wibako

Czy można jechać na kołach

O czym tylko chcecie :).

Moderatorzy: peckiel, Dj_Francuz

Czy można jechać na kołach

Postprzez Krystian M » 31 Maj 2009 21:02

Witam Koledzy.
Mam pytanie? Musze dojechać moją koparką na robutkę do miejscowości Nowe Miasto koło Płońska.
Jest to odległość 230KM i niewiem czy jechać na kołach czy na podwozie boje sie że koparka tej jazdy nie wytrzyma a jest to jcb 3cx 2002r
dodam też że podwozie wychodzi bardzo drogo a pracy mam tam na miesiąc.
albo może wiecie kto by mi ją przewiózł lub ma kurs w jedną stronę na pusto bo mnie kasują powrót też.
Za pomoc z góry dziękuje.
KRIS:)

Krystian M
Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 13 Cze 2008 22:08
  • Miejscowość: Gniezno

Reklama

simmet

Postprzez jacobs73 » 31 Maj 2009 21:32

30 minut jazdy max, potem przerwa i tak cały czas, wtedy może dojedziesz, ale ryzyko jest.
www.jg-serwis.pl - wszystko do maszyn budowanych

jacobs73
Młodszy operator

  • Posty: 112
  • Rejestracja: 09 Lut 2009 16:32
  • Miejscowość: Szczecin
  • Pochwały: 1

Postprzez jasiek case » 31 Maj 2009 21:46

witam kolego ja swoim case 580sr pokonałem kiedyś 120 km. nic mu się nie stało ale zurzycie paliwa było spore !

jasiek case
Pomocnik operatora

  • Posty: 74
  • Rejestracja: 02 Gru 2007 12:09
  • Miejscowość: z mazowsza

Postprzez Krystian M » 31 Maj 2009 21:55

No tak wiem kolego jasiek case ale w porównaniu z tą sumą podwozia 1800zł w jedną strone to niech by nawet spalił za 500zł to różnica jest spora
Pozdro.
KRIS:)

Krystian M
Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 13 Cze 2008 22:08
  • Miejscowość: Gniezno

Postprzez mietek » 31 Maj 2009 21:55

tylko i wyłacznie na zestawie
" ...bycie operatorem to nie zawód to sposób na życie... "

Awatar użytkownika
mietek
Fachoperator

  • Posty: 1005
  • Rejestracja: 18 Kwi 2007 15:14
  • Miejscowość: Chorzów
  • Pochwały: 4

Maszyna: Caterpillar 325C
Caterpillar M315
Volvo EC 240 BNLC


Postprzez Bartek » 31 Maj 2009 22:14

poszukaj firmy transportowej dysponującymi zestawami typu Mega/Low Deck może ktoś bendzie miał jakiś pusty powrót, warto sprubować
- Na jakiej maszynie chciałbyś robić?
- Na byle qrwie aby zarobić...

Jak koparkę kiedy się zepsuła, tak ja kocham Cię!

CAT mój kochany czarno - zółty brat...

Awatar użytkownika
Bartek
Fachoperator

  • Posty: 1245
  • Rejestracja: 18 Mar 2006 22:54
  • Miejscowość: Różan

Postprzez yamah » 31 Maj 2009 23:53

Poszukaj kolego na forum WCiężka-powroty-,maszyna wejdzie na standartową naczepę.Dwa razy tak przewoziłem JCB,co do jazdy to z przerwami pojedziesz.Komatsu Wb jednym rzutem zrobiłem 100,a Mecalacem ze Skarżyska do Grodziska maz.tylko z przerwami 15-20min.Wszystko zależy od maszyny i uszczelniaczy na zwolnicach.
ŻYCIE BEZ MARZEŃ JEST NIC NIE WARTE--DLATEGO NALEŻY JE SPEŁNIAĆ

Awatar użytkownika
yamah
Młodszy operator

  • Posty: 151
  • Rejestracja: 21 Lut 2009 21:40
  • Miejscowość: Ostrowiec

Postprzez bazi » 01 Cze 2009 01:50

yamah napisał(a):maszyna wejdzie na standartową naczepę


zależy który model straszy p18 wchodzi na styk, p21 nie ma szans. Jakims wyjsciem jest rozsuwany dach w naczepie ale tutaj znow pojawia sie problem przejazdu pod wiaduktami itp. Krystian szukaj kogos na pustym powrocie tak jak koledzy podpowiadaja. Osobiscie nie gonilbym maszyny tak daleko. Nawet gdybys mial wylozyc te 1000 na uciag (suma uwzgledniajaca roznice miedzy kosztem paliwa na ew. przejazd na kołach) to patrzac z perspektywy tej miesiecznej roboty to nie jest przeciez jakis dobijajacy wydatek

bazi
Operator

  • Posty: 277
  • Rejestracja: 25 Paź 2006 20:14
  • Miejscowość: W-wa

Postprzez hans » 01 Cze 2009 16:26

dolicz koszt transportu maszyny do roboty ktora robisz bo to zadna oszczednosc jak wezmiesz na siemie koszt transportu maszyny i bedziesz na tym oszczedzal. jezeli komus sie oplaca ciagnac maszyne 230 km w jedna strone i to na miesiac roboty to dolozy jeszcze ze 3000 pln na transport maszyny. poza tym wez dobrze poszukaj bo teraz transport stoi i kwiczy wiec napewno znajdziesz kogos tanszego. skoro standardowa stawka teraz jest 2.5pln/km to nie wiem skad taka przebitka komus wyszla. nawet za dobrych czasow kiedy sie liczylo 3.5pln/km to wyszloby Cie taniej. to taniej by Cie wyszlo zagadac do jakiegos rolnika z przyczepa typu ZREMB z niskim podwoziem zeby Cie tam zatargal ciagnikiem.

hans
Młodszy operator

  • Posty: 101
  • Rejestracja: 04 Cze 2008 23:48
  • Miejscowość: Bydgoszcz

Postprzez Jan Fachowy » 08 Cze 2009 15:17

hans napisał(a):dolicz koszt transportu maszyny do roboty ktora robisz bo to zadna oszczednosc jak wezmiesz na siemie koszt transportu maszyny i bedziesz na tym oszczedzal. jezeli komus sie oplaca ciagnac maszyne 230 km w jedna strone i to na miesiac roboty to dolozy jeszcze ze 3000 pln na transport maszyny. poza tym wez dobrze poszukaj bo teraz transport stoi i kwiczy wiec napewno znajdziesz kogos tanszego. skoro standardowa stawka teraz jest 2.5pln/km to nie wiem skad taka przebitka komus wyszla. nawet za dobrych czasow kiedy sie liczylo 3.5pln/km to wyszloby Cie taniej. to taniej by Cie wyszlo zagadac do jakiegos rolnika z przyczepa typu ZREMB z niskim podwoziem zeby Cie tam zatargal ciagnikiem.


Hehe, ni mnie jeden własnie kiedyś zatargał. Na poczatku miałem przerażenie w oczach, ale kiedy dojechalem n miejsce za niewielka kase to juz inaczej patrzylem na cala sytuacje
Pozdrawiam i powodzenia

Jan Fachowy
Fizol

  • Posty: 47
  • Rejestracja: 14 Paź 2008 15:44
  • Miejscowość: Łódź

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 48 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej