wibako

GALERIA naszych maszyn

O czym tylko chcecie :).

Moderatorzy: peckiel, Dj_Francuz

GALERIA naszych maszyn

Postprzez kysa » 30 Lip 2013 19:55

mietek, napisz czym się różnią obie maszyny okiem operatora?

Awatar użytkownika
kysa
Operator

Maszyna: Liebherr 954b

Firma: kamieniołom


Reklama

simmet

GALERIA naszych maszyn

Postprzez peckiel » 30 Lip 2013 20:19

mietek ten Domino to spamer. Nie ma co go brać pod uwagę.
Roboty ziemne i drogowe, sprzedaż kruszyw, wynajem maszyn

Awatar użytkownika
peckiel
Fachoperator

  • Posty: 4455
  • Rejestracja: 05 Mar 2009 22:55
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 95

Maszyna: Liebherr A904,Liebherr 576,JCB JS220LC

Firma: Roboty Ziemne i Drogowe


GALERIA naszych maszyn

Postprzez mietek » 30 Lip 2013 22:09

kysa, no na pewno CAT ma dużo lepszą hydraulikę sterowania bardziej precyzyjna szybsza ogólnie taka dopracowana i dobrze dograna, no i to co najważniejsze dla operatora to kabina zdecydowanie bardziej komfortowa i tu naprawdę dużo brakuje firmie volvo do cata
" ...bycie operatorem to nie zawód to sposób na życie... "

Awatar użytkownika
mietek
Fachoperator

  • Posty: 1005
  • Rejestracja: 18 Kwi 2007 15:14
  • Miejscowość: Chorzów
  • Pochwały: 4

Maszyna: Caterpillar 325C
Caterpillar M315
Volvo EC 240 BNLC


GALERIA naszych maszyn

Postprzez marian94 » 30 Lip 2013 23:17

No ale spalanie volvo ma mniejsze a to się liczy
Jeśli pomogłem kliknij "pochwała"

Awatar użytkownika
marian94
Fachoperator

  • Posty: 541
  • Rejestracja: 20 Maj 2010 22:34
  • Miejscowość: Pomorze
  • Pochwały: 15

Re: GALERIA naszych maszyn

Postprzez Dj_Francuz » 31 Lip 2013 12:08

mietek napisał(a):kysa, no na pewno CAT ma dużo lepszą hydraulikę sterowania bardziej precyzyjna szybsza ogólnie taka dopracowana i dobrze dograna, kabina zdecydowanie bardziej komfortowa


zaciekawiło mnie bardzo to co napisałeś, że kabiny VOLVO są mało komfortowe mało precyzyjna i że słaba do jakiego konkretnie modelu cata porównujesz?
Jeśli pomogłem kliknij POCHWAŁA!

http://xat.com/Kopaczka Zapraszam na forumowy chat

Awatar użytkownika
Dj_Francuz
Fachoperator

  • Posty: 2154
  • Rejestracja: 06 Sie 2010 10:12
  • Miejscowość: Sochaczew
  • Pochwały: 32

GALERIA naszych maszyn

Postprzez korba71 » 31 Lip 2013 19:38

Pisze to z pozycji człowieka, który pracuje wiele lat na różnego rodzaju sprzęcie, różnych producentów. Mam prawie 190 cm i ważę 105 kg. Tak dopracowanej ergonomicznej kabiny nie widziałem wcześniej. Fotel regulowany we wszystkich możliwych pozycjach, jest nawet opcja pneumo, regulowane i w pionie i przesuwane w poziomie niezależne od fotela, panele z dżojami, po przesunięciu fotela do tyłu mogę wyprostować nogi. W koparce po rozłożeniu fotela można spać. Kabina ogromna, z tyłu pólka sporych rozmiarów z przegrodami i kieszeniami, schowek między głośnikami solidnie zamykany. Idealnie skonstruowane zamykanie przedniej szyby, dolna szyba wyciągana i nie trzeba szukać gdzie ją zostawić, przypina się ją do bocznych drzwi, które są ogromne. Maja wystający uchwyt przy lewym barku za który się ciągnie i łatwo się zamyka. U innych trzeba zejść na gąskę albo naciągać rękę. Drzwi otwiera się nogą bez puszczania dżojów, naciskasz delikatnie pchasz i masz otwarte i zabezpieczone. Jest klimatronic, podgrzewane siedzenie, 15 szczelin kurtyn powietrznych, dmucha dosłownie wszędzie, pomyśleli nawet o zdublowanych nadmuchach górnych po podniesieniu szyby do góry. Silniki wycieraczek schowane idealnie, nie montowane do przedniej szyby nie ma żadnych kabli ani styków, żaluzje wszędzie, wszystko pod ręką wyprofilowane idealnie i wszystko działa cały czas, łatwo wszystko rozebrać i rozkręcić np. do przedmuchania powietrzem lub do naprawy, fotel wygodny można siedzieć i 16 godz. Co do hydrauliki to przecież pompy i przekładnie Kawasaki to chyba lider hydrauliki, silnik Deutz, też z górnej półki, koparka 23 t a podniosę i pojadę z 7 tonowym elementem. Hydr. jest tak wydajna, że można jechać i jednocześnie podnosić, obracać się i maszyna niewiele zwalnia. Mnóstwo osadzam studni, stawiam konstrukcje stalowe, plantuje, przygotowuje podbudowę, gdzie trzeba ciągnąc chudziak przy krawężniku podaje beton na łyżce z ludźmi. Jazda jest bardzo precyzyjna dwubiegowa (właściwie trzybiegowa zając to dwa biegi, a żółw to trzeci precyzyjny, tak bardzo, że rzadko używam rąk, steruje nogami) większość moich robót to prace tego typu niekiedy kopie niewiele. W jakim sensie niedopracowane? Nic nie lata nie wibruje nie odkręca się, wszystko solidne mocne skonstruowane intuicyjnie, przede wszystkim ładne i praktyczne, wiem że zachwalam ale jeśli to co pisze nijak ma się do Cata to nigdy nie będę mógł na nim pracować, to maszyna dla STWÓRCY.

Awatar użytkownika
korba71
Fachoperator

  • Posty: 2158
  • Rejestracja: 10 Sty 2011 22:38
  • Miejscowość: Chorzów
  • Pochwały: 43

Maszyna: volvoec210blc


GALERIA naszych maszyn

Postprzez MARIO/MECALAC » 31 Lip 2013 19:59

Zawsze byłem zwolennikiem Cat'a ( mechanior mnie zje za to :D ), ale niestety Cat jest już przereklamowany. Cat'y były dobre, ale do max 2004 roku później to już ilość nie jakość. W obecnej chwili robię na Liebherze A316 i chciał bym wyrobić sobie zdanie na temat Volvo. Z każdym co rozmawiałem zachwalał Liebherr. Moja choć jest z 1999 roku i bez klimy to mógłbym z niej nie wychodzić, no może za potrzebą tylko wygodna cicha oszczędna i wydajna.
Proszę nie wydzwaniać w sprawie naprawy Mecalaca. Nie jestem mechanikiem


Jeśli pomogłem nie pisz Dziękuje kliknij POCHWAŁA!!
Rezerwiści To Specjaliści Pędzą Bimber Nawet Z Liści

Awatar użytkownika
MARIO/MECALAC
Fachoperator

  • Posty: 3306
  • Rejestracja: 29 Paź 2009 19:39
  • Miejscowość: CZĘSTOCHOWA
  • Pochwały: 132

Maszyna: MECALAC 12 MXT

Firma: OL-KOP


GALERIA naszych maszyn

Postprzez mietek » 31 Lip 2013 21:37

korba71 nie chcę abyś pomyślał, że chce się wdawać z tobą w jakaś kłótnie. Mówisz, że pracowałeś na wielu maszynach. Pierwsze pytanie: czy robiłeś na w miarę nowym Cacie ? Pytam czy robiłeś, a nie wsiadłeś na chwilę aby popatrzeć.


Kilka spraw piszesz o tym, że możesz wyciągnąć szybę i mocować jak na drzwiach to pomyśl, że w Cacie masz dodatkową prowadnicę, wystarczy szybę podnieść i otwierasz razem z górną szybą bez bawienie się w wyciąganie i mocowanie mi to zajmuje 3 sekundy tobie 3 minuty i jeszcze jak ci wypadnie to ją potrzaskasz a w cacie nie ma takiej możliwości

co do np klimy i rodzaju wyświetlacza totalna beznadzieja w volvo kiepskie diodki w przyciskach których w słoneczny dzień w ogóle nie widać do tego sam panel zamontowany pod podłokietnikiem a cat duży czytelny wyświetlacz gdzie mam wyświetlone wszystkie informacje na obrazku

co do wycieraczek mowa tu o schowanym idealnie silniku porażka jak można mocować silnik w miejscu gdzie ogranicza mi to widoczność przy pracy np na wyburzeniu cat silnik w podłodze duża wycieraczka która czyści mi dwie szyby w volvo dolną szybę można co najwyżej ręcznie szmatą wytrzeć

sterowanie np chwytakiem rotator plus zamykanie otwieranie volvo sterujemy za pomocą przycisków w dzoju co daje nam pewne skoki w sterowaniu cat rolki do starowania co daje idealną precyzję np obracając rotatorem

co do hydrauliki jak byś jechał i nie mógł ponieść ramienia to by znaczyło że coś z maszyną jest nie tak to nie jest wyznacznik wydajniej hydrauliki

korba71, mógł bym tak jeszcze dużo elementów wymieniać nie bierz tego do siebie bo to są moje prywatne odczucia

Dj_Francuz, w cacie jest dla mnie wygodniej, przepracowałem już trochę na gąskach i uważam że cat ma najlepszą hydraulikę strowania, aha i nigdzie nie napisałem że volvo jest słabe bo maszyna jest mocna nie ma większego problemu np przy załadunku całej łych gliny

cat 320c cat 325c vs volvo bl 240
" ...bycie operatorem to nie zawód to sposób na życie... "

Awatar użytkownika
mietek
Fachoperator

  • Posty: 1005
  • Rejestracja: 18 Kwi 2007 15:14
  • Miejscowość: Chorzów
  • Pochwały: 4

Maszyna: Caterpillar 325C
Caterpillar M315
Volvo EC 240 BNLC


GALERIA naszych maszyn

Postprzez wujek616 » 31 Lip 2013 22:27

a ja tam nie chcę żadnego CATa czy VOLVO, wolę swojego Mecalaca :wink: i na nic bym go nie zamienił (no chyba że na nowego :wink: bo mój już wysłużony)
Image
Image
a tu "akcja żniwa"... nie chciało się ściągać hedera to kogut na dach, tablica pilot na zderzak no i jazda na pole :mrgreen:
Image
691119423 Paweł
Jeśli pomogłem kliknij POCHWAŁA !

Awatar użytkownika
wujek616
Fachoperator

  • Posty: 816
  • Rejestracja: 17 Lis 2010 22:20
  • Miejscowość: Sulęcin, woj.Lubuskie
  • Pochwały: 41

Maszyna: Mecalac12MXT,AtlasAR51B,
Deutz-Fahr Agrotron130,6.45TT


GALERIA naszych maszyn

Postprzez Dj_Francuz » 31 Lip 2013 23:23

wujek616 czy mi sie zdaje czy na 1 zdjęciu masz na ramieniu zamontowane gniazdko 230v? :mrgreen:
mietek zgodzę się z tym co napisał mario, że cat jest już przereklamowany tak samo koparki czy kop-ład nie te maszyny co dawniej a hydraulika i precyzyjność VOLVO jest na naprawdę wysokim poziomie jeśli będziesz miał okazję popracuj volvem z rocznika 2013 docenisz to jaki postęp volvo robi. mietek a jak porównasz spalanie cat'a do VOLVO?? pracowałeś i jednym i drugim wiec możesz coś na ten temat powiedzieć?
Jeśli pomogłem kliknij POCHWAŁA!

http://xat.com/Kopaczka Zapraszam na forumowy chat

Awatar użytkownika
Dj_Francuz
Fachoperator

  • Posty: 2154
  • Rejestracja: 06 Sie 2010 10:12
  • Miejscowość: Sochaczew
  • Pochwały: 32

GALERIA naszych maszyn

Postprzez wujek616 » 01 Sie 2013 07:24

Dj_Francuz, dobrze Ci się zdaje :D W gniazdku jest 12V i podłączam do niego obrysówki które są na pługu do odśnieżania
691119423 Paweł
Jeśli pomogłem kliknij POCHWAŁA !

Awatar użytkownika
wujek616
Fachoperator

  • Posty: 816
  • Rejestracja: 17 Lis 2010 22:20
  • Miejscowość: Sulęcin, woj.Lubuskie
  • Pochwały: 41

Maszyna: Mecalac12MXT,AtlasAR51B,
Deutz-Fahr Agrotron130,6.45TT


GALERIA naszych maszyn

Postprzez Dj_Francuz » 01 Sie 2013 09:52

już się bałem ,że ramię mecalaca służy jako przedłużacz 230v :mrgreen:
Jeśli pomogłem kliknij POCHWAŁA!

http://xat.com/Kopaczka Zapraszam na forumowy chat

Awatar użytkownika
Dj_Francuz
Fachoperator

  • Posty: 2154
  • Rejestracja: 06 Sie 2010 10:12
  • Miejscowość: Sochaczew
  • Pochwały: 32

GALERIA naszych maszyn

Postprzez wujek616 » 01 Sie 2013 11:58

no wiesz Mecalac u mnie ma wiele zastosowań ale o tym nie pomyślałem :lol:
691119423 Paweł
Jeśli pomogłem kliknij POCHWAŁA !

Awatar użytkownika
wujek616
Fachoperator

  • Posty: 816
  • Rejestracja: 17 Lis 2010 22:20
  • Miejscowość: Sulęcin, woj.Lubuskie
  • Pochwały: 41

Maszyna: Mecalac12MXT,AtlasAR51B,
Deutz-Fahr Agrotron130,6.45TT


GALERIA naszych maszyn

Postprzez Dj_Francuz » 01 Sie 2013 13:42

a widzisz to w razie czego zawsze można drugie poprowadzić :D i na budowie jak znalazł przedłużacz który się nie plącze i wtedy powiedzenie kopać przedłużaczem się sprawdzi albo zabić przedłużaczem :mrgreen:
Jeśli pomogłem kliknij POCHWAŁA!

http://xat.com/Kopaczka Zapraszam na forumowy chat

Awatar użytkownika
Dj_Francuz
Fachoperator

  • Posty: 2154
  • Rejestracja: 06 Sie 2010 10:12
  • Miejscowość: Sochaczew
  • Pochwały: 32

GALERIA naszych maszyn

Postprzez wujek616 » 01 Sie 2013 15:23

no racja, jak to się mówi prąd też "kopie" :lol:
kiedyś na robocie majstry się pytali czy mogą czajnik podłączyć żeby wodę zagotować :wall:
691119423 Paweł
Jeśli pomogłem kliknij POCHWAŁA !

Awatar użytkownika
wujek616
Fachoperator

  • Posty: 816
  • Rejestracja: 17 Lis 2010 22:20
  • Miejscowość: Sulęcin, woj.Lubuskie
  • Pochwały: 41

Maszyna: Mecalac12MXT,AtlasAR51B,
Deutz-Fahr Agrotron130,6.45TT


GALERIA naszych maszyn

Postprzez Dj_Francuz » 01 Sie 2013 16:47

:mrgreen: :mrgreen: hahaha a dziwisz im się ?? :mrgreen: jak zobaczyli gniazdko 230v? ale np kolegi ojciec jest elektronikiem i robi prywatnie spawarki prostowniki itp i zawsze montuje na obudowie spawarki minimum jedno gniazdko dzięki któremu możesz podpiąć bezpośrednio do spawarki np szlifierkę. U niego przy wszystkim jest zawsze drugie gniazdko czy to krajzega spawarka prostownik winda budowlana :mrgreen: nie wiem co on ma z gniazdkami
Jeśli pomogłem kliknij POCHWAŁA!

http://xat.com/Kopaczka Zapraszam na forumowy chat

Awatar użytkownika
Dj_Francuz
Fachoperator

  • Posty: 2154
  • Rejestracja: 06 Sie 2010 10:12
  • Miejscowość: Sochaczew
  • Pochwały: 32

GALERIA naszych maszyn

Postprzez mietek » 01 Sie 2013 18:54

Dj_Francuz, nie chcę aby moje wypowiedzi były odbierane jako stronnicze na korzyść Caterpillera, nie pracowałem ani na cacie ani na volvo z 2013 więc nie zabieram głosu po prostu porównuję maszyny z podobnego rocznika podobnej wadze i to co pisze to jest moje odczucie komuś się podoba komatsu innemu volvo a trzeciemu macalac

co do spalania to ciężko mi coś powiedzieć bo jeszcze nie miałem okazji pracować całą dniówkę od dzwonka do dzwonka :lol: nie ma jak robota w swojej firmie ale około 10 litrów na pewno
" ...bycie operatorem to nie zawód to sposób na życie... "

Awatar użytkownika
mietek
Fachoperator

  • Posty: 1005
  • Rejestracja: 18 Kwi 2007 15:14
  • Miejscowość: Chorzów
  • Pochwały: 4

Maszyna: Caterpillar 325C
Caterpillar M315
Volvo EC 240 BNLC


Re: GALERIA naszych maszyn

Postprzez czaki » 01 Sie 2013 21:06

Ja wam powiem, że robiłem na Volvo (właściwie Volvo-Akermanie), na Hyundai, na Komatsu, na Liebherr, ale generalnie rzecz biorąc największy komfort daje robota CAT-em i ewentualnie Komatsu :-)
A to moja maszynka na czas urlopu
Powiem, że nie pali dużo, bo w trybie HP jakieś 12-15 l/h na 3/4 gazu
Załączniki
Cat 320EL (90).JPG
Cat 320EL (102).JPG
Cat 320EL (71).JPG
Cat 320EL (70).JPG
Ostatnio edytowany przez czaki, 02 Sie 2013 23:32, edytowano w sumie 1 raz

czaki
Fachoperator

  • Posty: 649
  • Rejestracja: 05 Lut 2011 22:48
  • Miejscowość: Cieszyn
  • Pochwały: 6

GALERIA naszych maszyn

Postprzez korba71 » 02 Sie 2013 20:36

Dziś znalazłem czas na kilka argumentów sprawie Volvo vs Cat. Dział nie ten, ale cóż. Kolego mietek nie mam ci za złe argumentowanie na swoją korzyść, szanuje ludzi mających własne zdanie. Silnik wycieraczki nie jest w tak złym miejscu jak piszesz, znajduje się po lewej stronie sufitu kabiny, tak że połowa szyby jest wolna do swobodnego patrzenia (a jest to fajna wyprofilowana półokrągła szyba, która łączy przednią szybę z dachem, sądzę że jednak znacznie poprawia widoczność do góry), niestety z powodu daszka przeciwsłonecznego nie można nic zobaczyć :D należałoby go odkręcić, ja wychylam się z kabiny żeby coś zobaczyć, nie chce mi się go odkręcać, szyba w szyberdachu u mnie jest mocno porysowana zmatowana (maszyna stała w lesie opatulona osłonami siatkowymi) wycieraczka jest ogromna i omiata szybę idealnie, nie wiem czemu piszesz, że dolną można powycierać szmatą?? Ja na dolnej szybie mam wycieraczkę drugą, silnik jest w podłodze, spryskiwacz, wszystko działa niezawodnie. Co do sterowania, niestety ja podpinam tylko młot i wole nogą jak dżojem. Co do podnoszenia i jechania naraz miałem na myśli solidne obciążenie na haku, wcześniej np. na Case miałem z tym problem, maszyna jest niesamowicie mocna mam łyżkę chyba z 290 i dodatkową mam jeszcze blachę, która przedłużą łyżkę o pół metra. 9 pełnych łyżek i załaduje terberga 22 metry. Spalanie poniżej 10 l na mtg, jakoś spasowała mi ta maszynka, klima jak pisałeś w pełnym słońcu diody słabo widoczne, ale to nie żaden mankament tym bardziej, że pod prawym podłokietnikiem jest zawsze cień, a to że klima ma osobny panel sądzę, że działa na plus, główny wyświetlacz jest bardziej czytelny, kiedyś argumentowałeś na temat poruszania się w błocie, że zamiast opierać się na uniwersalności sprzętu powinno się sprowadzać sprzęt specjalistyczny, który obniża koszty, to samo z wyburzeniami, są maszyny specjalnie do tego budowane z pochylanymi kabinami, kamerkami, przedłużanymi ramionami, ze spryskiwaczami i co tam jeszcze, każda uniwersalna koparka będzie mieć jakieś mankamenty i odwrotnie.

Awatar użytkownika
korba71
Fachoperator

  • Posty: 2158
  • Rejestracja: 10 Sty 2011 22:38
  • Miejscowość: Chorzów
  • Pochwały: 43

Maszyna: volvoec210blc


GALERIA naszych maszyn

Postprzez mietek » 03 Sie 2013 00:38

korba71, tak jak pisałem wcześniej nie chce aby moje wypowiedzi byłe brane stronniczo na korzyść cata bo ani nie jestem właścicielem cata ani volvo i nie zależy mi na promowaniu tej marki bo nic z tego nie mam spytali mnie po prostu o różnicę jaką ja dostrzegam to są moje prywatne odczucia i wkurwia mnie że muszę się przyglądać co tam na tym panelu się świeci bo nie widać dokładnie

a co do sprzętu specjalistycznego to zawsze miałem i będę miał takie zdanie że maszyna powinna być przystosowana do danego zadania w poprzedniej firmie wszystkie wyburzenia opierały się na pracy łyżka młot teraz mam do dyspozycji młoty łyżki nożyce chwytaki i czego dusza zapragnie i wiem jaki jest komfort roboty bez pierdzielenia się łyżką np ładowania złomu zakładam chwytak i mogę robić wszystko przekładać układać

tak na marginesie teraz robię na JCB 220 i to dopiero jest padaka
" ...bycie operatorem to nie zawód to sposób na życie... "

Awatar użytkownika
mietek
Fachoperator

  • Posty: 1005
  • Rejestracja: 18 Kwi 2007 15:14
  • Miejscowość: Chorzów
  • Pochwały: 4

Maszyna: Caterpillar 325C
Caterpillar M315
Volvo EC 240 BNLC


PoprzedniaNastępna Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 16 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej