wibako

Kursy operatorów

O czym tylko chcecie :).

Moderatorzy: peckiel, Dj_Francuz

Postprzez farmer » 30 Gru 2006 22:51

chciałbym się dowiedziec co trzeba miec (prawo jazdy i tak dalej) żeby móc obsługiwac spychacz i gdzie takie uprawninia można zdobyc na dolnymślasku :?: :?: :?: :?:

farmer
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 30 Gru 2006 22:41
  • Miejscowość: Wysoki Kościół

Reklama

simmet

Postprzez SITEMASTER » 31 Gru 2006 11:23

Na spychacz chyba nie trzeba prawa jazdy, bo nie będziesz nim jeżdził po drodze publucznej. Tak mi się wydaje, ale nie jestem pewny. Potrzebne są uprawnienia, szkolenie BHP i badania lekarskie oraz badania psychotechniczne. Co do kursu to poszukaj ośrodka w Google.

Awatar użytkownika
SITEMASTER
Fachoperator

  • Posty: 705
  • Rejestracja: 13 Lut 2006 16:37
  • Miejscowość: Olkusz

Postprzez Bartek » 31 Gru 2006 11:39

Zgadza sie prawo jazdy nie jest wymagane do pracy na spycharce gąsienicowej. Wywagane jest tylko 18 lat i reszta wymieniona przez sitemastera.
- Na jakiej maszynie chciałbyś robić?
- Na byle qrwie aby zarobić...

Jak koparkę kiedy się zepsuła, tak ja kocham Cię!

CAT mój kochany czarno - zółty brat...

Awatar użytkownika
Bartek
Fachoperator

  • Posty: 1245
  • Rejestracja: 18 Mar 2006 22:54
  • Miejscowość: Różan

Postprzez jmrozio » 02 Sty 2007 23:49

WojtekP napisał(a):dolaczam sie do pytania tylko woj. lubelskie

napiszcie gdzie robiliscie uprawienia na koparki i jaki byl koszt stopien trudnosci takiego egzaminu

dowiadywalem sie troche to w lublinie mozna zrobic taki kurs koszt to okolo 1,3tys zł wraz z egzaminem panstwowym, czas trwania okolo miesiaca

trzeba czekac az grupa sie zbierze i dopiero zaczynaja



gdzie kolego sie orientowales na te uprawnienia??
w jakiej instytucji bo ja tez planuje sie wybrac na taki kursik...napisz cos wiecej co wiesz...

jmrozio


Postprzez WojtekP » 03 Sty 2007 11:34

Ośrodek szkolenia operatorów maszyn budowlanych i drogowych. Laboratorium

0 81 749 02 44
20-471 Lublin, Olszewskiego 1a
pow.m. Lublin, woj. lubelskie


tutaj

dzisiaj chciałem zadzwonić i dowiedzieć się czegoś wiecej ale "abonent chwiliwo wyłączony"

jeśli wiesz gdzie jeszcze mozna robic kurs na koparke to daj znać moze bedzie lepiej

w tym osrodku kurs trrwa okolo miesiaca dzien w dzien koszt to okolo 1300zl z egzaminem panstwowym

zastanawia mnie tylko czy maja uprawnienia na koparko ladowarke mozna pracowac na koparce kolowej 16ton ?

pozdrawiam
Kopalnia piachu Lubartów, kruszywa piach piasek.
http://www.plewka.com.pl
Przyłącza oraz sieci wodociągowe i kanalizacyjne.
Przewierty sterowane Vermeer D7x11, kruszenie gruzu wyburzenia kruszarka.

Awatar użytkownika
WojtekP
Fachoperator

  • Posty: 635
  • Rejestracja: 28 Lis 2006 12:18

Maszyna: cat, liebherr, zeppelin, man, scania

Firma: Kopalnia piachu Lubartów, wyburzenia gruz kruszony.


Postprzez SITEMASTER » 03 Sty 2007 12:25

WojtekP napisał(a):zastanawia mnie tylko czy maja uprawnienia na koparko ladowarke mozna pracowac na koparce kolowej 16ton ?


Absolutnie nie można. Jestem pewien na 100%. Mająć uprawnienia na kop-ład możesz pracować tylko na niej, jeśli chcesz pośmigać po drogach wystarczy prawko kat. B. Na kołówkę trzeba mieć uprawnienia na koparki jednonaczyniowe. Tutaj są już klasy: III z łyżką do 0.8 m3, klasa II z łyżką do 1.5m3 i klasa I bez ograniczeń. Ale taka mała kołóweczna ma małą łyżkę więc klasa III Ci wystarczy. Jeśli chcesz śmigać po drogach to musisz mieć dodatkowo prawko kat. C.

Awatar użytkownika
SITEMASTER
Fachoperator

  • Posty: 705
  • Rejestracja: 13 Lut 2006 16:37
  • Miejscowość: Olkusz

Postprzez jmrozio » 03 Sty 2007 19:19

WojtekP napisał(a):Ośrodek szkolenia operatorów maszyn budowlanych i drogowych. Laboratorium

0 81 749 02 44
20-471 Lublin, Olszewskiego 1a
pow.m. Lublin, woj. lubelskie


tutaj

dzisiaj chciałem zadzwonić i dowiedzieć się czegoś wiecej ale "abonent chwiliwo wyłączony"

jeśli wiesz gdzie jeszcze mozna robic kurs na koparke to daj znać moze bedzie lepiej

w tym osrodku kurs trrwa okolo miesiaca dzien w dzien koszt to okolo 1300zl z egzaminem panstwowym

zastanawia mnie tylko czy maja uprawnienia na koparko ladowarke mozna pracowac na koparce kolowej 16ton ?




pozdrawiam



ja tam slyszalem ze w lublinie to w ZDZ mozna robic takie szkolenie w zakladzie doskonalenia zawodowego nie znam adresu ale moze o tym samym piszemy no i slyszalem tez cos o radomiu ale nic dokladnie nie wiem..

a pytanie jak chce zrobic uprawnienia zaluszmy Ikat. to czy musze zaczynac od III i sukcesywnie w gore? czy odrazu moge pierwsza kategorie bez ograniczen?

jmrozio


Postprzez Bartek » 03 Sty 2007 19:24

Nie...

Najpierw musisz zrobić kat. III odczekac "jak zawsze" aż zbierze sie grupa i zaczynać kat II i III...

Gdzie zdajesz?
- Na jakiej maszynie chciałbyś robić?
- Na byle qrwie aby zarobić...

Jak koparkę kiedy się zepsuła, tak ja kocham Cię!

CAT mój kochany czarno - zółty brat...

Awatar użytkownika
Bartek
Fachoperator

  • Posty: 1245
  • Rejestracja: 18 Mar 2006 22:54
  • Miejscowość: Różan

Postprzez jmrozio » 03 Sty 2007 19:41

jeszcze nigdzie dopiero orjentuje sie bo mam zamiar w niedlugim czasie zrobic uprawnienia na jednonaczyniowe...

jmrozio


Postprzez Bartek » 03 Sty 2007 20:35

To jak zdajesz na jednonaczyniowe to i odrazu rób na koparkoładowarki, jest duże zapotrzebowanie na operatowrów kopład!
- Na jakiej maszynie chciałbyś robić?
- Na byle qrwie aby zarobić...

Jak koparkę kiedy się zepsuła, tak ja kocham Cię!

CAT mój kochany czarno - zółty brat...

Awatar użytkownika
Bartek
Fachoperator

  • Posty: 1245
  • Rejestracja: 18 Mar 2006 22:54
  • Miejscowość: Różan

Postprzez kalapit » 03 Sty 2007 22:26

Witam,właśnie jestem w połowie kursu na koparko ładowarki i już podaje zasady:"Operatorzy,którzy posiadają upr.kl.III,mają prawo ubiegać się o upr.kl.II po przepracowaniu co najmniej jednego roku w swoim zawodzie od dnia uzyskania uprawnień kl.III.O uzyskanie upr. operatora kl.I(najwyższej)mogą ubiegać się operatorzy posiadający upr.kl.II po przepracowaniu w tej klasie co najmniej dwóch lat od uzyskania uprawnień klasy II.(okresy pracy muszą być udokumentowane na piśmie od pracodawcy)"Koparko-ładowarki są maszynami tzw.niesklasyfikowanymi tzn.posiadając uprawnienia na nie możemy je obsługiwać bez względu na wielkość,pojemność łyżek czy mocy silnika.
kalapit

kalapit
Nowicjusz

  • Posty: 19
  • Rejestracja: 27 Gru 2006 19:25
  • Miejscowość: Opolskie

Maszyna: JCB 8014/JCB JS130W/CAT206B FT/JCB 3CX Contraktor


Postprzez WojtekP » 03 Sty 2007 23:54

dzwonilem i oto co sie dowiedzialem - kurs na koparki jednonaczyniowe zaczyna sie 8 stycznia i juz dawno nie ma miejsc kolejny bedzie w kwietniu, na koparko-ladowarki moze zrobia w luty ale nie wiedza tego do konca i jest tez bardzo duze zainteresowanie.

wiec znowu lipa bo dzwonilem na poczatku grudnia to mowila ze kurs bedzie na poczatku nowego i tak kazala zadzwonic dzisiaj sie okazalao ze wszystkie miejsca zajete ;/

jest to jedyny osrodek w ktorym mozna zrobic kurs na koparki i kop-lad najblizszy jest w radomiu ale z tego co wiem tam tez jest duze zainteresowanie i miejsc brak ;/

maja taka liczbe chetnych to powinni kilka grup zrobic a nie raz na pol roku jakis kurs sie odbedzie a grupa pewnie po 10-15 osob ;/
Kopalnia piachu Lubartów, kruszywa piach piasek.
http://www.plewka.com.pl
Przyłącza oraz sieci wodociągowe i kanalizacyjne.
Przewierty sterowane Vermeer D7x11, kruszenie gruzu wyburzenia kruszarka.

Awatar użytkownika
WojtekP
Fachoperator

  • Posty: 635
  • Rejestracja: 28 Lis 2006 12:18

Maszyna: cat, liebherr, zeppelin, man, scania

Firma: Kopalnia piachu Lubartów, wyburzenia gruz kruszony.


Postprzez SITEMASTER » 04 Sty 2007 13:41

Bartek napisał(a):Nie...

Najpierw musisz zrobić kat. III odczekac "jak zawsze" aż zbierze sie grupa i zaczynać kat II i III...



Aby zdawać na wyższą kategorię trzeba mieć rok starzu na niższej kategorii. Nie musisz w tym okresie nigdzie pracować, ważne aby upłynął rok.

Awatar użytkownika
SITEMASTER
Fachoperator

  • Posty: 705
  • Rejestracja: 13 Lut 2006 16:37
  • Miejscowość: Olkusz

Postprzez Bartek » 04 Sty 2007 21:05

WojtekP

A dzwoniłeś do Mińska Mazowieckiego?

Dam też dobrze szkolą...
- Na jakiej maszynie chciałbyś robić?
- Na byle qrwie aby zarobić...

Jak koparkę kiedy się zepsuła, tak ja kocham Cię!

CAT mój kochany czarno - zółty brat...

Awatar użytkownika
Bartek
Fachoperator

  • Posty: 1245
  • Rejestracja: 18 Mar 2006 22:54
  • Miejscowość: Różan

Postprzez WojtekP » 04 Sty 2007 23:54

obawiam sie ze jest to troche daleko i nie oplacalne jest dojerzdzanie a kurs trwa okolo miesiaca

na dobrym szkoleniu mi nie zalezy zbytnio bo tego to sie sam naucze, zaden kurs nie nauczy Cie lepiej niz Ty sam :)

zobacze moze cos da sie zrobic jeszcze z tym kursem a jak nie to bede czekal na kolejne tury
Kopalnia piachu Lubartów, kruszywa piach piasek.
http://www.plewka.com.pl
Przyłącza oraz sieci wodociągowe i kanalizacyjne.
Przewierty sterowane Vermeer D7x11, kruszenie gruzu wyburzenia kruszarka.

Awatar użytkownika
WojtekP
Fachoperator

  • Posty: 635
  • Rejestracja: 28 Lis 2006 12:18

Maszyna: cat, liebherr, zeppelin, man, scania

Firma: Kopalnia piachu Lubartów, wyburzenia gruz kruszony.


Postprzez jmrozio » 10 Sty 2007 00:41

WojtekP to twoj warynski stoi na allegro?? ile bys z nego zszedl...moze byl bym zainteresowany...

jmrozio


Postprzez WojtekP » 10 Sty 2007 16:21

moj, jesli jestes zainteresowany to zapraszam do ogladania lubartow blisko wiec warto przyjechac zobaczyc - z cena sie dogadamy mysle

koparka jest w po remoncie wiekszosc czesci wymieniona
Kopalnia piachu Lubartów, kruszywa piach piasek.
http://www.plewka.com.pl
Przyłącza oraz sieci wodociągowe i kanalizacyjne.
Przewierty sterowane Vermeer D7x11, kruszenie gruzu wyburzenia kruszarka.

Awatar użytkownika
WojtekP
Fachoperator

  • Posty: 635
  • Rejestracja: 28 Lis 2006 12:18

Maszyna: cat, liebherr, zeppelin, man, scania

Firma: Kopalnia piachu Lubartów, wyburzenia gruz kruszony.


Postprzez jmrozio » 12 Sty 2007 14:37

tak narazie pytam bo szukam czegos ale jeszcze nie wiem konkretnie czego...


teraz pytanie takie jakie maja byc to badania na kurs operatora robi sie je w przychodni czy gdzie? sa to badania jak na prawojazdy czy jakies inne?

jmrozio


Postprzez SITEMASTER » 12 Sty 2007 19:46

Żeby przystąpić do egzaminu musisz mieć badania od zwykłego lekarza, że nadajesz sie do pracy na maszynie. A potem potrzebne są badania z medycyny pracy z okulistą i laryngologiem.

Awatar użytkownika
SITEMASTER
Fachoperator

  • Posty: 705
  • Rejestracja: 13 Lut 2006 16:37
  • Miejscowość: Olkusz

Postprzez frygrys » 01 Lut 2007 22:05

Możecie poradzić gdzie w okolicach Katowic mozna zrobić kurs operatora koparko-ładowarki? tak żebym się czegoś nauczył(chociaż podstaw)? moze ma ktoś dobry namiar?

frygrys
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 01 Lut 2007 22:03
  • Miejscowość: Katowice

PoprzedniaNastępna Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej