wibako

Rejestracja zużycia paliwa

O czym tylko chcecie :).

Moderatorzy: peckiel, Dj_Francuz

Rejestracja zużycia paliwa

Postprzez grzegorz83566 » 05 Sie 2009 08:53

Panowie, macie jakiś pomysł na kontrolę paliwa w sprzęcie? Mam problem z jednym operatorem, od jakiegoś czasu podniosło mi się zużycie paliwa na sprzęcie. Nie mogę się z gościem dogadać, myślę nawet że teraz robi mi na złość.

Nie wie tylko, że jak tak dalej pójdzie to ani ja ani on nie będzie miał roboty. Muszę zweryfikować co się dzieje z paliwem. Macie jakieś pomysły ? Może jakiś system kontroli paliwa wiem że coś takiego na rynku jest? Z góry dziękuje za pomoc.

grzegorz83566
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 30 Lip 2009 08:10
  • Miejscowość: Wierzbica

Reklama

simmet

Postprzez Janusz1978 » 05 Sie 2009 09:38

Kolego poswiec jeden dzien i zatankuj z samego rana kop. do pelna i operator moze robic, najlepiej wtedy co jest robota przodem. Pmietaj ze musisz miec jakis pretekst do tego zeby zostac z nim. Wtedy po pracy znow zatankuj z nim do pelna i bedziesz widzial ile poszlo. Ja tak zrobilem i pomoglo :wink: .
Rozumiemi ze mozna tam urwac z 1l lub 2l, na dzien, ale u mnie mial przepal 100l na tydzien, a mam takie same maszyny i wiem ile srednio powinny spalic.

Janusz1978
Operator

  • Posty: 331
  • Rejestracja: 23 Sty 2008 00:24
  • Miejscowość: Podkarpacie
  • Pochwały: 1

Postprzez kraqers » 05 Sie 2009 18:52

Janusz1978 napisał(a):Kolego poswiec jeden dzien i zatankuj z samego rana kop. do pelna i operator moze robic, najlepiej wtedy co jest robota przodem. Pmietaj ze musisz miec jakis pretekst do tego zeby zostac z nim. Wtedy po pracy znow zatankuj z nim do pelna i bedziesz widzial ile poszlo. Ja tak zrobilem i pomoglo :wink: .
Rozumiemi ze mozna tam urwac z 1l lub 2l, na dzien, ale u mnie mial przepal 100l na tydzien, a mam takie same maszyny i wiem ile srednio powinny spalic.

Robota robocie nie rowna jeden dzien spali 20 nastepnego caly zbiornik wiec 2dni pilnowania co moga pomoc :P. Najlepsze wyjscie zamontowac Sonde jak sie nie ma zaufania do pracownika :)

kraqers
Młodszy operator

  • Posty: 176
  • Rejestracja: 23 Gru 2007 22:58
  • Miejscowość: ...

Maszyna: Cat 428C,428,432D,432E,M313C,315C,308C
i takie tam...


Postprzez Sunrise » 05 Sie 2009 19:33

kolego kraqers, sonda nic nie pomoże :wall:
dobry polski operator sobie z nia poradzi :faja:
wystarczy założyć dodatkowy wężyk na powrocie przeciagnać pod maszyną do schowka po prawej stronie gdzie już znajduje sie przygotowany przez operatora baniak na rope
teraz tylko ustawic odpowiednia dawke paliwa jaka ma kapać na godzine pracy maszyny
szkoda kasy na twoja sonde

Sunrise
Fizol

  • Posty: 37
  • Rejestracja: 05 Lip 2009 14:44
  • Miejscowość: Poznań i okolice

Postprzez Andrexxxx » 10 Sie 2009 13:14

grzegorz83566 najprostszy sposób zamień operatorów na maszynach
Wszyscy wiedzieli że tego nie da się zrobić. Aż przyszedł jeden który o tym nie wiedział..i to zrobił.

http://www.sp2kfl.org/

.

Awatar użytkownika
Andrexxxx
Operator

  • Posty: 357
  • Rejestracja: 02 Sty 2008 16:25
  • Miejscowość: Kujawsko-Pomorskie

Postprzez drivver » 10 Sie 2009 19:46

Andrexxxx napisał(a):grzegorz83566 najprostszy sposób zamień operatorów na maszynach

żadne systemy, pląbowania, spawania korków spustowych nic nie da operator będzie czuł się tylko pewniej, zamiana operatorów też raczej nic nie da bo nie wierze żeby nie potrafili się dogadać. Zaproponuj premie za oszczędności i wywiązuj się z tego sam zobaczysz że Ci się to bardziej opłaci niż sprawdzanie, montowanie gps, sond, przepływomierzy i innych kosztownych ustroństw. Bo nie wynaleźli jeszcze takiego systemu z którym polak by sobie nie dał rady.
Spalanie zależy od stylu pracy operatora, rodzaju gruntu i paru innych czynniów.
Może poprostu pompa straciła na wydajności i operator pracuje na większych obrotach niż wcześniej i z tąd te nadmierne przepały :faja:

drivver
Pomocnik operatora


Postprzez grzegorz83566 » 10 Wrz 2009 11:59

Wiem że nie ma rzeczy niemożliwych dla operatorów ale zawsze w jakimś stopniu te systemy hamują ich zapędy. Rozmawiałem już z kilkoma firmami i w sumie decyzja w firmie jest taka że kupujemy jakiś system chociażby z tego względu iż oprócz monitoringu paliwa można monitorować mikro przestoje, efektywność pracy no i większość raportów te systemy robią z automatu..
Na obecna chwilę skłaniamy się ku systemowi firm:
http://tekom.pl/
http://www.xtrack.pl/

Ale prawdopodobnie wybór padnie na tę pierwszą z Radomia.

grzegorz83566
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 30 Lip 2009 08:10
  • Miejscowość: Wierzbica

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 28 gości

cron

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej