wibako

Kursy operatorów

O czym tylko chcecie :).

Moderatorzy: peckiel, Dj_Francuz

Po cholere wam kurs,jak roboty dla doswiadczonych nie ma

Postprzez Dzikulec » 26 Lut 2010 14:39

Po cholere wam kurs,jak roboty dla doswiadczonych nie ma

Dzikulec
Młodszy operator

  • Posty: 136
  • Rejestracja: 30 Lip 2009 23:21
  • Miejscowość: Katowice

Reklama

simmet

Postprzez danielmdc » 26 Lut 2010 21:04

Witam.
Panowie mam pytanie, przez jaki okres czasu ważny jest kurs na operatora koparko-ładowarki tzn. czy taki kurs traci ważność ? i czy jest jakiś limit zdawania egzaminów ?

danielmdc
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 18 Cze 2009 17:38
  • Miejscowość: zza winkla

Postprzez dawidg2 » 26 Lut 2010 21:55

kurs masz dożywotnio. A jaki limit Ci chodzi?

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Postprzez mojsza » 27 Lut 2010 01:07

Kolego danielmdc, przy zapisie na kurs operatora koparko ładowarki, na pewno dowiesz się jak jest z egzaminami poprawkowymi, ale dlaczego z góry zakładasz porażkę?? Przypuszczam, że chcesz uprawnienia zrobić z UP. Zgadza się? Po odbyciu kursu czekają Cię dwa egzaminy praktyczny i teoretyczny. Jeśli nawet nie zdasz egzaminów, nic Cię to kosztować nie będzie. Prawdopodobnie komisja wyznaczy termin egzaminów poprawkowych. Nie rozumiem pytania na temat ważności kursu, przecież kurs łączy się z egzaminem. Po to jest kurs aby móc przystąpić do egzaminów. Jeśli chcesz materiały szkoleniowe na temat kursu operatora koparko ładowarki to podeślij mi swojego meila na pw.

Pozdrawiam
Widzę to co widzę i w ogóle się nie wstydzę,
Niech się wstydzi ten co robi, nie ten co widzi!!

Awatar użytkownika
mojsza
Pomocnik operatora

  • Posty: 53
  • Rejestracja: 22 Mar 2009 19:49
  • Miejscowość: Zambrów

Postprzez Bialecki Krakow » 27 Lut 2010 10:40

danielmdc napisał(a):Witam.
przez jaki okres czasu ważny jest kurs na operatora koparko-ładowarki tzn. czy taki kurs traci ważność ? i czy jest jakiś limit zdawania egzaminów ?


Witam,
Do egzaminu można przystapić do roku od ukończenia kursu i nie ma limitów zdawania. W rzeczywistości wyglada to tak, że większość zdaje, a jak już ktoś nie zda to świat się nie kończy i przystępuje do kolejnego wyznaczonego egzaminu.
Z doświadczenia wiem, że jak kursant chce zdać egzamin tzn przygotowuje się do egzaminu (zajęcia, powtórki, praktyka itd) to w 100% zdaje.

Życzę powodzenia Paweł Kozioł
Ośrodek Szkolenia BIAŁECKI Sp. z o.o.
30-149 Kraków
ul. Balicka 73
tel. 12 397 18 03
tel./fax 12 636 08 00
http://www.bialecki.pl

Awatar użytkownika
Bialecki Krakow
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 17 Gru 2009 22:11
  • Miejscowość: http://www.bialecki.pl

Po co Wam kurs,jesli prawdopodobnie duzo czasu minie...

Postprzez Dzikulec » 27 Lut 2010 22:03

Po co Wam kurs,jesli prawdopodobnie duzo czasu minie,zanim bedziecie robic na sprzecie,jesli oczywiscie bedziecie robic
Dajecie sie wciagac przez UP lub informacje gazetowe,ewentualnie w plotki,dotyczace deficytu wsrod operatorow koparek,koparko-ladowarek
Realia sa inne:doswiadczeni operatorzy czesto co sezon szukaja roboty,a wielu z nich nie ma jej stalej
Nie lepsze bylyby inne kursy budowlane lub wogole nie związane z budowlanka?

Dzikulec
Młodszy operator

  • Posty: 136
  • Rejestracja: 30 Lip 2009 23:21
  • Miejscowość: Katowice

Postprzez dawidg2 » 27 Lut 2010 22:27

Ja akurat mam firmę która potrzebuje operatora na ładowarkę kl II. Zawiozłem im narazie papierki i zobaczymy czy przyjmą a ogólnie mówili że praca też na innych sprzętach więc papiery będzie trzeba w przyszłą zimę zrobić. jak będzie potrzeba i czas

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Postprzez mojsza » 28 Lut 2010 00:29

Witam kolegę lub koleżankę Dzikulec, od jakiegoś czasu szukam sobie pracy i trochę przesiaduję na tymże forum. Wczoraj przeczytałem słabo odgrzanego kotleta z listopada 2009 roku, chodzi mi o Twój temat w którym to użerałeś się z pozostałymi użytkownikami forum (zapewne i mnie spotka Twoja krytyka - pozdrawiam :faja: ) i wczoraj to go właśnie wsadziłeś w mikrofalę:

Dzikulec napisał(a):JA juz dalem sobie spokoj z praca na koparce.Wrocilem do magazynu i mam swiety spokoj,dobre relacje z szefem,pewne perspektywy,bo dzialalnosc szef poszerza.Poza tym robota na miejscu,caly rok i pelen socjal i znizki


Odniosłem wrażenie, że Twoje wypowiedzi są dość subiektywne, nie rozumiem dlaczego. Przecież klapki na oczy to tylko koniom były zakładane... Nie tylko Ty istniejesz na świecie, każdy ma swoje JA, a Ty jak mi się zdaje chcesz narzucić to swoje "JA" wszystkim. O co Ty walczysz?? Kogo to obchodzi, że resztę życia spędzisz w magazynie?? Twój wybór. Myślisz, że jeśli Ty zrezygnowałeś to wszyscy inni też muszą?? A wziąłeś pod uwagę to, że większość operatorów spełniaja się przy takiej pracy?? I nawet pomimo tego iż w niektórych przypadkach są niedoceniani??

Dzikulec napisał(a):Po co Wam kurs,jesli prawdopodobnie duzo czasu minie,zanim bedziecie robic na sprzecie,jesli oczywiscie bedziecie robic


Bo może ktoś chce się sprawdzić?? Może szuka swojego zajęcia w życiu?? Może ma taki kaprys?? Albo od dziecka marzył by kopać dołki pod sąsiadem...

Dzikulec napisał(a):Dajecie sie wciagac przez UP lub informacje gazetowe,ewentualnie w plotki,dotyczace deficytu wsrod operatorow koparek,koparko-ladowarek


UP organizuje tylko kursy, przynajmniej stwarza pozory pomagania bezrobotnym, a ogłoszenia w prasie każdy umie czytać, roboty trzeba szukać na własną rękę. Wolny kraj, wolny wybór. Uprawnienia na koparko ładowarkę robiłem właśnie z UP i prawie połowa grupy w której byłem, te uprawnienia robiła, bo im się nudziło, a na sprzęcie w życiu nie mają zamiaru pracować, bo Ala ma kota, a pies był Reksio... itd. Deficyt fachowców, podkreślam fachowców jest!! Czy przyjrzałeś się swojej porażce??

Dzikulec napisał(a):Realia sa inne:doswiadczeni operatorzy czesto co sezon szukaja roboty,a wielu z nich nie ma jej stalej


I ciągle i dalej uogólnienia, co to ma wspólnego z pierwszą częścią Twojej wypowiedzi o plotkach UP?? Doświadczony operator nawet w środku sezonu znajdzie pracę!! Zresztą doświadczonego operatora firma się nie pozbywa, przeważnie daje przestojowe, słyszałeś o czymś takim??

Nie lepsze bylyby inne kursy budowlane lub wogole nie związane z budowlanka?


Mam inne kursy i nie tylko budowlane, potrafię pracować w wielu innych zawodach i co z tego?? Nie mam wieloletniego doświadczenia na sprzęcie, ale trochę czasu na kopaczkach przesiedziałem. Czy kolega/koleżanka Dzikulec, potrafi zrozumieć, że istnieje coś takiego jak "pasja". Nie dla każdego praca musi się wiązać z kokosami, niektórzy lubią to co robią, no ale są bambry, którzy majątek zbijają na byciu magazynierem :lol: są spełnieni, w garażu Ferrari i Maybach może jakieś Porsche dla syna. Ja lubię pracę operatora, lubię nawet przyglądać się pracy innego operatora jak kopie. Słyszałeś może kiedyś szelest ziemi jak zęby łyżki ją tną?? W budzie tego nie usłyszysz, trza czasami popatrzeć się na innego człowieka i nie tylko go wysłuchać ale i zrozumieć!! Na razie zdobywam doświadczenie, może kiedyś kupię własny sprzęt, ale przynajmniej wiem co chcę w życiu robić!! Tobie radzę sobie zrobić test osobowości, bo przypominasz mi introwertyka, to by tłumaczyło miłość do magazynów.

Pozdrawiam wszystkich synów dolara :crazy:

Awatar użytkownika
mojsza
Pomocnik operatora

  • Posty: 53
  • Rejestracja: 22 Mar 2009 19:49
  • Miejscowość: Zambrów

Postprzez dawidg2 » 28 Lut 2010 23:47

Ciężko zrobić kl II na ładowarki?

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Postprzez Andrexxxx » 01 Mar 2010 22:52

dawidg2 napisał(a):Ciężko zrobić kl II na ładowarki?


NIE
Wszyscy wiedzieli że tego nie da się zrobić. Aż przyszedł jeden który o tym nie wiedział..i to zrobił.

http://www.sp2kfl.org/

.

Awatar użytkownika
Andrexxxx
Operator

  • Posty: 357
  • Rejestracja: 02 Sty 2008 16:25
  • Miejscowość: Kujawsko-Pomorskie

Postprzez serwusss » 01 Mar 2010 23:02

Na dwojke tak samo jak trojke.nie ma problemu zdac.tylko starsza ze egzamin bedzie ciezszy trudniejszy bleble

serwusss
Młodszy operator

  • Posty: 175
  • Rejestracja: 30 Maj 2009 20:33
  • Miejscowość: Pabianice

Postprzez dawidg2 » 01 Mar 2010 23:02

Dobra to chyba się zapiszę bo w tym tygodniu się zaczyna ale jest weekendowy kurs, egzamin 27 marca. Koszt 1400zł ale co zrobic + dojazdy itd.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Postprzez kysa » 02 Mar 2010 18:08

Dawid ja właśnie robię II 24 marca mam egzamin to ci dam znać co pytali :D

Awatar użytkownika
kysa
Operator

Maszyna: Liebherr 954b

Firma: kamieniołom


Postprzez dawidg2 » 02 Mar 2010 21:41

Oki dzięki.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Mojsza czy Gejsza - jeden h..

Postprzez Dzikulec » 06 Mar 2010 12:47

Mojszy czy GEJsza - jak zwal ,tak zwal
Nawet nie czytalem twego wywodu,ale sadzac po ilosci cytatow z mych wypowiedzi,sadze iz czepiasz sie mnie jak w latach 30 pasazer trawmaju.
Moje wypowiedzi sa obiektywne,czyli tak pisze,jak jest w rzeczywistosci.
Skoro nie zgadzas sie,swiadczy o tym,ze jestes zakochany po uszy w tej malo dochodowej,kiepskiej teraz robocie

Dzikulec
Młodszy operator

  • Posty: 136
  • Rejestracja: 30 Lip 2009 23:21
  • Miejscowość: Katowice

Postprzez mojsza » 06 Mar 2010 17:46

Kolego/koleżanko Dzikulec, dlaczego próbujesz mnie obrazić?? Wskaż mi moment w którym to ja Cię obraziłem?? Ksywkę mojsza dostałem w pierwszej firmie, pochodne to gejsza, ajsza, mojżesz, hiszpan itd. :P uruchom szarą komórkę, jeśli takową posiadasz i wymyśl coś lepszego :faja:

Dzikulec napisał(a):Nawet nie czytalem twego wywodu,ale sadzac po ilosci cytatow z mych wypowiedzi,sadze iz czepiasz sie mnie jak w latach 30 pasazer trawmaju.


Prawdopodobnie ta Twoja jedna szara komórka nie ogarnęła takiej ilości literek, dużych i małych i jeszcze po polsku nie wspominając o znakach diakrytycznych. Widzę również, że refleks nie jest Twoją mocną stroną, post jest sprzed tygodnia. Wiesz co to data??

Dzikulec napisał(a):Moje wypowiedzi sa obiektywne,czyli tak pisze,jak jest w rzeczywistosci.


Są trzy prawdy, cała prawda, tylko prawda i g...o prawda. Twoja jest zgadnij która? Tyle masz obiektywizmu w swoich wypowiedziach co pan prezydent błota na podeszwach.

Skoro nie zgadzas sie,swiadczy o tym,ze jestes zakochany po uszy w tej malo dochodowej,kiepskiej teraz robocie


Napisz jakąś konkretną wypowiedź, spójną i nie tak strasznie chaotycznie. Poprzyj jakimiś faktami, nie żerując na wypowiedziach innych raczej mądrzejszych ludzi. Robota na koparkach nigdy nie była, nie jest i nie będzie kiepska!! Może i jest mało dochodowa, ale... Zmuś szarą komórkę do czytania, odsyłam do mojego postu wyżej. Napiszesz coś mądrego to wtedy Ci powiem czy się zgadzam z Tobą czy nie!! Na razie jest to dla mnie zwykły bełkot.

I na koniec, przeczytaj temat tego wątku "kurs operatora koparko ładowarki" nie rób bałaganu, Cię proszę jak kulturalnego inteligentnego człowieka!!


Pozdrawiam

mojsza
Widzę to co widzę i w ogóle się nie wstydzę,
Niech się wstydzi ten co robi, nie ten co widzi!!

Awatar użytkownika
mojsza
Pomocnik operatora

  • Posty: 53
  • Rejestracja: 22 Mar 2009 19:49
  • Miejscowość: Zambrów

Znow nie czytalem Twego listu

Postprzez Dzikulec » 08 Mar 2010 17:07

Mojsza lub Moszna - nie wiem,jak wolisz,ale sugeruje to drugie,bo lepiej do Ciebie pasuje.
Ty sie starasz uparcie udowodnic mi wyzszosc swych racji nad moimi,a ja nawet nie analizuje tresci twych wypowiedzi.Nie dociera do Ciebie,ze caly czas jestes w bledzie i tracisz?

Dzikulec
Młodszy operator

  • Posty: 136
  • Rejestracja: 30 Lip 2009 23:21
  • Miejscowość: Katowice

Postprzez radix » 08 Mar 2010 17:50

Mojsza plus dla ciebie za wyważone i taktowne odpowiedzi które nie ubliżają Dzikulcowi ale dają mu do myślenia- przyjemnie czyta się twoje posty. Ale co z tego skoro Dzikulec nie zadaje sobie trudu by przeczytać , mało tego komentuje że nie czytał - ale wie że jesteś w błędzie zaiste ciekawa możliwość prorokowania w Dzikulca wykonaniu ...

Wycieczki personalne co do nicków świadczą tylko z kim mamy do czynienia - poczytaj swoje wypowiedzi Dzikulec i pomyśl co napisałeś na tym forum dobrego a ile zasiałeś fermentu. Jak myślisz czego jest więcej? Wszystko co piszesz świadczy o tobie... Sam sobie wystawiasz opinię.I z każdym zdaniem to ty Dzikulec tracisz w oczach wszystkich tu czytających.

Zanim kolejny raz kogoś obrazisz spytaj sam siebie przed lustrem czy mimo tego że wpisałeś wiek 17 lat i płeć kobiety chciałbyś aby ktoś ci robił z tego powodu jakieś "jazdy".

Przepraszam za oftopa ale jak czytam coś takiego jak to powyżej to zaraz mi się pewien cytat z Lema przypomina. Ale z grzeczności nie powiem co to za zdanie.

Awatar użytkownika
radix
Pomocnik operatora

  • Posty: 89
  • Rejestracja: 08 Kwi 2008 22:49
  • Miejscowość: Wlkp

Maszyna: NH LB110B ; Kramer 480, Kramer 312SE


Postprzez andrzej24 » 08 Mar 2010 22:05

Panowie prawda jest taka operator po kursie ma znikome szanse na znalezienie pracy .Wszyscy pracodawcy wymagają przynajmniej 2 lat doświadczenia,wiem to bo sam szukam pracy.Pozdrawiam wszystkich kopaczy i tych którz wybierają się na kurs lepiej moim zdaniem zrobic prawo jazdy kat.c więcej ofert i mniejsze wymagania gbybym półroku temu zrobił takie prawko robote miałbym dawno ,skonczył się mit o deficycie operatorów.Zanim wydacie kase dobrze to przemyślcie.
andrzej

andrzej24
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 08 Mar 2010 21:21
  • Miejscowość: knurów

Postprzez yamah » 08 Mar 2010 22:27

Masz andrzejcałkowitą rację,zauważ jednak jak wielu kieruję się emocjami i fascynacją koparek z dzieciństwa.Poprostu cieszą się że siadają w realu za sterami maszyn.
Ktoś tu kiedyś napisał że podoba mu się ta robota bo coś się dzieje i że mamy swoje forum,albo ma dylemat jaki sprzęt grający (markowy) założyć :lol:
Po 12 godz.wydajnej roboty to kwadrofonie będzie miał w uszach.Jest to ciężki kawałek chleba i zabierający dużo czasu poza domem-z czasem wielu dojdzie do takiego wniosku.
Satysfakcja jest... jak z każdej dobrze wykonanej roboty i :wink: dobrej kasy.
ŻYCIE BEZ MARZEŃ JEST NIC NIE WARTE--DLATEGO NALEŻY JE SPEŁNIAĆ

Awatar użytkownika
yamah
Młodszy operator

  • Posty: 151
  • Rejestracja: 21 Lut 2009 21:40
  • Miejscowość: Ostrowiec

PoprzedniaNastępna Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 6 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej