wibako

Kursy operatorów

O czym tylko chcecie :).

Moderatorzy: peckiel, Dj_Francuz

Postprzez mojsza » 09 Mar 2010 00:40

Kolego andrzej24, po części się z Tobą zgodzę, ale nadal są takie firmy, które biorą "na sztukę". Jeśli świeży potencjalny operator ma do tego dryg i wyobraźnię, szybko załapie o co chodzi, reszta doświadczenia przyjdzie z czasem. Ja zaczynałem na mini za parę groszy tylko po to by coś się "naumieć", później robiłem na 428E kilka miesięcy, też bo "doświadczenie", ale przyszła zima, stawka też mi nie odpowiadała, zrobiłem dwójkę na koparki, więc obecnie szukam lepszej pracy, chociaż szef na koniec mówił, że mogę wrócić kiedy tam tylko se zechcę. Jeśli interesuje Cię praca w Łomży napisz mi na pw, to podeślę Ci adres, 90% masz przyjęcie w kieszeni, ale maszyny to są tam po wielu operatorach... Firma ta zaczyna też w Lublinie swoją działalność. A więc może szanse i znikome, ale są :mrgreen: Tylko trzeba je wykorzystać, a nie użalać się nad "złą polską rzeczywistością" ooo!!

A Ty kolego radix, jak będziesz w okolicach podlaskiego to zapraszam na piwo :faja: opracujemy plan jak znaleźć Dzikulec i zabierzemy mu kredki :lol: Ostatnio mam sporo czasu na czytanie forum i widziałem jego posty sprzed roku, pierwsza myśl - dziecko neostrady, ale chyba tej wczesnej neostrady zwanej połączeniem komutowanym. No słowo daję nie chciałem nic komentować, ale drażni mnie brak szacunku, chamstwo trzeba zwalczać chamstwem, tylko inteligentnie, a że jestem czasami sarkastycznym skur....lem, bawią mnie już te jego posty, ale przyszedł czas na zmianę strategii, ciekawe jak mnie obrazi tym razem :faja:

Aczkolwiek Dzikulec, urzekła mnie Twoja historia. To Twoje racje są najwyższe z najwyższych i najrówniejsze z równych. Błyskiem swojej elokwencji rozjaśniłeś to jakże szare i nudne forum, gdzie rację masz tylko TY!! Jakże ja byłem ślepy nie przyklasnąć Ci o wielki Dzikulec, ja mały, szary, naiwny i nic nie znaczący... Gniewasz się? Przebacz Alfo i Omego, popiołem se głowę sypię. Racz mnie uraczyć kolejnym wulgaryzmem, tak świetnie Ci to wychodzi :lol: No i gdzie się nauczyłeś tak wspaniale władać słowem w piśmie?? Profesor Miodek to przy Tobie Pikuś, o przepraszam Pan Pikuś :mrgreen:

Gorrrrrrrrrrąco pozdrawiam, z niecierpliwością czekam na odpowiedź!! :evil:


P.S. Dzikulec, może potrzebujesz pomocnika magazyniera?? Ja się zgłaszam proszę, proszę, proszę :lol:
Widzę to co widzę i w ogóle się nie wstydzę,
Niech się wstydzi ten co robi, nie ten co widzi!!

Awatar użytkownika
mojsza
Pomocnik operatora

  • Posty: 53
  • Rejestracja: 22 Mar 2009 19:49
  • Miejscowość: Zambrów

Reklama

simmet

Postprzez andrzej24 » 09 Mar 2010 11:10

Do mojsza. Też zaczynałem na mini 5 miesięcy większość pracodawców uważa że te maszyny niemają nic wspólnego z prawdziwymi maszynami, powiem ci więcej uważają że na te maszyny nie potrzeba uprawnien. Niewiem jak w twoich stronach ale na śląsku na 1 ogłoszenie jest kilkudziesięciu chętnych, jeśli pracodawcy mają taki wybór to jak myślisz kogo wybiorą tego po kursie czy tego z doświadczeniem. Jestem daleki od użalania się nad sobą ale jak słyszysz na rozmowie kwalifikacyjnej że lepiej zatrudnic chłopa bez uprawnien ale z doświdczeniem niz operatora z papierami ale bez doświadczenia to coś jest nie tak, dlatego napisałem i potwierdzam to raz jeszcze zanim wydamy kase na kurs trzeba to naprawdę 2 razy przemyśleć. Pozdrawiam... :lol:
Ostatnio edytowany przez andrzej24, 19 Mar 2010 17:49, edytowano w sumie 1 raz
andrzej

andrzej24
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 08 Mar 2010 21:21
  • Miejscowość: knurów

Postprzez Koparka » 09 Mar 2010 12:00

Koledzy ja 3,03,2010r zdałem egzamin na koparkę klasa 2 :):):) egzamin odbył sie w krakowie:)

Koparka
Operator

  • Posty: 215
  • Rejestracja: 28 Lut 2007 21:13
  • Miejscowość: okolice Krakowa
  • Pochwały: 1

Postprzez baxer » 09 Mar 2010 14:28

Dzień dobry,witam.Jestem tu nowy i z tego powodu z czasem poświęcę czas na przeczytanie tematów czy postów.Może mógłby mi ktoś podpowiedzieć gdzie najlepiej w Warszawie lub okolicach zrobić kurs na operatora koparko ładowarki?Będę bardzo wdzięczny.Proszę napisać tutaj lub na Pw.Zależy mi na tym,aby kurs był po prostu na solidnym poziomie.Dziękuje i pozdrawiam.Proszę wybaczyć jeśli to już takie pytanie było bądź zadałem je w nieodpowiednim miejscu.Jak napisałem jestem nowy.Michał

baxer
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 09 Mar 2010 14:08
  • Miejscowość: Warszawa

Postprzez mojsza » 09 Mar 2010 15:42

Kolego andrzej24, nie napisałem, że użalasz się nad sobą. Nie znam Cię, więc takie stwierdzenie było by bezpodstawne z mojej strony. Przepraszam jeśli źle mnie odebrałeś. Jaka jest sytuacja na śląsku niestety nie wiem, w podlaskim pewnie jest podobnie. Ja nim załapałem się na mini po zrobieniu uprawnień to szukałem ponad pół roku. To z wydawaniem pieniędzy na kurs to prawda, trzeba się zastanowić. Mi sfinansował UP kurs, sam bym raczej się na to nie porywał, bo doświadczenie i dobrze o tym wiedziałem, ale i też wiedziałem, że jednak mając ten papierek będzie mi łatwiej zacząć w tym zawodzie i miałem rację. Teraz znajomy operator z pierwszej firmy w której robiłem nagrywa fajny temacik. Dziś dzwonił do mnie. Może razem będziemy robić, warunki to 3 koła/mc, weekendy wolne wszystkie, umowa plus za delegacje, sprzęty to nowe CAT 432 jeszcze z farbą na łyżce :mrgreen: mam nadzieję, że to wyjdzie. A jak nie to świat się nie kończy :faja:

Kolego baxer, kursu na solidnym poziome, jeśli chodzi o praktykę to nie znajdziesz raczej. Teoria to już Twoja sprawa, albo uważasz na wykładach, albo nie. Tu http://kopaczka.pl/viewtopic.php?t=575 znajdziesz adresy ośrodków szkolenia w Polsce. Poczytaj trochę forum, może wyrobisz sobie jakiś punkt widzenia na obecny rynek pracy operatorów.

Pozdrawiam
Widzę to co widzę i w ogóle się nie wstydzę,
Niech się wstydzi ten co robi, nie ten co widzi!!

Awatar użytkownika
mojsza
Pomocnik operatora

  • Posty: 53
  • Rejestracja: 22 Mar 2009 19:49
  • Miejscowość: Zambrów

Postprzez 77gm » 09 Mar 2010 21:44

Kolego Mojsza,czy możesz coś więcej napisać o tym temacie co go z kolegą kręcisz.A mianowicie gdzie w podlaskim i w jakiej firmie można się zatrudnić na takich warunkach.Jestem tak jak ty z podlasia i szukam zajęcia.Pozdrawiam.

77gm
Nowicjusz

  • Posty: 19
  • Rejestracja: 26 Sty 2010 12:54
  • Miejscowość: PODLASKIE

Postprzez mojsza » 09 Mar 2010 22:51

77gm, na razie to nie wiem co to za firma, dopiero raczkuje. Kumpel dziś dzwonił, czy się na to piszę, a co z tego wyjdzie będę wiedział do końca tygodnia. To on gadał przez chwilę z szefem, który tam jeszcze kogoś chciał z polecenia :mrgreen: Jak chcesz to mogę Ci na pw podesłać numer do gościa z Białegostoku, poszedłbym tam, ale trochę za daleko mieszkam.

Pozdrawiam
Widzę to co widzę i w ogóle się nie wstydzę,
Niech się wstydzi ten co robi, nie ten co widzi!!

Awatar użytkownika
mojsza
Pomocnik operatora

  • Posty: 53
  • Rejestracja: 22 Mar 2009 19:49
  • Miejscowość: Zambrów

Postprzez 77gm » 09 Mar 2010 22:59

To jeśli sam rezygnujesz,to podeślij ten numr.Ja jestem z Łap to mi troche bliżej.Spróbuje i zobacze co z tego wyjdzie.

[ Dodano: Sro Mar 10, 2010 8:54 am ]
Dzięki za informacje kolego Mojsza.Jak coś wyjdzie z tego to dam znać.

77gm
Nowicjusz

  • Posty: 19
  • Rejestracja: 26 Sty 2010 12:54
  • Miejscowość: PODLASKIE

Postprzez Dzikulec » 14 Mar 2010 15:48

Widze,ze to forum to jakby kolko wzajemnej adoracji i to adoracji Panow z kompleksami.
Tak,boicie sie prawdy o sobie.Chcialbym Was widziec

Dzikulec
Młodszy operator

  • Posty: 136
  • Rejestracja: 30 Lip 2009 23:21
  • Miejscowość: Katowice

Postprzez dawidg2 » 14 Mar 2010 15:54

Dzikulec, idź do tej swojej roboty na wózku widłowym i nam nie przeszkadzaj się rozwijać. Jeżdziłem wózkami widłowymi od 11 roku życia czy nawet wcześniej trochę (dorywczo bo stał na podwórku), i wolę sobie w maszynie posiedzieć niż w tym wózku nieraz.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Postprzez bartus » 14 Mar 2010 18:06

Dzikulec nie zagęszczaj:) Siejesz na forach konflikty... Nikt Cię tu nie zmusza do pisania, nie podoba Ci się to nie loguj się...
operator kop-ład

Awatar użytkownika
bartus
Nowicjusz

  • Posty: 10
  • Rejestracja: 11 Mar 2010 10:27
  • Miejscowość: Kraj

Postprzez osoba111 » 16 Mar 2010 14:10

Witam wszystkich operatorów, właśnie dzisiaj dołączyłem do waszego grona zdałem egzamin teoretyczny na koparko - ładowarkę i koparkę jednonaczyniową kl III. Egzamin zdawałem w Rzeszowie. Pytali o turbodoładowanie, klin odłamu, smarowanie silnika, zawory, układ chłodzenia, odległość od lini elektrycznych. Pozdrawiam.

osoba111
Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 15 Sty 2010 10:03
  • Miejscowość: Staszów

Postprzez Marek123 » 16 Mar 2010 16:43

Czy ktos robil kurs koparko ladowarki we wloclawku.Chcialbym cos wiedzies na temat tego kursu :?:

Marek123
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 16 Mar 2010 16:33
  • Miejscowość: Slesin

Postprzez Andrexxxx » 16 Mar 2010 18:32

Marek123, co chcesz ?
Wszyscy wiedzieli że tego nie da się zrobić. Aż przyszedł jeden który o tym nie wiedział..i to zrobił.

http://www.sp2kfl.org/

.

Awatar użytkownika
Andrexxxx
Operator

  • Posty: 357
  • Rejestracja: 02 Sty 2008 16:25
  • Miejscowość: Kujawsko-Pomorskie

Postprzez darek1974 » 19 Mar 2010 14:05

Cześć wszystkim. Mam pytanko. Chciałbym zakupić mini koparkę. Mieszkam w Ostrowie Wlkp, jestem po kursie. Z waszego forum wynika że kopaczy jest teraz jak mrówek. Musiałbym zainwestować wszystkie oszczędności i trochę mam pietra! Ja jestem zdania że do odważnych świat należy, ale mam rodzinkę i muszę też na nią patrzeć. Mam już dość pracy na kogoś i ciągłych wyjazdów w delegacje. Może już czas wziąć sprawy w swoje ręce! Mam na myśli zamianę Golfa na busa i zakup przyczepki, ale nie wiem czy takie inwestycje wystarczą. Słyszałem że warto mieć jeszcze ciężarówkę(ale nie mam prawka :oops: )
Jestem w bardzo dużej kropce!!! Musze podjąć decyzje do połowy kwietnia. Proszę doradźcie czy warto zaczynać ten interes Proszę też o kontakt kopaczy z okolic Ostrowa Wlkp, może by się udało pogadać na żywca. Pozdrowionka.
KONTAKT e-mail: darek1974@o2.pl

darek1974
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 19 Mar 2010 13:03
  • Miejscowość: ostrów wlkp

Postprzez mojsza » 19 Mar 2010 15:14

Witaj kolego darek1974

Ten interes oczywiście warto zaczynać, jeśli oczywiście masz zapewnioną robotę na swoje usługi, bez tego ciężko będzie Ci się wgryźć w ten rynek. Dodatkowo piszesz, że jesteś świeżo po kursie, a czy masz już jakieś doświadczenie na sprzęcie?? Na samych usługach mini koparką nie pociągniesz za długo, najlepiej jakbyś założył firmę wykonującą coś konkretnego. No i oczywiście musisz zostawić sobie kilka tysiaków na jakąś awarię sprzętu czy inny nie przewidziany koszt np. kilka tygodni przesiedzianych w domu bo zleceń nie ma. Aha i nie wiem czy wiesz, ale musisz mieć prawo jazdy E do B aby poruszać się składem bus + laweta + mini, a i tu są zdania podzielone, niektórzy uważają, że jest potrzebne E do C. Trochę bardziej uniwersalną maszyną była by koparko ładowarka, chociaż niestety trzeba więcej gotówki na nią wyłożyć przy zakupie, jeśli nie chcesz kupić padliny. Jak chcesz pogadać to zostaw skype na pw.

Pozdrawiam
Widzę to co widzę i w ogóle się nie wstydzę,
Niech się wstydzi ten co robi, nie ten co widzi!!

Awatar użytkownika
mojsza
Pomocnik operatora

  • Posty: 53
  • Rejestracja: 22 Mar 2009 19:49
  • Miejscowość: Zambrów

Postprzez pabllo25 » 19 Mar 2010 17:51

Zgadzam się z poprzednikiem na mini to biznesu nie zrobisz chyba ,że byś miał zapewnioną prace na dłuższy czas ,też kiedyś nad tym myślałem ale doszedłem do wniosku ,że takie rozwiązanie to lipton mimo ,że mam C i kupiłbym lawete i mini ale jak już coś to lepiej wychodzi mieć koparko-ładowarke zawsze można sie załapać jako podwykonawca czy coś ,ogólnie wszechstronniejsza maszyna .Jeżeli miałbyn kupować koparke to kołówke i z lemieszem ale to ceny porównywalne z koparko-ładowarką ,wiem że masz na koparke uprawnienia ale kto cie sprawdzi porobisz troche to w zime możesz sobie papiery zrobić .Możesz też jak ci się uda wziąśc kase z urzędu pracy na otworzenie firmy coś do około 13000zł i robić przez samozatrudnienie tylko nie wiem czy oni sprawdzają jakie masz te uprawnienia .Jak sie dostaje tą kase z urzędu to trzeba ją mieć przec rok wtedy wszystko przechodzi na twoją własność i opłaty zus jest około 350 zł na miesiąc a normalnie ponad 800zł .A może jakaś firma brukarska?? za dofinansowanie kupisz prawie cały sprzęt oprócz konkretnej zagęszczarki ,ale to trzeba przemyśleć .Pozdrawiam .

pabllo25
Nowicjusz

  • Posty: 17
  • Rejestracja: 24 Lut 2010 17:32
  • Miejscowość: częstochowa

Postprzez andrzej24 » 19 Mar 2010 19:07

Zgadzam się w 100 procentach z przedmówcami na mini długo nie pociągniesz sam pracowałem na takiej maszynie. Roboty czysto teletechniczne rynek zdominowany przez duże firmy, jak ci odpalą jakąś robote to za głodowe stawki będziesz 3 lub 4 w kolejce do kasy a nierzadko będzisz musiał czekać po kilka miesięcy aby dostać cokolwiek. Zdecydowanie odradzam, ale to twoja decyzja. Pozdrawiam... :)
Ostatnio edytowany przez andrzej24, 25 Mar 2010 14:42, edytowano w sumie 1 raz
andrzej

andrzej24
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 08 Mar 2010 21:21
  • Miejscowość: knurów

Postprzez darek1974 » 19 Mar 2010 20:29

Dzięki chłopaki za podpowiedzi. Miałbym do zainwestowania jakieś 40tyś i parę tysiaków by mi jeszcze zostało. Mam prawko tylko B i nie mam doświadczenia na sprzęcie ani zapewnionej roboty.Myślę że E zrobiłbym bez problemu, ale może tak jak pabllo25 mówi lepiej rozejrzeć się za jakąś inną robotą? Nie jestem głu.. ale nie mam też znikąd pomocy. Kopara chodzi mi po głowie już jakieś 2 lata a ostatnie 3 spędziłem w reichu i nie miałem czasu żeby to wszystko ogarnąć. Żyjemy w takim dziwnym kraju że żeby coś mieć to trzeba zostawić rodzinę i szukać pracy za granicą. A może koledzy macie jakieś pomysły w co by tu zainwestować??? Wiem że życie do twardych należy ale nieraz ręce opadają. Pozdrowionka. :D
KONTAKT e-mail: darek1974@o2.pl

darek1974
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 19 Mar 2010 13:03
  • Miejscowość: ostrów wlkp

Postprzez andrzej24 » 19 Mar 2010 22:44

DO DARKA..40 tyś w tej branży to naprawde za mało popatrz ile kosztuje dobra mini, spróbuj zrobic prawko kat.c. kupic ciężarówkę i w tej branży rozejrzeć się za robotą dużo firm zatrudnia ludzi z własnym sprzętem, ALE zalecałbym najpierw dowiedzieć się na forum KIEROWCY jak i co. Życzę dobrego wyboru i pozdrawiam.. :?:
Ostatnio edytowany przez andrzej24, 25 Mar 2010 14:43, edytowano w sumie 1 raz
andrzej

andrzej24
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 08 Mar 2010 21:21
  • Miejscowość: knurów

PoprzedniaNastępna Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej