wibako

TRANSIT A SPRINTER??

O czym tylko chcecie :).

Moderatorzy: peckiel, Dj_Francuz

TRANSIT A SPRINTER??

Postprzez tomec » 26 Mar 2009 17:15

WITAM

chce kupic minibus do przewozu dzieci,

miejsc 20 siedzacych i 10 stojacych

bedzie jezdził czasem po bruku a przewaznie wycieczkami gdzies po asfalcie,

doradzcie co lepsze sprinter czy transit.....

transit podobno ma twardsze podwozie i mniej pali,

a sprinter jest szybszy i wiecej pali, blachy tez ma lepsze,


co radzicie mi kupic, cena do 40 tys zł i rok 96-00

W GRĘ WCHODZĄ TYLKO Z ZAGRANICY SCIĄGNIĘTE I NIE JEZDZONE W POLSCE !!!

Awatar użytkownika
tomec
Fachoperator

  • Posty: 936
  • Rejestracja: 20 Kwi 2007 19:16
  • Miejscowość: Ye2bne

Reklama

simmet

Postprzez operatorX » 26 Mar 2009 17:56

Zdecydowanie wybrał bym sprintera.

Transity są strasznie mulaste. Może i mniej palą ale komfort jazdy jest naprawdę kiepski.
Sprinter jest dość energiczny, szybszy. Posiadają opcje ze sporymi jednostkami napędowymi. :wink:

operatorX


Postprzez mania-murowania » 26 Mar 2009 21:13

JA niedawno miałem podobny dylemat.Wybrałem transita z silnikiem na pompie 2.4 tdi 90 km,demon prędkości to nie jest choć rozpędziłem go do 140:) ale są również dużo mocniejsze wersje.Plusy to rozrząd na łańcuchu,zwykła pompa i zaskakująco niskie spalanie oraz niższa cena zakupu,minusy zapewne blacha.Co do sprintera za te same pieniądze miałbym auto 4 lub 5 lat starsze i to głownie zaważyło. Pozdrawiam

mania-murowania
Nowicjusz

  • Posty: 10
  • Rejestracja: 11 Mar 2009 15:43
  • Miejscowość: wielkopolska

Postprzez tomec » 26 Mar 2009 21:48

wlasnie o to chodzi, że mi potrzeby do pelnego załadunku i nie musi pobijac predkosci a ma dzieci powoli dowozic i zeby rama nie pekła , u mnie autobus jezdzi 140 km po bruku z domieszką asfaltu lecz go nie za duzo w odcinakch jest :/ w niedziele musze gdzies jechac i zakupic bo jak stanie mi autosan to bedzie bieda, przewaznie ma on jezdzic na wycieczkach lecz jak cos to awaryjnie ma jezdzic zamiast autosana, pomozcie znawcy plizz ;)

Awatar użytkownika
tomec
Fachoperator

  • Posty: 936
  • Rejestracja: 20 Kwi 2007 19:16
  • Miejscowość: Ye2bne

Postprzez lukaszzbro » 26 Mar 2009 22:59

Najbardziej udane są sprintery 2,9 TDI. Widziałem takie co przejechały ponad milion km. Bardzo zła jest opinia sprinterów CDI, że nie są tak wytrzymałe. Blacha w tego typu pojazdach dość szybko rdzewieje. Jeszcze jest VW LT 34 45 prawie to samo co mercedes.

lukaszzbro
Operator

  • Posty: 495
  • Rejestracja: 02 Lut 2007 20:00
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 10

Maszyna: CAT 428C, Kubota kx 41-3V, kx 019-4, Hanix H15B plus-2.

Firma: .


Postprzez rudesmen » 26 Mar 2009 23:16

Te pierwsze Sprintery które nazywał się np. 312D miały w rzeczywistości silnik TDI? Chyba VW LT miały TDI.

Awatar użytkownika
rudesmen
Fachoperator

  • Posty: 2193
  • Rejestracja: 08 Paź 2005 17:05
  • Miejscowość: Gorzów Wlkp.
  • Pochwały: 49

Postprzez mietek » 27 Mar 2009 07:02

" ...bycie operatorem to nie zawód to sposób na życie... "

Awatar użytkownika
mietek
Fachoperator

  • Posty: 1005
  • Rejestracja: 18 Kwi 2007 15:14
  • Miejscowość: Chorzów
  • Pochwały: 4

Maszyna: Caterpillar 325C
Caterpillar M315
Volvo EC 240 BNLC


Postprzez slawiug » 27 Mar 2009 10:31

20 miejsc siedzących i 10 stojących to tylko Mercedes Sprinter i to jeszcze musi być 412 chodzi o DMC , żaden transit ani master nie będzie mugł mieć takiej ilości miejsc (68 kg osoba +75 kg kierowca wychodzi 2047 kg), żadne auto do 3.5 t DMC tego warunku nie spełni, mowa oczywiście o Autobusie bo nie ma takiego czegoś jak minibus.
A co do jakości, trwałości to tylko sprinter najlepiej z lat 96-2000 motor 2.9 TD 120 KM niezawodny wół roboczy (tłukłem taką 412 5 lata uważam rewelacja) a czym młodszy tym gorszy mówię oczywiście o niezawodności .
Pozdrawiam.

slawiug
Pomocnik operatora

  • Posty: 76
  • Rejestracja: 11 Mar 2008 15:01
  • Miejscowość: Małapolska

Postprzez tomec » 27 Mar 2009 13:27

a powiedzcie mi jak jest z tylnymi kołami... zeby zarejestrowac auto na 20 + 10 to musza byc kola blizniacze z tylu czy nie ma znaczenia?

ten VW nawet fajny a jak z niezadownoscia? rama mocna? i czy wiecej pali od sprintera?

[ Dodano: Pią Mar 27, 2009 10:33 am ]
juz chyba na sprintera jednak sie przekonalismy, bo powiadacie ze 30 osob to tylko 412 da rade zarejestrowac i to mi potrzebne bo inspekcja bedzie karac,

ile wiecej spali taki model 412 sprinter od transita w terenie, tj. jazda w miescie bo przyjazalem sie jak nasz autobus jezdzi to czasem 10 na godzine a czasem 60, no i ile na l/100??

[ Dodano: Pią Mar 27, 2009 11:06 am ]
wiecie co dzwonilem do jednego i powiedzial ze z Anglii sciagnęty, więc prosiłbym o wasze rady i czy warto sie pchac w przeróbki zrobione przez firme co tylko sie przekladką mercedesow zajmuje...... :/

Awatar użytkownika
tomec
Fachoperator

  • Posty: 936
  • Rejestracja: 20 Kwi 2007 19:16
  • Miejscowość: Ye2bne

Postprzez rudesmen » 27 Mar 2009 16:25

W Auto Świat pisali, że Sprinter jest jednym z najprostszych w przekładce autem.

Awatar użytkownika
rudesmen
Fachoperator

  • Posty: 2193
  • Rejestracja: 08 Paź 2005 17:05
  • Miejscowość: Gorzów Wlkp.
  • Pochwały: 49

Postprzez _Dymek_ » 27 Mar 2009 17:56

Tomec widzę że profesję zmieniłeś i zajmujesz sie dowożeniem dzieci do szkół??
Mógłbyś mi pokazać swoje fotki Atlasa 130 4 co masz w podpisie bo nie chwaliłeś się że kupiłeś a chciałbym zobaczyć twój sprzęt nowy .
A co do pytania to sąsiad mój ma busy i tylko Sprintery więc mogę polecić a w Transity nie warto sie pchać .

_Dymek_
Pomocnik operatora

  • Posty: 80
  • Rejestracja: 27 Mar 2009 17:54
  • Miejscowość: Puławy

Postprzez tomec » 27 Mar 2009 19:35

po co mam sie chwalic koparka? co to ci da? koparka jak koparka, dzis przyjechala do nas,

ja tylko czekalem az skomentujesz moje tematy bo to byla kwestia czasu

Awatar użytkownika
tomec
Fachoperator

  • Posty: 936
  • Rejestracja: 20 Kwi 2007 19:16
  • Miejscowość: Ye2bne

Postprzez _Dymek_ » 27 Mar 2009 20:18

Dziwne w podpisie masz od miesiąca a dziś dopiero przyjechała to może pochwal się kolegom z forum coś za sprzęt kupił ? Widzę busa kupujesz to już nie Scanie? bo chyba tydzień temu chciałeś Scanie kupić o ile się nie mylę a komentuję twoje tematy tylko dlatego że głupszych na forum tu nie było.
A słuchaj po ile u ciebie asfalt z wytwórni którą otworzyłeś??? :lol: :lol:

_Dymek_
Pomocnik operatora

  • Posty: 80
  • Rejestracja: 27 Mar 2009 17:54
  • Miejscowość: Puławy

Postprzez mietek » 27 Mar 2009 20:35

_Dymek_, jeszcze jeden taki post to cie osobiście wywale z forum !

a co do tematutomec, to jak bedzie chciał kupic sobie taczke to moze napisac taki temat a tobie nic do tego
" ...bycie operatorem to nie zawód to sposób na życie... "

Awatar użytkownika
mietek
Fachoperator

  • Posty: 1005
  • Rejestracja: 18 Kwi 2007 15:14
  • Miejscowość: Chorzów
  • Pochwały: 4

Maszyna: Caterpillar 325C
Caterpillar M315
Volvo EC 240 BNLC


Postprzez tomec » 28 Mar 2009 01:59

mietku dziekuje ci za wsparcie :)

dobry tekst z ta taczka :)

pytam sie was bo jedynie od was sie dowiem prawdy o sprzetach co kupic a czego nie,

zmiana nick-a na forum tzn dymek to oznacza ze juz damian p juz dostal bana?

qrde jak ludzie moga byc az tak zazdrosni ze czasem ktos co chcialby w zyciu sam osiagnac a inni go wysmiewaja ...

Awatar użytkownika
tomec
Fachoperator

  • Posty: 936
  • Rejestracja: 20 Kwi 2007 19:16
  • Miejscowość: Ye2bne

Postprzez rudesmen » 28 Mar 2009 07:18

tomec napisał(a):zmiana nick-a na forum tzn dymek to oznacza ze juz damian p juz dostal bana?

Był to wypis na własne życzenie, tylko po co?

Awatar użytkownika
rudesmen
Fachoperator

  • Posty: 2193
  • Rejestracja: 08 Paź 2005 17:05
  • Miejscowość: Gorzów Wlkp.
  • Pochwały: 49

Postprzez tomec » 28 Mar 2009 10:40

Kod: Zaznacz wszystko
JA ZAZDROSNY? O CO? O TWOJE SPRZęTY HAHAHA WEZ MNIE NIE ROZśMIESZAJ I WCALE NIE DOSTAłEM BANA TYLKO PROSILEM RUDESMENA O USUNIECIE KONTA BO CHCIAłEM NIC ZMIENIć I ZAłOZYć NOWE
cZLOWEIKU ogarnij sie w temacie bo co tydzien nowa bajke wymyslasz
a to otaczarnia a to bedziesz asfalt wylewal a to scania a to atlas a wszystko to to bajki .
nie kupiles atlasa zadnego tak jak nie kupisz sprintera i tak jak nie kupisz scanii
na huj te tematy? posty chcesz sobie nabić wez mi wytlumacz bo nie rozumiem jak ktoś kto ma sprzety za 100 tys ogolnie chce otwierac wytwórnie mas?
czlowieku u nas koles ma sprzetuj na 3mln i nie chca mu dac kredytu na wytwornie a ona nie koszuje 10tys tylko 10mln
Jednego dnia piszesz ze zamykasz firmę za rok a drugiego że kupiłeś scanie i atlasa a teraz ze wozisz dzieci do szkoly ogarnij sie troszkę moze
Ja nic do ciebie nie mam ale jak czytam te twoje glupoty to na zygi mi sie zbiera po co to piszesz >??? wytłumacz mi normalnie a nie leć na skargę do admina


a jednak pokazac wam chce co czasem do mnie dymek pisze, czy on kiedys dorosnie?
co go tak dreczy ze komus sie plany zyciowe zmieniają... nie potrafi zrozumiec ze odechciewa sie handlowania jak kontrole są rozne i grzywny sie dostaje ( chodzi o ITD)
wczoraj koparka przyszła i wrzuce zdjecia na jego zyczenie,

co zorbic jak ktos kogos przez lata rozpieszcza i potem taki mały potwór jak Dymek wychodzi co musi komus do pieca dowalic bo nie przezyje,

patrzcie sie czy ja sie czepiam do jego sprzetów co mi do tego?

tak w ogole to przypomina on mi moja najblizsza rodzinę, ktora nam wszystkiego zazdrosci
no i wychodzimy z załozenia ze kazdy sie z nami kłoci ale my z nikim, czemu tak jest?

Awatar użytkownika
tomec
Fachoperator

  • Posty: 936
  • Rejestracja: 20 Kwi 2007 19:16
  • Miejscowość: Ye2bne

Postprzez _Dymek_ » 28 Mar 2009 15:30

No to w końcu czyja ta firma twojego ojca ?czy twoja ? bo ja sam już nie wiem piszesz że twój skromny parking a potem że nasza firma to i tamto .
A weź mi powiedz czego ja ci mam zazdrościć tego super Kamaza czy tego super Atlasa ?? albo równiarki z napisem SKANSKA .
I licz się ze słowami bo nie jesteśmy na ty i tak jak piszesz o mnie to możesz sie o kolegach z podwórka wyrażać to tak na przyszłość .
A ta chata na zdjęciu też twoja? :D :D , zazdroszczę ci sam bym chciał taką mieć :lol: :lol:

_Dymek_
Pomocnik operatora

  • Posty: 80
  • Rejestracja: 27 Mar 2009 17:54
  • Miejscowość: Puławy

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 49 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej