wibako

zakup sprzętu do robienia asfaltu na drogach gminnych ( 2 x)

O czym tylko chcecie :).

Moderatorzy: peckiel, Dj_Francuz

zakup sprzętu do robienia asfaltu na drogach gminnych ( 2 x)

Postprzez tomec » 21 Sty 2009 15:44

witam po tak dlugiej przerwie powrocilem do was :)

od razu sie spytam was co sądzicie na temat robót dróg gminnych tzn lezy sobie żwirówka i na nią trzeba polożyć ekologiczny asfalt, czyli emulsja a na niej grys a pod emulsją mieszanka kamienia, żwiru,

nizej podaję wam maszynę jako pierwsza opcja mojego pomyslu, powiedzcie mi czy mozna kupić taką uzywaną i jak nie to może postaram sie o dotację i nową kupic,

Kod: Zaznacz wszystko
Zakup fabrycznie nowego zestawu sprzętu do wykonywania remontów nawierzchni bitumicznych metodą powierzchniowego utrwalenia emulsją asfaltową i grysami mineralnymi wraz z jego montażem na nośniku zamawiającego.
I. Zestaw sprzętu musi się składać z:

1. Kombajnu do rozkładania emulsji asfaltowej i grysów mineralnych o następujących parametrach i wyposażeniu:
a. szerokość rozkładania 2,5 m z możliwością regulacji w zakresie 0-2,50 m,
b. pojemność zasobnika na grys min.6 m3,
c. grubość układanej warstwy 0,5 - 2,0 cm,
d. system wstępnego docisku rozkładanej warstwy,
e. elektroniczny system sterowania wydatkiem emulsji,

2. Podgrzewanego zbiornika na emulsję asfaltową o następujących parametrach:
a. pojemność zbiornika 10 m3,
b. ocieplenie zbiornika warstwą o grubości min.10 cm,
c. zewnętrzna powłoka zbiornika z blachy aluminiowej,
d. lanca do wykonywania remontów cząstkowych wraz z układem zasilającym (niezależnym od kombajnu),
e. rama pomocnicza do montażu zbiornika na ramie głównej pojazdu zamawiającego.

3. Oferowany sprzęt winien być oznaczony znakiem CE, umieszczonym w sposób czytelny i trwały.

II. Montaż zbiornika na emulsję asfaltową na nośniku zamawiającego, tj. samochód ciężarowy marki KAMAZ o nośności podwozia 13 000 kg i długości wolnej ramy 4 100 mm.




zdecydowałem się na taki krok z tych wzgledów że kiedys rozmawialismy na temat otaczarni i był to dzieki wam i mojemu znajomemu pomysl poroniony,

druga opcja to zakup tych sprzętów co podał kolega kiedys w dziale( powiadomię go na PW)

Kod: Zaznacz wszystko
Wezme Tomka w obrone, z tego co przeczytałem to on autostrad czy nawet drog wojewodzkich budowac nie chce, z ta otaczarka to moze faktycznie trzeba by sie zastanowic, ale wiem na przykladzie mojej gminy jak sie robi drogi, u nas sie robi jakies 6 km rocznie, betonowki a wierzch jakis lepisz i tłuczony kamyczek, normalny polny kamien po kruszarce , rewalacja to to nie jest zadna te drogi ale u nas polnej drobi nie znajdziesz a w sasiednich gminach jak zrobia km dywanika to jest maks, firma ktora robi te drogi w mojej gminie wygrywa wszystkie przetargi, nie bede sie rozpisywal w jaki sposób bo to kazdy wie, ale kase jaka ma tym trzepia to ja bym chciał zarabiac, A jesli chodzi o sprzet to juz jest normalnie załamka, żwir z cementem mieszaja ciagnikiem z rolniczym agregatem uprawowym, potem idzie cysterka z woda, znow agregat i walec, potem jakis pseudo rozscielacz i gotowe, W mojej okolicy beda teraz przetargi na jakies 100 km wojewodzkich i 20 km powiatówek i jak tam zobacze strabag czy skanska to sie bardzo zdziwie


co sądzicie żeby kupic takie sprzety z tego drugiego tematu i sprobować sie w tej dziedzinie, poniewaz żwirownia nie jest opłacalna i my pracujemy tylko zeby zrobic drogi zwirowe a padł pomysl żeby zacząć cos takiego robic dla gmin, ciekawe jak to wyjdzie cenowo i czy najlepiej opłacalne jest....

jakby ktoś miał pokazac zdjecia tych sprzetów co wkleiłem od tego kolegi to bym prosil to takie same bym szukał.

Awatar użytkownika
tomec
Fachoperator

  • Posty: 936
  • Rejestracja: 20 Kwi 2007 19:16
  • Miejscowość: Ye2bne

Reklama

simmet

Postprzez bartosz37 » 21 Sty 2009 20:24

Tomek jak ja patrze na ta firme o ktorej pisałem to mi sie włosy jeża na głowie, ja wybrał bym pierwsza opcje, choc cenowo napewno jest dużo droższa, drogownictwo ma przyszłosc szczegolnie w rejonach gdzie nie ma dużych przedsiebiorstw drogowych, dużo zależy tez od tego jakie gminy maja wymagania, czasami jak sie poczyta specyfikacje to mozna sie załamac, takie wymagania stawiaja, a w niektórych samorzadach jest tak ze stawiaja na miejscowe firmy i wymagania nie sa wysrobowane a koncowy efekt nie musi byc gorszy, zdjecia tej maszyny do rozkladania cementu to zrobie bo stoi niedaleko mnie, to cos jest z czech, jakis ZTS, tomek a nie myslałes o jakims dobrym remonterze, ma poczatek to tez nie jest głupie, a dziur jest wszedzie bez liku

bartosz37
Pomocnik operatora

  • Posty: 95
  • Rejestracja: 04 Gru 2007 23:19
  • Miejscowość: kuj - pom

Postprzez tomec » 22 Sty 2009 12:10

remonter mało bedzie robil bo zadko dziury się u nas łata( czyt ogłasza się przetargi na łatanie dziur) remonter u nas stosują do sypania grysu i powstaje ekologiczny asfalt, czepiaja do kamaza ten remonter a na kamazie beczka ze smoła, to nasz cel ale na początek moze cos tanszego kupic, może uzywane są gdzieś znasz może adres?

[ Dodano: Czw Sty 22, 2009 11:11 am ]
takie cos ma nasz powiat
http://www.schaefer-technic.com/images/ ... urzug2.jpg

[ Dodano: Czw Sty 22, 2009 11:13 am ]
no ale nówka 450 tyś, więc moze na początek cos takiego......
http://www.schaefer-technic.com/images/ ... reuer1.jpg tym pobocza roblilismy i idzie bardzo wolno ale zapewne krzywo grys by sie sypał....

Awatar użytkownika
tomec
Fachoperator

  • Posty: 936
  • Rejestracja: 20 Kwi 2007 19:16
  • Miejscowość: Ye2bne

Postprzez cespenar » 22 Sty 2009 13:30

, więc moze na początek cos takiego......
http://www.schaefer-technic.com/images/ ... reuer1.jpg tym pobocza roblilismy i idzie bardzo wolno ale zapewne krzywo grys by sie sypał....[/quote]
Bardzo ciekawa maszynka
Jak takie cos sie nazywa?

cespenar
Operator

  • Posty: 204
  • Rejestracja: 05 Lut 2008 20:15
  • Miejscowość: :>?

Postprzez tomec » 22 Sty 2009 14:04

posypywaczka poboczy, aha czyli grys żle by sie sypał...

[ Dodano: Czw Sty 22, 2009 2:47 pm ]
moj przedmowca wkleil zdjecie tej maszynki, prosze sie przyjrzec tam jest założone na koła cos takiego co chyba rowno kładzie i że nie wychodzi nic zle,

Awatar użytkownika
tomec
Fachoperator

  • Posty: 936
  • Rejestracja: 20 Kwi 2007 19:16
  • Miejscowość: Ye2bne

Postprzez DamianP » 22 Sty 2009 17:49

Co do tego czy żwirownia jest opłacalna? hm jasne że jest tylko trzeba mieć konkretny towar i konkretne znajomości .
Ja ci radzę poszukaj dobrej firmy np betoniarni której zaproponuje konkurencyjną cenę za piasek kup sobie sortownik i zacznij handlować bo to jest bardzo dobra opcja i realna a nie to co piszesz .

PS : A jak szukasz czegoś ciekawego to zajmij sie łączeniem osi środka jezdni ( na zimno i na gorąco ), mało firm w kraju takich i konkretna kasa. ( na
Ostatnio edytowany przez DamianP, 24 Sty 2009 14:35, edytowano w sumie 1 raz

DamianP


Postprzez mietek » 23 Sty 2009 13:16

Panowie proszę o zachowanie kultury na forum. Jeszcze jeden post w tym temacie nie na temat i posypią sie ostrzeżenia.
" ...bycie operatorem to nie zawód to sposób na życie... "

Awatar użytkownika
mietek
Fachoperator

  • Posty: 1005
  • Rejestracja: 18 Kwi 2007 15:14
  • Miejscowość: Chorzów
  • Pochwały: 4

Maszyna: Caterpillar 325C
Caterpillar M315
Volvo EC 240 BNLC


Postprzez tomec » 25 Sty 2009 02:05

mietku a co ty taki grozny sie zrobiles? .......

Awatar użytkownika
tomec
Fachoperator

  • Posty: 936
  • Rejestracja: 20 Kwi 2007 19:16
  • Miejscowość: Ye2bne

Postprzez mietek » 25 Sty 2009 02:44

bo dziennie przez godzina siedza na forum i przenosza tematy poprawiam posty itd bo 80% ludzi nie potrafi napisac tematu w odpowiednim dziale !
" ...bycie operatorem to nie zawód to sposób na życie... "

Awatar użytkownika
mietek
Fachoperator

  • Posty: 1005
  • Rejestracja: 18 Kwi 2007 15:14
  • Miejscowość: Chorzów
  • Pochwały: 4

Maszyna: Caterpillar 325C
Caterpillar M315
Volvo EC 240 BNLC


Postprzez tomec » 25 Sty 2009 18:22

to wiesz taka jest funkcja mod- ka :)

ale mniejsza o większe,

prosilbym o podpowiedź co kupić czy ten remonter podczepiony pod wywrotkę czy rozcielacz, a najlepiej by bylo tą maszynę co pobocza się posypuje,

Awatar użytkownika
tomec
Fachoperator

  • Posty: 936
  • Rejestracja: 20 Kwi 2007 19:16
  • Miejscowość: Ye2bne

Postprzez DamianP » 25 Sty 2009 23:06

I tak nic nie kupisz więc wydaję mi sie że temat jest zbędny a te twoje aukcję na allegro i podpisy pod nimi pożal sie boże .

DamianP


Postprzez tomec » 25 Sty 2009 23:15

ty patrze nigdy do swojego wieku nie dorosniesz, nie potrafisz zrozumiec że ktos ma dobry pomysl i się chce poradzic kogos mądrzejszego....

http://www.transmasz.v.pl/oferta.html

proszę , ustalilem z agilem że kupię podczepny rozsypywacz grysu, na wywrotkę swoją założę skrapiarkę , kupię walec i to wszystko mnie max 150 tyś wyniesie, potwierdzę to jutro u tej firmy jak z nią ustali się wszystko,

ps prosilbym zeby dymek nie wypowiadał sie w tym temacie !!

Awatar użytkownika
tomec
Fachoperator

  • Posty: 936
  • Rejestracja: 20 Kwi 2007 19:16
  • Miejscowość: Ye2bne

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 42 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej