wibako

Ubezpieczenie minikoparki

O czym tylko chcecie :).

Moderatorzy: peckiel, Dj_Francuz

Ubezpieczenie minikoparki

Postprzez MacGyver » 06 Lut 2021 16:13

Witam czy jest mozliwość wykupienia ubezpieczenia minikoparki na roboty chodzi mi np. gdy urwę kabel,urwę rurę itp
Jesli jest takie cos to ile płacicie i gdzie/
Nie chodzi mi o OC gdyz minikoparką po drodzę nie bede jechał. :D
Minikoparka Neuson 1402 RD

MacGyver
Nowicjusz

  • Posty: 16
  • Rejestracja: 03 Mar 2020 10:28

Maszyna: Dynapac lg 500

Firma: OOO


Reklama

simmet

Ubezpieczenie minikoparki

Postprzez gruszon18 » 07 Lut 2021 00:14

No najwyraźniej można. U mnie cała firma jest ubezpieczona od nieoczekiwanych zdarzeń czy zdarzeń losowych. Właśnie w tym w celu to ubezpieczenie że w przeszlosci zdarzało się np przy zimowym utrzymaniu dróg komuś uszkodzić ogrodzenie albo przy wykopach kabel urwać, zaczepić etc. Zgłoś się do jakiegoś przedstawiciela ubezpieczeniowego i na pewno dostaniesz to czego potrzebujesz.

Autor postu otrzymał pochwałę

Awatar użytkownika
gruszon18
Fachoperator

  • Posty: 704
  • Rejestracja: 26 Cze 2017 16:47
  • Miejscowość: Świdnik
  • Pochwały: 26

Maszyna: Jcb 4cx Super

Firma: Gpk Mełgiew


Re: Ubezpieczenie minikoparki

Postprzez maksyM » 07 Lut 2021 15:58

To się nazywa OC działalności gospodarczej.
Zadbaj jednak o to żebyś miał w polisę wpisane wszystkie PKD jakie posiadasz.
Bo jeżeli będziesz wykonywał roboty inne niż masz wpisane w działalności to się wypną.
Urwałem kable telekomunikacyjne podczas robót kanalizacyjnych.
To była nasza robota a nie wynajem koparek. W polisie od lat miałem 43.12Z czyli przygotowanie terenu pod budowę.
I szanowna Hestia która radośnie przez lata przyjmowała od nas pieniążki pokazała nam środkowy palec :wall:
Ciekawe bo rok wcześniej przy kładzeniu wodociągu urwałem kabel 15KV i z bólem ale zapłacili. A polisa była ta sama.
W swoich folderach chwalą się że występują w takich sytuacjach w roli adwokatów swoich klientów bo mają armię prawników.
Wszystko ch....ja prawda. Zaraz potem agent przysłał mi propozycję nowej składki ze wszystkimi naszymi PKD.
Trzy razy wyższa składka. Trzeba mieć tupet.
Kabla nie było na mapach, 200 zł za pisemko wziął Radca Prawny i dali nam spokój, ale Hestii nigdy więcej.
Zadbaj też o tzw franszyzę redukcyjną. A raczej aby jej w polisie nie było. To suma której Ci nie wypłacą.
Jeżeli np franszyza wyniesie 1000 zł a szkoda będzie na 900 zł to nie dostaniesz z ubezpieczenia nic a za szkodę zapłacisz z własnej kieszeni.
Jeśli szkoda będzie warta 10 tys to wypłacą 9 tys.
Zanim zapłacisz za polisę możesz negocjować jej warunki. Najlepiej idź tam gdzie mają różnych ubezpieczycieli.

Ps. Za koparki i wozidło też płacę OC. Czasem jednak na ulicach się robi, a polisa kosztuje e granicach 150 zł. Nie wydatek a spokój święty.

maksyM
Operator

  • Posty: 472
  • Rejestracja: 29 Lis 2009 14:27
  • Miejscowość: spod Krakowa
  • Pochwały: 10

Maszyna: Hidromek,Scania 113 ,Atego 1223, Takeuchi TB216,
TB 250

Firma: F.U.H.Wodren


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 25 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej