wibako

Niemiecka terenówka jaką polecacie?

O czym tylko chcecie :).

Moderatorzy: peckiel, Dj_Francuz

Postprzez bazi » 23 Cze 2009 23:31

gorowskim napisał(a):Widzę że bazi chce komuś dowalić, a to chyba nie jest ideą tego forum żeby na siebie najeżdżać tylko sobie pomagać


Nie dowalam, nie obrażam tylko stwierdzam fakt. Nie trawie kolegi tomeca z kilku powodów. Zresztą nie tylko ja jeden. Ale nie czas i miejsce na takie dyskusje wiec oszczedze sobie wyjasnien

bazi
Operator

  • Posty: 277
  • Rejestracja: 25 Paź 2006 20:14
  • Miejscowość: W-wa

Reklama

simmet

Postprzez tomec » 23 Cze 2009 23:53

bazi sluchaj chcesz dowalac sobie do pieca to wyładuj sie w pracy, tu są ludzie w tym ja ze chca poradzic sie mądrzejszych, więc jesli obrazac chcesz mnie to prosze bardzo, mozesz nie trawic, ale powiedz wprost czym to jest spodowodowane... jestes madry w swojej dziedzinie wiec tak trzymaj.

p.s. widze ze tworzy sie tutaj jakas klika ludzi co nasmiewaja sie z osób niemiejacych wiedzy na dany temat, chodz sprobujemy sie w moich kategoriach...

ja po nikim nie pojezdzam i chce szacunku do siebie tak jak mam szacunek do was na tym forum, moge jesli wam nie odpowiadam przeniesc sie gdzie indziej i wtedy kazdy pojdzie moim tropem i forum upadnie.......

moze sie z tym myle, ale z czasem wszystko wyjdzie, nie masz szacunku do innych, nie masz szacunku do siebie, tyle.

[ Dodano: Wto Cze 23, 2009 11:56 pm ]
ps. yamah u dymek i gorowskim ..... ja tym samochodem nie bede orał :D chce zeby sie nie psul i zeby kola sie krecily, wiec zmienilem zdanie i japonce to jest to :)

Awatar użytkownika
tomec
Fachoperator

  • Posty: 936
  • Rejestracja: 20 Kwi 2007 19:16
  • Miejscowość: Ye2bne

Postprzez PIOTRHAJA » 24 Cze 2009 08:22

Polecam z własnego doświadczenia land cruisera lub hiluxa ,pajero i l200
a do zabawy samuraja :D

Awatar użytkownika
PIOTRHAJA
Pomocnik operatora

  • Posty: 74
  • Rejestracja: 14 Lut 2008 19:36
  • Miejscowość: centrum.prawie z miasta

Postprzez Michał_21 » 24 Cze 2009 11:41

Panowie jeżeli chodzi o terenówkę do ciągania przyczepy i jazdy po grząskim terenie to polecam Opla Frontere_B. Autem tym jeżdżę od ponad 2 lat po budowach i różnych terenach ciągam za sobą przyczepkę dwuosiówkę i do tej pory mnie nie zawiodło, powiem że następnym moim autem też będzie frontera, do auta jest dużo części i są w miare tanie. Ps. I przestańcie co niektórzy zachowywać się na tym forum jak małe dzieci w piaskownicy, kto ma większą racie! :lol:

Michał_21
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 29 Maj 2009 11:23
  • Miejscowość: Wrocław/Kiełczów

Postprzez Adr78 » 24 Cze 2009 13:47

Pozwolicie, że się wtrącę do tego ciut długiego wątku. Jestem mechanikiem i terenówki są akurat sektorem w którym się specjalizuję.
Kopaczka.pl nie jest może odpowiednim miejscem do dyskusji na ten temat, ale skloro temat taki się pojawił to wtrące swoje 0,05 PLN
KOlejne epoki budowy samochodów terenowych przynoszą coraz to gorsze zmiany. Samochody stają się po prostu delikatne. Znikają klasyczne konstrukcje ramowe kosztem samonośnych. Znikaja reduktory, sztywne mosty itd.
Czy jest tak duże znaczenie ma pochenie auta ? Legenda niezawodnego auta niemieckiego czy japońskiego... kilkanaście lat temu jak zaczynałem przygodę z motoryzacja to w to wierzyłem... teraz wiem, że to kompletne brednie.
Co bym kupił gdybym miał 40 000 PLN. Na pewno było by to dobre dobre auto terenowe. Na pewno nie byłby to MB ML, Audi czy inna pseudoosobowa klucha.
Z konstrukcji których znam najbardziej podobaja mi się: Toyota LandCruser, Nissan Patrol, Chevy Tahoe/GMC Yukon, FOrd Explorer III. Unikał bym Isuzu Troopera/Opla Monterey, Jeepa Cherokee.
Najlepsze auto jakie miałem to Toyota LandCruser HJ60 rocznik `84. Silnik 4.0 diesel wolnossący. Potężne auto, doskonale się prowadziło, świetne do holowania przyczep.
Od poand czterch lat używam Forda Explorera. Auto nie legenda ale nie mam z nim większego problemu. Skrzynia automat, silnik 4.0 - z przyczepą radzi sobie bez problemu.
Auto made in USA - tylko jak mu się przyjrzeć to: silnik made in Germany, osprzęt również Germany, trochę części Japan. W końcu większość aut to składanka części z całego świata.


Pozdrawiam
Adrian

Awatar użytkownika
Adr78
Fizol

  • Posty: 21
  • Rejestracja: 05 Maj 2009 08:55
  • Miejscowość: Podlskie

Poprzednia Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 27 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej