wibako

Co zrobić z wywrotką ?

O czym tylko chcecie :).

Moderatorzy: peckiel, Dj_Francuz

Co zrobić z wywrotką ?

Postprzez grubas1058 » 25 Sty 2009 12:13

Witam wszystkich w branży . mam mały problem z wywrotką i prosze o rade , wiem że większość przerabiała już ten problem (ja od niedawna w branży) i chciałbym sie poradzić.
Od niedawn prowadze działalność ,,Usługi Sprzętem Budowlanym,, CASE 580sk i jelcz 317-3w . A problemem jest Inspekcja Transportu której to jednostke od niedawna utworzono w moim mieście. W moim mieście ogólnie sprzętu nie brakuje, roboty jest mało wywrotka wyjeżdza ok.2 razy w miesiącu a czasem wogóle więc zyski są niewielkie ,ale jak kop-ład to i musi być ta wywrotka . i chciałbym sie poradzić jak i co zrobić (jak najmniejszym kosztem) aby wszystko podczas kontroli z Inspekcją było OK.Czyli jak sprawa sie ma z Licencją na przewozy(transport) czy musze ją posiadać ? winiety? tafograf?może coś jeszcze o czym nie wiem itp. Co musze posiadać a co i jak moge obejść? Mam obawy czy nie będzie tak, że bede musiał dokładać do interesu lub sie z niego wycofać.Pozdrawiam.

grubas1058
Młodszy operator

  • Posty: 188
  • Rejestracja: 25 Sty 2009 11:23
  • Miejscowość: polska
  • Pochwały: 1

Reklama

simmet

Postprzez WojtekP » 25 Sty 2009 12:27

krzysiek1058, najlepiej to poczytaj sobie ustawę o transporcie drogowym a jak nie masz na to czasu to odpuść sobie interes z wywrotką.
Kopalnia piachu Lubartów, kruszywa piach piasek.
http://www.plewka.com.pl
Przyłącza oraz sieci wodociągowe i kanalizacyjne.
Przewierty sterowane Vermeer D7x11, kruszenie gruzu wyburzenia kruszarka.

Awatar użytkownika
WojtekP
Fachoperator

  • Posty: 635
  • Rejestracja: 28 Lis 2006 12:18

Maszyna: cat, liebherr, zeppelin, man, scania

Firma: Kopalnia piachu Lubartów, wyburzenia gruz kruszony.


Postprzez grubas1058 » 25 Sty 2009 12:50

Wielkie dzięki za taka rade , jak masz zamiar dawac takie rady to daj se na wstrzymanie.

grubas1058
Młodszy operator

  • Posty: 188
  • Rejestracja: 25 Sty 2009 11:23
  • Miejscowość: polska
  • Pochwały: 1

Postprzez Jarewa » 25 Sty 2009 12:53

Za brak tachorafu szef oberwał mandat 8tys. w starze z 1987r. Inspekcja to najgorsze dziado..o. Wole już policje spotkac:)

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2809
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Postprzez tomec » 25 Sty 2009 18:29

juz mowię, jak cos to zadawaj dalej pytania:
--tachografy do wywrotek zarejestrowanych przed 30 grudniem 1984 rokiem nie mają obowiązkowych tachografów, więc nic Ci nie zrobią, to jest sprawdzone,
-- linecji nie musisz mieć jesli robisz na swoj uzytek wlasny i nie przekraczasz okreslonych rocznie dochodów, więc jesli wykonujesz uslugi komuś na dluższy czas i oni ci wystawią fakturę to już zle ale jak nie ma faktur to smigaj sobie, zezwolenie na potrzeby własne wydaje jedynie w Wawce BOTM więc tam się skieruj
-- musisz miec też kurs przewozu rzeczy ukonczony,
-- winiety potrzebne są jak na krajówkach jezdzisz,


pytaj dalej , pomogę

Awatar użytkownika
tomec
Fachoperator

  • Posty: 936
  • Rejestracja: 20 Kwi 2007 19:16
  • Miejscowość: Ye2bne

Postprzez grubas1058 » 25 Sty 2009 19:50

Dzięki kolego za pomoc. Tak sie składa że moja wywrotka jest z 88r. produkcji. czy musze mieć legalizacje? i czy te fabryczne tacho moze być? Więc jak dobrze rozumiem aby wozić na własne potrzeby musze mieć zezwolenie z Urzędu Miasta? czy wtedy kurs na przewóz też musze mieć ?

grubas1058
Młodszy operator

  • Posty: 188
  • Rejestracja: 25 Sty 2009 11:23
  • Miejscowość: polska
  • Pochwały: 1

Postprzez tomec » 25 Sty 2009 20:00

legalizajce tacho co 2 lata robisz, kurs na przewóz rzeczy do kategorii C musisz miec, wkładką zwane,
do tego musi byc tacho, zezwolenie pierw z BOTM w Wawie a potem chyba ze starostwa powiatowego..... pierw do BOTM się odezwij, tyle wiesz, przemysl to zeby nie przekroczyć dochodów, dowiedz się wszystkiego w powiecie swoim

Awatar użytkownika
tomec
Fachoperator

  • Posty: 936
  • Rejestracja: 20 Kwi 2007 19:16
  • Miejscowość: Ye2bne

Postprzez grubas1058 » 25 Sty 2009 21:36

Powiedzmy że jest to do zrobienia i wtedy moge przewozić materiały tylko na własne potrzeby. A jak by to zrobić aby na tych samych zasadach robić usługii wraz z kop-ład. np. robienie wykopu i odwóz. Pomijajac fakture bo to nie problem(jest to do zrobienia).Tak aby nie było problemu z kontrolą Inspekcji pomijając Urzędy Skarbowe itp.

grubas1058
Młodszy operator

  • Posty: 188
  • Rejestracja: 25 Sty 2009 11:23
  • Miejscowość: polska
  • Pochwały: 1

Postprzez WojtekP » 25 Sty 2009 22:54

tomec napisał(a):juz mowię, jak cos to zadawaj dalej pytania:
-- linecji nie musisz mieć jesli robisz na swoj uzytek wlasny i nie przekraczasz okreslonych rocznie dochodów, więc jesli wykonujesz uslugi komuś na dluższy czas i oni ci wystawią fakturę to już zle ale jak nie ma faktur to smigaj sobie, zezwolenie na potrzeby własne wydaje jedynie w Wawce BOTM więc tam się skieruj
-- musisz miec też kurs przewozu rzeczy ukonczony,
-- winiety potrzebne są jak na krajówkach jezdzisz,
pytaj dalej , pomogę


tomec piszesz bzdury jak nie wiem co

- licencja nie jest potrzebna tylko bierzesz zaświadczenie z UM - transport na potrzeby własne czyli towar który wieziesz piach ziemia musi być Twoja własnościa nie mozesz pojechac po towar i wziąść fakture na które włascicielem jest inna osoba, co mają tutaj dochodzy? NIC. Jak mozesz wykonywać dla kogos usługi i on wystawi Ci fakture? Jak robisz dla kogos usługe to Ty wystawiasz fakture (nie moze byc napisane na fakturze "transport" moze byc roboty ziemne itp ale nie moze byc samego transportu.
-kolejna bzdura jezeli jezdzisz na potrzeby wlasne to nie musisz miec zrobionego kursu na przewoz rzeczy
-w ustawie o transporcie jest jasno napisane jeżeli auto jest wyposażone w tachograf to musi być on sprawny "legalizacja" i mogą Cie rozliczać z czasu pracy kierowców dotyczy to również aut poniżej 3,5DMC - oczywiscie tachograf fabryczny

tomec jak Ty zdałes certyfikat kompetencji zawodowych ? :/
Kopalnia piachu Lubartów, kruszywa piach piasek.
http://www.plewka.com.pl
Przyłącza oraz sieci wodociągowe i kanalizacyjne.
Przewierty sterowane Vermeer D7x11, kruszenie gruzu wyburzenia kruszarka.

Awatar użytkownika
WojtekP
Fachoperator

  • Posty: 635
  • Rejestracja: 28 Lis 2006 12:18

Maszyna: cat, liebherr, zeppelin, man, scania

Firma: Kopalnia piachu Lubartów, wyburzenia gruz kruszony.


Postprzez tomec » 25 Sty 2009 23:11

WojtekP napisał(a):tomec piszesz bzdury jak nie wiem co

- licencja nie jest potrzebna tylko bierzesz zaświadczenie z UM - transport na potrzeby własne czyli towar który wieziesz piach ziemia musi być Twoja własnościa nie mozesz pojechac po towar i wziąść fakture na które włascicielem jest inna osoba, co mają tutaj dochodzy? NIC. Jak mozesz wykonywać dla kogos usługi i on wystawi Ci fakture? Jak robisz dla kogos usługe to Ty wystawiasz fakture (nie moze byc napisane na fakturze "transport" moze byc roboty ziemne itp ale nie moze byc samego transportu.
-kolejna bzdura jezeli jezdzisz na potrzeby wlasne to nie musisz miec zrobionego kursu na przewoz rzeczy
-w ustawie o transporcie jest jasno napisane jeżeli auto jest wyposażone w tachograf to musi być on sprawny "legalizacja" i mogą Cie rozliczać z czasu pracy kierowców dotyczy to również aut poniżej 3,5DMC - oczywiscie tachograf fabryczny

tomec jak Ty zdałes certyfikat kompetencji zawodowych ? :/


to chodz załóż się ze mną albo spytaj się kogos mądrzejszego, na kursie mnie uczono że jedynie w BOTM się to robi, z resztą kolega zadzwoni do nich i bedzie wiedzial bo ja mówię że tu i tu potrzebna jest zgoda i mówiono o dochodzie zeby okreslonego pułapu nie przekroczyć,
teraz to ty bzdury mówisz bo przecież napisane jest że nie wkłada się nawet fabrycznego tachogratu jak DMC nie przekracza 3,5 tony

QRDE JAK TO PRZEZ TEN CZAS CO MNIE NIE BYLO WSZYSCY NERWOWI SIĘ POROBILI...

oczywiscie KOLEGO mozna wszystko wozić oby twoje, a jak nie twoje to mozesz miec NIBY jakies dokumenty że material kupiles i go sobie przewozisz przez kopanie i zaladunek ... uwazam ze tak można

Awatar użytkownika
tomec
Fachoperator

  • Posty: 936
  • Rejestracja: 20 Kwi 2007 19:16
  • Miejscowość: Ye2bne

Postprzez WojtekP » 25 Sty 2009 23:16

Kod: Zaznacz wszystko
http://www.botm.gov.pl/index.php?m=potrz&i=potrz
Kopalnia piachu Lubartów, kruszywa piach piasek.
http://www.plewka.com.pl
Przyłącza oraz sieci wodociągowe i kanalizacyjne.
Przewierty sterowane Vermeer D7x11, kruszenie gruzu wyburzenia kruszarka.

Awatar użytkownika
WojtekP
Fachoperator

  • Posty: 635
  • Rejestracja: 28 Lis 2006 12:18

Maszyna: cat, liebherr, zeppelin, man, scania

Firma: Kopalnia piachu Lubartów, wyburzenia gruz kruszony.


Postprzez tomec » 26 Sty 2009 18:05

Miejsce załatwienia sprawy

* BOTM,
* Korespondencyjnie (link przesyłki kurierskie),
* Siedziba stowarzyszenia – dla członków stowarzyszeń

[ Dodano: Pon Sty 26, 2009 5:08 pm ]
moze Wojtku zle patrzę to na spokojnie wytlumacz jak się mylę , nie lubię się kłócic a spokojnie wymienić zdania

Awatar użytkownika
tomec
Fachoperator

  • Posty: 936
  • Rejestracja: 20 Kwi 2007 19:16
  • Miejscowość: Ye2bne

Postprzez grubas1058 » 26 Sty 2009 19:16

-A jak wygląda sprawa jeżeli auto jeżdzi na potrzeby własne( firmy) a nie jeżdze sam tylko mam kierowce to czy musi mieć on kurs na przewóz rzeczy?
-A druga sprawa czy można zrobić tak że np. moja firma zajmuje sie ,,kompleksowymi,, usługami, robienie wykopu razem z odwozem i może jeszcze niwelacją terenu itp.i wtedy podciagam tą wywrotkę że służy mi ona na potrzeby własne( firmy)???Chodzi mi głównie pod kontem kontroli ze strony Inspekcji ( bo ziemia która bym akurat np. odwoził nie nakleżała by do mnie). Czy można tak zrobić???
-I co to jest ten BOTM bo nie mam pojęcia?

grubas1058
Młodszy operator

  • Posty: 188
  • Rejestracja: 25 Sty 2009 11:23
  • Miejscowość: polska
  • Pochwały: 1

Postprzez WojtekP » 26 Sty 2009 19:27

krzysiek1058, ta osoba nie moze byc zatrudniona u Ciebie jako kierowca, moze to byc np monter albo zwykly pracownik a dodatkowym jego zajeciem jest kierowanie wywrotka. nie potrzebuje kursu na przewóz rzeczy

pozatym jak nie chce Ci sie czytac ustawy o transporcie to zadzwon sobie do ITD i zadawaj im te pytania oni chętnie odpowiedzą.

[ Dodano: Sro Lut 11, 2009 12:14 pm ]
tomec, to dotyczy się jedynie miedzynarodowego transportu na potrzeby wlasne a krajowy załatwia się w wydziałach komunikacji.

Kod: Zaznacz wszystko
http://bip.city.poznan.pl/bip/public/bip/sprawy.html?co=opis&sp_id=1903
i tutaj daje podstawe prawną przykład dla miasta Poznań
Kopalnia piachu Lubartów, kruszywa piach piasek.
http://www.plewka.com.pl
Przyłącza oraz sieci wodociągowe i kanalizacyjne.
Przewierty sterowane Vermeer D7x11, kruszenie gruzu wyburzenia kruszarka.

Awatar użytkownika
WojtekP
Fachoperator

  • Posty: 635
  • Rejestracja: 28 Lis 2006 12:18

Maszyna: cat, liebherr, zeppelin, man, scania

Firma: Kopalnia piachu Lubartów, wyburzenia gruz kruszony.


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 39 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej