wibako

Kursy operatorów

O czym tylko chcecie :).

Moderatorzy: peckiel, Dj_Francuz

Postprzez kane » 19 Cze 2010 23:17

Zerknij na oferty pracy, moim zdaniem nadal bardziej potrzebują operatorów kop-ładowarki.
I do it, because i like it.

Awatar użytkownika
kane
Młodszy operator

  • Posty: 104
  • Rejestracja: 24 Mar 2008 19:13
  • Miejscowość: Kielce

Maszyna: Hitachi ZX 400 lch-3


Reklama

simmet

Postprzez ziayoz » 21 Cze 2010 13:09

Witam wszystkich forumowiczów.

Jako świeżynka tutaj pragnę się przywitać

Kilka lat temu skończyłem licencjat na AM, następnie kilka lat pracy w... telewizji...

Aktualnie po wielu miesiącach zastanawiania się czy warto zaryzykować i robić to co od zawsze się chciało - kończę kurs operatora koparko-ładowarek w ZDZ Katowice.

Moje wrażenia z kursu jak na razie:
-wielu rzeczy musiałem dowiedzieć sam, gdzie na kursie był tylko zarys
-praktyki - 4h. Jednak wg mnie wystarczają żeby móc się określić czy ktoś sie nadaje czy lepiej szukać innej roboty.

Zobaczymy jak będzie na egzaminie - jedni straszą, inni uspokajają...

Pytanie:
Czy ktoś z Was robił kurs w ZDZ Katowice ?
Czy orientujecie się jak wygląda sprawa pracy na śląsku ? (znajomi którzy pracują na maszynach twierdzą "spokojnie - znajdziesz bez problemu...")

Pozdrawiam wszystkich !

ziayoz
Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 21 Cze 2010 13:03
  • Miejscowość: Piekary Śląskie

Postprzez przemol » 21 Cze 2010 20:21

ziayoz napisał(a):Czy orientujecie się jak wygląda sprawa pracy na śląsku ? (znajomi którzy pracują na maszynach twierdzą "spokojnie - znajdziesz bez problemu...")


spokojnie - znajdziesz bez problemu za 8zl :)

a za rok jak sie wprawisz za 12zl

a za 3 lata jak bedziesz fachura w tej dziedzinie i nawet drzazga z palety nie odpadnie przy nabieraniu, to bedziesz mial 7,50zl na godzine bo operatorow bedzie wiecej niz lopat na budowie
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobic. I wtedy przychodzi ten, który nie wie, że się nie da i on to właśnie robi. Albert Einstein
Usługi brukarskie śląsk. 507458481 mpbruk@mpbruk.pl

Awatar użytkownika
przemol
Operator

  • Posty: 270
  • Rejestracja: 13 Mar 2009 18:18
  • Miejscowość: Radzionków
  • Pochwały: 5

Maszyna: cat 428c


Postprzez ziayoz » 21 Cze 2010 23:29

no to podobne zarobki jak technicznych w tvp ;)

To po co kopiecie a nie siedzicie na kasie w "Biedronce" - bo tak więcej zarabiają...

ziayoz
Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 21 Cze 2010 13:03
  • Miejscowość: Piekary Śląskie

Postprzez przemol » 22 Cze 2010 19:04

oczywiscie pozartowalem sobie. no moze przedstawilem najgorsza realna wersje :)

jezeli chodzi o te slowa dot 4h praktyki

Jednak wg mnie wystarczają żeby móc się określić czy ktoś sie nadaje czy lepiej szukać innej roboty.


nabrac lyzke ziemi przodem czy tylem to byle matol umie a tego wlasnie sie uczysz na kursie. a zrobic rowniutka podbudowe albo wyciagnac samemu palete z jakichs krzaczorow czy ogolnie trudno dostepnego miejsca nie wywracajac jej to juz trzeba tych godzin troche przerobic i swoje powywracac.

fakt idzie poznac czy ktos ma dryg do tego czy nie ale napewno nie na kursie i to w dodatku oceniajac samego siebie


jezeli chodzi o biedronke to wole robic na budowie :P ja akurat zle nie zarabiam ale mam paru znajomych ktorzy maja kursy na kop-lad+kop itp i robia przy lopacie za marny grosz bo roboty nie moga znalesc ze wzgledu na brak praktyki i wolnych miejsc na maszynach.

jezeli chcesz robote to szukaj "kądziołka" na google oni maja maszyny na wynajem i biora czesto zielonych operatorow za mara stawke max 10zl. przynajmniej sie podszkolisz
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobic. I wtedy przychodzi ten, który nie wie, że się nie da i on to właśnie robi. Albert Einstein
Usługi brukarskie śląsk. 507458481 mpbruk@mpbruk.pl

Awatar użytkownika
przemol
Operator

  • Posty: 270
  • Rejestracja: 13 Mar 2009 18:18
  • Miejscowość: Radzionków
  • Pochwały: 5

Maszyna: cat 428c


Postprzez ziayoz » 22 Cze 2010 21:47

No właśnie momentami spotykam sie z przepaścią w relacjach zarobków na maszynach - jedni twierdzą że jest źle inni twierdzą że aktualnie po roku-dwóch zarabiają dużo (przykład 20 a nawet 25 netto/h). ?

Nieco mnie to dziwi, może to zależy od przedsiębiorstwa, może od doświadczenia ? :|

Czy posiadanie własnej działalności coś może zmienić w temacie zatrudnienia/zarobków (w tvp Katowice był to warunek konieczny) ?

ziayoz
Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 21 Cze 2010 13:03
  • Miejscowość: Piekary Śląskie

Postprzez kamiluch90 » 23 Cze 2010 18:18

Witam wszystkich :)
Zastanawiam się nad zrobieniem operatora koparko-ładowarki.
Może mi ktoś powiedzieć gdzie w świętokrzyskim da się zrobić takie uprawnienia ?
aaa i jaki jest koszt? bo znalazłem w jednym miejscu i było 980zł...
pozdro

kamiluch90
Nowicjusz

  • Posty: 10
  • Rejestracja: 23 Cze 2010 18:11
  • Miejscowość: TSZ

Maszyna: CASE 695 ST


Postprzez ziayoz » 23 Cze 2010 22:14

980 ? Ja płaciłem za kurs 1750 + 200 zł za tzw TUV.

ziayoz
Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 21 Cze 2010 13:03
  • Miejscowość: Piekary Śląskie

Postprzez kamiluch90 » 24 Cze 2010 11:12

sorki cennik był z 2006 roku :? :?
pozdro

kamiluch90
Nowicjusz

  • Posty: 10
  • Rejestracja: 23 Cze 2010 18:11
  • Miejscowość: TSZ

Maszyna: CASE 695 ST


Postprzez Gracjan » 24 Cze 2010 22:04

Aha jeszcze takie szybkie spontaniczne pytanko jezeli zrobie kurs na operatora koparki kl III to dzieki tym uprawnieniom bede mogl operowac na kolowych i gasienicowych czy ten kurs daje mi mozliwosc robienia tylko na kolowych a na gasienice musze jakies dodatkowe cos wyrobic?
„Młodym ludziom wydaje się, że w życiu najważniejsze są pieniądze. Na starość są już tego pewni.”
- O. Wilde

Awatar użytkownika
Gracjan
Młodszy operator

  • Posty: 107
  • Rejestracja: 19 Cze 2010 00:10
  • Miejscowość: Bydgoszcz
  • Pochwały: 7

Postprzez kane » 24 Cze 2010 22:12

Możesz robić na kparkach kołowych i gąsienicowych, przedsiębiernych i podsiębiernych.
I do it, because i like it.

Awatar użytkownika
kane
Młodszy operator

  • Posty: 104
  • Rejestracja: 24 Mar 2008 19:13
  • Miejscowość: Kielce

Maszyna: Hitachi ZX 400 lch-3


Postprzez kamiluch90 » 26 Cze 2010 10:49

jak kurs lepiej zrobić ? koparko - ładowarke ? czy lepiej na koparke ?
a tak w ogóle to na co pozwalaja w/w uprawnienia?
pozdro

kamiluch90
Nowicjusz

  • Posty: 10
  • Rejestracja: 23 Cze 2010 18:11
  • Miejscowość: TSZ

Maszyna: CASE 695 ST


Postprzez przemol » 26 Cze 2010 22:13

kamiluch90 napisał(a):jak kurs lepiej zrobić ? koparko - ładowarke ? czy lepiej na koparke ?


chcesz predzej znalesc robote czy mniej sie w niej narobic?
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobic. I wtedy przychodzi ten, który nie wie, że się nie da i on to właśnie robi. Albert Einstein
Usługi brukarskie śląsk. 507458481 mpbruk@mpbruk.pl

Awatar użytkownika
przemol
Operator

  • Posty: 270
  • Rejestracja: 13 Mar 2009 18:18
  • Miejscowość: Radzionków
  • Pochwały: 5

Maszyna: cat 428c


Postprzez ziayoz » 27 Cze 2010 11:05

A to nie da się jednego i drugiego na raz ? ;)

Ja bym wolał prędzej znaleźć robotę - ale co rozumiesz przez "mniej się w niej narobić" ?

ziayoz
Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 21 Cze 2010 13:03
  • Miejscowość: Piekary Śląskie

Postprzez przemol » 28 Cze 2010 20:50

ziayoz napisał(a):"mniej się w niej narobić" ?


np pracujac na koparce nie przywieziesz palety kraweznikow, nie wyplantujesz terenu w trybie ekspresowym, nie bedziesz wozil mat sypkich, nie rozladujesz kilkunastu palet kostki z samochodu, ........ dalej wymieniac? :p
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobic. I wtedy przychodzi ten, który nie wie, że się nie da i on to właśnie robi. Albert Einstein
Usługi brukarskie śląsk. 507458481 mpbruk@mpbruk.pl

Awatar użytkownika
przemol
Operator

  • Posty: 270
  • Rejestracja: 13 Mar 2009 18:18
  • Miejscowość: Radzionków
  • Pochwały: 5

Maszyna: cat 428c


Postprzez ziayoz » 03 Lip 2010 20:57

przemol napisał(a):np pracujac na koparce nie przywieziesz palety kraweznikow, nie wyplantujesz terenu w trybie ekspresowym, nie bedziesz wozil mat sypkich, nie rozladujesz kilkunastu palet kostki z samochodu

Na szczęście nie trzeba tego nosić w rękach ;)

[ Dodano: Pon Lip 12, 2010 3:39 pm ]
Jak juz pisałem - robiłem kurs w ZDZ Katowice.

Dzisiaj był egzamin teoretyczny, w piątek był praktyczny. Ogólnie na grupę 45 osób zdało 30.

Wg mnie za oblanie winni byli sami kursanci, a nie poziom wykładów czy szkolenia, z tego względu że jedni próbowali przebijać beton na praktycznym, a inni nie potrafili wymienić po kolei elementów napędu hydrokinetycznego, albo opisać cyklu pracy silnika wysokoprężnego.

ziayoz
Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 21 Cze 2010 13:03
  • Miejscowość: Piekary Śląskie

Postprzez renifer » 16 Lip 2010 13:06

witam jestem na kursie w krakowej na miodowej na koparke ładowarke i za niedługo bedzie egzamin teoretyczny moze mi ktos powiedziec z czego najbardziej trzepią boje sie tego egzaminu jak cholera pozdrawiam
Damian

renifer
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 21 Mar 2010 11:12
  • Miejscowość: kraków

Postprzez Misiek01 » 16 Lip 2010 14:42

Misiek01
Fizol

  • Posty: 31
  • Rejestracja: 09 Maj 2010 13:21
  • Miejscowość: Zduńska Wola

Postprzez mioare » 16 Wrz 2010 15:24

Czy z kolegów robił ktoś kurs na 2 klase koparek lub ładowarek. Jak takowy kurs wyglada czy co tam jest czy jest praktyka. Jak to jest z jednym rokiem udokumentowanym do przystapienia na 2 klase.
Ostatnio edytowany przez mioare, 17 Wrz 2010 19:31, edytowano w sumie 1 raz

mioare
Pomocnik operatora

  • Posty: 70
  • Rejestracja: 13 Lis 2009 12:20
  • Miejscowość: wawa

Postprzez dawidg2 » 16 Wrz 2010 22:51

Patrzą na książeczkę czy takowy rok minął od wydania III klasy, egzamin podobny jak na III klasę tylko trochę więcej zagadniej. nie wiem po co no ale trzeba. NO i więcej pytają na egzaminie. Praktyka? nawet nie siedziałem w maszynie jak była praktyka tylko gość z CATa nam tłumaczył co do czego itd. nie wiem gdzie robisz bo to też zależy

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


PoprzedniaNastępna Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej