wibako

Na co patrzyć przy kupnie?

O czym tylko chcecie :).

Moderatorzy: peckiel, Dj_Francuz

Postprzez stopa » 15 Sty 2009 20:06

moze masz i racjie Ale na czyms trzeba zaczac chyba ze wszyscy zaczynają od Manitou MLB 625 T chyba tak zaczynałes pozdrawiam i dzienki za porade :wink:
stopa

stopa
Nowicjusz

  • Posty: 12
  • Rejestracja: 14 Sty 2009 18:08
  • Miejscowość: sanok

Reklama

simmet

Postprzez mietek » 15 Sty 2009 20:12

60 tysiecy na maszyne a gdzie reszta ? jakies inwestycje awarie zaplecze techniczne dla maszyny o tym tez trzeba pomyśleć czasami ;)
" ...bycie operatorem to nie zawód to sposób na życie... "

Awatar użytkownika
mietek
Fachoperator

  • Posty: 1005
  • Rejestracja: 18 Kwi 2007 15:14
  • Miejscowość: Chorzów
  • Pochwały: 4

Maszyna: Caterpillar 325C
Caterpillar M315
Volvo EC 240 BNLC


Postprzez WojtekP » 15 Sty 2009 23:40

mietek, jeżeli trafi w dobrym stanie maszyne za 60 tys to po co mu zaplecze techniczne? a wiem ze takie się zdarzają bo widziałem. Pozatym kto robi sobie zaplecze techniczne np części jeżeli są teraz firmy które na drugi dzień od zamówienia dostarczą Ci wszystko co tylko chcesz od bezpieczników po łyzki.
Pozatym człowiek który zaczyna dopiero nie bedzie łapał najwiekszych robót typu przetargi kontrakty na kilka miesięcy więc na drobne roboty nie potrzebuje zbyt dużo kasy na paliwo bo na bieżąco kasa bedzie mu spływała.

rafik, wiekszych bzdur nie słyszałem jakie TY piszesz, kupił byś sobie maszyne na stan to byś zobaczył co to znaczy a nie pracodwca da Ci najnowsze JCB i mędrkujesz. Sproboj sam dojsc do takich maszyn 2-3 letnich to bedziesz wielki.
Kopalnia piachu Lubartów, kruszywa piach piasek.
http://www.plewka.com.pl
Przyłącza oraz sieci wodociągowe i kanalizacyjne.
Przewierty sterowane Vermeer D7x11, kruszenie gruzu wyburzenia kruszarka.

Awatar użytkownika
WojtekP
Fachoperator

  • Posty: 635
  • Rejestracja: 28 Lis 2006 12:18

Maszyna: cat, liebherr, zeppelin, man, scania

Firma: Kopalnia piachu Lubartów, wyburzenia gruz kruszony.


Postprzez mivhal » 16 Sty 2009 00:16

masz tu ładnego Cata za 58 tys.
http://allegro.pl/item521644927_kolarko ... 428_b.html kupuj najprostszego żebyś nie miał trudnych problemów. Ja takiego sprzedałem w lipcu z 1993 roku za 60 tys. i miał 18,5 tys. mtg silnik nic nie ruszany ani hydraulika.

Najbardziej denerwującą jest mentalność niektórych Plaków tylko potrafią wyliczać ile kto zarabia :(


rafik ma w dupie to jak mu się maszyna zepsuje dzwoni do szefa i mówi "szefie samo się zepsuło, ja nic takiego nie zrobiłem"

mivhal
Operator

  • Posty: 341
  • Rejestracja: 07 Lut 2008 14:59
  • Miejscowość: spod mostu :)
  • Pochwały: 2

Postprzez stopa » 16 Sty 2009 12:51

widzialem juz tego cat ale nie jestem przekonany do pomp które sa w nim stosowane chodzi mi o pompy nurnikowe moze powiesz mi cos wiecej jak one sie sprawuja? wolal bym jcb bo mam zamiar sprowadzic z WB a tam sa tansze jcb dzienki pozdrawiam
stopa

stopa
Nowicjusz

  • Posty: 12
  • Rejestracja: 14 Sty 2009 18:08
  • Miejscowość: sanok

Postprzez waldi » 16 Sty 2009 20:54

masz racje wojtekp trzeba od czegoś zacząć a za tako kase coś znajdzie . Straszy go boi się konkurencji .

waldi
Pomocnik operatora

  • Posty: 67
  • Rejestracja: 17 Lis 2008 11:10
  • Miejscowość: mazowsze

Maszyna: JCB3CX CAT315M

Firma: WALMEKS


Postprzez rafik » 17 Sty 2009 12:37

WojtekP napisał(a):rafik, wiekszych bzdur nie słyszałem jakie TY piszesz, kupił byś sobie maszyne na stan to byś zobaczył co to znaczy a nie pracodwca da Ci najnowsze JCB i mędrkujesz. Sproboj sam dojsc do takich maszyn 2-3 letnich to bedziesz wielki.

jeszcze w swojej karierze nie robilem na maszynie nowszej niz 3 letniej , i wierz mi ze juz pare godzin spedzilem pod maszynami a propo wieku mojej maszyny to ma 12 lat i co miesiac cos sie w niej sypie , przewaznie elektonika , dlatego odradzam kupno starszej maszyn , ale to juz wasza sprawa co ze swoimi pieniedzmi chcecie robic
mivhal napisał(a):rafik ma w dupie to jak mu się maszyna zepsuje dzwoni do szefa i mówi "szefie samo się zepsuło, ja nic takiego nie zrobiłem"

nawet na swojej starej tyle nie lezales co ja pod maszynami zeby je naprawiac :woot:
Gdzie diabeł nie może , tam wozidło pośle ;)

rafik
Operator

  • Posty: 479
  • Rejestracja: 09 Lut 2007 18:58
  • Miejscowość: ostrołęka

Maszyna: ATLAS 1404


Postprzez pawel15 » 17 Sty 2009 12:57

Tak najlepiej czyjeś krytykować i mówić że złom, :faja: ale samemu coś kupić to już trudniej :lol: także kolego stopa nie przejmuj się tylko kupuj, trzeba od czegoś zacząć :D

Awatar użytkownika
pawel15
Pomocnik operatora

  • Posty: 98
  • Rejestracja: 28 Maj 2008 08:53
  • Miejscowość: sarnaki

Postprzez mechanior » 05 Lut 2009 23:36

stopa napisał(a):widzialem juz tego cat ale nie jestem przekonany do pomp które sa w nim stosowane chodzi mi o pompy nurnikowe moze powiesz mi cos wiecej jak one sie sprawuja? wolal bym jcb bo mam zamiar sprowadzic z WB a tam sa tansze jcb dzienki pozdrawiam


428B to bardzo udana maszyna, każdy kto się otarł o CATa to powie, łączy ze sobą zalety trwałości i prostoty starych konstrukcji z funkcjonalnością ramienia typu "banan" i wysuwu

pompa stosowana w CAT 428B (a w sumie to we wszystkich 428 A,AII,B,C,D,DII i na koniec E) to pompa rotacyjna tłoczkowo-płytowa, z regulacją wydatku wychyłem płyty zaworowej, stosowana też powszechnie w tysiącu innych maszyn różnych producentów, jest chętniej stosowana niż zębata ze względu na łatwiejszą regulację wydatku a tym samym obciążenia jej napędu, ich żywotność sięga żywotności maszyny (15-20 tyś mth), regeneracja w przypadku koparko-ładowarki to koszt ok 3000 pln a nową można mieć już za 5000 (zamiennik ale potwierdzonej jakości) oryginalny reman czyli fabrycznie regenerowana ok 8000 a nowy oryginał 11-12 tyś
warunkiem prawidłowej i długiej eksploatacji jest wymiana filtrów i oleju hydraulicznego zgodnie z zaleceniami producenta a przede wszystkim stosowanie oleju odpowiedniej klasyfikacji np CAT HYDO (SAE 10)
pompy tłoczkowe morduje kawitacja i uszkodzenie mechaniczne (wytarcie elementów)
kawitacja powstaje w wyniku pienienia oleju lub parowania wody zawartej w oleju, obydwie przyczyny powoduje kiepski lub nieodpowiedni olej (niezgodny z wymaganą klasyfikacją, stary lub zużyty, zanieczyszczony wodą lub ropą)
uszkodzenia mechaniczne są wynikiem zanieczyszczeń mechanicznych, te biorą się z nieznajomości budowy układu hydraulicznego...
niestety niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego iż filtry oleju hydraulicznego w większości maszyn znajdują się jedynie na powrocie oleju do zbiornika, każda ingerencja w układ (wymiana węża, awaria siłownika) lub zwłaszcza dolanie oleju do zbiornika to ryzyko zaśmiecenia oleju który najpierw idzie bezpośrednio do pompy z dna zbiornika kanałem średnicy ponad 10 cm (wystarczy zgubić korek wlewu podczas pracy w kurzu i piasku, na budowie)
filtr powrotny posiada zabezpieczenie bocznikowe, czyli jeśli nie dopilnujemy wymiany na czas i wkład ulegnie zapchaniu ciśnienie oleju go przesunie i otworzy przepływ, zazwyczaj zabierając ze sobą większość zanieczyszczeń w nim zgromadzonych przez setki godzin pracy...

rafik napisał(a):a propo wieku mojej maszyny to ma 12 lat i co miesiac cos sie w niej sypie , przewaznie elektonika


powiedz mi stary co za 12 letnia maszyna ma w sobie coś elektronicznego co się ciągle psuje (oprócz przerywacza migaczy :lol: no i oczywiście ECM... )
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 37 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej