jest osobą doswiadczoną albo kompetentną,pracowitą albo uczciwą. natomiast nie każdy młody ma takie pdejśćie i nie każdemu młodemu chce się pracować lecz to nie jest zasadą. należy też pamientać że każdy z nas będzie kiedyś dziatkiem..........................

Awatar użytkownika
Błaszczak.
Pomocnik operatora

  • Posty: 91
  • Rejestracja: 13 Maj 2008 12:28
  • Miejscowość: wyszków

heh

Postprzez łuTANK » 02 Lis 2009 19:34

Andrex :D patrz co pisze "NIEMA SZANS SIE WYKAZAC " to jak moge byc zacienki ? haha :crazy: a co do emerytow to tak jest ze wszedzie blokuja niestety miejsca pracy...Tak nalezy pamietac ze kazdy z nas bedzie dziadkiem ale po to jest emerytura :) narta

[ Dodano: Pon Lis 02, 2009 6:41 pm ]
aha i jeszcze jedno :) widzialem nieraz jak dziadzia z kopareczki sobie popija zoladkowa gorzka :mrgreen:
Łu tank

łuTANK
Nowicjusz

  • Posty: 18
  • Rejestracja: 21 Paź 2009 16:58
  • Miejscowość: WU CITY

Re: heh

Postprzez kane » 02 Lis 2009 19:56

Trzeba jeszcze pamiętać o tym, że sam pracodawca może zaoszczędzić na emerycie, choćby sam fakt, że emeryt raczej nie będzie chciał umowy o prace, no i poniewarz dorabia sobie, więc nie bedzie sie domagał jakiejś kosmicznej stawki, a pracodawcy takie coś gra. Stwierdzam to z doświadczenia w innej branży.

Awatar użytkownika
kane
Młodszy operator

  • Posty: 104
  • Rejestracja: 24 Mar 2008 19:13
  • Miejscowość: Kielce

Maszyna: Hitachi ZX 400 lch-3


Postprzez łuTANK » 02 Lis 2009 20:32

no i wszystko w tym temacie :mrgreen: Polska dziwny kraj
Łu tank

łuTANK
Nowicjusz

  • Posty: 18
  • Rejestracja: 21 Paź 2009 16:58
  • Miejscowość: WU CITY

Postprzez mietek » 03 Lis 2009 00:03

łuTANK napisał(a): a co do emerytow to tak jest ze wszedzie blokuja niestety miejsca pracy...Tak nalezy pamietac ze kazdy z nas bedzie dziadkiem ale po to jest emerytura


proszę cie nie pisz głupot, myslisz ze ten dziadek nie ma nic lepszego do roboty jak w wieku 70 lat ma zaiwaniac do roboty po przerobionych 45 latach na maszynie w 10 gorszych warunkach jakie sa teraz to nie jest jego wybor ale zostaje w wiekszosci podstawiony pod sciana szlak mnie trafia jak ktos taka osobe oskaraza o zabieranie miejsc pracy a z czego on ma zyc z 1000 zł emerytury z czego połowa idzie na lekarstwa a druga połowa na zapłate za mieszkanie to sobie staraja jakos radzic

łuTANK napisał(a):Blokujecie miejsce młodym,ambitnym operatorom ktorzy niemaja szans sie wykazac


i nie rosmieszaj mnie takim gadaniem ze młodzi ambitni operatorzy bo to jakiś mit na 20 operatorów 19 nie nadaje sie do mycia maszyny a co dopiero do jej operowania w 95% ten młody człowiek msli tylko i wyłacznie o zarabianiu kasy a nie o tym zeby pomysleć w robocie

taka własnie jest prawda :!: wiem ze boli i wiem ze pewnie wszystkich to nie dotyczy ale tak jest
" ...bycie operatorem to nie zawód to sposób na życie... "

Awatar użytkownika
mietek
Fachoperator

  • Posty: 1005
  • Rejestracja: 18 Kwi 2007 15:14
  • Miejscowość: Chorzów
  • Pochwały: 4

Maszyna: Caterpillar 325C
Caterpillar M315
Volvo EC 240 BNLC


Postprzez łuTANK » 03 Lis 2009 10:44

:D No spoko rozumiem Cie ,jest duzo młodych co olewacko podchodzi do pracy,ale jest duzo młodych co wydaje swoja wyplate na kurs ktory kosztuje 1500 zeta ze swojej kabbsy i naprawde chca to robic ,a niemaja szans zalapac pracy i sie wykazac :/ poniewaz w kazdej firmie sie slyszy no szkoda ze niema pan doswiadczenia ,oddzwonimy.....slyszac takie cos w kazdej firmie tez szlak mnie trafia!! Wiec gdzie w tym sens ? :wall: jedziesz po mnie ,bronisz dziadkow ... spoko 1000 zl emerytury lekarstwa itp itd z jednej strony rozumiem trza dorabiac ,ale pracujac przy lopacie widzialem wlasnie jak te dziadki robili ...Wykop na jedna rure flaszeczka gorzkiej zoladkowej i laba z brygadzista alkocholikiem :) jedna rura jest ? jest standart zrobiony niezawyzajmy sie napijmy :)
Takie zdanie mam wyrobione z tego co widzialem i sory zdania niezmienie :crazy: pozdro
Łu tank

łuTANK
Nowicjusz

  • Posty: 18
  • Rejestracja: 21 Paź 2009 16:58
  • Miejscowość: WU CITY

Postprzez serwusss » 03 Lis 2009 11:00

Pija zarowno mlodzi i starzy,wiec nie mow,ze tylko dziadki.dac maszyne warta 200000 mlodemu nie doswiadczonemu operatorowi za ktorego sie uwaza po kursie,bez doswiadczenia i powinien zarabiac takie same pieniadze co doswiadczony dziadek to zadna przyjemnosc dla pracodawcy.znam przypadek,ze wlasciciel firmy wolal sciagnac do pracy ponad 75 letniego dziadka niz sie uzerac ze swoim operatorem dla ktorego najwazniejsze bylo aby tylko wypic,zrobic byle jak wykop i miec wszystko w d...Dziadek 75 lat emerytura 2200 mial lepsze pieniadze od operatora w sile wieku.To jest moje spostrzezenie,ale kazdy moze uwazac inaczej

serwusss
Młodszy operator

  • Posty: 175
  • Rejestracja: 30 Maj 2009 20:33
  • Miejscowość: Pabianice

Postprzez łuTANK » 03 Lis 2009 11:29

nooo spoko nieodrazu rzym zbudowano :wink: niech pracodawca da poczatkujacemu operatorowi (bo chodzac na kursy byli goscie co mieli i ponad 30 ) umowe 3 miesieczna probna np za 10 zeta/h... Ale czemu gdy sie sprawdzi przez te 3 miesiace i naprawde ma do tego dryg ma niedac mu umowy na dalsza wspolprace i podwyzszyc stawke adekwatna do jego umiejetnosci.... Przypomnijcie se jak wy zaczynalisce ! pewnie odrazu byliscie tacy dobrzy jak teraz hehh :wall: A pozatym przed podpisaniem umowy szybki spradzian na sprzecie czy chociaz gosc ogarnia i potrafi cos zdzialac po samym kursie :D Potem miec oko na poczatkujacego czy niepopelnia błedow itd itp.
Łu tank

łuTANK
Nowicjusz

  • Posty: 18
  • Rejestracja: 21 Paź 2009 16:58
  • Miejscowość: WU CITY

Postprzez yamah » 03 Lis 2009 18:47

łuTANK napisał/a: Dziadki najwyzszy czas na emeryture :D Blokujecie miejsce młodym,ambitnym operatorom którzy niemają szans sie wykazac
Czytajac ten post rozsmieszyłeś mnie,robię w tej branży juz ładnych parę lat i różnych firmach i spotkałem operatorów bystrych i jełopów,nie ma reguły stary czy młody bo niektórzy rozpoczynaja w wieku 30-40 lat i jak mają ten "dryg"są doceniani,to samo młodzi których widziałem jak po trzech dniach mieli opanowane(czuli) maszyny-dalej przychodzi praktyka i główkowanie w zależności od sytuacji.Sam musisz być CIENKI skoro mimo chęci nikt nie daje ci szansy,poprostu lubisz zrzucać wine na kogoś lub "coś"-przeważnie zrzucają na maszynę.A dalej jak byłbys taki bystry to dałbys temu co lubi wypić żołądkówkę aby pokazał ci parę trików które mógłbyś wykorzystać przed pokazaniem sie przyszłemu szefowi- A na marginesie robi u mnie w firmie dwóch młodych już po 3lata na maszynach i chłopaki z brygad z bólami chcą z nimi pracować-takie jełopy a nie operatorzy.
ŻYCIE BEZ MARZEŃ JEST NIC NIE WARTE--DLATEGO NALEŻY JE SPEŁNIAĆ

Awatar użytkownika
yamah
Młodszy operator

  • Posty: 151
  • Rejestracja: 21 Lut 2009 21:40
  • Miejscowość: Ostrowiec

Postprzez MARIO/MECALAC » 03 Lis 2009 20:56

yamah napisał(a):A na marginesie robi u mnie w firmie dwóch młodych już po 3lata na maszynach i chłopaki z brygad z bólami chcą z nimi pracować-takie jełopy a nie operatorzy.



to po co ich trzymasz jak takie jełopy??
Proszę nie wydzwaniać w sprawie naprawy Mecalaca. Nie jestem mechanikiem


Jeśli pomogłem nie pisz Dziękuje kliknij POCHWAŁA!!
Rezerwiści To Specjaliści Pędzą Bimber Nawet Z Liści

Awatar użytkownika
MARIO/MECALAC
Fachoperator

  • Posty: 3306
  • Rejestracja: 29 Paź 2009 19:39
  • Miejscowość: CZĘSTOCHOWA
  • Pochwały: 132

Maszyna: MECALAC 12 MXT

Firma: OL-KOP


Postprzez maniek1 » 03 Lis 2009 21:08

Po Prostu trzeba chciec pracowac... to ze młody nie znaczy głupi. ja mam 21 lat i od dwóch lat robie na kop-ład. i nikt nie narzeka... :faja: pzdr.
Mariusz

maniek1
Młodszy operator

  • Posty: 138
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:23
  • Miejscowość: Banie mazurskie
  • Pochwały: 3

Maszyna: Komatsu wb97s-5, JCB 4CX, CAT m315c


Postprzez yamah » 03 Lis 2009 21:13

A na marginesie robi u mnie w firmie dwóch młodych już po 3lata na maszynach i chłopaki z brygad z bólami chcą z nimi pracować-takie jełopy a nie operatorzy.



to po co ich trzymasz jak takie jełopy??
Nie własnej,a w której pracuję,a szefostwo trzyma ich bo......jełopy,o nic się nie upominają,podwyżki nie wołają..........i reszta tp
ŻYCIE BEZ MARZEŃ JEST NIC NIE WARTE--DLATEGO NALEŻY JE SPEŁNIAĆ

Awatar użytkownika
yamah
Młodszy operator

  • Posty: 151
  • Rejestracja: 21 Lut 2009 21:40
  • Miejscowość: Ostrowiec

Postprzez hans » 03 Lis 2009 21:37

o ile mi wiadomo to wcale nie trzeba miec uprawnien operatora zeby sie wykazac, a to przede wszystkim daje obraz o pracowniku. wez sie przyjmij do firmy jako opetrator lopaty jak nie ma miejsca na sprzecie, a jak bedziesz mial dobry charakter to predzej czy pozniej usiadziesz za sterami i to juz z doświadczeniem i poparciem tych starych przez Ciebie wyszydzanych operatorow. Na moje to ewidentnie zdradzasz tym tematem brak szacunku do starszych osob wiec za to ze nie mozesz znaleźć roboty mozesz winic tylko i wylacznie siebie.
Ostatnio edytowany przez hans, 04 Lis 2009 17:44, edytowano w sumie 1 raz

hans
Młodszy operator

  • Posty: 101
  • Rejestracja: 04 Cze 2008 23:48
  • Miejscowość: Bydgoszcz

Postprzez Dz0rdasz » 04 Lis 2009 17:39

łu TANK :wink: A powiedz sobie sam tak z ręką na sercu. Czy jakbyś wydał dużo grosza na nową maszynę dał byś ją komuś do łapania praktyki? Mała pomyłka lub błąd w sztuce operatora, i koszty naprawy mogą przewyzszyć kilka wypłat miesiącznych operatora. Kto zapłaci? Oto jedna z odpowiedzi na Twoje pytanie. Za komuny o pracę młodemu operatorowi było łatwiej. Taki to kraj popaprany niestety. :?

Dz0rdasz
Operator

  • Posty: 215
  • Rejestracja: 04 Mar 2007 10:49
  • Miejscowość: IRKUCK

Maszyna: Volvo BL 71

Firma: Jak jechać za głodową stawkę, lepiej pstrykać pilotem telewizora...


Postprzez Tomasz1903 » 04 Lis 2009 18:45

Ja raczej popieram to że nie można obrażać starszych ludzi ale również to że warto jest dawać szanse młodym bo przecież wiadomo że weterani wkońcu i tak pójdą na spoczynek więc ktoś będzie musiał ich zastąpić i dobrze by było żeby już następne pokolenie miało doświadczenie. Ot tyle ode mnie =)

Tomasz1903
Nowicjusz

  • Posty: 13
  • Rejestracja: 03 Lis 2009 19:23
  • Miejscowość: Zielona góra

Postprzez bazi » 04 Lis 2009 18:47

Ktos mi kiedys powiedzial i sam bede to powtarzal. Dobry operator ma swoja wypracowaną marke, znajomosci w branży i nie musi szukac roboty. To robota szuka jego

bazi
Operator

  • Posty: 277
  • Rejestracja: 25 Paź 2006 20:14
  • Miejscowość: W-wa

Postprzez MARIO/MECALAC » 04 Lis 2009 18:53

bazi napisał(a):Ktos mi kiedys powiedzial i sam bede to powtarzal. Dobry operator ma swoja wypracowaną marke, znajomosci w branży i nie musi szukac roboty. To robota szuka jego


zgadzam sie z tym. Kiedyś za komuny było tak ze trzeba było sie uczyc pracy przy operatorze ktory mial ju praktyke i on go uczyl taki staz, a teraz co pracodawca nie moze sobie na to pozwolic bo kasa i czas dawniej sie tym nie przejmowali.tyle wiem z opowiadan ''starych'' operatorow:)
Proszę nie wydzwaniać w sprawie naprawy Mecalaca. Nie jestem mechanikiem


Jeśli pomogłem nie pisz Dziękuje kliknij POCHWAŁA!!
Rezerwiści To Specjaliści Pędzą Bimber Nawet Z Liści

Awatar użytkownika
MARIO/MECALAC
Fachoperator

  • Posty: 3306
  • Rejestracja: 29 Paź 2009 19:39
  • Miejscowość: CZĘSTOCHOWA
  • Pochwały: 132

Maszyna: MECALAC 12 MXT

Firma: OL-KOP


Następna Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 51 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej