wibako

pozbywacie sie maszyn??

O czym tylko chcecie :).

Moderatorzy: peckiel, Dj_Francuz

pozbywacie sie maszyn??

Postprzez metrus » 15 Lut 2009 15:11

Mam pytanie odnośnie kryzysu ?? czy pozbywacie sie maszyn czy obserwujecie cos podobnego u konkurencji i czy macie mniej zlecen??
obserwuje allegro i oferty maszyn od dobrego roku i w ostatnim czasie przybyło troszke maszyn jeszcze w pazdzierniku był niecały tysiac koparko-ładowarek a obecnie jest ponad 1200 przybyło tego troszke!!napewno nie z importu wysoki kurs euro ogranicza import maszyn więc chyba wlaściciele pozbywaja sie maszyn ze wzgledu na brak zajęcia.
Ostatnio edytowany przez metrus, 16 Lut 2009 11:38, edytowano w sumie 1 raz

metrus
Młodszy operator

  • Posty: 151
  • Rejestracja: 16 Mar 2008 19:47
  • Miejscowość: wawa

Reklama

simmet

Postprzez Andrzej40 » 16 Lut 2009 20:03

Witam .Pewnie coś w tym jest bo faktycznie sporo maszyn na sprzedaż u nas w lubelskim zastój całkowity ale tu i tak się zimą nic nie działo. Z wiosny zobaczymy,ale nawet w gminach mówią że budżety poucinane może być niewesoło zobaczymy.Pozdrawiam

Andrzej40
Fizol

  • Posty: 21
  • Rejestracja: 09 Lis 2008 23:27
  • Miejscowość: Parczew

Postprzez jeremi » 16 Lut 2009 20:15

w Mecamr -cie sprzedaż trochę stanęła , ale to wynika wydaje mi się ze zmiany miejsca bo jakiejś tragedii to niema, dużo problemów stwarzają leasingi
Ostatnio edytowany przez jeremi, 05 Mar 2009 22:34, edytowano w sumie 1 raz
JEREMI 698962254

jeremi
Młodszy operator

  • Posty: 103
  • Rejestracja: 10 Gru 2008 10:50
  • Miejscowość: wrocław
  • Pochwały: 1

Postprzez Dz0rdasz » 19 Lut 2009 21:05

To są ci co robili po 60zeta :lol: Teraz przyjdzie kolej na tych po 80zeta/h :lol: :lol: :lol:

Dz0rdasz
Operator

  • Posty: 215
  • Rejestracja: 04 Mar 2007 10:49
  • Miejscowość: IRKUCK

Maszyna: Volvo BL 71

Firma: Jak jechać za głodową stawkę, lepiej pstrykać pilotem telewizora...


Postprzez gosci » 19 Lut 2009 22:56

Kurcze to po tych po 80 jestem następny w kolejce ale jest jeszcze koparka i ładowarka :mrgreen: więc będzie dobrze grunt to nie tracić gruntu pod nogami.
Ostatnio edytowany przez gosci, 22 Lut 2009 23:33, edytowano w sumie 1 raz

gosci
Pomocnik operatora

  • Posty: 85
  • Rejestracja: 27 Mar 2007 22:04
  • Miejscowość: Radzymin

Maszyna: JCB 4cx, MF 50HX, O&K mh4cs, Case 621b.


Postprzez sangral » 19 Lut 2009 23:18

zgadzam się z przedmówcą

sangral
Nowicjusz

  • Posty: 15
  • Rejestracja: 05 Lut 2009 18:56
  • Miejscowość: Olsztyn

dużo krytyki!!

Postprzez metrus » 20 Lut 2009 22:43

Pewnie będzie do mnie dużo krytyki a może i nie, ale chodzi mi o kryzys, poczęści jesteśmy sobie sami winni, przede wszystkim jako Polacy mieszkający w kraju nad Wisłą powinniśmy kupować produkty wytważane w Polsce, nieraz tu na forum widzę wybrzydzenia ze nie ma pracy, ze maszyna stoi jakiś czas, żeby nie kupować maszyny bo już za dużo jest kopaczy, że niektórzy robią nawet za 50zł,
a powiedzcie ilu z was zalewała krew jak mówili w wiadomościach jakiś rok temu że Chińczycy będą nam budować autostrady, że przywożą swój sprzęt, maszyny, nawet kruszywo i materiały budowlane, niejeden z was się wkurzał że zamiast dać swoim zarobić to dadzą komu innemu, a to są ogromne pieniądze i powinny zostać w kraju i byc dalej obracane a nie uciekać za granice,
Myślę że powinniśmy zacząć od samych siebie i zacząć kupować polskie maszyny czy to HSW czy wytważane w Polsce Volvo, przez to dajemy prace ludziom pracującym w tym fabrykach a oni wydają pieniądze w Polsce czyli pieniądze krążą w kraju i jest więcej kasy na inwestycje ludzie się bogacą jest więcej pracy,ludzie inwestują, i dzęki temu ktoś buduje dom, sklep, jakąś fabrykę, drogę i potrzebni jesteśmy my właściciele koparek, ładowarek i innego sprzętu, owszem teraz też się kręci ale może mogło by być lepiej, a tak każdy kupuje JCB, czy CATa, powiecie że są leprze ale jakie są opinie na temat maszyn HSW-żadne!!! tu operatorzy tych maszyn się nie rejestrują może dlatego że te maszyny się nie psują, bo ciągle widzę temat problem z JCB 2008, czy cat traci moc, albo brak jazdy do przodu, nie widzę nic z HSW, może te maszyny się nie psują i ich operatorzy zamiast szukać jakiejś pomocy tu na forum po prostu zajmują się pracą,
niech wypowie się jakiś operator maszyn HSW jak to jest naprawdę, jakie ma problemy, a nie text typu- rozmawiałem z operatorem i mówił że maszyny HSW...,
a nawet gdyby były gorsze(chociaż spycharki a zwłaszcza układacze rur i przesówarki taśmociągów robimy najlepsze) to i tak kupując nasze maszyny robimy sobie lepiej bo narazie to napędzamy kasy Angolom, Amerykanom i całemu zachodowi, a oni mają już wystarczająco kasy,
To tak jak mój sąsiad własciciel sklepu z mojej wioski, czasem jak ma jakąś robote, czy to posprzątać czy coś wyremontować zawsze bierze najwiekżych żuli ze wsi dlaczego?? może nie są aż tak efektywni, może cos w robocie chlapną, albo czasem nie przyjdą do pracy, ale jak on im zapłaci to wie że i tak po winko do niego do sklepu wrócą i kasa poczęści wróci do jego kieszeni,
Na podsumowanie kupując nasze nam będzie lepiej, mam nadzieje że ostrej krytyki nie będzie ale jak my chcemy zarobić to dajmy zarobić innym
Pozdrawiam wszystkich

metrus
Młodszy operator

  • Posty: 151
  • Rejestracja: 16 Mar 2008 19:47
  • Miejscowość: wawa

Postprzez bartosz37 » 20 Lut 2009 22:47

świete słowa Metrus!!! Polskie nie znaczy gorsze

bartosz37
Pomocnik operatora

  • Posty: 95
  • Rejestracja: 04 Gru 2007 23:19
  • Miejscowość: kuj - pom

Postprzez operatorek » 20 Lut 2009 22:53

no ale to nie jest takie łatwe...
Jak ktoś idzie na podwykonawcę to ma umowy i kontrakty...
Być może te maszyny się wcale nie spują, ale co jak się coś stanie??
Mam do Stalowej Woli po części jechać?
widziałem koparko-ład stalowej woli no i cudów to ona raczej nie wyprawiała, koło niej robił stary ostrówek i podobną robił robotę...
No to znaczy że te maszyny się od lat nie zmieniają....
W sumie łatwo się naprawia i dużo części, ale jednak odstają od reszty....
Może jakby ktoś ich wykupił i w nich zainwestował...

operatorek
Fizol

  • Posty: 41
  • Rejestracja: 05 Gru 2007 21:13
  • Miejscowość: Częstochowa - Warszawa

po co do satlowej woli??

Postprzez metrus » 20 Lut 2009 23:57

serwis przyjeżdża do ciebie, skanska sie pozbywa catów i innych, przechodzi na stalową wole bo serwis lepszy i części tańsze, dowiedz sie jak jest z serwisem!!! widziałeś ładowarke HSW 530E?? albo 520?? albo spycharke TD 15E, czy TD40?? zobacz i powiedz czym odstają od reszty?? jak mi powiesz czym ustepują akurat te modele konkurencji będe wdzięczny

[ Dodano: Pią Lut 20, 2009 11:10 pm ]
odsyłam do postu
http://www.kopaczka.pl/viewtopic.php?t=3166

[ Dodano: Pią Lut 20, 2009 11:15 pm ]
i drugi post zobacz kolego Operatorek
http://www.kopaczka.pl/viewtopic.php?t=2657 , a na tej stalowej woli moze jakis młody operator robił
Ostatnio edytowany przez metrus, 22 Lut 2009 23:36, edytowano w sumie 1 raz

metrus
Młodszy operator

  • Posty: 151
  • Rejestracja: 16 Mar 2008 19:47
  • Miejscowość: wawa

Postprzez operatorek » 21 Lut 2009 00:25

hmm....
jeśli serwis przyjeżdża to fajnie, ale inni mają po 7, 10 wozów na całą polskę, a ile oni mają??
Co do skanskiej - z tego co się orientuję oni głownie siedzą w masach b, więc najbardziej to uzywają pewnie walcow stalowych, a zreszta takie duze firmy jak skanska to przeciez biora podwykonawcow......
A skanska w rzeszowie ma lad volvo - wiem bo widzialem...

HSW robi świetne maszyny, ale chyba masz tv i internet, słyszałeś co się tam dzieje, strajki, jakieś podwyżki prądu....
Zakład upadnie, i kto bedzie serwisował i części dorabiał???
A co jest pewniejsze: upadnie jcb czy HSW?

a już tak poza tematem:
super fotki, szczególnie okazały ten montabert, i ten operatoer w tej koparce ;)
Świadczenie usług koparkami, walcemi, ładowarkami,

fhu-adamex@o2.pl

operatorek
Fizol

  • Posty: 41
  • Rejestracja: 05 Gru 2007 21:13
  • Miejscowość: Częstochowa - Warszawa

motyw jest taki ze JCB jes zainteresownae HSW

Postprzez metrus » 21 Lut 2009 00:38

bo sami nie produkuja spycharek i chcą przejąć technologie!!oni maja wielką sieć dilerów wiec mogli by te maszyny oferowac w swoich siedzibach tylko szkoda ze wtedy to już bedzie JCB

[ Dodano: Pią Lut 20, 2009 11:49 pm ]
w każdym województwie jest przedstawiciel HSW i oni sprzedaja maszyny i serwisują, co do upadku hsw nie ma sie co bać oni sprzedają ponad 1000 maszyn na export tylko szkoda że to nie jest doceniane w kraju, zakład który upadł to spółka córka, tam produkowano kruszarki!! upadł z powodu kryzysu wszystko szło na export, jak byśmy w polsce sami kupowali to by nie upadł i ludzie by mieli prace ale każdy woli napędzic kasy bogatym angolom od JCB a oni w polsce kasy nie wydają tylko na cypr jezdą na wakacje do usa czy do Tajlandii, i nie żyją w polsce na co dzień nie wydają kasy, tak jak polacy tracący prace, a jak polacy nie bedą mieli pracy to każdy z nas też będzie musiał się pozbyć koparki!!!
Ostatnio edytowany przez metrus, 22 Lut 2009 23:38, edytowano w sumie 1 raz

metrus
Młodszy operator

  • Posty: 151
  • Rejestracja: 16 Mar 2008 19:47
  • Miejscowość: wawa

HSW

Postprzez KRZYSIEK 79 » 21 Lut 2009 20:10

Witam wszystkich, jestem operatorem ładowarki, wypowiem się na temat ładowarek HSW
mianowicie jeżdziłem 510 i 34 ,odnośnie tej pierwszej jest to bardzo zwinna maszyna można nią wszędzie wjechać a co do awaryjności nie było z nią problemu a i pod względem komfortu nie odstaje od zachodnich.Odnośnie Ł34 zapewne wielu ją zna jest to bardzo prosta maszyna i charakteryzuje się długą żywotnością.Ł 34 pracuja po 20-25 lat robiąc swoją robote,co niektóre zachodnie dawno są przetopione.Dam przykład miesiąc temu był mróz -25 stopni i dwuletnia maszyna zachodnia(nie podam nazwy aby mnie nie posądzono o jakieś nagadywanie)ale ta maszyna nie odpaliła ,natomiast w firmie obok Ł 34 z 84 ROKU Zakręciła 4 razy i odpaliła a i jeszcze jedno zachodnie firmy ,które zakładają różnego rodzaju działalnośc związaną z korzystaniem z maszyn kupują je u siebie i przywożą do nas zostawiaąc kasę w swoim kraju a my zafascynowani zachodem róbmy jak oni kupujmy u siebie,nasze maszyny są naprawdę dobre.POZDRAWIAM.
KRZYSZTOF

KRZYSIEK 79
Nowicjusz

  • Posty: 12
  • Rejestracja: 21 Lut 2009 19:22
  • Miejscowość: dolnyśląsk

Postprzez Jarewa » 21 Lut 2009 21:06

Tak czytam ostatnie posty i sie zastanawiam i sie spytam panów jakie maja samochody osobowe prywatnie? hmm ciekawe czu któryś powie prawde.

Bo skoro tak bardzo chwalicie polskie, i trzeba polske wspierać to może macie maluszki? albo polonezy? hmm. No to jest bardzo ciekawe.

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2808
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

ja mam opla

Postprzez metrus » 21 Lut 2009 21:13

jak bedziemy tak dalej isc to jakie mamy telewizory, zagarki na rekach, telefony komórkowe itp, zadna komorka nie jest robiona w polsce samochody to fiaty ople mercedesy vito, itp, to pytanie jest bez sensu chodzi o produkty polskie jezeli takowe są, albo wytwazane w polsce, nie trzeba byc geniuszem żeby pojąć o co chodzi, pomyśl kolego!!!!

[ Dodano: Sob Lut 21, 2009 8:19 pm ]
nie kupisz polskiego komputera ale monitory są robione w polsce wybieraj je, jak wybierasz opony wybierz dębice czy stomil chodzi o to że wybierając polskie produkty dajemy prace , niech bezrobocie wzrośnie to wszyscy pojdziemy z torbami, bo kto będzie potrzebował ciebie drogi kolego Jarewa skoro ludzie nie beda w nic inwestować
Ostatnio edytowany przez metrus, 22 Lut 2009 23:40, edytowano w sumie 1 raz

metrus
Młodszy operator

  • Posty: 151
  • Rejestracja: 16 Mar 2008 19:47
  • Miejscowość: wawa

Postprzez Janusz1978 » 21 Lut 2009 21:36

Kolego
metrus
zadzwon sobie to firmy Nowex i ci powiedza o Kop-lad Stalowa Wola.
Nawet myslalem nad zakupem takiej kiedys ale podjechalem na Hamowanie i pogadalem z jednym gosciem z tamtad i sam mi odradzil.
Kolego jesli te maszyny byly by dobre to ludzie by je na pniaku rozchwytywali.
Jesli bym mial kupowac Volvo i po wiekszych przestojach zalewac olejem turbo to bym zrezygnowal z takiej dziallnosci.
Jesli chodzi o HSW to kolego spytaj sie swojego Taty bo chyba nie interesujesz sie swoim rodzinnym miastem.
Padly wydziely typu M (spawalnictwo, itp)
Kruszarki ida i beda szly by jest na nie zbyt.
Rozumiem cie jesli chodzi o wsparcie naszej gospodarki, ale kazdy powinien zaczac od siebie (ciekawe jakiej firmy masz ciuchy i w jakich sklepach kupujesz oraz czyje te produkty).
Jesli dopracuja maszyny to ludzie beda kupowac.
Pozdrawiam
Ostatnio edytowany przez Janusz1978, 22 Lut 2009 23:41, edytowano w sumie 1 raz

Janusz1978
Operator

  • Posty: 331
  • Rejestracja: 23 Sty 2008 00:24
  • Miejscowość: Podkarpacie
  • Pochwały: 1

Postprzez Jarewa » 21 Lut 2009 22:15

No własnie kółko sie zamyka. Diler zawsze chwali swoje bo tym żyje. A najgorsze że chwali to co sprzedaje a sam robi to co inni. A najgorsze to jak sprzedaje volkswageny i je wychwala a sam jeździ mercedesem.

Nie mówie że jestes.

Nie kupisz polskiego komputera ale kupisz w polsce składany (zwykły sklep komputerowy) ktoś ma prace. Ale przecież w marketach czy sklepach duzych elektronicznych jest tanio (nie u nas skladane). I to samo.

Zacytuje "Myślę że powinniśmy zacząć od samych siebie i zacząć kupować polskie maszyny czy to HSW czy wytwarzane w Polsce Volvo, przez to dajemy prace ludziom pracującym w tym fabrykach a oni wydają pieniądze w Polsce czyli pieniądze krążą w kraju i jest więcej kasy na inwestycje ludzie się bogacą jest więcej pracy"

Bo kasa to nie tylko maszyny a tak że cała reszta.

To pomyśl nad tym. I dopiero dawaj rade innym!

[ Dodano: Sob Lut 21, 2009 9:18 pm ]
Aha miałem okazje pracować na HSW i niestety też mam kiepskie odniesienie sie do tej maszyny.
Ostatnio edytowany przez Jarewa 22 Lut 2009 23:42, edytowano w sumie 2 razy

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2808
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Postprzez operatorek » 21 Lut 2009 22:22

Ja osobiście doceniam zdanie doświadczonych operatorów, ale jak ktoś ma 1 post i tak strasznie hsw wychwała, to chyba coś jest nie tak...
Spychy robią świetne, i chyba raczej nikt nie twierdzi inaczej...
Ładowarki są dobre, ale odstają poziomem od reszty.....
A co do serwisu, to prawdę mówiąc nie wiem jak jest, ale nie sądzę że upadający zakład ma bardzo rozbudowaną sieć serwisową i sprzedaży.....
A ja jeżdzę skodą ;)
Świadczenie usług koparkami, walcemi, ładowarkami,

fhu-adamex@o2.pl

operatorek
Fizol

  • Posty: 41
  • Rejestracja: 05 Gru 2007 21:13
  • Miejscowość: Częstochowa - Warszawa

Postprzez KRZYSIEK 79 » 21 Lut 2009 22:45

kolego uważasz ,że jak mam 1 post to już się nie znam,ty też kiedyś miałeś 1 post i co też tak ci pisali.pozdrawiam.
KRZYSZTOF

KRZYSIEK 79
Nowicjusz

  • Posty: 12
  • Rejestracja: 21 Lut 2009 19:22
  • Miejscowość: dolnyśląsk

Postprzez Jarewa » 21 Lut 2009 23:07

Nie ważne kto ile napisał. Ważne ile tym robi. A najważniejsze na ilu (jakich) maszynach pracował.

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2808
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Następna Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 52 gości

cron

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej