wibako

Ide na kurs koparko-ładowarki potrzebuję opis sterowania tyl

O czym tylko chcecie :).

Moderatorzy: peckiel, Dj_Francuz

Ide na kurs koparko-ładowarki potrzebuję opis sterowania tyl

Postprzez wm144 » 02 Maj 2008 23:07

Proszę mnie nie wyśmiać :D ide na kurs koparko-ładowarki praktykę bede miał na Catapiler 4x4
Chcę sie troche rozeznać przed kursem i prosze jeżeli ktos może narysowac schemat lub podac link do gotowego schematu albo opisac jak sterować. Dokładnie chodzi mi o sterowanie łyżką do kopania.
Widziałem ta koparke i ma ona cztery dźwignie, dwie krótkie do podpór to wiem które one są i dwie dłuższe do sterowania, ale co która sie robi nie wiem dokońca.
Wiem ze to jest raczej fizycznie do wytrenowania ale chciał bym poznac teorie wcześniej.
Pozdrawiam.

wm144
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 02 Maj 2008 22:56
  • Miejscowość: polska

Reklama

simmet

Postprzez mietek » 02 Maj 2008 23:26

nic ci taki opisy nie daja bo jak nie chycisz za galy i nie poruszasz :lol: to tego nie ogarniesz powaznie mowie idz na kurs wejdziesz do maszyny i chwila moment ogarniesz co do czego jest musisz to wyczuc :)
" ...bycie operatorem to nie zawód to sposób na życie... "

Awatar użytkownika
mietek
Fachoperator

  • Posty: 1005
  • Rejestracja: 18 Kwi 2007 15:14
  • Miejscowość: Chorzów
  • Pochwały: 4

Maszyna: Caterpillar 325C
Caterpillar M315
Volvo EC 240 BNLC


Postprzez wm144 » 02 Maj 2008 23:35

mietek napisał(a):nic ci taki opisy nie daja bo jak nie chycisz za galy i nie poruszasz :lol: to tego nie ogarniesz powaznie mowie idz na kurs wejdziesz do maszyny i chwila moment ogarniesz co do czego jest musisz to wyczuc :)


Wiem że tak bedzie, masz racje, ale prosze jednak jezeli możesz to opisz co i jak.
Kazdy ma inna taktyke nauki, ja mam taką że jak sobie przeczytam lub ogladne to wtedy doskonale zpamietuje, a praktyka praktyką.

wm144
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 02 Maj 2008 22:56
  • Miejscowość: polska

Postprzez Andrexxxx » 02 Maj 2008 23:37

Potwierdzam co mówi mietek ale dodam że taki opis nic nie da bo jak siądziesz na inną maszyne może być inne sterowanie ale w twoim przypadku zmiana gałek to lepiej bo jako młody nie masz przyzwyczajenia ja kiedyś sie przesiadłem z dżojów na gałki to jakoś tak pokracznie było na początku :lol: :lol: :lol:
Wszyscy wiedzieli że tego nie da się zrobić. Aż przyszedł jeden który o tym nie wiedział..i to zrobił.

http://www.sp2kfl.org/

.

Awatar użytkownika
Andrexxxx
Operator

  • Posty: 357
  • Rejestracja: 02 Sty 2008 16:25
  • Miejscowość: Kujawsko-Pomorskie

Postprzez mivhal » 03 Maj 2008 00:30

najlepiej jak z Cata na inną maszynę się przesiądziesz XD np na Volvo ma jakieś tam sterowanie zgodnie z ISO xxxx coś tam. Cata, że z Ameryki to ma inne operowanie. Po prostu musisz wyczuć maszynę. Podtrzymuje opinie kolegów, że nie ma co sie uczyć na pamięć ruchów bo jeżeli sam na błędach się nie nauczysz to nic nie da schemat.

mivhal
Operator

  • Posty: 341
  • Rejestracja: 07 Lut 2008 14:59
  • Miejscowość: spod mostu :)
  • Pochwały: 2

Postprzez wm144 » 03 Maj 2008 07:41

Ok, w takim razie poczekam na praktykę. :D
Dzięki za rady.

wm144
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 02 Maj 2008 22:56
  • Miejscowość: polska

Postprzez Bartek » 03 Maj 2008 08:15

Schemat masz na rysowany na tym plastyku pod dzwigniami, rzuć okiem przed rozpoczęciem kopania i po woli bendziesz się przyzwyczaiał... Nie jest to trudne...
- Na jakiej maszynie chciałbyś robić?
- Na byle qrwie aby zarobić...

Jak koparkę kiedy się zepsuła, tak ja kocham Cię!

CAT mój kochany czarno - zółty brat...

Awatar użytkownika
Bartek
Fachoperator

  • Posty: 1245
  • Rejestracja: 18 Mar 2006 22:54
  • Miejscowość: Różan

Postprzez wm144 » 03 Maj 2008 14:39

Bartek napisał(a):Schemat masz na rysowany na tym plastyku pod dzwigniami, rzuć okiem przed rozpoczęciem kopania i po woli bendziesz się przyzwyczaiał... Nie jest to trudne...


Tak musze zrobic. Dzieki

wm144
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 02 Maj 2008 22:56
  • Miejscowość: polska

Postprzez mietek » 03 Maj 2008 17:09

jak poszukam laptopa to tam mam zjecie ze srodka koparki i tam na zdjeciu mam galy z rysunkami jak ma ci to zycie ulatwic to nie widze wiekszego problemu :)
" ...bycie operatorem to nie zawód to sposób na życie... "

Awatar użytkownika
mietek
Fachoperator

  • Posty: 1005
  • Rejestracja: 18 Kwi 2007 15:14
  • Miejscowość: Chorzów
  • Pochwały: 4

Maszyna: Caterpillar 325C
Caterpillar M315
Volvo EC 240 BNLC


Postprzez wm144 » 08 Maj 2008 18:17

Wszystko jest ok. :D
5 godzin zaliczonych, ruchy bardzo są bardzo dobrze dopasowane opanowałem bez problemu. :D

wm144
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 02 Maj 2008 22:56
  • Miejscowość: polska

Postprzez Andrexxxx » 08 Maj 2008 19:07

I O TO CHODZI :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

PRAKTYKA I JESZCZE RAZ PRAKTYKA
Wszyscy wiedzieli że tego nie da się zrobić. Aż przyszedł jeden który o tym nie wiedział..i to zrobił.

http://www.sp2kfl.org/

.

Awatar użytkownika
Andrexxxx
Operator

  • Posty: 357
  • Rejestracja: 02 Sty 2008 16:25
  • Miejscowość: Kujawsko-Pomorskie

Postprzez Andriey1974 » 10 Gru 2009 19:42

Witam. Czy ma ktoś pliki z ostatnich stron tego tematu: http://kopaczka.pl/viewtopic.php?p=38755 albo jakieś pytania i odpowiedzi na kurs koparko-ładowarki. Z góry dzięki.

Andriey1974
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 08 Gru 2009 15:41
  • Miejscowość: Dąbrówka

Postprzez _Dymek_ » 10 Gru 2009 23:14

Ja tam jak poszedłem na kurs to miałem wszystko opanowane zarówno w koparce jak i koparko-ładowarce choć na tej drugiej maszynie nigdy nie robiłem ale miałem dużo styczności , jedynie czego sie bałem to tego egzaminu ustnego bo zawsze jak mnie pytali o coś to nie wiedziałem no chyba że o zmiennik momentu albo o gleby zapytali a sorry jeszcze obsługę codzienną znałem i DTR-ke :D :D
Wykładowca mi mówił że nie ma szans żebym zdał i że jak ja zdam to on kończy pracę ale udało mi się poszedłem z myślą że bd to co ma być a jak nie zdam to świat sie nie załamie .
Dzień wcześniej zdałem praktykę śpiewająco nawet mnie egzaminator pochwalił ( skąś wiedział że mój ojciec ma firmę :twisted: ) a następnego dnia też dałem radę może i pytania nie miałem zbyt trudnych ale i tak ciężko było bo nie miałem pojęcia o niczym .
Ale udało sie zdać i teraz na wiosnę idę na koparki II klasę i na ładowarki kołowe .

_Dymek_
Pomocnik operatora

  • Posty: 80
  • Rejestracja: 27 Mar 2009 17:54
  • Miejscowość: Puławy

Postprzez DORKNEST » 10 Gru 2009 23:53

Panowie jeżeli ktoś chce sie nauczyć sterowania sprzętem budowlanym to polecam wszelkiej maści symulatory na PC
kupie blok silnika bavid brown VPA4028 do case580f lub silnik do remontu byle był blok cały

DORKNEST
Pomocnik operatora

  • Posty: 52
  • Rejestracja: 26 Mar 2009 13:05

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 40 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej