wibako

Kursy operatorów

O czym tylko chcecie :).

Moderatorzy: peckiel, Dj_Francuz

Postprzez serwusss » 06 Gru 2009 21:57

poczytaj forum jest tego pelno.troche wysilku nie zaszkodzi :lol:

serwusss
Młodszy operator

  • Posty: 175
  • Rejestracja: 30 Maj 2009 20:33
  • Miejscowość: Pabianice

Reklama

simmet

Postprzez Andriey1974 » 08 Gru 2009 15:50

Witam. Czy mógłby ktoś zamieścić te pliki z poprzedniej strony ponownie? Jeśli można prosić to na jakimś innym serwerze bo ten jest wolny i często się rozłącza. Pozdrawiam :faja:

Andriey1974
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 08 Gru 2009 15:41
  • Miejscowość: Dąbrówka

Postprzez jendrun83 » 09 Gru 2009 22:03

Witam mam pytanie czy moze ktos robił z was kurs na koparko-ładowarki w Stalowej Woli jezeli tak to napiszcie jakie były pytania na egzaminie

Awatar użytkownika
jendrun83
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 03 Gru 2009 17:45
  • Miejscowość: Biłgoraj

Postprzez nostromo2003 » 17 Gru 2009 20:32

Tak sobie czytam o praktyce na kursie i widzę że nic się nie zmieniło od 10 lat, u mnie było to samo ale..
Powinniśmy wymagać od firm bo za to płacimy i to dla osób prywatnych nie małe pieniądze, jak wy macie wykonać pracę dla kogoś to nikt się wami nie przejmuje, wzieliście pieniądze, wykonajcie robotę! Ja miałem szczęście miałem dobrych kumpli i dużo od nich się nauczyłem, jasne nawet uczciwie odpracowane godziny na praktykach nie zrobią z was operatorów ale dałyby wstępne otrzaskanie się z robotą a nie potem na budowie stać i płakać ! A czy cena kursu by wzrosła? może ale właściciele firm organizujących kursy może powalczyliby z W-wką o zmianie treści nauczania, bo nie jesteśmy mechanikami a operatorami!!! Zrobiłem trzy dni temu 2 klasę uprawnień a pytają o te same głupoty, jedyna nowość to obliczanie, ilości strat lub ilości samochodów do załadowania itp.

nostromo2003
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 15 Gru 2009 19:21
  • Miejscowość: chorzów

Postprzez kane » 17 Gru 2009 22:50

U mnie na praktyce było, generalnie przerzucanie ziemi z jednego miejsca na drugi.
Jest tak jak mówisz uczą jakby szkolili mechaników, anie operatorów.
ps. nostromo, czym różni się egzamin z kl. 3 od kl. 2?

Awatar użytkownika
kane
Młodszy operator

  • Posty: 104
  • Rejestracja: 24 Mar 2008 19:13
  • Miejscowość: Kielce

Maszyna: Hitachi ZX 400 lch-3


Postprzez radix » 17 Gru 2009 23:49

kane napisał(a):Jest tak jak mówisz uczą jakby szkolili mechaników, anie operatorów.

Nie mam uprawnień - mam ładowarkę Kramer i narazie śmigam bez papierów - mam swoją firmę brukarską i umysł humanisty - nie znam się na mechanice bo i po co nie na wszystkim się musze znać - siadam jadę jak cos się dzieje ze sprzętem nie tak to pytam tutaj może się dowiem od szanownych kolegów którzy coś wiecej mieli do czynienia z różnymi problemami. Do pomocy mam też złotą rączkę w osobie mojego brata który dużo wie o mechanice a jak on nie wie to są ludzie którzy robią to zawodowo. Moim zdaniem na kursie tylko pobieżnie powinna być omówiona zasada działania sprzetu a większy nacisk powinien byc płożony na BHP efektywność wykorzystania sprzetu, sposoby pracy w róznych warunkach itp. No poszedł bym na ten kurs ale jak pomyśłe że o zasadzach działania pomp tłoczkowej a zembatej mam się uczyć to mnie odrzuca. Zresztą jak ktoś tu napisał przez ostatnie 10 lat nic się nie zmieniło - egzaminatorzy to stara mafia którzy stworzyli sobie maszynkę do zarabiania pieniedzy tylko żeby egzaminowali z tego co najbardziej życiowe i potrzebne z punktu widzenia techniki kopania i bezpieczeństwa przy pracy a nie z budowy kopaczek czy zasady działania układów hydraulicznych. W końcu to egzamin na kopaczy czy na serwisantów- mechaników :?: :!: :?:
nostromo2003 napisał(a):ale właściciele firm organizujących kursy może powalczyliby z W-wką o zmianie treści nauczania, bo nie jesteśmy mechanikami a operatorami!!!

Dokładnie! Czas na zmiany treści nauczania! Tylko co my możemy z tym zrobić? na kogo naciskać? To zbyt stary beton żeby go ruszyć i nawet młotki w naszych kopaczkach pewnie nie dadzą mu rady. :wall:

Awatar użytkownika
radix
Pomocnik operatora

  • Posty: 89
  • Rejestracja: 08 Kwi 2008 22:49
  • Miejscowość: Wlkp

Maszyna: NH LB110B ; Kramer 480, Kramer 312SE


Postprzez nostromo2003 » 18 Gru 2009 16:26

kane napisał(a):U mnie na praktyce było, generalnie przerzucanie ziemi z jednego miejsca na drugi.
Jest tak jak mówisz uczą jakby szkolili mechaników, anie operatorów.
ps. nostromo, czym różni się egzamin z kl. 3 od kl. 2?


Ogólnie wiedza z 3 ( bez potknięć w czasie odpowiedzi bo " Przecież jest pan specjalistą i wstyd takich rzeczy nie wiedzieć!!!"plus dodatkowe wiadomości z technologii robót czyli obliczenia dla koparek ile ziemi będzie po wykopaniu (spulchnienie itp), obliczenia dla wykopów różnego rodzaju, ładowarki miały standardowo obliczyć ile samochodów jest potrzebnych do wywiezienia hałdy ziemi o takich a takich rozmiarach no a spycharki jakie straty % występują przy przepychaniu ziemi na daną odległość itd itp no i jeszcze pytania
o instruktora instruktażu stanowiskowego bo niby można nim być prz 2 klasie. Pytań było około 10 - 12 nic z hydrauliki ale reszta z tego co pisałem. Nie zdało chyba 2 na około 35 osób to chyba całkiem nieźle.

[ Dodano: Pią Gru 18, 2009 3:32 pm ]
A co do zarobków panów egzaminatorów to zacytuję to co usłyszałem od dwóch instruktorów: egzaminatorzy to emeryci więc emeryturka + 50 zł od egzaminowanego łebka + wypłata bo pracują przecież. Więc żyć i nie umierać i stołka się trzymać. Są to słowa instruktorów co mają z nimi do czynienia od lat więc chyba wiedzą co mówią. Acha na egzaminach było lekko licząc z 200 osób z wszelkich maszyn. Fajny zarobek za jeden dzień pracy ? :crazy:

nostromo2003
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 15 Gru 2009 19:21
  • Miejscowość: chorzów

Postprzez mirmur » 18 Gru 2009 21:03

Witam, i od razu pytam, czy jak bym zrobił kurs na koparko-ładowarkę to mogę pracować
na samej koparce? Bo też śmigam koparką bez kwitów,ale straszą inspekcją pracy. i muszę po myśleć nad tym.tylko że na koparko-ładow, jest częściej organizowany nisz na koparkę bo jest więcej chętnych. Wie może ktoś czy może słyszał o GĄSIENICACH do RUMUNKA,lub same łańcuchy bym kupił w dobrym stanie rzesz jasna :wink:

mirmur
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 08 Wrz 2009 13:53
  • Miejscowość: trzcianka

Postprzez nostromo2003 » 18 Gru 2009 22:50

mirmur napisał(a):Witam, i od razu pytam, czy jak bym zrobił kurs na koparko-ładowarkę to mogę pracować
na samej koparce? Bo też śmigam koparką bez kwitów,ale straszą inspekcją pracy. i muszę po myśleć nad tym.tylko że na koparko-ładow, jest częściej organizowany nisz na koparkę bo jest więcej chętnych. Wie może ktoś czy może słyszał o GĄSIENICACH do RUMUNKA,lub same łańcuchy bym kupił w dobrym stanie rzesz jasna :wink:


Nie. Na każdą maszynę musisz mieć osobne uprawnienia.
Mój kolega z wieloletnim stażem na koparkach i ładowarkach, musiał niestety zrobić uprawnienia osobno na koparko - ładowarki (pracuje na catach). Nie liczyło się że ma ogromne doświadczenie na tych maszynach, po prostu muszą na nas zarobić jak najwięcej.

nostromo2003
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 15 Gru 2009 19:21
  • Miejscowość: chorzów

Postprzez kane » 18 Gru 2009 23:47

Chcąc mieć najwyższe uprawnienia na koparce i ładowarce, czyli I klasę, trzeba przejść przez 6 kursów, liczmy każdy ok. 1500 zł. Plus jakieś tam koszta dojazdu itd. Mamy bez mał 10000 zł.

Awatar użytkownika
kane
Młodszy operator

  • Posty: 104
  • Rejestracja: 24 Mar 2008 19:13
  • Miejscowość: Kielce

Maszyna: Hitachi ZX 400 lch-3


Postprzez peter5on » 21 Gru 2009 00:14

6 stycznia rozpoczyna się kurs w laboratorium drogowym w lublinie, jako że ojciec ma uprawnienia na koparki jedno naczyniowe i kop-ład to chciałbym się dowiedzieć czy dam radę również zdać oba za jednym razem nie posiadając doświadczenia na kop-ład. Pani z ośrodka mówiła że godzin praktycznych jest wtedy mało na kop-ład jeżeli rozszerzamy sobie ale jednocześnie kurs jest tańszy o 500 zł. Ojciec zdawał ponad 20 lat temu a wtedy było inaczej więc nie jest w stanie mi powiedzieć.

Dla zainteresowanych kursem i wirtualnym treningiem to dam info że jest symulator od caterpillara niestety kosztuje on 4 tyś dolarów :/

http://www.youtube.com/watch?v=PQCBwqchASA

Awatar użytkownika
peter5on
Młodszy operator

  • Posty: 115
  • Rejestracja: 14 Gru 2009 22:39
  • Miejscowość: Lublin
  • Pochwały: 3

Maszyna: Komatsu 240


mam kilka pytan odnosnie uprawnien koparki ładowarki kraków

Postprzez kuraWchmurach » 27 Gru 2009 12:19

mieszkam w Głogoczowie koło krakowa i chciałbym zrobic kurs na koparke ładowarke i mam takie pytanie gdzie można zrobic taki kurs i co jest potrzebne do ukonczenia takiego kursu i ile kosztuje kurs na koparke ładowarkę
Damian

kuraWchmurach
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 27 Gru 2009 10:07
  • Miejscowość: Głogoczów

Re: mam kilka pytan odnosnie uprawnien koparki ładowarki kra

Postprzez kpablo » 27 Gru 2009 22:17

kuraWchmurach napisał(a):mieszkam w Głogoczowie koło krakowa i chciałbym zrobic kurs na koparke ładowarke i mam takie pytanie gdzie można zrobic taki kurs i co jest potrzebne do ukonczenia takiego kursu i ile kosztuje kurs na koparke ładowarkę


Ośrodek Szkolenia Białecki, ul. Balicka 73, Kraków, tel 012 636 08 00, poczytaj o tym ośrodku na forum, polecam, dużo praktyki, ciekawe wykłady
mają kursy dofinansowane z UE po 160,00 zł
najlepiej zadzwoń i zapytaj

http://www.bialecki.pl/
http://www.operator.bialecki.pl/ a tu o tych kursach dofinansowanych


pozdrawiam
http://kpablo.mybrute.com

kpablo
Pomocnik operatora

  • Posty: 59
  • Rejestracja: 31 Mar 2007 19:15
  • Miejscowość: http://kpablo.mybrute.com

Re: mam kilka pytan odnosnie uprawnien koparki ładowarki kra

Postprzez aasteriks2010 » 18 Sty 2010 13:46

Witam,

Poszukuje ośrodka w okolicach Warszawy, gdzie organizowane są kursy weekendowe na koparko-ładowarki.
www.osom.pl - nie organizuje takowych
jest jeszcze w Mińsku, jednak czeka się tak długo na odpowiednią ilość osób.

A mi poprostu zależy na czasie...

Może ktoś coś wie, będę wdzięczny za info na ten temat.



EWENTUALNIE, może ktoś z Was jest chętny to może łatwiej nam będzie zgłosić się większą grupą?

Pozdrawiam
aasteriks2010
aasteriks2010

aasteriks2010
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 18 Sty 2010 13:42
  • Miejscowość: warszawa

Postprzez Bartek » 18 Sty 2010 14:00

może zadzwoń do Radomia :D

http://www.ocsm.radom.pl/
- Na jakiej maszynie chciałbyś robić?
- Na byle qrwie aby zarobić...

Jak koparkę kiedy się zepsuła, tak ja kocham Cię!

CAT mój kochany czarno - zółty brat...

Awatar użytkownika
Bartek
Fachoperator

  • Posty: 1245
  • Rejestracja: 18 Mar 2006 22:54
  • Miejscowość: Różan

Postprzez aasteriks2010 » 18 Sty 2010 14:20

Bartek napisał(a):może zadzwoń do Radomia :D

http://www.ocsm.radom.pl/



a dzwoniłem, dzwoniłem,
nie mają aktualnie chętnych!

ale dzięki
aasteriks2010

aasteriks2010
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 18 Sty 2010 13:42
  • Miejscowość: warszawa

Postprzez osoba111 » 21 Sty 2010 09:57

Witam. W poniedziałek 25 Stycznia zaczynam robić kurs na koparko - ładowarkę kl III w Rzeszowie. Zdawał tam ktoś może ?? Trudno jest zdać jak nie mam wcale doświadczenia ?? Jakie warunki mieszkaniowe ?? Skierowano mnie z Urzędu Pracy.

osoba111
Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 15 Sty 2010 10:03
  • Miejscowość: Staszów

Kurs Kurs Kurs Koparko ładowarka

Postprzez adi356 » 24 Sty 2010 09:59

Koledzy chodzi mi o to jak się szkoli w tych lipnych ośrodkach. Tzn napiszcie co u was jak to było a krótko mówiąc sama praktyka, ile maszyn mieliscie na placu boju, ile osób szkolacych się ,ile minut siedzieliście w maszynie. Obecnie chodze na kurs i powiem wam ze dziennie to na 6 godzin praktyki jestem 15 min w maszynie porazka. Nie chcę pisać więcej jak skończe kurs to napisze wszystko o tym ośrodku i o tej jednej wielkiej lipie. Mamy jedną koparko ładowarkę na 24 osoby :(:(:( i dziesięć dni praktyki po 6 godz łatwo obliczyc. Stypa jak nie wiem co...
Ostatnio edytowany przez adi356 24 Sty 2010 21:51, edytowano w sumie 2 razy
Operator

adi356
Nowicjusz

  • Posty: 10
  • Rejestracja: 08 Gru 2009 22:22

Postprzez dawidg2 » 24 Sty 2010 11:30

ale tak jest wszędzie. jak ja robiłem kurs to na koparko-ładowarke było chyba z 30 osób na 3 maszyny

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Postprzez gejzer6 » 04 Lut 2010 18:41

doszukałem się tu :)
czy w Tychach i rudzie śląskiej dalej są organizowane kursy na koparko ładowarkę ??
i czy są jakieś inne ośrodki szkolące

gejzer6
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 04 Lut 2010 17:19
  • Miejscowość: Częstochowa

PoprzedniaNastępna Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 20 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej