wibako

Praca

O czym tylko chcecie :).

Moderatorzy: peckiel, Dj_Francuz

Praca

Postprzez Maciek1774 » 03 Lut 2020 19:23

Witam. Pisze do was z zapytaniem o to jak radzicie sobie z pozyskiwaniem pracy/ zleceń rożnego typu usług. U mnie było dobrze kręciło się jakoś ale zdechło to wszystko. Macie jakieś swoje doświadczenia na ten temat i możecie się podzielić nimi ? Pozdrawiam

Maciek1774
Nowicjusz

  • Posty: 14
  • Rejestracja: 29 Lis 2019 17:50

Maszyna: JCB 8025

Firma: MAR-TRANS


Reklama

simmet

Praca

Postprzez Piotr mc 85 » 04 Lut 2020 10:47

Ogólnie sporo firm ma ostatnio mniej zleceń. 2019 był słabszy od 2018, transport, budownictwo, pewnie nie dotyczy to dużych aglomeracji, ale w mniejszych tak jest.
Pozdrawiam Piotr

Piotr mc 85
Fachoperator

  • Posty: 1318
  • Rejestracja: 16 Cze 2008 22:26
  • Miejscowość: Jaźwina
  • Pochwały: 34

Maszyna: VOLVO L150E, XCMG ZL50GCE, Hanomag55D,W K611, CAT 301.5

Firma: Kopalnia


Re: Praca

Postprzez dzierzan » 04 Lut 2020 21:29

Piotr mc 85 napisał(a):Ogólnie sporo firm ma ostatnio mniej zleceń. 2019 był słabszy od 2018, transport, budownictwo, pewnie nie dotyczy to dużych aglomeracji, ale w mniejszych tak jest.


Potwierdzam :wink:

dzierzan
Fachoperator

  • Posty: 663
  • Rejestracja: 19 Kwi 2010 10:26
  • Miejscowość: Włocławek
  • Pochwały: 22

Maszyna: JCB 3CX
MB Actros 2635 PK12000
MB Actros 3241

Firma: Transportowa


Praca

Postprzez prawdzik90 » 05 Lut 2020 13:06

Polecenia przez innych - to jest najlepszy i najskuteczniejszy sposób. Wiadomo mozna tez reklamować sie gdzieś ale to często miałem przepalony budżet i zero zapytań. No i faktycznie jest mniej roboty teraz.

prawdzik90
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 04 Lut 2020 13:59

Maszyna: CAT

Firma: Własna DG


Re: Praca

Postprzez maksyM » 06 Lut 2020 19:13

Najlepsza reklama to ta od ucha do ucha. I rzetelność. Jak rozmawiam z klientem który dostał namiar od innego (zadowolonego) klienta to rozmowa jest całkiem inna od tej gdzie mnie ktoś np w necie znalazł.
I nie narzekam teraz na brak zajęcia. Terminy u nas dosyć długie. Zima lekka,robić się da. Chociaż przyznam że parę lat wstecz bywało ciężko o tej porze.

maksyM
Operator

  • Posty: 472
  • Rejestracja: 29 Lis 2009 14:27
  • Miejscowość: spod Krakowa
  • Pochwały: 10

Maszyna: Hidromek,Scania 113 ,Atego 1223, Takeuchi TB216,
TB 250

Firma: F.U.H.Wodren


Re: Praca

Postprzez gruszon18 » 06 Lut 2020 22:04

Ogólnie rzecz biorąc odnosząc się do sezonu zimowego ja osobiście uważam że nawet w taką zimę jak ta to już robot ziemnych nie powinno się robić. Wszystko się zaczyna mazać, wszędzie za sobą błoto wyciągasz. Dwa tygodnie temu robiłem nowy odcinek drogi, korytowanie plus załadunek gruzy plus równanie go potem w korycie.. Rano był przymrozek, wiec jazda po głębie problemów nie robiła, problemem było korytowanie, przednia łyżką bez zębów trochę się uszarpałem. Potem czyli ok godz 10 już było słoneczko, i każdy przejazd z łyżka ziemi kończył się koleinami. A jak już przyjechałem rozrównac gruz na tej drodze zaczął padać deszcz a potem śnieg.. Wyjeżdżając z tamtąd zostawiłbym sporo błotka na szosie ale całe szczęście był możliwy wyjazd utwardzona drogą tłuczniową która mamy w utrzymaniu więc tam bardzo nikt by uszu mi nie natarł.. Podsumowując, zima to nie okres na pracę ziemne.. Koniec kropka, ten okres powinien być uznawany za sezon serwisowy ewentualnie zarobek powinien odbywać się przy odśnieżaniu. Tak mi wpajał mój mentor który uczył mnie podstaw pracy na takiej maszynie i ja też się tego trzymam.

Awatar użytkownika
gruszon18
Fachoperator

  • Posty: 704
  • Rejestracja: 26 Cze 2017 16:47
  • Miejscowość: Świdnik
  • Pochwały: 26

Maszyna: Jcb 4cx Super

Firma: Gpk Mełgiew


Re: Praca

Postprzez Pavlo1 » 07 Lut 2020 23:39

Ogólnie rzecz ujmując to 2017 i 2018 to największa ilość pozwoleń na budowę domów itp więc dopiero rok 2020 może okazać się suchy bo maszyn coraz więcej.
Rzetelność, terminowość, jakość i dużo szczęscia to recepta.
Trzeba trafiać na ludzi, którzy potrafią przekonać innych do korzystania z naszych usług.
U typowego polaczka możesz stanąć na głowie, zrobić robotę w kilka chwil i wziąć jakbyś tylko chciał za paliwo a i tak Ci opinie spierdzieli :D
A trafisz na normalnego i potem dzwonią i mówią że polecił ten i ten i poczekają na wolny termin bo pewna firma.
Bez szczęścia nic nie osiągniesz

A co do sezonu zimowego to wkurza mnie brak czasu na spokojne naprawy maszyn. Ale przy takiej pogodzie to jest bajka robota.
Błota mniej jak jesienią i temperatury jesienne

Pavlo1
Operator

Maszyna: jcb 803, 3cx

Firma: fhu izd


Re: Praca

Postprzez gruszon18 » 08 Lut 2020 09:16

Pavlo1 napisał(a):
A co do sezonu zimowego to wkurza mnie brak czasu na spokojne naprawy maszyn. Ale przy takiej pogodzie to jest bajka robota.
Błota mniej jak jesienią i temperatury jesienne



No i mnie podobnie właśnie irytuje brak typowej zimy.. Co do mniej błota zdecydowanie się nie zgadzam, incydent który opisałem może z opisu wyglądać delikatnie, ale wcale tak nie było.

Co do ogólnego zapotrzebowania na wynajem maszyn budowlanych. To jeszcze raczej nie ten rok, to że maszyn przybyło to fakt. Ale i dużo maszyn z rynku zniknęło. Na mojej okolicy w ciągu tego roku odpadło co najmniej pięć takich mini firm bo zwyczajnie nie było dla nich roboty. Obecnie i u mnie panuje przekonanie w firmie, że pora olać usługi dla zwykłych mieszkańców bo na tym się kiepsko wychodzi, bo rozbity dzień pracy, gdy jest potrzeba załadunku kruszywa to nie ma kto i czym bo ja jestem na usłudze i takie tam. A z drugiej strony zawsze to parę groszy więcej. Szczególnie za przyłącza.

Tak czy inaczej, póki co w Polsce jest bum na nowe budownictwo, stawiają nowe budynki i to na gęsto.. Znajomy się spunchał z firmą która robi domki jednorodzinne od niczego do stanu surowego zamkniętego. I ma robotę na ich budowach cały czas. Najpierw zebranie warstwy, potem wykop pod fundamenty. Rozwiezienie palet z materiałem. Obsypanie fundamentów. Znów palety z materiałem. Ogólnie jak już złapiesz się pewnej odnogi prac usługowych to warto się trzymać, bo jednak od słowa do słowa to się rozwija. Tak jak w moim przypadku. Od zwykłej nitki wodociągu, do przyłączy, do prac przy budowach. A to że ciężko się wybić to inna sprawa

Awatar użytkownika
gruszon18
Fachoperator

  • Posty: 704
  • Rejestracja: 26 Cze 2017 16:47
  • Miejscowość: Świdnik
  • Pochwały: 26

Maszyna: Jcb 4cx Super

Firma: Gpk Mełgiew


Praca

Postprzez Maciek1774 » 06 Mar 2020 14:41

I co tam panowie ? Ruszyło się wam coś już robota czy dalej lipa ?

Maciek1774
Nowicjusz

  • Posty: 14
  • Rejestracja: 29 Lis 2019 17:50

Maszyna: JCB 8025

Firma: MAR-TRANS


Praca

Postprzez gruszon18 » 06 Mar 2020 16:36

A bo była przerwa? U mnie faktycznie było dwa tygodnie przerwy, ze względu na remont ramienia w koparkoładowarce i jednocześnie zbiegło się to z moim zaplanowanym urlopem, ale to tylko w moim przypadku. Duże firmy nie przerwały sezonu, bo nie było mrozów ani śniegu. Więc robota cały czas była, bez względu że był sezon zimowy, mimo że tej zimy nie było to i tak uważam że to nie pora na takie prace.

Ruszyły roboty drogowe na drodze przy której mieszkam. Mają robić 4km nowej nawierzchni, z wymianą gruntu, chodniki etc. No i jak dla mnie ostatni tydzień pokazał jaka jest pogoda słaba, popołudnie bez deszczu, a od rana deszcz. I jezdnia wygląda obecnie tak jak by to była typowa gruntówka a nie asfaltówka.. Pracownicy też narzekają że pogoda do roboty kiepska bo zimno i mokro, a zamiast ziemi to się błoto przerzuca. A i u mnie w robocie to samo. Kruszywo wozimy na drogi, tylko że takie kruszywo to jest pełne wody bo nie było jeszcze porządnego słoneczka aby mogło wyschnąć to wszystko.

Awatar użytkownika
gruszon18
Fachoperator

  • Posty: 704
  • Rejestracja: 26 Cze 2017 16:47
  • Miejscowość: Świdnik
  • Pochwały: 26

Maszyna: Jcb 4cx Super

Firma: Gpk Mełgiew


Re: Praca

Postprzez dzierzan » 09 Mar 2020 08:30

Maciek1774 napisał(a):I co tam panowie ? Ruszyło się wam coś już robota czy dalej lipa ?


U mnie się ruszyło.

dzierzan
Fachoperator

  • Posty: 663
  • Rejestracja: 19 Kwi 2010 10:26
  • Miejscowość: Włocławek
  • Pochwały: 22

Maszyna: JCB 3CX
MB Actros 2635 PK12000
MB Actros 3241

Firma: Transportowa


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 24 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej