wibako

Stereotyp

O czym tylko chcecie :).

Moderatorzy: peckiel, Dj_Francuz

Stereotyp

Postprzez kane » 14 Maj 2009 12:43

Kiedy mówie ludziom, żę chcę zrobić kurs na operatora koparki, więkrzość mówi - ooo ludzie w tym zawodzie zarabiają, ludzie mają kupe szmalu itd itp...
Więc pytanie do operatorów, czy się zarabia, ma się kupe szmalu itd itp?

Awatar użytkownika
kane
Młodszy operator

  • Posty: 104
  • Rejestracja: 24 Mar 2008 19:13
  • Miejscowość: Kielce

Maszyna: Hitachi ZX 400 lch-3


Reklama

simmet

Postprzez Sławek-Pn » 14 Maj 2009 14:55

ja znam kilka osób które mają własną maszyne (1 lub 2 szt.) i sami jeżdzą, z tego co mówią to kasa ładna ale były takie dni że cały dzień w maszynie od 8 do 22 i w tym chwila przerwy na kanapke i dalej jazda (brak czasu dla siebie i innych), wszystko fajnie, pięknie ale czasem się tak zastanawiając czy warto te całe dnie poświęcać maszynie a gdy człowiek już starszy zastanawia sie gdzie te życie uciekło(poza tym jak człowiek starszy to już chyba mniej się chce szaleć :P, nie wiem z praktyki ale ojciec mi tak powtarza)

Sławek-Pn
Nowicjusz

  • Posty: 15
  • Rejestracja: 20 Lis 2007 14:09
  • Miejscowość: Poznań

Postprzez Andrexxxx » 14 Maj 2009 15:27

to odpowiadaj im że prezes banku zarabia lepiej a w naszym zawodzie to jak kolega wyżej napisał robota, robota i jeszcze raz robota a dodam pracować przez 7 dni w tygodniu mając 300 godzin lub więcej w miesiącu to prawie z każdego zawodu jakąś kasę będziesz miał :faja:
Wszyscy wiedzieli że tego nie da się zrobić. Aż przyszedł jeden który o tym nie wiedział..i to zrobił.

http://www.sp2kfl.org/

.

Awatar użytkownika
Andrexxxx
Operator

  • Posty: 357
  • Rejestracja: 02 Sty 2008 16:25
  • Miejscowość: Kujawsko-Pomorskie

Postprzez kane » 14 Maj 2009 16:16

Czyli kasa, ale kosztem czegoś?

Awatar użytkownika
kane
Młodszy operator

  • Posty: 104
  • Rejestracja: 24 Mar 2008 19:13
  • Miejscowość: Kielce

Maszyna: Hitachi ZX 400 lch-3


Postprzez Sławek-Pn » 14 Maj 2009 18:54

a na dodatek (zależy w sumie od firmy) jak coś się stanie z maszyną to najczęściej operator jest winny chociaż że to nie jego wina, bo w końcu winny musi się znaleść (jak trafisz na maszynę przed wojenną to już w ogóle trzeba uważać żeby po kilku dnaich się coś nie ryzsypało:P) z drugiej strony też nie ma co ciągle tylko narzekać ponieważ jak trafisz na fajnego pracodawce to na pewno nie będziesz żalował(i na maszyne kulture:P)
Podsumowanie: (według mnie:P)
- idzie zarobic ale duzo to kosztuje własnego wkładu
- zalezy na jakiej maszynie mozesz jezdzic i na jaka sie załapiesz
- rodzaj pracy (na miejscu czy na wyjezdzie) czy robota konkretna czy takie dłubanie na siłe,
w sumie to od bardzo dużej ilości rzeczy zależy więc może lepiej niech wypowie się jakis operator :P

Jednego czego Wam życzę żebyście oprócz pracy znaleźli czas dla rodzinki :)
Pozdrawiam jak zawsze :d

Sławek-Pn
Nowicjusz

  • Posty: 15
  • Rejestracja: 20 Lis 2007 14:09
  • Miejscowość: Poznań

Postprzez waldi » 14 Maj 2009 20:59

jak masz to coś to nie słuchaj innych praca lekka i przyjemna jak chcesz uczsiwie pracowac to prace znajdziesz w firmie ,a teraz w firmach porządnych nie ma szrotów są maszyny porządne.

[ Dodano: Czw Maj 14, 2009 9:01 pm ]
waldi, mam na myśli firmy porządne

waldi
Pomocnik operatora

  • Posty: 67
  • Rejestracja: 17 Lis 2008 11:10
  • Miejscowość: mazowsze

Maszyna: JCB3CX CAT315M

Firma: WALMEKS


Postprzez bazi » 16 Maj 2009 14:29

waldi napisał(a):jak masz to coś to nie słuchaj innych praca lekka i przyjemna jak chcesz uczsiwie pracowac to prace znajdziesz w firmie ,a teraz w firmach porządnych nie ma szrotów są maszyny porządne.


Praca na pewno przyjemna dla kogos kto lubi swoja robote. I ma do niej zamiłowanie. Znam nie jedna osobe ktora zrobila uprawnienia bo kupa szmalu czeka a po miesiacu spotykam ja na skuterze telepizzy albo w budce z kebabem. To nie jest robota dla kazdego. Lekka to zalezy od bardzo wielu czynników. Moze Ty masz po dwa zlecenia na tydzien a reszta z gazetą na kawie ale reszta tyra w sezonie od rana do nocy a nierzadko po kilka dni z redbulem w pogotowiu i zapalkami na oczach. Praca przyjemna ale i wymagajaca. Dla ludzi którzy lubią pracowac. Jak chcesz zarabiac i nic nie robic zapisz sie do PiSu....
Ja miesiac temu zmienilem firme. Firma deweloperska, rozwojowa z perspektywami. Tak na prawde dopiero zaczynaja w branży robót ziemnych. Ale roboty od ........ i ciut ciut. Kryzysu nie widać. Konkurencyjna stawka, pełna obsługa inwestycji. Przybywa sprzetu, pracowników. Tak naprawde dostalem wolną ręke. Firma w firmie. 17zl + dojazd. A to ze nieraz wracam z roboty i nie wiem gdzie jestem ze zmeczenia? Taki urok. Ale radocha jest :) Pozdrawiam

bazi
Operator

  • Posty: 277
  • Rejestracja: 25 Paź 2006 20:14
  • Miejscowość: W-wa

Postprzez Sławek-Pn » 19 Maj 2009 10:59

a powiedzcie tylko jak wygląda z sobotami i niedzielami ?
rozumiem że w soboty jak jest robota to się idzie a niedzela wolna ? czy jak (tak z ciekawości)

Sławek-Pn
Nowicjusz

  • Posty: 15
  • Rejestracja: 20 Lis 2007 14:09
  • Miejscowość: Poznań

Postprzez Andrexxxx » 19 Maj 2009 12:42

ja nigdy nie robiłem jako miejscowy więc w delegacji w niedziele też się nagina :mrgreen:
Wszyscy wiedzieli że tego nie da się zrobić. Aż przyszedł jeden który o tym nie wiedział..i to zrobił.

http://www.sp2kfl.org/

.

Awatar użytkownika
Andrexxxx
Operator

  • Posty: 357
  • Rejestracja: 02 Sty 2008 16:25
  • Miejscowość: Kujawsko-Pomorskie

Postprzez yamah » 19 Maj 2009 20:42

Panowie :!: nie róbcie z niedzielami dziadostwa :crazy: jak na tygodniu nie dorobisz sie to tym bardziej w niedzielę.Zdarza się że trzeba w jakieś święto robić,ale to tylko w wypadku awari i t p. a i to też za dodatkową stawkę.
ŻYCIE BEZ MARZEŃ JEST NIC NIE WARTE--DLATEGO NALEŻY JE SPEŁNIAĆ

Awatar użytkownika
yamah
Młodszy operator

  • Posty: 151
  • Rejestracja: 21 Lut 2009 21:40
  • Miejscowość: Ostrowiec

Postprzez Andrexxxx » 19 Maj 2009 23:34

yamah a co powiesz szefowi lub głównemu wykonawcy który cię wynajął że nie będziesz robił a jeszcze będąc w delegacji to co mam siedzieć na kwaterze to wole te 8 godzin puknąć :mrgreen:
Ostatnio edytowany przez Andrexxxx, 24 Maj 2009 12:16, edytowano w sumie 1 raz
Wszyscy wiedzieli że tego nie da się zrobić. Aż przyszedł jeden który o tym nie wiedział..i to zrobił.

http://www.sp2kfl.org/

.

Awatar użytkownika
Andrexxxx
Operator

  • Posty: 357
  • Rejestracja: 02 Sty 2008 16:25
  • Miejscowość: Kujawsko-Pomorskie

Postprzez waldi » 22 Maj 2009 19:23

z tego co tu piszą niektórzy to w jakas niewole popadli, powinni walczyc o wydostanie sie z tej tyranii. Są okreslone godziny pracy. A może za kare pracujecie w kamieniołomach.
Ostatnio edytowany przez waldi, 24 Maj 2009 12:16, edytowano w sumie 1 raz

waldi
Pomocnik operatora

  • Posty: 67
  • Rejestracja: 17 Lis 2008 11:10
  • Miejscowość: mazowsze

Maszyna: JCB3CX CAT315M

Firma: WALMEKS


Postprzez yamah » 22 Maj 2009 20:34

Kolego Andrexx wolny kraj,każdy organizuję swój wypoczynek jak chce. :roll: Mnie osobiście jeśli zdarzy się pracować w święto lub niedzielę :!: to tylko w razie jakiejś awari maszyny itp. i za opłatą którą ja ustalam i nie polecenia szefa a jego prośbę. :faja: Niewiem jakie macie relacje z szefostwem.Tyram wydajnie całą dniówkę i zostanie po fajrańcie 0,5 godz.to szef wie że dlamnie jest karą.Czasy niewolnictwa mineły i Waldi masz rację :lol: .Przeżyłem różnych szefów :arrow: wariatów,oszustów,złodziei i szefów-dzentelmenów ale żaden nie zmusił mnie do czegoś czego ja nie akceptuję.Jest wiele sposobów okazania mu swojego niezadowolenia i jeśli szef jest bystry to połapie :arrow: ale musisz znać swoją robote i robić ją jak najlepiej to zarobisz w normalnym czasie bez gnębienia po godzinach i w święta.
ŻYCIE BEZ MARZEŃ JEST NIC NIE WARTE--DLATEGO NALEŻY JE SPEŁNIAĆ

Awatar użytkownika
yamah
Młodszy operator

  • Posty: 151
  • Rejestracja: 21 Lut 2009 21:40
  • Miejscowość: Ostrowiec

Postprzez Andrexxxx » 24 Maj 2009 14:06

yamah robota robocie nie równa a co powiesz jak na budowie jeżdzi 120 wozideł i ponad 200 osiek 80 koparek i inny sprzęt i wszyscy robią w niedziele to co sam się wyłamiesz wątpie a ja nadgorliwy nie jestem też chce wolne ale jak mam siedzieć daleko od domu na dupie i nic nie robić to wole już machnąć dniówkę

Jak powiedziałem robota robocie nie równa duże budowy w święta stoją a na małej jak pęknie rura to w święto naginasz i nie ma rady

A temat był o zarobkach więc zarobisz w tym zawodzie ale trzeba pewne rzeczy poświęcić a nie jak nie którzy myślą że 168h w miesiącu i 5 koła na łape
Wszyscy wiedzieli że tego nie da się zrobić. Aż przyszedł jeden który o tym nie wiedział..i to zrobił.

http://www.sp2kfl.org/

.

Awatar użytkownika
Andrexxxx
Operator

  • Posty: 357
  • Rejestracja: 02 Sty 2008 16:25
  • Miejscowość: Kujawsko-Pomorskie

Postprzez yamah » 24 Maj 2009 17:38

Andrexxxx napisał(a):robota robocie nie równa
Zgadza się,dlatego ja unikałem zawsze dużych :kołchozów:,pomimo tego 250 godz.w m-c mam norme bez niedziel na maxa wykorzystanych przez szefa :!:
ŻYCIE BEZ MARZEŃ JEST NIC NIE WARTE--DLATEGO NALEŻY JE SPEŁNIAĆ

Awatar użytkownika
yamah
Młodszy operator

  • Posty: 151
  • Rejestracja: 21 Lut 2009 21:40
  • Miejscowość: Ostrowiec

Postprzez Andrexxxx » 24 Maj 2009 17:42

nie zawsze duże to wredne małe jest jeszcze gorsze :mrgreen:
Wszyscy wiedzieli że tego nie da się zrobić. Aż przyszedł jeden który o tym nie wiedział..i to zrobił.

http://www.sp2kfl.org/

.

Awatar użytkownika
Andrexxxx
Operator

  • Posty: 357
  • Rejestracja: 02 Sty 2008 16:25
  • Miejscowość: Kujawsko-Pomorskie

Postprzez tomec » 24 Maj 2009 17:44

macie fotki z takich wielkich budów?

Awatar użytkownika
tomec
Fachoperator

  • Posty: 936
  • Rejestracja: 20 Kwi 2007 19:16
  • Miejscowość: Ye2bne

Postprzez Andrexxxx » 24 Maj 2009 23:54

wystarczy kliknąć zakładkę "album" i obejżeć wszystkie foty a nie te pierwsze :mrgreen:
Wszyscy wiedzieli że tego nie da się zrobić. Aż przyszedł jeden który o tym nie wiedział..i to zrobił.

http://www.sp2kfl.org/

.

Awatar użytkownika
Andrexxxx
Operator

  • Posty: 357
  • Rejestracja: 02 Sty 2008 16:25
  • Miejscowość: Kujawsko-Pomorskie

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 49 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej