wibako

BDO - rejestracja do końca 2019

O czym tylko chcecie :).

Moderatorzy: peckiel, Dj_Francuz

BDO - rejestracja do końca 2019

Postprzez zeppelin zm 15 » 10 Lut 2020 12:25

Właśnie, i czy plan zagospodarowania przestrzennego ujmuje że wogóle możesz w danym miejscu coś takiego robić...
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Reklama

simmet

Re: BDO - rejestracja do końca 2019

Postprzez Luka » 10 Lut 2020 18:59

Seba350 napisał(a):Ty musisz mieć firmę przetwarzającą odpad. Przecież nie każdy odpad musi być utylizowany, można wykorzystać do rożnych celów.

Ok, a sytuacja taka, że osoba prywatna zleca mi transport odpadu do punktu zbiórki/składowania? Ta osoba prywatna ma mi wystawić ręczną kartę przekazania odpadu lub pisemne zlecenie, czy też WZ-tkę? Czy musi być elektroniczna w BDO?
W przypadku firm, trzeba być zarejestrowanym w BDO, ale nie do końca wiem jak to działa w przypadku styku firmy i osoby prywatnej.

Luka
Operator

Maszyna: Szukam

Firma: Transport


BDO - rejestracja do końca 2019

Postprzez grubas1058 » 10 Lut 2020 19:04

Podobno na składowanie i przetwarzanie trzeba posiadac zezwolenie ,a aby zdobyc pozwolenie trzeba miec utwardzony szczelny teren z osadnikami i separatorem wód opadowych , wage samochodowa,monitoring itp. a co ciekawe jest jakas opłata jakby kaucja wyliczana na podstaiwe metrów tego utwardzonego placu czyli metrów możliwosci składowania odpadu i sa to pokazne sumy .
Tak robia ze zamiast kraj sie rozwijac isc do przodu to my teraz bedziemy sie cofali i to grubo.
Mozna wozic po 100km. ziemie na składowisko i spowrotem , płacic za przyjecia i kupowac spowrotem, wiekszosc z kopaczy ma transport badz zakupi jesli bedzie popyt na takie usługi bo czemu nie ale pytam tylko kto za to zapłaci i kogo bedzie stac.

grubas1058
Młodszy operator

  • Posty: 188
  • Rejestracja: 25 Sty 2009 11:23
  • Miejscowość: polska
  • Pochwały: 1

BDO - rejestracja do końca 2019

Postprzez Luka » 10 Lut 2020 20:21

Luka
Operator

Maszyna: Szukam

Firma: Transport


Re: BDO - rejestracja do końca 2019

Postprzez Pavlo1 » 11 Lut 2020 23:03

Jeżeli chodzi o pozwolenia itd to jest to długotrwały proces i odpowiednią działkę trzeba posiadać.
Z gruzem i z każdym odpadem jest tak że jako wytwórca nie możesz go przetworzyć w miejscu wytworzenia. Przekazujesz drugiej firmie i ona majac pozwolenie na składowanie itp może to zrobić czyli kiedyś krążyły kwity a towar nie jeździł na darmo.
Samo przetwarzanie czy też odzysk w przypadku ziemi może odbyć się właśnie na placu na który jest pozwolenie do przetwarzania o gromadzenia odpadów i z tego co czytałem wystarczy wizualna ocena, że ziemia nie jest zanieczyszczona iiiiiiii.... Kwity wypisujesz że jest to już czysta ziemia czyli super materiał i sprzedajesz.
Za każdą tonę poddaną recyklingowi jest podatek i wszystko musi być fakturowane. A dzięki bdo łatwiej to nadzorować = $$$$$.
Z osobami prywatnymi i transportem odpadów to powinien zleceniodawca zarejestrować się w bdo. A to jest małoprawdopodobne.
Przy pracach dla jednostek samorządowych jak dają miejsce do składowania to nie trzeba sie przejmować bo js. mogą sobie składować na innych zasadach.
Co do wysypisk to nie przyjmą wam ziemi itp. Pytajcie po znajomych może się okazać że firma budowlana z okolicy ma plac i pozwolenie.

Pavlo1
Operator

Maszyna: jcb 803, 3cx

Firma: fhu izd


BDO - rejestracja do końca 2019

Postprzez Luka » 11 Lut 2020 23:28

Z osobami prywatnymi i transportem odpadów to powinien zleceniodawca zarejestrować się w bdo. A to jest małoprawdopodobne.

No i tu jest problem. Bo ja jestem zarejestrowany w BDO, mam prywatnych klientów, którym wystawię fakturę/paragon za transport ich odpadów, ale rejestrowanie każdego klienta z osobna w BDO to absurd. :roll: Żeby to ominąć, pewnie musiałbym mieć zezwolenie na zbiórkę odpadów.

Luka
Operator

Maszyna: Szukam

Firma: Transport


Re: BDO - rejestracja do końca 2019

Postprzez Pavlo1 » 12 Lut 2020 00:56

Sprawa wygląda tak że jakby ktoś chciał Cię kontrolować to i tak bedziesz w plecy. Bo przewożąc komuś ziemię z działki na działkę kilometr dalej nie będziesz jeżdził przez swój plac a przecież każdy transport trzeba zgłaszać przez internet i dokładnie w bazie widać ile powinno być przywiezione towaru na Twoim placu.
Ogólnie to ten system nie sprzyja uczciwej działalności w zakresie wykopów i odwozu ziemi.

Pavlo1
Operator

Maszyna: jcb 803, 3cx

Firma: fhu izd


BDO - rejestracja do końca 2019

Postprzez Ksancio » 12 Lut 2020 07:52

od dzisiaj wstrzymuje wszelkie prace ziemne i podpierdzielam każdego kto bedzie je prowadzil. zobaczymy co będzie jak stanie 90% inwestycji.

Ksancio
Młodszy operator

  • Posty: 120
  • Rejestracja: 03 Paź 2018 19:06

Maszyna: Hanomag55

Firma: Piast


Re: BDO - rejestracja do końca 2019

Postprzez Seba350 » 12 Lut 2020 10:45

Luka napisał(a):
Z osobami prywatnymi i transportem odpadów to powinien zleceniodawca zarejestrować się w bdo. A to jest małoprawdopodobne.

No i tu jest problem. Bo ja jestem zarejestrowany w BDO, mam prywatnych klientów, którym wystawię fakturę/paragon za transport ich odpadów, ale rejestrowanie każdego klienta z osobna w BDO to absurd. :roll: Żeby to ominąć, pewnie musiałbym mieć zezwolenie na zbiórkę odpadów.

Tam gdzie go wieziesz - oni wystawiają kartę, a Ty dalej jesteś przewoźnikiem tylko. Tu problemu nie widzę.

-- 12 Lut 2020, o 09:45 --

Ksancio napisał(a):od dzisiaj wstrzymuje wszelkie prace ziemne i podpierdzielam każdego kto bedzie je prowadzil. zobaczymy co będzie jak stanie 90% inwestycji.

Jestem za - lewusy zaraz zgina w poł roku.
Fiat-Kobelco FB200.2
Hanomag 55D

Seba350
Fachoperator

  • Posty: 726
  • Rejestracja: 21 Lut 2010 17:31
  • Miejscowość: wlkp
  • Pochwały: 12

BDO - rejestracja do końca 2019

Postprzez zeppelin zm 15 » 12 Lut 2020 11:46

I może stawki się w końcu poprawią :bangin:
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Re: BDO - rejestracja do końca 2019

Postprzez grubas1058 » 12 Lut 2020 18:50

A jesli chcialbym zawiesc i oddac odpad -ziemie dla osoby prywatnej podobno jestem zwolniony z obowiazku wystawiania karty .
Czy musze miec pozwolenie na przewóz i cos wogóle zgłaszac ?
A co jesli bede miał prywatnie np. ciagnik rolniczy i ziemie bede chciał sobie wozic itp. czy tez musze miec pozwolenia na przewóz,
zgłaszac online i wystawiac karte.
A jeszce jedna sprawa która mnie ciekawi ,czy w innych krajach jest tak samo jak u nas ,że ziemia to odpad i cała te zamieszanie ?

grubas1058
Młodszy operator

  • Posty: 188
  • Rejestracja: 25 Sty 2009 11:23
  • Miejscowość: polska
  • Pochwały: 1

Re: BDO - rejestracja do końca 2019

Postprzez Seba350 » 12 Lut 2020 19:12

grubas1058 napisał(a):A jesli chcialbym zawiesc i oddac odpad -ziemie dla osoby prywatnej podobno jestem zwolniony z obowiazku wystawiania karty .
Czy musze miec pozwolenie na przewóz i cos wogóle zgłaszac ?
A co jesli bede miał prywatnie np. ciagnik rolniczy i ziemie bede chciał sobie wozic itp. czy tez musze miec pozwolenia na przewóz,
zgłaszac online i wystawiac karte.
A jeszce jedna sprawa która mnie ciekawi ,czy w innych krajach jest tak samo jak u nas ,że ziemia to odpad i cała te zamieszanie ?

Jak mniemam - jesteś lewusem ... Jak możesz oddać odpad osobie prywatnej ?? Ad 2 - NIE (choć to nie tak do końca), Ad3 - TAK
Ostatnio edytowany przez Seba350, 12 Lut 2020 19:50, edytowano w sumie 1 raz
Fiat-Kobelco FB200.2
Hanomag 55D

Seba350
Fachoperator

  • Posty: 726
  • Rejestracja: 21 Lut 2010 17:31
  • Miejscowość: wlkp
  • Pochwały: 12

Re: BDO - rejestracja do końca 2019

Postprzez Luka » 12 Lut 2020 19:36

Seba350 napisał(a):Tam gdzie go wieziesz - oni wystawiają kartę, a Ty dalej jesteś przewoźnikiem tylko. Tu problemu nie widzę.

No tak też było do tej pory. Ale co ja mam mieć na drogę między prywatnym klientem, a miejscem gdzie oddam odpad (wysypisko)?

Luka
Operator

Maszyna: Szukam

Firma: Transport


Re: BDO - rejestracja do końca 2019

Postprzez Seba350 » 12 Lut 2020 19:48

Luka napisał(a):
Seba350 napisał(a):Tam gdzie go wieziesz - oni wystawiają kartę, a Ty dalej jesteś przewoźnikiem tylko. Tu problemu nie widzę.

No tak też było do tej pory. Ale co ja mam mieć na drogę między prywatnym klientem, a miejscem gdzie oddam odpad (wysypisko)?

Nie, no karta musi być wystawiona przed jazdą . Masz umowę z wysypiskiem - dryndasz , że tu i tu się ładujesz o tej i o tej , ilośc taka a taka oni ją wystawiają , ty potwierdzasz i w drogę. Na wysypisku oni przejmują, ty potwierdzasz rozładunek i wszystko. Proste, nie ? :lol:
Fiat-Kobelco FB200.2
Hanomag 55D

Seba350
Fachoperator

  • Posty: 726
  • Rejestracja: 21 Lut 2010 17:31
  • Miejscowość: wlkp
  • Pochwały: 12

BDO - rejestracja do końca 2019

Postprzez zeppelin zm 15 » 12 Lut 2020 19:51

Bardzo :lol: :lol: :lol: :patyk:
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Re: BDO - rejestracja do końca 2019

Postprzez grubas1058 » 12 Lut 2020 20:36

Ja Ci Seba350 dam lewusem ,nawet nie wiesz że prywatnie sie znamy hehe. A lewusem nie jestem pytam tylko jak to sie ma i jakie sa możliwosci bo bardzo mi sie to wszystko nie podoba .
Z tego co sie orientuje to posiadacz odpadu ma wygenerowac karte a nie odbiorca.
Przewoznik karte ma miec ze soba podczas transportu .

-- 12 Lut 2020, o 19:36 --

A co do oddania osobie prywatnej. Chodzi mi o taka sytuacje ze potczas wykopów uzyskam fajna niezanieczyszczona ziemie i chciałbym oddac dla goscia prywatnego na ogródek pod trawnik i co trzeba bedzie gonic na składowisko i jeszcze płacic.

grubas1058
Młodszy operator

  • Posty: 188
  • Rejestracja: 25 Sty 2009 11:23
  • Miejscowość: polska
  • Pochwały: 1

Re: BDO - rejestracja do końca 2019

Postprzez dawidg2 » 12 Lut 2020 21:19

A co jeśli na działce jest piasek? I trzeba wywieźć?

A co kopaliny wszelkiej maści? Piasek, żwir, torf?

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Re: BDO - rejestracja do końca 2019

Postprzez Ksancio » 12 Lut 2020 22:06

wszystko co pochodzi z wydobycia bez koncesji jest odpadem. nawet gdy kopiesz 10m obok sąsiada który posiada koncesję.

Ksancio
Młodszy operator

  • Posty: 120
  • Rejestracja: 03 Paź 2018 19:06

Maszyna: Hanomag55

Firma: Piast


Re: BDO - rejestracja do końca 2019

Postprzez Seba350 » 12 Lut 2020 22:08

grubas1058 napisał(a):Ja Ci Seba350 dam lewusem ,nawet nie wiesz że prywatnie sie znamy hehe. A lewusem nie jestem pytam tylko jak to sie ma i jakie sa możliwosci bo bardzo mi sie to wszystko nie podoba .
Z tego co sie orientuje to posiadacz odpadu ma wygenerowac karte a nie odbiorca.
Przewoznik karte ma miec ze soba podczas transportu .

-- 12 Lut 2020, o 19:36 --

A co do oddania osobie prywatnej. Chodzi mi o taka sytuacje ze potczas wykopów uzyskam fajna niezanieczyszczona ziemie i chciałbym oddac dla goscia prywatnego na ogródek pod trawnik i co trzeba bedzie gonic na składowisko i jeszcze płacic.


Przepraszam jeśli się pomyliłem :) A na priv możesz się przedstawić :ok:


To się nikomu nie podoba i nikt dokładnie nie wie co i jak w 100% robić dobrze.
Jeśli Ty robisz komuś usługę ( robiąc wykop ) to jesteś wytwórcą odpadu, układasz krawężniki na nowym chodniku, zostaje beton, połamany krawężnik - wytwarzasz odpad. No chyba, że inwestor weźmie to na siebie i wszystko zostaje na działce budowy. Tak ja to rozumiem. Nie możesz tej ziemi wywieźć z budowy. Jeśli wywozisz jest to odpad. Możesz do swojej działalności dopisać sobie utylizacje odpadów i wtedy sprzedawać (rozdawać) tą ziemię dalej.
Fiat-Kobelco FB200.2
Hanomag 55D

Seba350
Fachoperator

  • Posty: 726
  • Rejestracja: 21 Lut 2010 17:31
  • Miejscowość: wlkp
  • Pochwały: 12

BDO - rejestracja do końca 2019

Postprzez zeppelin zm 15 » 12 Lut 2020 22:10

Tylko ciekawe jakie wymogi trzeba spełnić aby "utylizacji" odpady tego typu...
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


PoprzedniaNastępna Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 22 gości

cron

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej