wibako

Płacimy ubezpieczenie OC , a guzik to daje.

O czym tylko chcecie :).

Moderatorzy: peckiel, Dj_Francuz

Płacimy ubezpieczenie OC , a guzik to daje.

Postprzez Dz0rdasz » 06 Lip 2009 13:29

Ciśnienie mi skoczyło jak się dowiedziałem że jak jadąć po drodze zarysuję jakiegoś innego gostka nap łyzką , to mimo że mam zapłacone OC płacę za szkodę z własnej kieszeni. Wydaję się to bzdurą , ale tak jest. Żeby OC było ważne maszyna musi mieć przegląd techniczny ważny. A gdzie go wstęplować jak dowodu rejstracyjnego niema?

Niby obowiązku rejstrowania maszyn niema. Czy ten kraj nie jest popaprany?
Albo ja czegoś nierozumię?

Dz0rdasz
Operator

  • Posty: 215
  • Rejestracja: 04 Mar 2007 10:49
  • Miejscowość: IRKUCK

Maszyna: Volvo BL 71

Firma: Jak jechać za głodową stawkę, lepiej pstrykać pilotem telewizora...


Reklama

simmet

Postprzez Grześ » 06 Lip 2009 16:42

To Ciebie ubezpieczyciel wydymał . Ja spowodowałem szkodę i PZU wypłaciło bez problemu . Jeżeli żądają przeglądu to powinni to zrobić w momencie zawierania polisy , a jeżeli tego nie sprawdzili , to każdy sąd zarzuci im działanie w złej wierze . Nie płać z własnej kieszeni jak masz OC

Grześ
Fachoperator

  • Posty: 599
  • Rejestracja: 09 Lip 2006 19:25
  • Miejscowość: Kraków
  • Pochwały: 9

Maszyna: Jcb3cx


Postprzez OCIEC » 06 Lip 2009 21:31

Po przeczytaniu Twojego postu pojechałem na stacje diagnostyczną z ciekawości i się dowiedziałem że aby mieć przegląd to musisz mieć dowód rej. A maszyny wolnobieżne takiego obowiązku nie mają, a na dodatek gość powiedział że nie ma norm aby takie badanie wykonać nie zna żadnych wymaganych sił hamowania itp., a poza tym jak napisał Grześ: jeśli ubezpieczyciel wziął kasę to płacić musi. Jest to ewidentna próba wyłudzenia!
Walcz z tymi ćwokami bo tak być nie może. A my pod dozór techniczny nie podlegamy i tyle!

[ Dodano: Pią Sie 14, 2009 10:07 pm ]
Sam teraz zarysowałem cudzą brykę i teraz ubezpieczyciel żąda od poszkodowanego "Potwierdzenie okoliczności wypadku" bo jak nie to będą problemy z wypłatą odszkodowania. A polisę mam w PZU.
o rozwoju poinformuje na bieżąco.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
OCIEC
Pomocnik operatora

  • Posty: 59
  • Rejestracja: 25 Sie 2008 23:34
  • Miejscowość: WROCŁAW

Maszyna: JCB 3CX


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 48 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej