wibako

Jak wycenić pracę?

O czym tylko chcecie :).

Moderatorzy: peckiel, Dj_Francuz

Jak wycenić pracę?

Postprzez 3kc » 04 Lip 2009 10:29

Zwykle , jak podejmuję się pracy , to podaję stawkę godzinową . Pracuję minikoparką . Jednak teraz trafia mi się praca przy kopaniu pod wodę : łyżka 20' na głębokość 1,7 m . Długość 600 metrów . Klijent chce wiedzieć ile wezmę za całość i ile czasu mi to zabierze ? Może ktoś z Was kopał coś podobnego i doradzi mi ile powiedzieć klijentowi za 1 mb ? Ile w ciągu 1 godziny można wykopać metrów bieżących . Nie chcę wyjść na naciągacza , ale też nie chcę wyjść na tej pracy jak Zabłocki na mydle .Proszę kolegów o odpowiedź. Chodzi o pracę bez żadnych utrudnień , oczywiście z zasypaniem .

3kc
Fizol

  • Posty: 43
  • Rejestracja: 29 Sty 2009 18:17
  • Miejscowość: Ząbki

Reklama

simmet

Postprzez WojtekP » 04 Lip 2009 14:51

ja bym nie bral takiej roboty na mini koparke 170cm to jest znacznie za duzo na mini - do 140 cm mozna kopac powyzej to już męczarnia to takie off topic

a tak odnosnie tematu to sam powinienes wiedziec ile wziasc zeby cos zostalo w kieszeni. prowadzisz firme i nie wiesz na ile wycenic swoje uslugi zenada.
Kopalnia piachu Lubartów, kruszywa piach piasek.
http://www.plewka.com.pl
Przyłącza oraz sieci wodociągowe i kanalizacyjne.
Przewierty sterowane Vermeer D7x11, kruszenie gruzu wyburzenia kruszarka.

Awatar użytkownika
WojtekP
Fachoperator

  • Posty: 635
  • Rejestracja: 28 Lis 2006 12:18

Maszyna: cat, liebherr, zeppelin, man, scania

Firma: Kopalnia piachu Lubartów, wyburzenia gruz kruszony.


Jak wycenić pracę?

Postprzez 3kc » 04 Lip 2009 15:16

W niczym mi nie pomogłeś ! Ja podałem mu stawkę 7 zł za 1 mb , ale chciałem dowiedzieć się od kogoś kto już robił podobne prace czy moja stawka jest zgodna z ogólnie przyjętymi . Mówisz że 1,7 to za dużo dla minikoparki ! Skąd to wiesz ? Przeciez Ty nie kopałeś tak "głęboko" , bo byś zajechał maszynę!!!

3kc
Fizol

  • Posty: 43
  • Rejestracja: 29 Sty 2009 18:17
  • Miejscowość: Ząbki

Postprzez bazi » 04 Lip 2009 16:50

Wojtek ma racje kombinujesz jak koń pod góre. 1,7m mini to jest męka do tego trafi Ci sie glina na metrze to bedziesz caly dzien stękał, wykopiesz 50m i nic nie zarobisz. Licz to na godziny i spokój

bazi
Operator

  • Posty: 277
  • Rejestracja: 25 Paź 2006 20:14
  • Miejscowość: W-wa

Postprzez yamah » 04 Lip 2009 19:03

Ja podałem mu stawkę 7 zł za 1 mb
Tyle to bierze się za wykopanie dołka pod krawężnik a nie przy 1,7m głębokości,jak napisał bazi na takim odcinku możesz miec niespodzianki więc przejdż na stawke godzinową i robisz bez zmartwień. Sprawdż sobie także specyfikacje robót ziemnych + ciche rozeznanie u konkurencji a będziesz w temacie na swoim terenie w cenniku.
ŻYCIE BEZ MARZEŃ JEST NIC NIE WARTE--DLATEGO NALEŻY JE SPEŁNIAĆ

Awatar użytkownika
yamah
Młodszy operator

  • Posty: 151
  • Rejestracja: 21 Lut 2009 21:40
  • Miejscowość: Ostrowiec

Postprzez WojtekP » 04 Lip 2009 23:24

3kc, moze i nie pomogłem ale dałem dobrą rade jesli tego nie robiles wczesniej to odpusc sobie. 5zł biorę za kopanie fundamentów do głębokości 120cm. Raz kopałem pod wodę okolo 160cm i to była wielka męczarnia a wynikło to z tego że nie było koparko ładowarki na miejscu i mus był wykopać to - odcinek 20m w glinie pare godzin kopania.

No chyba ze dysponujesz minikoparką 2,5tony albo 3 to wtedy sama przyjemnosc kopać pod wodę ale jak masz 1,5tony to raczej odpada.

Poza tym te 600 metrów byś kopał ze dwa tygodnie a koparko ładowarką 2-3 dni nie wspominając o zasypywaniu.

Powodzenia ;)
Kopalnia piachu Lubartów, kruszywa piach piasek.
http://www.plewka.com.pl
Przyłącza oraz sieci wodociągowe i kanalizacyjne.
Przewierty sterowane Vermeer D7x11, kruszenie gruzu wyburzenia kruszarka.

Awatar użytkownika
WojtekP
Fachoperator

  • Posty: 635
  • Rejestracja: 28 Lis 2006 12:18

Maszyna: cat, liebherr, zeppelin, man, scania

Firma: Kopalnia piachu Lubartów, wyburzenia gruz kruszony.


Ile za 1 mb

Postprzez 3kc » 05 Lip 2009 06:10

Gliny nie ma , a poza tym mam łyżkę do gliny , więc w razie czego zawsze mogę zmienić .Dzwoniłem do konkurencji i też cenią 7 zł. za 1 mb . Masz rację , lepiej zgodzić stawkę godzinową i jak chce , to mnie zatrudni a jak nie to niech szuka kogoś innego . Kopanie tego rowku to łąka bez utrudnień i napewno nie ma gliny , więc chyba nie będę kopał 2 tygodnie?

3kc
Fizol

  • Posty: 43
  • Rejestracja: 29 Sty 2009 18:17
  • Miejscowość: Ząbki

Postprzez Dz0rdasz » 06 Lip 2009 13:18

Za siedem złotych to zatrudni cię napewno, ale za te stawkę mini robić to lipa ci wyjdzie na godzinę. Koparko-ładowarką lepiej by to wyglądało. Łyżka będzie ci się śniła jeszcze miesiąc po tej robocie. :wink:

Dz0rdasz
Operator

  • Posty: 215
  • Rejestracja: 04 Mar 2007 10:49
  • Miejscowość: IRKUCK

Maszyna: Volvo BL 71

Firma: Jak jechać za głodową stawkę, lepiej pstrykać pilotem telewizora...


Jak wycenić pracę?

Postprzez 3kc » 06 Lip 2009 14:25

Powyżej napisałem że nie przyjmę tej pracy za stawkę z mb. Wziąłem do serca porady kolegów doświadczonych i mogę kopać za stawkę godzinową . Co z tego wyjdzie , zobaczymy .
Pozdrawiam

3kc
Fizol

  • Posty: 43
  • Rejestracja: 29 Sty 2009 18:17
  • Miejscowość: Ząbki

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 60 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej