wibako

Poszukuję opinii o Santander Leasing maszyn

O czym tylko chcecie :).

Moderatorzy: peckiel, Dj_Francuz

Poszukuję opinii o Santander Leasing maszyn

Postprzez Leone » 09 Gru 2019 10:36

Szukam opinii o Leasingu Santander, ale nie samochodów tylko maszyn. Wiadomo, że samochody to inna bajka. Od dwóch dni wertuję Intenret i owszem znalazłem sporo opinii, ale o Santander Consumer Multirent, a to inna firma. Mi chodzi dokładnie o Santader Leasing z banku Santader Bank Polska, a ten Consumer Multirent to jest z innego banku Santader Consumer Bank (dwa różne banki, chociaż chyba jedna marka i jedna grupa kapitałowa) - o tym Santader Consumer Bank się naczytałem fatalnych opinii, ale to inna firma, a o Santander Leasing nie ma nic, albo ja nie umiem znaleźć. Nawet o tym samochodowym z Santander Leasing nie ma żadnych opinii w necie.

Czy ktoś z Was brał tam leasing na coś?
Ostatnio edytowany przez Leone, 11 Gru 2019 11:49, edytowano w sumie 1 raz
Pozdrawiam

Leone
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 06 Gru 2019 15:23
  • Miejscowość: Chorzów

Maszyna: *

Firma: *


Reklama

simmet

Poszukuję opinii o Santader Leasing maszyn

Postprzez dawidg2 » 09 Gru 2019 13:23

szukaj sprawdzonych np EFL czy inne popularne

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Re: Poszukuję opinii o Santander Leasing maszyn

Postprzez Leone » 09 Gru 2019 16:24

Dzięki za odpowiedź.

dawidg2 napisał(a):szukaj sprawdzonych np EFL


No właśnie znalazłem jedną recenzję, czy bardziej opinię o Santader Leasing i tam też polecają EFL zamiast Santander Leasing https://antyhaczyk.blogspot.com/2019/06 ... pinie.html mimo że Santander Leasing i Santander Consumer Multirent to dwie różne firmy, to chyba tak jak Idea i Getin niby dwa różne banki, ale ten sam właściciel i ten sam leasing, więc opinie o tym lesingu Consumer mnie dość tak odstraszają.

Inne popularne oprócz EFL to na przykład? Chciałbym porównać ofertę ze 3 przynajmniej. Gdzie jeszcze warto sprawdzić? PKO? Niektóre firmy mają tylko leasing samochodowy.

Raczej Idea Getin sobie daruję, bo też czytałem niezbyt dobre opinie.
Ostatnio edytowany przez Leone, 11 Gru 2019 11:49, edytowano w sumie 1 raz
Pozdrawiam

Leone
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 06 Gru 2019 15:23
  • Miejscowość: Chorzów

Maszyna: *

Firma: *


Poszukuję opinii o Santader Leasing maszyn

Postprzez dawidg2 » 09 Gru 2019 19:10

są rankingi/statystyki więc łatwo sprawdzić.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Re: Poszukuję opinii o Santander Leasing maszyn

Postprzez Leone » 10 Gru 2019 12:42

Nie jest to trochę tak, że rankingi to wygrywa ten co najwięcej płaci? Ciągle gdzieś widzę hasła najlepsza lokata, najlepsze konto według rankingu takiego i takiego z jakiegoś portalu finansowego, a tam 2%, a inflacja 3% prawie. Co drugi kredyt jest najlepszy według jakiegoś rankingu. Trochę tak z dystansem do takich rzeczy podchodzę markowanych przez jakieś portale.

a w kwestii statystyk to co masz na myśli?
Ostatnio edytowany przez Leone 11 Gru 2019 11:50, edytowano w sumie 2 razy
Pozdrawiam

Leone
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 06 Gru 2019 15:23
  • Miejscowość: Chorzów

Maszyna: *

Firma: *


Poszukuję opinii o Santader Leasing maszyn

Postprzez dawidg2 » 10 Gru 2019 22:56

ilości zawartych umów czy wielkości kwoty na jaką wyleasingowali

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Re: Poszukuję opinii o Santander Leasing maszyn

Postprzez Leone » 11 Gru 2019 11:49

Ilość umów przypuszczam zależy też od sprawności marketingu i sprzedaży, nie koniecznie od jakości oferty i późniejszej współpracy. Właśnie dość trudno znaleźć wiarygodne źródło informacji poza może porównywaniem oferty prosząc o wycenę sporo firm, negocjując i potem ewentualnie samemu wyciągając wnioski. Można podpytać znajomych przedsiębirców. Ja w dużym stopniu sugeruję się opiniami, ale to też te pozytywne często piszą marketingowcy, a na negatywne biorę nawias, bo ludzie bywa, że nie płacą w terminach, a potem się awanturują i całą sieć zaleją. Przy czym jak widzę dużo negatywnych wypowiedzi to się zapala czerwona lampka.

Na razie chyba ogrniczię się do sprawdzenia w kilku takich znanych bankach oferujących leasing. Porównam i zobaczymy.
Pozdrawiam

Leone
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 06 Gru 2019 15:23
  • Miejscowość: Chorzów

Maszyna: *

Firma: *


Poszukuję opinii o Santander Leasing maszyn

Postprzez Kirdan » 06 Sty 2020 16:43

Leasing to leasing, zasady praktycznie wszędzie będą podobne. Jeśli nie ma jeszcze wytartej ścieżki i powiązania z konkretnym leasingodawcą to trzeba ruszyć tyłek i pozbierać oferty.

Zwrócić też warto uwagę na faktyczny koszt leasingu bo najpopularniejsza forma wygląda tak że patrzysz na ofertę i masz 103%, 105%, 106% itd a to jest trochę mylące, wydaje się że inflacja to zje i że leasing do tego dokłada a to nie jest prawda.

Policzmy sobie przykładzik jakiś.

Chcę maszynę za 100.000 netto, wpłata własna 40% a reszta na 3 lat.
Dostaję ofertę 105%, co to w praktyce oznacza?

A no oznacza tyle że za maszynę zapłacę całkowitą cenę 105.000 netto. Trzeba tylko wziąć poprawkę że leasing nie pożycza mi wcale 100.000 netto tylko 60.000 netto bo przecież 40.000 muszę dać na "dzień dobry". Czyli spłacimy o 8,3% więcej niż pożyczyliśmy a nie 5% jak się wydaje na pierwszy rzut oka.

Oprocentowanie będzie tym większe im mniej damy wpłaty własnej i tym większe im większy ustalimy sobie wykup na końcu umowy.

Dodatkowo warto zapoznać się z warunkami, bo to że sprzęt będzie musiał mieć kompletne ubezpieczenie od utopienia, spalenia, kradzieży czy lotu w kosmos też nie jest dla wszystkich oczywiste a generuje jednak koszty. Dochodzą też inne opłaty typu przekazanie danych Policji w razie wykroczenia (głównie fotoradary, koparek raczej nie dotyka), opłaty dodatkowe w przypadku wyboru ubezpieczenia z poza oferty leasingodawcy, opłaty dodatkowe za ewentualne opóźnienia w ratach itp.

Brałem już w życiu leasingów a leasingów, grunt to nie dać się zmanierować, szczególnie u samego sprzedawcy bo bardzo często leasingi fabryczne albo u "znajomego" leasingodawcy wychodzą drożej niż u typowych firm leasingowych.

Kirdan
Młodszy operator

  • Posty: 102
  • Rejestracja: 05 Kwi 2017 14:18
  • Miejscowość: Gdynia
  • Pochwały: 4

Maszyna: Renault K460
Terex TLB890
Zeppelin ZM15
Zetor C3011

Firma: STARTER


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 22 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej