wibako

Kursy operatorów

O czym tylko chcecie :).

Moderatorzy: peckiel, Dj_Francuz

Postprzez pmiszka » 19 Lip 2009 10:02

ja juz zakonczylem etap kursu w olsztynie i czeka mnie egzamin 4 sierpnia ale sie nie boje bo wiedze mam jako taka. mam pytanko ma moze ktos dostep do pytan egzaminacyjnych

pmiszka
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 19 Lip 2009 09:47
  • Miejscowość: warminsko-mazurskie

Reklama

simmet

Postprzez Kisiel1mk » 19 Lip 2009 14:45

Przeczytaj temat od początku...już było kilka razy :?
Image - Zobacz mnie na GoldenLine

Awatar użytkownika
Kisiel1mk
Nowicjusz

  • Posty: 14
  • Rejestracja: 20 Paź 2007 15:33
  • Miejscowość: Chełm Śląski

Postprzez pierog112 » 05 Sie 2009 21:05

globi najbliszy kursy w zachodnio-pomorskim znajdują sie w stargardzie i otworzyli w szczecinie[/b]

[ Dodano: Sro Sie 05, 2009 9:10 pm ]
chodze na kurs koparko ładowarki w stargardzie szczecinskim . Mam prożbe ; czy ma ktoś testy prosił bym o przesłanie:dzieki

pierog112
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 05 Sie 2009 20:32
  • Miejscowość: Nowogard

Postprzez Sunrise » 07 Sie 2009 22:19

pierog112, testy na stronie 18, 19 badz 20 wszystko podane na tacy
operatorow na kop-lad jak ...... tylko co 10 cos potrafi
radze wam praktyki zaczynac w duzych firmach na kanalizie gazie wodociagach drogach - nasciemniac ze sie robilo ale ale na innym i zupelnie nowym sprzecie
nie zaczynajcie pracy u prywaciarza ktory ma 2 - 3 kopaczki i robi podworkowe prace bo odrazu polegniecie na pierwszej robocie :mrgreen:

Sunrise
Fizol

  • Posty: 37
  • Rejestracja: 05 Lip 2009 14:44
  • Miejscowość: Poznań i okolice

Postprzez karol6667 » 25 Sie 2009 11:00

Witam

jestem nowy na forum

chciałem sie zapytać tych co już sie w tej branży wdrożyli :faja:

jestem z koszalina, a piszecie że najbliższe kursy na kop-lad robią w szczecinie i stargardzie sz. , co z tym co robi PUP w Koszalinie, ale to trzeba być hyba zarejestrowany, a pozatym trzeba sie chyba bardzo szybko zapisywać bo zaraz i już nie ma miejsc,

a ja chciałem tak sobie prywatnie zrobić w jakiejś firmie, polecicie mi jakieś z mojej okolicy??

na 21 i prawko B już 3 lata czy to wystarczy?

czy do tego lekarza to oni z kursu wysyłają, czy samemu na własną rękę trzeba zrobić?

Pozdrawiam Wszystkich Forumowiczów i proszę o poradę :D

karol6667
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 25 Sie 2009 10:48
  • Miejscowość: koszalin

Postprzez criket » 25 Sie 2009 13:06

Witam ja tez jestem nowy :D
Mam pytanie odnosnie pracy na koparko-ładowarce gdyz moje doswiadczenie ogranicza sie do pracy na ciagniku roliczym wyposarzonym w tura i urzadzeniu do kopania "cyklop"
Chce zakupic koparko ładowarke i swiadczyc usługi i szperam o informacjach na takie tematy i natknołem sie na wypowiedz
Sunrise napisał(a):nie zaczynajcie pracy u prywaciarza ktory ma 2 - 3 kopaczki i robi podworkowe prace bo odrazu polegniecie na pierwszej robocie :mrgreen:

no i tu mnie pan nastraszył ze poprostu moge faktycznie nie dac rady co pan mysli?????
Moim zdaniem to potrafie operowac ciagnikiem!!!

criket
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 25 Sie 2009 12:39
  • Miejscowość: Parkowo

Postprzez _Dymek_ » 25 Sie 2009 19:25

Ja zaczynam od poniedziałku kurs w Grudziądzu , mógłby mi ktoś opisać co jak tam wygląda .

_Dymek_
Pomocnik operatora

  • Posty: 80
  • Rejestracja: 27 Mar 2009 17:54
  • Miejscowość: Puławy

Postprzez radoslav-r1 » 26 Sie 2009 21:45

Witam i ja także jestem tu nowy, nurtuje mnie pytanie takie że. Mam zamiar zrobić uprawnienia na koparko-ładowarki kl. III, ale czy po zdobyciu takich uprawnień mógł bym po upływie jakiegoś tam czasu (bodajże roku) robić uprawnienia na koparkę kl. II. I jeszcze jedno, wyczytałem w internecie że osoba która wyrobiła sobie takie uprawnienia tj. kop.-ład. że jeśli przez okres 6 miesięcy nie znajdzie pracy na takim sprzęcie, to takie uprawnienia są nieważne. Nie wiem czy jasno się określiłem. Jeśli ktoś był mi w stanie pomóc to z góry DZIĘKUJE !!!

radoslav-r1
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 26 Sie 2009 21:20
  • Miejscowość: Ciosaniec

Postprzez mietek » 26 Sie 2009 22:15

kurs na koparko ładowarki masz tylko jeden klasa III

koparki jedno naczyniowe to osobny temat i to masz trzy klasy zaczynasz od III i po roku możesz robić II

jeśli chodzi o ważność to uprawnienia masz na całe życie chyba ze ci je odbiorą np za jakiś wypadek na budowie albo tego typu sprawy
" ...bycie operatorem to nie zawód to sposób na życie... "

Awatar użytkownika
mietek
Fachoperator

  • Posty: 1005
  • Rejestracja: 18 Kwi 2007 15:14
  • Miejscowość: Chorzów
  • Pochwały: 4

Maszyna: Caterpillar 325C
Caterpillar M315
Volvo EC 240 BNLC


Postprzez letol » 30 Sie 2009 16:05

chciałem zgłosić ze ten pierwszy link z odowiedziami na kurs nie działa, a szkoda bo ja właśnie za 2 tyg zdaje egzamin i straznie by mi sie przydały

letol
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 30 Sie 2009 10:46
  • Miejscowość: zwoleń

Postprzez _Dymek_ » 02 Wrz 2009 17:01

Witam koledzy właśnie jestem na kursie w Trójmieście robie sobie koparko-ładowarki , koparki do 0.8 m z rozszerzeniem na JCB JS 220 oraz ładowarki III klasę z rozszerzeniem na HSV 530 E .
Jest ciężko co dzień wykłady i poranne wstawanie ale dam radę bo chociaż na praktyce jest fajnie jak sie w maszynach robi .
Kurs mam finansowany z Unii Europejskiej i częściowo UP , jestem tu już 2 tydzień a zostaję do 22 września kiedy to zdaję egzamin państwowy .
Dlatego moja prośba do was czy mógłby mi ktoś przysłać pytania i jakieś materiały szkoleniowe na wyżej wymienione kategorie i sprzęty .
Bardzo dziękuję i pozdrawiam i być może dołączę niedługo do grona operatora .

_Dymek_
Pomocnik operatora

  • Posty: 80
  • Rejestracja: 27 Mar 2009 17:54
  • Miejscowość: Puławy

Postprzez mietek » 02 Wrz 2009 22:50

_Dymek_, to co to za kurs jak ty nic nie masz do nauki :crazy:
" ...bycie operatorem to nie zawód to sposób na życie... "

Awatar użytkownika
mietek
Fachoperator

  • Posty: 1005
  • Rejestracja: 18 Kwi 2007 15:14
  • Miejscowość: Chorzów
  • Pochwały: 4

Maszyna: Caterpillar 325C
Caterpillar M315
Volvo EC 240 BNLC


Postprzez sylvestre » 27 Wrz 2009 22:28

Witam Sz.P. Operatorow. Ukonczylem kurs i zdalem egzaminy w "jaskini lwa" czyli OSOM w Warszawie. To byl pierwszy kurs po wakacjach. Wszyscy zdali bo wykladowcy dokladnie nam wytlumaczyli czego mamy sie spodziewac. 1. Klin odlamu. 2. Linie energetyczne i inne media (BHP). 3. Naped hydrostatyczny/hydrokinetyczny. Z tego miejsca dziekuje wykladowcom i egzaminatorom za przygotowanie i ocene. Tym co teraz sa na kursach radze chodzic na zajecia i sluchac wykladowcow, to czesto wystarcza. Powodzenia ! :D

sylvestre
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 16 Lip 2009 12:33
  • Miejscowość: warszawa

Postprzez kane » 05 Paź 2009 17:18

W czwartek zaczynam kurs na koparki organizowanyhm przez Kom bud w Kielcach. Czy ktoś z was może tam robił uprawnienia?

Awatar użytkownika
kane
Młodszy operator

  • Posty: 104
  • Rejestracja: 24 Mar 2008 19:13
  • Miejscowość: Kielce

Maszyna: Hitachi ZX 400 lch-3


Postprzez dylaudio » 05 Paź 2009 20:32

Witam Panowie. Od niedawna jestem bezrobotnym i chciałbym zapisać się na kurs sfinansowany przez urząd pracy, niestety ten oferowany przez nich będzie dopiero w przyszłym roku, ale powiedzieli mi, że jeśli znajde firmę która współpracuje z urzędem czyli jest wpisana do "REJESTR INSTYTUCJI SZKOLENIOWYCH" w wojewódzkim urzędzie pracy to mogą mi go sfinansować.
Czy ktoś korzystał z takiego dofinansowania i wie jak to wygląda w praktyce?
Lub wie jakie firmy są w takim rejestrze?

Jestem ze Śląska.

Z góry dzięki za info!

dylaudio
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 05 Paź 2009 20:09
  • Miejscowość: Gliwice

Postprzez kpablo » 05 Paź 2009 20:51

dylaudio napisał(a):jeśli znajde firmę która współpracuje z urzędem czyli jest wpisana do "REJESTR INSTYTUCJI SZKOLENIOWYCH" w wojewódzkim urzędzie pracy to mogą mi go sfinansować.
Lub wie jakie firmy są w takim rejestrze?

Witam,
Firma wpisana do rejestru to Ośrodek Szkolenia BIAŁECKI http://www.bialecki.pl
Mają filie w Jastrzębiu Zdrój, Rudzie Śląskiej i w Krakowie. Z tego go wiem to b.dobrze uczą, dużo praktyki mają i wysoka zdawalność.
Poczytaj na forum, POLECAM

Paweł

http://kpablo.mybrute.com/ - zapraszam na ring

kpablo
Pomocnik operatora

  • Posty: 59
  • Rejestracja: 31 Mar 2007 19:15
  • Miejscowość: http://kpablo.mybrute.com

Postprzez dylaudio » 05 Paź 2009 21:09

Dzięki za info!
A wiesz może kiedy w najbliższym czasie zaczyna się kurs na koparko-ładowarkę?

[ Dodano: Wto Paź 06, 2009 12:37 pm ]
Dowiedziałem się, że kurs rozpoczyna się 9.11, a miejsca są więc ok. Jeszcze mam takie pytanko wie ktoś jak w praktyce wygląda ubieganie się o sfinansowanie takiego kursu przez urząd bo tam są zakręceni jak tampon w pi..... :twisted:
Iść poprostu i powiedzieć, że chciałbym odbyć kurs w ośrodku szkolenia Białecki?

dylaudio
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 05 Paź 2009 20:09
  • Miejscowość: Gliwice

Postprzez kane » 08 Paź 2009 17:50

witam, gdzieś za miesiąc zdaje egzamin na koparki, może mi ktoś powiedzieć, jakie manewry trzeba wykonać na egzaminie praktycznym?

Awatar użytkownika
kane
Młodszy operator

  • Posty: 104
  • Rejestracja: 24 Mar 2008 19:13
  • Miejscowość: Kielce

Maszyna: Hitachi ZX 400 lch-3


Postprzez qbus81 » 10 Paź 2009 12:52

dylaudio napisał(a):Dowiedziałem się, że kurs rozpoczyna się 9.11, a miejsca są więc ok. Jeszcze mam takie pytanko wie ktoś jak w praktyce wygląda ubieganie się o sfinansowanie takiego kursu przez urząd bo tam są zakręceni jak tampon w pi..... :twisted:
Iść poprostu i powiedzieć, że chciałbym odbyć kurs w ośrodku szkolenia Białecki?



Masz trzy sposoby załapania się:
Pierwszy rejestrujesz się jako osoba bezrobotna i składasz podanie o skierowania na kurs operatora koparko-ładowarki/koparki/ładowarki (niepotrzebne skreślić :P wzór podania dostaniesz w UP ) i grzecznie czekasz aż zrobią taki kurs, tylko w tym wypadku jeśli będzie dużo chętnych możesz się nie załapać (mają tam jakieś swoje wytyczne kto ma pierwszeństwo do odbycia kursu).
Drugi sposób musisz mieć papierek od przyszłego pracodawcy mówiący że jeśli zrobisz kurs to on cię zatrudni wtedy powinni cię od razu na kurs wysłać problem polega w tym iż ten pracodawca musi cię zatrudnić później na 2lata chyba (co do okresu nie jestem pewien w 100%).
Jest jeszcze trzeci sposób ale nie wiem czy tak jeszcze idzie a mianowicie twój aktualny pracodawca (jeśli teraz pracujesz) musi ci wydać zaświadczenie że je cię zwolni chyba że zrobisz sobie ten kurs a on nie ma kasy na opłacenie tego kursu dla ciebie ale jak ten 3 sposób dokładnie działa to nie mam pojęcia ;)
Co do wyboru ośrodka w którym odbędą się szkolenia to nie masz na to wpływu UP robi przetarg i kto wygra ten robi kursy (wyjątek to możne być przy 2 i 3 sposobie ubiegania się wtedy może masz wpływ)
Acha i pamiętaj że kursy z UP zobowiązują cię do uczęszczania (100% frekwencji lub jakieś usprawiedliwienie nieobecności typu: L4), ale z tym raczej nie będzie problemu skoro chcesz zrobić kurs, bo nieobecność grozi skreśleniem z kursu i pokryciem z własnej kieszeni kosztu tego kursu (mówiąc po polsku jeśli nie będziesz łazić to każą ci zapłacić za kurs)

Edit:
Teraz zauważyłem że jesteś z Gliwic także raczej na pewno pójdziesz do Białeckiego w Rudzie śl. odbyć szkolenie ;)

P.S.
Czy ktoś mógłby być tak uprzejmy i zamieścić jeszcze raz pytania na koparko ładowarki bo pierwszy link z strony 18 czy 19 wygasł ?:)

qbus81
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 22 Cze 2009 11:49
  • Miejscowość: Śląsk

Postprzez dylaudio » 10 Paź 2009 16:37

qbus81

No wlasnie mialem taki zamiar by odbyc kurs w Rudzie :wink:

To co bez pracodawcy nie dostane sie na kurs?
W poniedzialek jade do urzedu moze powiedza wprost tak czy nie

dylaudio
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 05 Paź 2009 20:09
  • Miejscowość: Gliwice

PoprzedniaNastępna Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 43 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej