wibako

wiele pytań do specjalistów ;)

O czym tylko chcecie :).

Moderatorzy: peckiel, Dj_Francuz

wiele pytań do specjalistów ;)

Postprzez bikemax » 01 Lis 2009 19:31

Witam, jeżeli chodzi o maszyny to znam je powierzchownie i cały temat... prosiłbym o podpowiedzi ;)

1.pracuje na etacie jako handlowiec

2.Posiadam firme brukarską, ale idzie to jak krew z nosa i przynosi wiele strat a nie zysków :(
Zastanawialem się nad zakupem koparki jcb 1cx, bobcata lub minik koparki. W mojej firmie przydalaby się idealnie, co zaoszczędziloby czas pracowników, niepotrzebny wynajem innych maszyn etc. z drugiej strony nie jest to potrzebne caly dzień tylko np 3dni z 15 na dane zlecenie. Dodatkowo jak wiadomo dzieki akcesorią takie ustrojstwo potrafi wiercić otwory w ziemi, kopać, plantować, zamiatać (np ulice), odśnieżać, kosić trawniki, rozladowywać towar na paletach, wyburzać, sprzątać teren, pracować przy tartaku etc, no i pomagać w podnoszeniu na wysokości 5-6m np elementów konstrukcyjne dachów etc. wiadomo zalezy też jaka maszyna ;)
Jest na tyle lekkie, małe i poręczne że można transportować zwykłą lawetą i wjedzie prawie wszędzie, a na tyle duże że wykona multum dodatkowych ciężkich prac. Ma tylko swoje minusy.... cena... z akcesoriami które umożliwiałyby mi te "dodatkowe" roboty jest k$%^ droga, którakolwiek z podanych maszyn a w dodatku trzeba "Zestawu" który uciągnołby to żelastwo. Przez najbliższe długie lata nie pozwoliłbym sobie z własnej kieszeni. Więc jak już to albo leasing albo jakies dofinansowanie z uni. Pytanie teraz z mojej strony jakie są szanse że ta maszyna zarobi na siebie i na mnie a przy tym będzie miała full roboty z racji na wielofunkcyjność? Czy takie usługi, lub przynajmniej cześć z nich znajdzie swoje zapotrzebowanie na rynku na tyle duże? Bo jak wspomniałem w mojej branży tylko pomoże ale z zarobieniem na siebie i na mnie to można zapomnieć. zresztą więcej by stała niż pracowała...

Mam na głowie straszne długi które musze spłacać, a pracować na etacie u kogoś za 1,5tys to mnie nie bawi... dlatego chciałem zaczać coś samemu, to brukarstwo mnie zabiło kosztami i poczatkowo tym że się nie znałem. Z drugiej przez to że pracuje nie moge być na budowie cały czas, a z pracy nie zrezygnuje bo musze zarobić chociażby na długi...

-jakie jest zapotrzebowanie na podstawowe usługi(prace ziemne) maszyn takich jak minikoparka, miniładowarka czy coś w stylu 1cx?
-jakie jest zapotrzebowanie na dodatkowe usługi? (jak wymieniałem wyżej)
-jak to liczyć? ile to pali na godz? ile kosztuje utrzymanie? etc
-jakie są realne ceny usług?
-czy byłoby opłacalne dla mnie kupienie maszyny? tak żeby pracowała u mnie a jak byłaby niepotrzebna to u kogoś na jakiś zleceniach?
-jak już to jaką kupić? w gre wchodzi tylko leasing/ dotacje bo z własnych środków jest to niemożliwe

podpowiedzcie coś bardzo prosze ;)

bikemax
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 01 Lis 2009 18:57
  • Miejscowość: wroclaw

Reklama

simmet

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 26 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej