wibako

BDO - rejestracja do końca 2019

O czym tylko chcecie :).

Moderatorzy: peckiel, Dj_Francuz

BDO - rejestracja do końca 2019

Postprzez dawidg2 » 17 Gru 2019 20:20

a na gruz/ziemię nie można załatwić wyłączenia że to produkt uboczny i podlega recyklingowi ?? zapytajcie w urzędzie marszałkowskim

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Reklama

simmet

Re: BDO - rejestracja do końca 2019

Postprzez gargamel » 17 Gru 2019 21:10

a co jak wydobyty urobek nie jest odpadem tylko materiałem ziemia na podniesienie terenu a gruz na podbudowe to też bdo ?

gargamel
Operator

  • Posty: 221
  • Rejestracja: 18 Sty 2012 11:24
  • Miejscowość: rzeszów
  • Pochwały: 4

Maszyna: jcb 3cx

Firma: typu


Re: BDO - rejestracja do końca 2019

Postprzez grubas1058 » 17 Gru 2019 23:03

Witam. Czy posiada ktos pewną wiedze pomijajac transport odpadu typu ziemia itp.
Czy swiadczac tylko usługi sprzetowe ( np. trzema koparkami ) gdzie wytwarza sie jakies tam odpady typu olej przepracowany ,opona itp. w niewialkich ilosciach trzeba sie rejestrowac ? Bede wdzieczmy bo mam metlik w głowie.

grubas1058
Młodszy operator

  • Posty: 188
  • Rejestracja: 25 Sty 2009 11:23
  • Miejscowość: polska
  • Pochwały: 1

BDO - rejestracja do końca 2019

Postprzez Luka » 17 Gru 2019 23:22

Jak masz faktury z warsztatu za np. wymianę oleju, albo za utylizację opon, to sądzę, że nie.

Luka
Operator

Maszyna: Szukam

Firma: Transport


BDO - rejestracja do końca 2019

Postprzez kuba9449 » 18 Gru 2019 10:21

Ziemia jest odpadem? A co jeśli ta ziemia jest mi potrzebna do podniesienia terenu?

kuba9449
Pomocnik operatora

Maszyna: Bobcat 35.70hf
JCB 8045

Firma: JP Works


Re: BDO - rejestracja do końca 2019

Postprzez martru4 » 18 Gru 2019 12:04

Można podnieść wysokość tylko o 200kg/m2 na więcej trzeba już uzyskać pozwolenie.

martru4
Fizol

  • Posty: 23
  • Rejestracja: 14 Cze 2015 11:17

Maszyna: JCB 3CX

Firma: własna


BDO - rejestracja do końca 2019

Postprzez kuba9449 » 20 Gru 2019 09:24

Pofatygowałem się osobiście do punktu informacyjnego w urzędzie miasta i stwierdzono, że jeżeli żadna firma nie odbiera odemnie odpadów na "kartę przekazania odpadów" to rejestracja mnie nie dotyczy.

kuba9449
Pomocnik operatora

Maszyna: Bobcat 35.70hf
JCB 8045

Firma: JP Works


Re: BDO - rejestracja do końca 2019

Postprzez arturhhh » 20 Gru 2019 18:23

kuba9449 napisał(a):Pofatygowałem się osobiście do punktu informacyjnego w urzędzie miasta i stwierdzono, że jeżeli żadna firma nie odbiera odemnie odpadów na "kartę przekazania odpadów" to rejestracja mnie nie dotyczy.

Masz to na piśmie ? Jeżeli nie to życzę powodzenia

arturhhh
Operator

Maszyna: case 695 iveco eurotrakker atlas 1304 iveco daily

Firma: usługi


BDO - rejestracja do końca 2019

Postprzez Danielex » 21 Gru 2019 20:23

to wkoncu muszę się rejestrować jak mam działalność jednoosobowa i świadczę usługi minikoparką

Danielex
Pomocnik operatora

  • Posty: 78
  • Rejestracja: 19 Maj 2019 12:37

Maszyna: CAT 301.5

Firma: DAN


BDO - rejestracja do końca 2019

Postprzez instbor » 21 Gru 2019 23:16

Z tego co sie orientowałem to nie trzeba nic produkować, nic przewozić można siedzieć i grać w bierki i od czasu do czasu zamówić coś na firmę z dostawą i w tymże momencie produkujemy odpady w postaci opakowań z których musimy sie rozliczyć i bdo już nas dotyczy. Ochrona środowiska została po cichutku przeszkolona w tym zakresie, dostali nowe auta zeby była wydajność i po nowym roku wyruszają żerować. Pytanie tylko czy na początku pójdą pouczenia czy odrazu na grubo a kary mają być nawet do mikołaja.

instbor
Młodszy operator

Maszyna: Mecalac 14 MXT, Volvo ec25

Firma: INSTBOR


Re: BDO - rejestracja do końca 2019

Postprzez Danielex » 21 Gru 2019 23:57

ehhh a jak na biorę wszystko na paragon haha to co wtedy haha

Danielex
Pomocnik operatora

  • Posty: 78
  • Rejestracja: 19 Maj 2019 12:37

Maszyna: CAT 301.5

Firma: DAN


Re: BDO - rejestracja do końca 2019

Postprzez dawidg2 » 22 Gru 2019 00:34

Są limity ustalone na każdy rodzaj śmieci.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Re: BDO - rejestracja do końca 2019

Postprzez kuba9449 » 22 Gru 2019 08:22

arturhhh napisał(a):
kuba9449 napisał(a):Pofatygowałem się osobiście do punktu informacyjnego w urzędzie miasta i stwierdzono, że jeżeli żadna firma nie odbiera odemnie odpadów na "kartę przekazania odpadów" to rejestracja mnie nie dotyczy.

Masz to na piśmie ? Jeżeli nie to życzę powodzenia

To na czym mam się opierać jak nie na informacjach od źródła?

kuba9449
Pomocnik operatora

Maszyna: Bobcat 35.70hf
JCB 8045

Firma: JP Works


Re: BDO - rejestracja do końca 2019

Postprzez arturhhh » 22 Gru 2019 08:49

kuba9449 napisał(a):
arturhhh napisał(a):
kuba9449 napisał(a):Pofatygowałem się osobiście do punktu informacyjnego w urzędzie miasta i stwierdzono, że jeżeli żadna firma nie odbiera odemnie odpadów na "kartę przekazania odpadów" to rejestracja mnie nie dotyczy.

Masz to na piśmie ? Jeżeli nie to życzę powodzenia

To na czym mam się opierać jak nie na informacjach od źródła?

Nie mając tego na piśmie nie masz informacji ze żródła ,tak to działa a prawda jest taka że każdy urzędnik interpretuje ustawę tak jak ją zrozumiał czyli nie zawsze poprawnie stąd moje pytanie .W razie czego to ty odpowiadasz za błąd.

arturhhh
Operator

Maszyna: case 695 iveco eurotrakker atlas 1304 iveco daily

Firma: usługi


BDO - rejestracja do końca 2019

Postprzez Pavlo1 » 24 Gru 2019 13:38

Ciekawe w jakim stopniu będą tego pilnować skoro nie potrafią zrobić porządku z palącymi się wysypiskami. Tylko, że tam jest kasa którą się dzielą a tu kasę chcą od nas..
Rejestracja nic nie da jeżeli nie będziesz miał przy kontroli kwitów na przewóz odpadu. A już to widzę jak jadąc na wykop gdzie urobek ma zostać na placu okazuje się że trzeba cztery trzyośki wywieźć kilometr dalej i co wtedy robimy???
Przewozimy odpad i musimy lecieć do kompa ogarnąć wpis do BDO i go wydrukować a następnie przekazać odpad odbiorcy czyli właścicielowi działki. Który stwierdzi że się nie podpisze pod odbiorem bo będzie obsrany nie wiedząc o co chodzi i jesteśmy w dupie.
To jest co najmniej chore.
Tony syfu z za granicy wjeżdża i płonie bez konsekwencji a już wywrotki czystej ziemi z wykopu nie można przewieźć bez papierologi. :bangin:

Pavlo1
Operator

Maszyna: jcb 803, 3cx

Firma: fhu izd


BDO - rejestracja do końca 2019

Postprzez Szogun666 » 25 Gru 2019 12:59

Dziwne jest to wszystko....oj bardzo dziwne... Byłem się rejestrować i Pani w urzędzie niestety nie był w stanie odpowiedzieć na żadne moje pytanie.
A żeby było śmieszniej w tym samym dniu tylko troszeczkę później byłem w hurtowni z której firma obca odbiera odpady i byłem świadkiem rozmowy osoby odbierającego odpady z właścicielem hurtowni- Informuję Pana że od dzisiaj podnosimy opłatę za odbiór odpadów ( odbierali kartony). Właściciel hurtowni usłyszał że podwyżka za odbiór odpadów jest o ok 1/3 dotychczasowej ceny.
Nas się ściga a tysiące ton śmieci płoną i jest ok.

Szogun666
Młodszy operator

Maszyna: Case 695SM


BDO - rejestracja do końca 2019

Postprzez grzegorz200 » 27 Gru 2019 11:23

https://www.lex.pl/rejestr-bdo-kto-musi ... platy,3608 tutaj link , plus konsultant online. ..ale i tak głowa rozboli
części , serwis maszyn Bobcat.Sambron , MF ..666 601 687

grzegorz200
Fachoperator

  • Posty: 1048
  • Rejestracja: 03 Kwi 2011 19:57
  • Miejscowość: podlaskie
  • Pochwały: 64

Maszyna: Bobcaty......:)


Re: BDO - rejestracja do końca 2019

Postprzez nobekstar2 » 27 Gru 2019 15:39

Witajcie . Zastanawia mnie tylko fakt czy jako świadczący usługi sprzętem podczas rejestracji zostaniemy obciążeni opłatą rejestracyjną i jaka to będzie kwota oraz czy będzie nas obowiązywała opłata roczna .

Z tego co wyczytałem to opłatę rejestracyjną oraz roczną zapłacą firmy które wprowadzają na rynek artykuły tj opakowania akumulatory pojazdy lub sprowadzają je zza granicy w celach zarobkowych w dodatku firmy recyklingowe itd , bynajmniej tak rozumiem zapis tych ustaw .

Jeżeli kupujemy części w kartonie to karton jest zbierany przez firmę która odbiera odpady i pomimo tego co piszą w ustawie to śmieciarze w wykazie śmieci mają ujęte kartony itd . tym bardziej ,iż nasze firmy usługowe nie wyprodukują kontenera tych kartonów w przeciągu roku bo na bieżąco wkładamy to do pojemników do śmieci.

Do pojemników mogę również wrzucić pojemniki po olejach i smarach bynajmniej tak mam napisane więc rozumiem że firma ,która odbiera ode mnie śmieci jest uprawniona do utylizacji takich odpadów.

Akumulatory oddajemy w czasie wymiany na nowy akumulator więc niema problemu.

Opony zostawiamy w punkcie zbiórki lub u wulkanizatora .

Problem jest taki , że wszystko to jest tak nieprecyzyjnie ujęte że trudno się ustosunkować co do treści tych ustaw . Nie widzę problemu rejestracji w tym rejestrze tylko nie chcę ponosić niepotrzebnych kosztów związanych z rejestracją jak i opłatami którymi mogę zostać obciążony .

Mój jedyny odpad pod znakiem ? To przepracowany olej który czasami uda się komuś oddać lub bierze go ktoś do konserwacji drewna .

Innych zanieczyszczeń w swojej firmie niekomunalnych naprawdę nie widzę bo wszystko oddaję tam gdzie można np na złom :D

Dlatego też Trudno mi podjąć decyzję co mam zrobić gdyż nie ma nigdzie jednoznacznej odpowiedzi.

Większość tyczy się firm które z tymi odpadami mają styczność sprzedają coś co może być odpadem lub to produkują jako fabryka . Co do użytkowników produktów np akumulatorów ,które mamy swoich koparkach czy baterii no nic tam nie ma , bo wszystko zdajemy w odpowiednie miejsca .

Czytałem wniosek który należy złożyć ma ok 30 stron głównie tabele i naprawdę 90 % jest pod firmy recyklingowe. Dla siebie nic nie znalazłem .

Pytając w urzędach oni nie wiedzą :D No lepiej się zgłosić ale na jakiej podstawie prawnej nie wiadomo :evil:

Są firmy które zajmują się odbieraniem np Oleju i wystawiają zaświadczenie więc rozumiem że przekazujemy wtedy śmieć i odpowiedzialność na tą firmę więc nie posiadamy już żadnego niebezpiecznego odpadu i chyba nie powinniśmy się zgłaszać do BDO

Sugeruję się tu też tym iż jeżli np kosmetyczna z tego co tam jest napisane dopóki nie ma odpadów medycznych oraz igieł i skalpeli to też nie ma obowiązku rejestracji . Ale produkuje tubki po farbach ze środkiem chemicznym oraz jakieś inne chemiczne specyfiki w opakowaniach metalowych lub plastikowych które firma zbierająca śmieci bez problemu jest w stanie zabrać i zaliczyć do śmieci komunalnych .

Więc nwm czy my jako firmy ze sprzętem produkujemy gorsze odpady niż taka kosmetyczka i fryzjer .
Kopareczki-jcb 3cx 3cx super bobcat x320 mtz 82 koparka łańcuchowa

nobekstar2
Operator

  • Posty: 206
  • Rejestracja: 27 Sty 2008 19:25
  • Miejscowość: kujawsko-pomorskie
  • Pochwały: 1

BDO - rejestracja do końca 2019

Postprzez Danielex » 27 Gru 2019 16:31

ja nie zajmuje się wywożeniem urobku i gruzu ja tylko kopie i zasypie to do mnie należy

Danielex
Pomocnik operatora

  • Posty: 78
  • Rejestracja: 19 Maj 2019 12:37

Maszyna: CAT 301.5

Firma: DAN


Re: BDO - rejestracja do końca 2019

Postprzez nobekstar2 » 27 Gru 2019 16:41

Danielex napisał(a):ja nie zajmuje się wywożeniem urobku i gruzu ja tylko kopie i zasypie to do mnie należy

A co robisz z Olejem ? Treść ustawy nie odnosi się tylko do wykopów czy transportu ziemi lecz do całego funkcjonowania twojej firmy .
Kopareczki-jcb 3cx 3cx super bobcat x320 mtz 82 koparka łańcuchowa

nobekstar2
Operator

  • Posty: 206
  • Rejestracja: 27 Sty 2008 19:25
  • Miejscowość: kujawsko-pomorskie
  • Pochwały: 1

PoprzedniaNastępna Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 50 gości

cron

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej