wibako

Będzie nowa książka operatora

O czym tylko chcecie :).

Moderatorzy: peckiel, Dj_Francuz

Będzie nowa książka operatora

Postprzez pablo12 » 08 Sty 2021 15:13

Kosmetyczna Zimany w rozporządzeniu operatorów
Mase całkowita zamieniono na masa eksploatacyjna
w Koparkach i Ładowarkach
Do Wielozadaniowych nośników osprzętów dopisano
1) Wielozadaniowych nośników osprzętów nie stanowią wózki jezdniowe podnośnikowe z mechanicznym
napędem podnoszenia, o których mowa w przepisach wydanych na podstawie art. 5 ust. 2 ustawy z dnia
21 grudnia 2000 r. o dozorze technicznym (Dz. U. z 2019 r. poz. 667, z późn. zm.). <---- W mojej ocenie nie moża robić na tych uprawnieniach na wózkach widłowych tylko trzeba mieć uprawnienia UDT

Noi oczywiscie będzie nowy wzór książeczki jak prawo jazdy :) :faja: :faja: :faja: :faja: :D :D :

zego dotyczy nowelizacja?

Tak naprawdę nowelizacja dotyczy tylko kosmetycznych zmian ww. rozporządzenia, a mianowicie:

W §23 i §26 ust. 3 zostaje zmieniona nazwa instytucji przeprowadzającej egzamin i wydającej uprawnienia. Do tej pory był to Instytutu Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego, a obecnie jest to „Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytutu Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego”. Zmiana nazwy instytucji weszła w życie z dniem 11.09.2020 r.

W załączniku nr 1 do niniejszego rozporządzenia (Maszyny i urządzenia techniczne stosowane przy robotach ziemnych, budowlanych i drogowych, do obsługi których wymagane jest odbycie szkolenia i uzyskanie pozytywnego wyniku ze sprawdzianu) zmianie uległy:

w grupie I zmianie uległy jednostki charakteryzujące koparki jednonaczyniowe (pkt 1) i ładowarki wielonaczyniowe (pkt 9) z masy całkowitej na masę eksploatacyjną;
w grupie III pkt.1 „Wielozadaniowe nośniki osprzętu” – gdzie została dopisana uwaga, iż wielozadaniowych nośników osprzętów nie stanowią wózki jezdniowe podnośnikowe z mechanicznym napędem podnoszenia, o których mowa w przepisach o dozorze technicznym.
Nowelizacja ta wchodzi w życie z dniem 28.11.2020 r.

Czy zmiany, które obejmuje nowelizacja wpływają na ważność posiadanych dokumentów?

Bardzo ważną rzeczą, którą należy podkreślić, jest fakt, że zdobyte uprawnienia przed wejściem w życie nowelizacji zachowują ważność, oraz nie wymagają dodatkowej aktualizacji posiadanych uprawnień i dokumentów.
Załączniki
TAB- 3.png
TAb- 1.png
obraz2.jpg
obraz1.jpg

pablo12
Młodszy operator

  • Posty: 114
  • Rejestracja: 28 Paź 2010 11:29
  • Miejscowość: Kraków
  • Pochwały: 2

Reklama

simmet

Będzie nowa książka operatora

Postprzez rudesmen » 08 Sty 2021 15:14

O nowym wzorze dokumentów pierwszy raz słyszeliśmy już kilka lat temu.... :szczerbaty:
Czy na dzień dzisiejszy uprawnienia wydawane są w nowej formie plastikowej karty?

Awatar użytkownika
rudesmen
Fachoperator

  • Posty: 2188
  • Rejestracja: 08 Paź 2005 17:05
  • Miejscowość: Gorzów Wlkp.
  • Pochwały: 49

Będzie nowa książka operatora

Postprzez gruszon18 » 08 Sty 2021 22:21

Z tego co wiem to nie, dalej książeczki klepią

Awatar użytkownika
gruszon18
Fachoperator

  • Posty: 704
  • Rejestracja: 26 Cze 2017 16:47
  • Miejscowość: Świdnik
  • Pochwały: 26

Maszyna: Jcb 4cx Super

Firma: Gpk Mełgiew


Będzie nowa książka operatora

Postprzez rudesmen » 09 Sty 2021 01:20

To można w sumie potraktować jak anegdotę, ale to autentyczna sytuacja z grudnia 2020. Ponieważ już kilka lat temu słyszałem o tym nowym wzorze dokumentów byłem pewien że już został wprowadzony. Wymyśliłem sobie ze zapisze się na kurs Koparki kl. I aby mieć już te uprawnienia na plastiku jak prawo jazdy. Przy zapisywaniu mówię że w sumie tylko o to chodzi. W ośrodku mówią jasne, jest nowy wzór, tu jest umowa zapisuj się... I tak po kilkunastu godzinach zajęć teoretycznych, w trakcie 3h zajęć praktycznych kiedy miałem sobie machać łyżka kiedy instruktora nie było że mna od 40 min bo poszedł na kawę gdzieś tam. Coś mnie tknęlo aby upewnić się ze juz jest ten nowy wzór i w ten sposób mój kurs jest zawieszony do czasu aż będzie plastik :)

Awatar użytkownika
rudesmen
Fachoperator

  • Posty: 2188
  • Rejestracja: 08 Paź 2005 17:05
  • Miejscowość: Gorzów Wlkp.
  • Pochwały: 49

Re: Będzie nowa książka operatora

Postprzez pablo12 » 13 Sty 2021 20:46

O nowym wzorze dokumentów pierwszy raz słyszeliśmy już kilka lat temu.... :szczerbaty:
Czy na dzień dzisiejszy uprawnienia wydawane są w nowej formie plastikowej karty


Takie uprawnienia będą wydawane od 21 listopada 2021 roku dopiero !! Chodzi o nowe wzory dokumentu operatora !!!A do tego czasu będą normalnie książeczki !!

pablo12
Młodszy operator

  • Posty: 114
  • Rejestracja: 28 Paź 2010 11:29
  • Miejscowość: Kraków
  • Pochwały: 2

Będzie nowa książka operatora

Postprzez dawidg2 » 13 Sty 2021 21:34

do książki dopisują, a plastik będzie trzeba pewnie wymieniać za opłatą przy każdym zdanym kursie.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Re: Będzie nowa książka operatora

Postprzez rudesmen » 14 Sty 2021 08:30

dawidg2 napisał(a):do książki dopisują, a plastik będzie trzeba pewnie wymieniać za opłatą przy każdym zdanym kursie.

Tu na pewno masz rację + jeszcze zapewne będzie wymóg nowego zdjęcia.

Awatar użytkownika
rudesmen
Fachoperator

  • Posty: 2188
  • Rejestracja: 08 Paź 2005 17:05
  • Miejscowość: Gorzów Wlkp.
  • Pochwały: 49

Będzie nowa książka operatora

Postprzez dawidg2 » 14 Sty 2021 09:50

rudesmen napisał(a):jeszcze zapewne będzie wymóg nowego zdjęcia.

o ile będzie bo wyżej na fotkach jakby nie było wskazanego miejsca

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Będzie nowa książka operatora

Postprzez rudesmen » 14 Sty 2021 20:43

Nie zerknąłem na wzór przy pisaniu poprzedniej wiadomości. Znowu możesz mieć rację, a to że względu na zapis "ważna tylko z dokumentem tożsamości" :)

Awatar użytkownika
rudesmen
Fachoperator

  • Posty: 2188
  • Rejestracja: 08 Paź 2005 17:05
  • Miejscowość: Gorzów Wlkp.
  • Pochwały: 49

Re: Będzie nowa książka operatora

Postprzez pablo12 » 17 Sty 2021 11:54

jeszcze zapewne będzie wymóg nowego zdjęcia
o ile będzie bo wyżej na fotkach jakby nie było wskazanego miejsca

Żadnego zdjęcia nie trzeba będzie dokument jest ważny z dowodem osobistym oczywiście jeżeli chodzi o kontrolę :faja: :faja: :faja: :faja:

-- 17 Sty 2021, o 10:54 --

do książki dopisują, a plastik będzie trzeba pewnie wymieniać za opłatą przy każdym zdanym kursie

Nie ma obowiązku wymiany książeczki stary wzór cały czas nawet po wydawaniu nowych książeczek jest dalej ważny !!!! :bangin: :bangin: :bangin: :bangin:

pablo12
Młodszy operator

  • Posty: 114
  • Rejestracja: 28 Paź 2010 11:29
  • Miejscowość: Kraków
  • Pochwały: 2

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 24 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej