wibako

Leasing

O czym tylko chcecie :).

Moderatorzy: peckiel, Dj_Francuz

Leasing

Postprzez dawidg2 » 28 Sie 2009 21:41

Witam kolegów,
pytam tych którzy mają leasing na swoje maszyny możecie uronić trochę informacji odnośnie gdzie macie leasing (jaki fundusz) i na ile lat i jaki % sobie liczą. I jak się wam układa z danym leasingodawcą

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Reklama

simmet

Postprzez excavar » 29 Sie 2009 11:44

Nie ma LISINGU ale mogę polecić VBLeasing lub bank milenium.
Moi klienci mają u w/w Leasingowców i nie narzekają.

Awatar użytkownika
excavar
Fachoperator

  • Posty: 1046
  • Rejestracja: 27 Paź 2008 20:50
  • Miejscowość: JCB SERWIS CZĘŚCI
  • Pochwały: 9

Postprzez Janusz1978 » 29 Sie 2009 17:17

Firm leasingowych jest pelno. Ja teraz mysle wziasc nastepna maszynke i wlasniew leasingu. Dowiadywalem sie troche i tak. Sa dwa typy Leasingu:
1.Operacyjny- Wykorzystuje się go głównie w dużych firmach, które prowadzą pełną księgowość i odpisujących koszty inwestycji w postaci rat amortyzacyjnych. W ramach tego leasingu maszyna (koparka,samochód,itp.) zostaje umieszczona w ewidencji środków trwałych firmy. Co pozwoli właścicielowi zmniejszyć podstawę opodatkowania, poprzez dokonywanie odpisów amortyzacyjnych. Następną z korzyści jest pomniejszenie VAT-u należnego, oddawanego, co miesiąc, związanego z ratą leasingową.

2. Finansowy- jest polecany dla firm, które prowadzą uproszczoną księgowość. W tym wypadku koszty związane z pozyskiwaniem dochodów zostaną powiększone o ratę leasingową, którą opłaca się, co miesiąc. Tak jak w przypadku leasingu finansowego, VAT należny leasingobiorcy, zostanie pomniejszony o wartość comiesięcznej raty. Znaczącą różnicą dwóch typów leasingu, jest to, że z punktu widzenia prawa, przy leasingu operacyjnym, przedmiot nie zostaje umieszczony w ewidencji środków stałych przedsiębiorcy. Niestety w tego typu Leasingu nie mozesz wczesniej splacic rat.

Musisz tez brac pod uwage czy jesli sie spoznisz o np. jeden dzien czy nie przyjada i nie zabiora maszyne :cry:

Najlepiej zrob sobie casting w srod przedstawicieli i sobie porownasz.
Wypytaj sie o wszystkie koszty i calosciowa cene maszyny jak juz kiedys ja wykupisz po kilku latach od nich. :wink:
Tyle moge ci podpowiedziec. Reszte dopytaj sie jeszcze na tym forum.
pzdr

Janusz1978
Operator

  • Posty: 331
  • Rejestracja: 23 Sty 2008 00:24
  • Miejscowość: Podkarpacie
  • Pochwały: 1

Postprzez dawidg2 » 29 Sie 2009 17:43

nie no myślę 1 dzień to nic strasznego się spóźnić nieraz nawet to od nas nie zależy tylko od banku jak się przelewa ale różnie to bywa w funduszach. jak już to tylko operacyjny. Może nawet doradcę jakiegoś wezmę co to wszystko załatwi i wynegocjuje cene. Narazie jeszcze szukam kontrahentów na towar którym dysponuje a potem się zobaczy. A w najbliższym czasie wynajmuje też podobną maszynkę więc bedzie okazja do testów. Dzięki wielkie Janusz1978,

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Postprzez kłoska » 30 Sie 2009 11:06

Kolego Janusz 1978 widzę ze trochę się orientujesz w tych lizingach czy możesz ni powiedzieć czy jeżeli rozliczam się na ryczałcie to mogę odliczyć coś poza VATEM z kosztów lizingu czy nie i czy mogę wrzucać VAT co miesiąc z każdej raty czy dopiero po odkupie odliczyć całość bo nie do końca wiem jak to wygląda a chciał bym kupić sobie jakiś samochodzik na firmę i powoli go sobie spłacać w lizingu

kłoska
Młodszy operator

  • Posty: 171
  • Rejestracja: 22 Mar 2007 10:29
  • Miejscowość: czestochowa

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 26 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej