wibako

Kursy operatorów

O czym tylko chcecie :).

Moderatorzy: peckiel, Dj_Francuz

Postprzez operatorka kopa » 28 Lis 2007 12:58

Witam Wszystkich:)
wlasnie sie zarejestrowalam na tym forum i mam pare pytan. Moj chlopak chce zrobic kurs na operatora koparki(we wroclawiu). niestety wszedzie wymagany jest papierek zaswiadczajacy, ze odbyl miesieczna praktyke w tej dziedzinie., a on takowej nigdy nie odbyl. moje pytanie pierwsze brzmi: czy ktos zna kurs na koparke we wroclawiu, gdzie ta praktyka nie jest wymagana?? i pytanie drugie: jesli jest wszedzie wymagana, to czy wystarczy ten papierek, mowiac wprost- zalatwic sobie?czy faktycznie, jesli jest sie zupelnie zielonym na kursie czlowiek sobie nie poradzi?? jest taka kwestia, ze Pawel-moj chlopak nigdy nie siedzial nawet w takiej maszynie i ma obawy czy bez tej miesiecznej praktyki poradzi sobie na kursie...
prosze Was o szybka odpowiedz. z gory dziekuje: :D

operatorka kopa
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 28 Lis 2007 12:42
  • Miejscowość: wrocław

Reklama

simmet

Postprzez agil » 12 Gru 2007 20:08

Oczywiscie ze sobie poradzi ta praktyka to i tak obdywa sie w charakterze pomocnika operatora wiec po tym miesiacu i tak by sie za duzo raczej nie nauczyl, a kurs mozna rozpoczac bez tego papierka aczokolwiek wtedy ma on wiecej godzin i jst chyba 600 zl drozszy, ale mozna sobie ten papierek tak zalatwic. Tam duzo ludzi na kursie koparke to widzieli na obrazku.

Pozdro

Awatar użytkownika
agil
Fachoperator

  • Posty: 698
  • Rejestracja: 08 Maj 2006 19:51
  • Miejscowość: Pszczyna

Postprzez JCB160 » 17 Gru 2007 19:51

Mam pytanko, mieszkam w Milówce (nie daleko Bielska-Białej) i zamierzam iść na kurs na koparkę. :mrgreen: Czy nie ma bliżej niż w Tychach ośrodka w którym odbywają sie takie zajęcia. Jeśli ktoś zna adres takiego ośrodka to proszę o podanie.

Z góry dzięki.

JCB160
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 17 Gru 2007 19:38
  • Miejscowość: z Milowki

Postprzez KRUSZYNA » 18 Gru 2007 11:05

wczoraj mialem egzamin w osrodku białecki w jastrzebiu i bardzo go polecam!!! zrobilem dwa uprawnienia za jednym razem!! pozdro dla wszystkich operatorow!! rowniez dla mnie !:P

KRUSZYNA
Fizol

  • Posty: 22
  • Rejestracja: 05 Paź 2007 10:31
  • Miejscowość: Korzeńsko

Postprzez agil » 18 Gru 2007 20:21

JCB160 napisał(a):Mam pytanko, mieszkam w Milówce (nie daleko Bielska-Białej) i zamierzam iść na kurs na koparkę. :mrgreen: Czy nie ma bliżej niż w Tychach ośrodka w którym odbywają sie takie zajęcia. Jeśli ktoś zna adres takiego ośrodka to proszę o podanie.

Z góry dzięki.


JCB chyba blizej jak w Tychach nie ma przynajmniej nie przypominam sobie zeby byl kiedykolwiek w bielsku, ale zawsze to lepiej w Tychach jak np do Jastrzembia jezdzic chociaz nie ukrywam ze w Jastrzembiu osrodek p.Białeckiego naprawde porzadna firma.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
agil
Fachoperator

  • Posty: 698
  • Rejestracja: 08 Maj 2006 19:51
  • Miejscowość: Pszczyna

Postprzez kraqers » 23 Gru 2007 23:26

Witam chciałem się zorientować czym się różni kurs koparki od koparko-ładowarki. Wybieram się na kurs koparko-ładowarki w Cz-wie i chciałem się coś dowiedzieć na ten temat. W tej chwili jeżdżę na koparce kubota KX-61-2 bez żadnych uprawnień. I chce się dokładnie dowiedzieć czy na koparko-ładowarkę są jakieś stopnie czy tylko na koparkę i czy jest duży problem z zaliczeniem egzaminu?? Z góry dzięki za info :)

kraqers
Młodszy operator

  • Posty: 176
  • Rejestracja: 23 Gru 2007 22:58
  • Miejscowość: ...

Maszyna: Cat 428C,428,432D,432E,M313C,315C,308C
i takie tam...


Postprzez Bartek » 23 Gru 2007 23:54

Nie ma podziału na klasy w przydaku koparko - ładowarek...

Natomiast w przypadku koparek jednonaczyniowych występuje podział na 3 klasy...

III Klasa - do 0.8 m szescienego
II Klasa - do 1.5 m szescienego
I Klasa - wszystkie typy
- Na jakiej maszynie chciałbyś robić?
- Na byle qrwie aby zarobić...

Jak koparkę kiedy się zepsuła, tak ja kocham Cię!

CAT mój kochany czarno - zółty brat...

Awatar użytkownika
Bartek
Fachoperator

  • Posty: 1245
  • Rejestracja: 18 Mar 2006 22:54
  • Miejscowość: Różan

Postprzez kraqers » 24 Gru 2007 01:28

Bartek napisał(a):Nie ma podziału na klasy w przydaku koparko - ładowarek...

Natomiast w przypadku koparek jednonaczyniowych występuje podział na 3 klasy...

III Klasa - do 0.8 m szescienego
II Klasa - do 1.5 m szescienego
I Klasa - wszystkie typy

Dzięki wielkie za pomoc Pozdro no i Wesołych Świąt i mokrego jajka :lol:

[ Dodano: Pon Gru 24, 2007 1:20 am ]
Czy ktoś jeszcze orientuje się, ile zarabia operator koparko-ładowarki w Częstochowie?? Ile kosztuje taki kurs, jak długo trwa kurs i czy ciężko jest zaliczyć egzamin w Częstochowie?? Dzięki z góry za pomoc w miarę możliwości :wink:

[ Dodano: Pon Gru 24, 2007 1:21 am ]
Czy ktoś jeszcze orientuje się, ile zarabia operator koparko-ładowarki w Częstochowie?? Ile kosztuje taki kurs, jak długo trwa kurs i czy ciężko jest zaliczyć egzamin w Częstochowie?? Dzięki z góry za pomoc w miarę możliwości :wink:

kraqers
Młodszy operator

  • Posty: 176
  • Rejestracja: 23 Gru 2007 22:58
  • Miejscowość: ...

Maszyna: Cat 428C,428,432D,432E,M313C,315C,308C
i takie tam...


Postprzez kpablo » 27 Gru 2007 10:40

kraqers napisał(a):Wybieram się na kurs koparko-ładowarki w Cz-wie .........


a gdzie w częstochowie, bo znajomy ostatnio pytał i nikt nie wiedział?

kPablo

kpablo
Pomocnik operatora

  • Posty: 59
  • Rejestracja: 31 Mar 2007 19:15
  • Miejscowość: http://kpablo.mybrute.com

Postprzez kraqers » 27 Gru 2007 13:51

EUROPOL ul. Piłsudskiego

[ Dodano: Czw Gru 27, 2007 12:53 pm ]
EUROPOL
CENTRUM SZKOLENIOWE
Ul. Piłsudskiego 35 tel/fax (034) 325 16 48
www.europol2.pl

kraqers
Młodszy operator

  • Posty: 176
  • Rejestracja: 23 Gru 2007 22:58
  • Miejscowość: ...

Maszyna: Cat 428C,428,432D,432E,M313C,315C,308C
i takie tam...


Postprzez czaro69 » 04 Sty 2008 21:00

Witam wszystkich serdecznie.Gdzie można zrobić uprawnienia operatora koparko-ładowarki w Lublinie?????Jeśli ktoś zna ośrodek szkolenia to proszę o odpowiedź.Pozdrawiam

czaro69
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 04 Sty 2008 20:20
  • Miejscowość: lubartów

Postprzez fafciuk » 06 Sty 2008 12:38

Witam ...

Mam prawko b,c,e i teraz kończe szkołe. Moja pytanie brzmi czy jak pojde do wojska jako
ochotnik to bede mógł sobie zrobic uprawienia na jaki kolwiek sprzet budowlany ?

fafciuk
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 06 Sty 2008 12:29
  • Miejscowość: Działdowo

Postprzez Bartek » 06 Sty 2008 13:15

Tak jeżeli wybierzesz sobie JW w której jest sprzęt budowlany, szukaj w formacjach saperskich i inżynieryjnych... Zgłoś się do WKU tam Ci wszystko wyjasnią z pocałowaniem w reke jeżeli pójdziesz jako ochotnik...
- Na jakiej maszynie chciałbyś robić?
- Na byle qrwie aby zarobić...

Jak koparkę kiedy się zepsuła, tak ja kocham Cię!

CAT mój kochany czarno - zółty brat...

Awatar użytkownika
Bartek
Fachoperator

  • Posty: 1245
  • Rejestracja: 18 Mar 2006 22:54
  • Miejscowość: Różan

kurs w rzeszowie

Postprzez gszegosz » 08 Sty 2008 10:59

Witam

Mam pytanie czy ktos wie gdzie szukac jakiegos osrodka szkoleniowego na kop-lad w rzeszowie. Moze ktos zna jakis osrodek prosze o kontak gszegosz@yahoo.com

moze jakas strona ze wszystkimi osrodkami ktore w/w kursy organizuja czy cos bo jakos tego znalesc nie moge

gszegosz
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 08 Sty 2008 10:55
  • Miejscowość: Błażowa k. Rzeszowa

Postprzez yolek » 08 Sty 2008 17:36

witam!
jestem nowym forumowiczem. Mam kilka pytań?
Okazało się że jestem posiadaczem spycharki rumunek s-651 w stanie dobrym. Spycharka potrzebuje niewielkiego remontu.
Pytanie jakie uprawnienia muszę mieć, a może nie muszę i ile kosztuje taki kurs?
W chwili obecnej na moim terenie warmia-mazury jest zapotrzebowanie na taki sprzęt. Ludziska kopią stawy i takie tam podobne prace wykonywać chcą. Czy jeżdżąc spycharką na czyjejś działce ktoś może sprawdziść moje uprawnienia?
Z góry dziękuje. Pozdrawiam.

yolek
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 08 Sty 2008 16:58
  • Miejscowość: Bisztynek

Postprzez Mariusz211 » 08 Sty 2008 18:35

Kolego powinienes sobie zrobic uprawnienia na spycharke.

Awatar użytkownika
Mariusz211
Fizol

  • Posty: 30
  • Rejestracja: 15 Lis 2007 21:21
  • Miejscowość: Kraków

Maszyna: Libher 904 Litronik


Postprzez Klawek » 08 Sty 2008 19:03

Jak jeździsz nia po polu gdzie nikogo nie ma to spox.
Natomiast jak się podczepisz pod jakąś firme to już musisz miec na 100%, bo ostatnio czesto trzepią budowy na Warmii i Mazurach - mi już 3 razy sprawdzali inspektorzy którzy robili naloty 2x Ełk i raz Pisz (w tym roku). Kiedyś (pare lat temu) koło Bisztynka podczas budowy wysypiska śmieci sprawdzali moim chłopakom.
Tak samo jak bedzie jakiś wypadek (odpukac) to też sprawdzają uprawnienia na dzień dobry.
Pozdro

Klawek
Operator

  • Posty: 475
  • Rejestracja: 25 Lut 2007 20:21
  • Miejscowość: Mrągowo
  • Pochwały: 3

Postprzez yolek » 09 Sty 2008 09:53

Dzięki!
Ale jeszcze jedno. Jakie uprawnienia powinien mieć ten, kto będzie nim jeździł? Słyszałem że to kategoria H. I ile taki kurs może kosztować?

yolek
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 08 Sty 2008 16:58
  • Miejscowość: Bisztynek

Postprzez Mariusz211 » 09 Sty 2008 19:32

Poprostu musisz sobie zrobic uprawnienia na spycharke a nie zadne jakies kategorie H...

Awatar użytkownika
Mariusz211
Fizol

  • Posty: 30
  • Rejestracja: 15 Lis 2007 21:21
  • Miejscowość: Kraków

Maszyna: Libher 904 Litronik


Postprzez yolek » 09 Sty 2008 19:53

Tak domyślam się tylko że ktoś nie czyta dokładnie postów
yolek napisał(a):Pytanie jakie uprawnienia muszę mieć, a może nie muszę i ile kosztuje taki kurs?
więc powtórzyłem pytanie. A kategoria H, jest to uprawnienie na pojazdy gąsienicowe. Pytałem jakie, gdzie i za ile gdyż się nie znam.
Pozdrawiam
Mariusz211 napisał(a):Poprostu musisz sobie zrobic uprawnienia na spycharke a nie zadne jakies kategorie H...

yolek
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 08 Sty 2008 16:58
  • Miejscowość: Bisztynek

PoprzedniaNastępna Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 15 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej