wibako

JCB livelink - zdalne monitorowanie maszyny

O czym tylko chcecie :).

Moderatorzy: peckiel, Dj_Francuz

JCB livelink - zdalne monitorowanie maszyny

Postprzez rudesmen » 29 Mar 2009 17:18

Dzisiaj trafiłem na stronę JCB o technologii zdalnego monitorowania maszyny, jest to wyposażenie dodatkowe, ale mogą zamontować to do już używanych maszyn. Mowa jest tam o jakimś ichnim operatorze GSM więc możliwe że dostępne jest to tylko w UK.

http://www.jcb.com/customersupport/live ... kdemo.html

Awatar użytkownika
rudesmen
Fachoperator

  • Posty: 2188
  • Rejestracja: 08 Paź 2005 17:05
  • Miejscowość: Gorzów Wlkp.
  • Pochwały: 49

Reklama

simmet

Postprzez excavar » 14 Sie 2009 19:44

KOMATSU daje komtrax chyba w standardzie.
http://www.komatsupoland.pl/satelitarny ... n,1,0.html

Awatar użytkownika
excavar
Fachoperator

  • Posty: 1046
  • Rejestracja: 27 Paź 2008 20:50
  • Miejscowość: JCB SERWIS CZĘŚCI
  • Pochwały: 9

Postprzez nicram » 14 Sie 2009 21:50

Mam komtrax ale mój szef twierdzi, że to jest badziewie i nie będzie za to płacił bo komtrax jest dodatkowym wyposażeniem, przez pierwszy rok czy dwa lata od zakupu nowej maszyny jest darmowy tylko-jakoś tak. Faktycznie bez zarzutów działała tylko dzienna liczba godzin pracy. Lokalizacja i wszystko inne nawalało.Komatsu twierdzi, że pracuje nad systemem :)

Przypomniała mi sie taka andegdotka w związku z tym.
Jak odbierałem maszyne to się zdziwiłem, że nawet imobilizera nie ma na to facet z serwisu do mnie
-Panie ona ma komtraks i trele morele jakie to zajebiste nie jest....widzisz pan na dachu jest antenka i on ta antenka wysyła sygnał do satelity
Ja na to
-OK to załóżmy,że jestem złodziejem i wyrywam tą antenke z dachu i tyle kabla ile się da, i czym on teraz będzie wysyłał ten sygnał
Gosc na to
-hmmm o to mnie nikt nie pytał, wtedy to nie wiem... :D

Swoja drogą ciekawe czy by wysyłał czy nie, może jeszcze czymś wysyła , kogutem naprzykład :D

nicram
Fizol

  • Posty: 38
  • Rejestracja: 09 Sie 2008 09:29
  • Miejscowość: Leszno

Postprzez excavar » 14 Sie 2009 23:56

GPS w Polsce jest jeszcze w powijakach.
nicram napisał(a):widzisz pan na dachu jest antenka i on ta antenka wysyła sygnał do satelity

Antenka powinna być nie widoczna tak jak w Autach osobowych. Jedynie na mrozie widać jak się odznacza na dachu auta:)

Awatar użytkownika
excavar
Fachoperator

  • Posty: 1046
  • Rejestracja: 27 Paź 2008 20:50
  • Miejscowość: JCB SERWIS CZĘŚCI
  • Pochwały: 9

Postprzez harco » 20 Sie 2009 23:37

Ten pan, ktory narzeka na komtrax to nie bardzo wie o czym mowi. Po pierwsze jest bezplatny jako urzadzenie i bezplatne jest korzystanie z niego. Ponadto poza typowymi uslugami gps pozwala na diagnostyke maszyn przez satelite. Do tego niechec operatora, ktory jest na biezaco kontrolowany z zuzycia paliwa. Przeciez jeździ do pracy dieslem...

harco
Nowicjusz

  • Posty: 13
  • Rejestracja: 20 Sie 2009 23:17
  • Miejscowość: Polska

Postprzez Janusz1978 » 21 Sie 2009 09:29

a co jak jakis zlodziej wlozy do maszyny takie urzadzonko:
http://www.spy-shop.com.pl/?id=pokaz_pr ... prod=58324
:lol:

Janusz1978
Operator

  • Posty: 331
  • Rejestracja: 23 Sty 2008 00:24
  • Miejscowość: Podkarpacie
  • Pochwały: 1

Postprzez IP » 21 Sie 2009 12:15

W maszynach Komatsu są montowane 2 antenki.

Jedna jest widoczna ( ma lepszy zasięg i skuteczność)

Jest zamontowana także druga w maszynie o nieco innej budowie i ukryta. Może nie ma tak dobrego sygnału ale także jest w stanie podać swoją pozycję i dane z komputera
Części do maszyn budowlanych.Naprawa serwis.
Hydraulika siłowa.Pompy hydrauliczne sprzedaż części i naprawa.Siłowniki,reduktory,zwolnice.
Kompletne podwozia gąsienicowe.

WWW.CZESCIMASZYN.EU
e-mail: BIURO@IPPARTS.PL
tel. 607 671 332
Image

Awatar użytkownika
IP
Operator

  • Posty: 224
  • Rejestracja: 18 Kwi 2009 11:13
  • Miejscowość: Hyundai Doosan Daewoo
  • Pochwały: 3

Postprzez nicram » 21 Sie 2009 22:57

Widziałem ten komtrax , miałem do niego login i hasło.Obserwowałem go jakieś 3 miesiące. Faktycznie pokazywał idealnie godziny w jakich chodził silnik ale nic poza tym. Z lokalizacją to miał poślizg o jakiś tydzień. Ja juz o robocie zapomniałem a na mapce było pokazane, że stoję właśnie na tej ulicy ponad tydzień. NIe wiem może to zależy od rejonu. W zakładce gdzie są płyny, paliwo itd...widniał tylko napis NO DATA Z ceną wygląda to tak, że Komtrax jest darmowy ale przez 5 lat od momentu aktywowania go.Po tym okresie trzeba bulić.
A na marginesie operator jeździ do pracy na benzynie

nicram
Fizol

  • Posty: 38
  • Rejestracja: 09 Sie 2008 09:29
  • Miejscowość: Leszno

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 23 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej