wibako

Kursy operatorów

O czym tylko chcecie :).

Moderatorzy: peckiel, Dj_Francuz

Postprzez hacke01 » 09 Mar 2008 22:53

Hipo napisał(a): Czyli teoretycznie można sobie jeździć na kat. B ciagnikiem co bedzie ważył nawet i 20t

Nie mowie ze przepisy sa dobre ale sa:)
co do predkosci to pojazd ma konstrukcyjnie rozwijac predkosc 25 km/h a to ze poleci wiecej...:) Ciagnik rolniczy tez ma pewne ograniczenia ale czesto spotykam unimogi rejestrowane jako ciagnik rolniczy a zdarza sie rowniez Qady:)
pozatym to nie prawko jest problemem bo uznajac koparke za samochód ciezarowy należałoby ja zarejestrowac, płacić podartek drogowy, robić badania okresowe, montowac tachograf a nawet kupować winety na przejazd drogami krajowymi:D

hacke01
Fizol

  • Posty: 23
  • Rejestracja: 09 Wrz 2007 13:29
  • Miejscowość: gliwice

Reklama

simmet

Postprzez Hipo » 10 Mar 2008 08:58

hacke01, niestety nasze przepisy nie są doskonałe i takich absurdów jest bardzo dużo w naszym ustawodastwie :)

Awatar użytkownika
Hipo
Fachoperator

  • Posty: 922
  • Rejestracja: 18 Kwi 2007 21:05
  • Miejscowość: Jarosław
  • Pochwały: 9

Maszyna: 3CX Contractor '08
4CX Sitemaster '07
8030 ZTS '06

Firma: ..,,__--(::) - -__,,..


Postprzez mn81 » 13 Mar 2008 08:41

ma ktos moze jakies materialy na komputerze z kursow i moze je udostepnic??

mn81
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 30 Sty 2008 23:04
  • Miejscowość: wrocław

Postprzez Mirek » 13 Mar 2008 10:57

Witam,
Mam kilkanaście pytań z którymi można się spotkać na egzaminie.
Pozdrawiam

Mirek
Młodszy operator

  • Posty: 137
  • Rejestracja: 04 Paź 2007 08:32
  • Miejscowość: Tuszów

Maszyna: JCB 3CX
KUBOTA KX 36-3
MTZ ETC-165A

Firma: JUMIKO


Postprzez neo » 15 Mar 2008 16:24

Witam jestem nowy na forum także serdecznie wszystkich WITAM ! :mrgreen:

Dopiero zaczynam przygodę ze sprzętem budowlanym od poniedziałku zaczynam kurs u Białeckiego w Rudzie Śląskiej i chciałem się spytać jak wygląda egzamin końcowy ?

Pozdrawiam

neo
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 13 Mar 2008 22:41
  • Miejscowość: Katowice

Postprzez 27101985 » 15 Mar 2008 17:09

Gdzie można zrobić kurs operatora koparko-ładowarki w okolicach Rydutów, Rybnika, Wodzisłąwia Śląskiego? I jaka jest jego cena?

27101985
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 15 Mar 2008 17:07
  • Miejscowość: Rydułtowy

Postprzez autopek78 » 15 Mar 2008 17:43

ja mam wszystkie pytania i odpowiedzi jakie moga wystapic na egzamine to jest tak zwany Skrypt Warszawski bo jak ja zdawalem byla komisja z warszawy nie wim jak jest uwas ja robilem kurs w lodzi a zeby umiescic caly material to duzo roboty jak cos moge podrzucic pare pytan jak cos a pytania sa rozne od zmiennika momentu po akumulator ladowanie hydraulika silowa itp mnie napszyklad spytal czy koparko ladowarke da sie odpalic z pociagu no wiadomo ze nie bo tu mamy zmiennik momentu a nie sprzeglo cierne banalnie proste ale mozna sie wylozyc na prostych pytanich pozdrawiam mlodych kopaczy :faja:

autopek78
Fizol

  • Posty: 40
  • Rejestracja: 19 Lut 2008 15:56
  • Miejscowość: okolice lodzi

Postprzez Waldano » 15 Mar 2008 18:23

WITAM WSZYSTKICH

Ja juz pojestem po egzaminach.Zdawalem w grudniu :D

[ Dodano: Sob Mar 15, 2008 5:28 pm ]
Bylo troche stresowo, po tym kiedy kilku doswiadczonych operatorow zdajac na podwyzszenie klasy oblalo

Waldano
Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 15 Mar 2008 16:07
  • Miejscowość: Elblag

Postprzez snake2706 » 15 Mar 2008 18:32

Ja zdalem egzamin w ub. tygodniu. Niestety moze byc ciezko znalezc prace bez doswiadczenia. Tym bardziej ze boje sie zwalniac w aktualnej firmie bo pomimo ze praca lekka nie jest jest to firma stabilna i wyplacalna. Boje sie tego ze trafie do firmy ktora po prostu zwolni mnie na zime i bede bez roboty. Nie wiecie jak te sprawy wygladaja? Wiadomo ze zimy w dzisiejszych czasach "srogie" nie sa:-) Mysle nawet o tym by nie zwalniac sie ze starej pracy i dorywczo (jesli znajdzie sie chetny pracodawca) pracowac na lad-kop. A pozniej kiedy zyskam wiecej doswiadczenia juz postawic wszystko na jedna karte. Co o tym sadzicie? doradzcie tylko nie dobijajcie mnie:-)
pozdrawiam

snake2706
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 16 Lut 2008 00:23
  • Miejscowość: Rybnik

Postprzez Waldano » 15 Mar 2008 18:54

Z ta praca to teraz tak jest niby jej duzo,ale jak przyjdzie co do czego to tylko z doswiadczeniem.Wiem cos o tym bo dzwonilem i nachodzilem sie za praca ,ale niestety doswiadczenie i doswiadczenie.I to jest glowny hamulec tego,ze tak ciezko,bynajmiej u mnie w oklicach Elblaga.

[ Dodano: Sob Mar 15, 2008 5:56 pm ]
Snake w jakim miescie zdawales?

Waldano
Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 15 Mar 2008 16:07
  • Miejscowość: Elblag

Postprzez snake2706 » 16 Mar 2008 01:34

Ja zdawalem w Jastrzebiu.

snake2706
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 16 Lut 2008 00:23
  • Miejscowość: Rybnik

Postprzez Buther- » 16 Mar 2008 08:39

wymyśl coś lepszego i nap napisał(a):wiatm wszystkich ja mam pytania odnosnie tych uprawnien.
mniej wiecej ile kosztuje taki kurs?
czy trzeba byc zatrudnionym gdzies tj.ze szef z firmy cie wysyła na kurs czy tak jak stoisz bezrobotny moze sie zapisac na kurs??
i czy robiac kurs na koparko ładowarke te papiery uprawniajo do pracy na kazdym modelu koparko ładowarek czy tylko na jakies wyznaczone??
i czy jest gdzies na podlasiu taki osrodek w którym mozna sie zapisac i nauczyc praktyki a jak niema to gdzie jajblizej?? ?<przynajmniej pare godzin>

z góry dziekuje za odpowiedz.pozdrawiam


Witam , w Białymstoku masz ośrodek "Miryan" na ulicy kalinowej 7 ,kurs kosztuje 1200 zł .
Jeżeli jesteś zarejestrowany jako bezrobotny i jakaś firma wystawi ci zobowiązanie że Cie zatrudni jak skończysz kurs idzie zrobić go za darmo , za kurs płaci urząd pracy. Za godziny praktyk też płaci urząd i odbywają się przy lotnisku , aktualnie sam robię taki kurs .
pozdrawiam
"Panie co to za maszyna CAT ?
-rwie pierd*li i wyrywa zęby "

Buther-
Nowicjusz

  • Posty: 13
  • Rejestracja: 15 Mar 2008 16:33
  • Miejscowość: Białystok

Postprzez Waldano » 16 Mar 2008 11:46

Ja zdawalem we Wloclawku.

[ Dodano: Nie Mar 16, 2008 10:56 am ]
Odpowiadajac na pytanie ,jesli masz uprawnienia na koparko ladowarki to mozesz kazdym typem tych maszyn jezdzic. Odwrotnie ma sie to do koparek,ladowarek i spycharek. Tutaj sa podzielone na klasy i do kazdej klasy trzeba odbyc kurs.

Waldano
Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 15 Mar 2008 16:07
  • Miejscowość: Elblag

Postprzez neo » 16 Mar 2008 12:46

A czy są dostępne jakieś podręczniki na sprzęt budowlany czy musi nam wystarczyć to czego sie dowiemy na teorii?

pozdrawiam

neo
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 13 Mar 2008 22:41
  • Miejscowość: Katowice

Postprzez Waldano » 16 Mar 2008 12:49

A tak nawiasem mowiac to mam te skromne uprawnienia na koparke III klasy od grudnia,i do tej pory jeszcze nie znalazlem pracy. Do ktorej firmy bym nie poszedl to owszem potrzebują,ale z doswiadczeniem.I niestety czasem mysle jak nie ma sie znajomosci to nic z tego nie bedzie. Ale caly czas szukam i mysle ze w koncu jakas
firma bedzie potrzebowac mniej doswiadczonych operatorów z nie mniejszymi od doświadczonych zdolnościami manualnymi.

Pozdrawiam wszystkich kopaczy, ładowaczy :D
Ostatnio edytowany przez Waldano, 08 Cze 2008 20:21, edytowano w sumie 1 raz

Waldano
Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 15 Mar 2008 16:07
  • Miejscowość: Elblag

Postprzez Bartek » 16 Mar 2008 12:55

Współczuje od grudnia jesteś bez pracy :cry:
- Na jakiej maszynie chciałbyś robić?
- Na byle qrwie aby zarobić...

Jak koparkę kiedy się zepsuła, tak ja kocham Cię!

CAT mój kochany czarno - zółty brat...

Awatar użytkownika
Bartek
Fachoperator

  • Posty: 1245
  • Rejestracja: 18 Mar 2006 22:54
  • Miejscowość: Różan

Postprzez mietek » 16 Mar 2008 12:56

no ale po czesci trzeba zrozumiec pracodawcow wiekszosc z nich maszyny wynajmuje i nie moze sobie pozwolic na to zeby ktos dopiero sie uczył na wynajmie bo wtedy grozi to utrata pracy dla samego pracodawcy
" ...bycie operatorem to nie zawód to sposób na życie... "

Awatar użytkownika
mietek
Fachoperator

  • Posty: 1005
  • Rejestracja: 18 Kwi 2007 15:14
  • Miejscowość: Chorzów
  • Pochwały: 4

Maszyna: Caterpillar 325C
Caterpillar M315
Volvo EC 240 BNLC


Postprzez Waldano » 16 Mar 2008 12:58

Jasne ,ze sa podreczniki,ale na kursach daja roznego rodzaju pomoce.
Ja osobiscie przed kursem kupilem sobie ksiazke przez ksiegarnie internetowa:
,, OPERATOR MASZYN DO ROBOT ZIEMNYCH,,-Macieja Jodlowskiego,
zreszta zdawalem przed tym Panem na koncowym egzaminie teoretycznym,no i zdalem :D

[ Dodano: Nie Mar 16, 2008 12:10 pm ]
Jakos daje rade. Nie pracuje jako operator,choc chcialbym i dlatego robilem w tym kierunku uprawnienia. A co do mojego doswiadczenia to nie jestem zoltodziobem. Bo pracowalem na 3 typach koparek,a najdluzej to w Anglii na Komatsu u prywaciarza,no ale niestety nie mialem uprawnien jeszcze.I tylko 60 m wykopu pod gaz wykopalem :D ,ale na poczatek to dobre i to.

[ Dodano: Nie Mar 16, 2008 12:38 pm ]
Wiem,ze pracodawcy przewaznie maja nowe maszyny lub uzywane po malym przebiegu,ale nie znaczy to ze wszyscy mlodzi doswiadczeniem operatorzy nie maja pojecia o dbaniu i eksploatacji maszyn.
W moim przypadku moglbym pracowac na niezbyt nowym sprzecie.W koncu jestem mechanikiem maszyn :D
Pozdrowiam
Ostatnio edytowany przez Waldano 08 Cze 2008 20:11, edytowano w sumie 2 razy

Waldano
Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 15 Mar 2008 16:07
  • Miejscowość: Elblag

Postprzez autopek78 » 16 Mar 2008 17:39

ale te ceny maja w caly swiat tam kolega pisal ze 1200 placil za kurs a ja dwa lata temu placilem 1700 w lodzi :faja:

autopek78
Fizol

  • Posty: 40
  • Rejestracja: 19 Lut 2008 15:56
  • Miejscowość: okolice lodzi

Postprzez Buther- » 16 Mar 2008 21:45

1200 netto kosztuje sam kurs , jeżeli pracodawca wypiszę Ci poręczenie że miesiąc czasu pracowałeś na danym sprzęcie , a jeśli nie masz takiego świstka dochodzi jeszcze koszt wykupienia ( albo tak jak w moim przypadku dogadania sie z instruktorem) dodatkowych godzin co łącznie daje 1700 zł
"Panie co to za maszyna CAT ?
-rwie pierd*li i wyrywa zęby "

Buther-
Nowicjusz

  • Posty: 13
  • Rejestracja: 15 Mar 2008 16:33
  • Miejscowość: Białystok

PoprzedniaNastępna Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 52 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej