wibako

Od czego zacząć wykopy.

O czym tylko chcecie :).

Moderatorzy: peckiel, Dj_Francuz

Od czego zacząć wykopy.

Postprzez rubix5 » 02 Cze 2009 18:08

Witam, jestem początkującym operatorem więc proszę o wyrozumiałość. Obecnie pracuję na maszynie CASE 580 SUPER R i trochę pracowałem na CAT M315C ale szczerze mówiąc na CAT cie ciężko mi szło. A pracowałem przy podsypywaniu kamienia pod droge i korytowaniu teraz zacznę pracę na CASE ie i miałbym prośbę dla doświadczonych operatorów co do pracy taką maszynką a dokładniej o jakieś wskazówki co do wykonywanych prac ( czyli jak się do czego zabrać, na co zwracać uwagę, jak wykonywać daną pracę i jakim osprzętem itp.
- Wykopy pod kanalizację
- wykopy pod drogę
- Wykopy pod fundamenty
- wykopy pod instalacje
- kopanie oczek wodnych i stawów
- Załadunki widłami
- Do jakich prac używać krokodyla?
- jak dobrze równać przednią łyżką?
Itp.
Ostatnio edytowany przez rubix5, 03 Cze 2009 09:31, edytowano w sumie 1 raz

rubix5
Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 02 Cze 2009 17:57
  • Miejscowość: Śląsk

Reklama

simmet

Postprzez bazi » 02 Cze 2009 19:14

Kolego czego oczekujesz? Doswiadczenia w pigułce?

Tak jak nie ma podrecznika "Jak zostac kardiochirurgiem w 1 dzien" tak nie da Ci sie tego po prostu wytlumaczyc w kilku zdaniach. Predzej pokazac ale i tak uwazam ze kazdy z nas zaczynal uczac sie na wlasnych błędach i kombinując do znudzenia. To jest droga ktora wymaga olbrzymiej cierpliwosci przede wszystkim dla samego siebie. Kazdy jednak pracuje inaczej i nie ma jakiejs uniwersalnej recepty.

Jak to bylo? Lepiles pol zycia bułki w piekarni, przejechala drogą koparka i postanowiles - bede operatorem? W Twoim zestawie pytan zabraklo mi tylko jednego - Jak wygląda koparka. Ty chcialbys zeby ktos pomyslal za Ciebie a ty masz po prostu robic robic robic robic i jeszcze raz robic. Nie pytaj sie jak tylko rób dotąd az bedzie dobrze

Chcesz dobrej rady? Poszukaj na forum osoby z Twojego regionu, umowcie sie, popracujcie razem. Dobrze jest kogos podpatrzec i wysluchac kliku dobrych rad bardziej doswiadczonego kolegi

Pozdrawiam
Ostatnio edytowany przez bazi, 02 Cze 2009 23:44, edytowano w sumie 1 raz

bazi
Operator

  • Posty: 277
  • Rejestracja: 25 Paź 2006 20:14
  • Miejscowość: W-wa

Postprzez rubix5 » 02 Cze 2009 19:25

nie zupełnie o takie coś mi chodzi :D bardziej na co zwrócić uwagę w czasie takiej pracy??? jakieś wskazówki czasem lepiej jest parę wiadomości wiedzieć pracowałem już parę lat na budowie ale nie na sprzęcie :/

rubix5
Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 02 Cze 2009 17:57
  • Miejscowość: Śląsk

Postprzez pietraspp » 02 Cze 2009 19:38

Kolego nikt Ci nie pomoże jak sobie sam nie pomożesz, prawda jest taka że każdy ma swoje wypracowane sposoby, wiem coś o tym bo sam od niedawna działam na koparko-ładowarce. Grunt to się nie bać i włożyć trochę logiki w to co się robi a robota będzie prostsza i łatwiejsza.
Ostatnio edytowany przez pietraspp, 03 Cze 2009 09:30, edytowano w sumie 1 raz

pietraspp
Fizol

  • Posty: 38
  • Rejestracja: 23 Paź 2008 20:16
  • Miejscowość: częstochowa

Postprzez hans » 02 Cze 2009 22:34

kop zawsze tak zebys pozniej mogl z tego wyjechac :mrgreen: a reszte to na logike musiz brac bo wbrew wiekim legendom o doswiadczonych operatorach to to doswiadczenie glownie opiera sie na logice. Ci ktorzy nie mysla logicznie potrzebuja czasu zeby sie nauczyc przewidywac, Ci co mysla logicznie za drugim razem robia dobrze. tez kiedys zaczynalem i w sumie nie tak dawno ale z perspektywy czasu stwierdzam ze jedyne czego naprawde trzeba sie dluzej uczyc to wyczucia sprzetu i co za tym idzie szybkosci. reszte jak robisz lykniesz w mig jak jestes kumaty.
niedlugo czeka mnie po raz pierwszy kopanie fundamentow ( pod swoj dom) wiec bede mial mozliwosc sprawdzenia samego siebie :D no chyba ze ktos chce odrazu dodac cos z wlasnych doswiadczen

hans
Młodszy operator

  • Posty: 101
  • Rejestracja: 04 Cze 2008 23:48
  • Miejscowość: Bydgoszcz

Postprzez Andrexxxx » 03 Cze 2009 09:25

czasem mnie przeraża podejście młodych od czego zacząć ? Ja bym radził najlepiej od wbicia łyżki w grunt :mrgreen:
Ostatnio edytowany przez Andrexxxx, 03 Cze 2009 09:30, edytowano w sumie 1 raz
Wszyscy wiedzieli że tego nie da się zrobić. Aż przyszedł jeden który o tym nie wiedział..i to zrobił.

http://www.sp2kfl.org/

.

Awatar użytkownika
Andrexxxx
Operator

  • Posty: 357
  • Rejestracja: 02 Sty 2008 16:25
  • Miejscowość: Kujawsko-Pomorskie

Postprzez mietek » 04 Cze 2009 22:45

no a pozniej sie ludzie dziwia ze nie chca ludzi prosto po kursie bez doswiadczenia
" ...bycie operatorem to nie zawód to sposób na życie... "

Awatar użytkownika
mietek
Fachoperator

  • Posty: 1005
  • Rejestracja: 18 Kwi 2007 15:14
  • Miejscowość: Chorzów
  • Pochwały: 4

Maszyna: Caterpillar 325C
Caterpillar M315
Volvo EC 240 BNLC


Postprzez yamah » 04 Cze 2009 23:09

nie zupełnie o takie coś mi chodzi :D bardziej na co zwrócić uwagę w czasie takiej pracy??? jakieś wskazówki czasem lepiej jest parę wiadomości wiedzieć pracowałem już parę lat na budowie ale nie na sprzęcie :/
To już powinieneś wiedzieć do czego służy koparka.Opanować sprzęt to możesz 2-3 dni,logikę to masz w sobie a doświadczenia to będziesz nabierał przez długie lata praktyki :!:
- Wykopy pod kanalizację
- wykopy pod drogę
- Wykopy pod fundamenty
- wykopy pod instalacje
- kopanie oczek wodnych i stawów
- Załadunki widłami
- Do jakich prac używać krokodyla?
- jak dobrze równać przednią łyżką?
Itp.
A po kilku latach przyjdzie ci wykopywanie drzew :!: i gdzie praktyka :?: będziesz kopał jak świerzak :lol: Pamiętaj -Człowiek uczy się przez całe życie
ŻYCIE BEZ MARZEŃ JEST NIC NIE WARTE--DLATEGO NALEŻY JE SPEŁNIAĆ

Awatar użytkownika
yamah
Młodszy operator

  • Posty: 151
  • Rejestracja: 21 Lut 2009 21:40
  • Miejscowość: Ostrowiec

Postprzez rubix5 » 05 Cze 2009 16:30

Dzięki wszystkim :) macie rację szef jak narazie mówi że chyba już gdzieś pracowałem na koparko ładowarce bo dość zasówam :D hehe ciekawe :D jak narazie pracuje przy równaniu i plantowaniu terenu naszej nowej bazy, bo jak narazie z pracą krucho :/

rubix5
Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 02 Cze 2009 17:57
  • Miejscowość: Śląsk

Postprzez yamah » 05 Cze 2009 22:09

No to masz człowieku szczęście,bo ten szef musi być trochę gamoniowaty :lol: ,ale tak trzymaj i zasuwaj dalej.Powodzenia :faja:
ŻYCIE BEZ MARZEŃ JEST NIC NIE WARTE--DLATEGO NALEŻY JE SPEŁNIAĆ

Awatar użytkownika
yamah
Młodszy operator

  • Posty: 151
  • Rejestracja: 21 Lut 2009 21:40
  • Miejscowość: Ostrowiec

Postprzez rubix5 » 06 Cze 2009 12:10

Nie wiem czy gamoniowaty :) ale jest naprawde wpożo:) Zajmuje się produkcją betonu towarowego i wynajmuje sprzęt na drogi i inne budowy oraz świadczy usługi transportowe. Więc jak ktoś będzie potrzebować albo beton albo sprzęt niech daje znać :D reszta operatorów doświadczona :D z 20-30 letnim stażem nie to co ja heh :D

rubix5
Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 02 Cze 2009 17:57
  • Miejscowość: Śląsk

Postprzez mietek » 06 Cze 2009 18:06

pamietaj jeszcze jedna wazna sprawe to ze ktos ma 30 lat praktyki to wcale nie oznacza ze jest dobry ;)
" ...bycie operatorem to nie zawód to sposób na życie... "

Awatar użytkownika
mietek
Fachoperator

  • Posty: 1005
  • Rejestracja: 18 Kwi 2007 15:14
  • Miejscowość: Chorzów
  • Pochwały: 4

Maszyna: Caterpillar 325C
Caterpillar M315
Volvo EC 240 BNLC


Postprzez rubix5 » 07 Cze 2009 10:28

Masz rację :) ale zawsze mają więcej pojęcia niż ten co zaczyna :) bynajmniej ich rada zawsze się przyda :)

rubix5
Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 02 Cze 2009 17:57
  • Miejscowość: Śląsk

Postprzez mietek » 07 Cze 2009 12:55

no nie zawsze ale czasami mozna sie cos ciekawego dowiedzieć
" ...bycie operatorem to nie zawód to sposób na życie... "

Awatar użytkownika
mietek
Fachoperator

  • Posty: 1005
  • Rejestracja: 18 Kwi 2007 15:14
  • Miejscowość: Chorzów
  • Pochwały: 4

Maszyna: Caterpillar 325C
Caterpillar M315
Volvo EC 240 BNLC


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 65 gości

cron

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej