wibako

HONKER--> Polska Marka

O czym tylko chcecie :).

Moderatorzy: peckiel, Dj_Francuz

HONKER--> Polska Marka

Postprzez Dj_Francuz » 15 Lis 2014 16:23

Panowie i Panie co sądzicie o nowych pojazdach HONKER ostatnio miałem okazje widzieć kilka modeli przygotowanych typowo do wypraw turystyczno off-roadowych które na żywo robią spore wrażenie jeżeli chodzi o gabaryty i solidność wykonania. Zarówno HONKER jak i np UAZ Patriot posiadają silniki silniki diesla produkcji Andoria (Polska firma z Andrychowa)
https://www.youtube.com/watch?v=O-cjkgdS8wY
http://www.tarmot.pl/samochody_czesci_i ... iczne.html
Co sądzicie o takich pojazdach ? które są stworzone jako typowe woły robocze z małą ilością elektroniki :) :?:
Jeśli pomogłem kliknij POCHWAŁA!

http://xat.com/Kopaczka Zapraszam na forumowy chat

Awatar użytkownika
Dj_Francuz
Fachoperator

  • Posty: 2154
  • Rejestracja: 06 Sie 2010 10:12
  • Miejscowość: Sochaczew
  • Pochwały: 32

Reklama

simmet

Re: HONKER--> Polska Marka

Postprzez Jarewa » 15 Lis 2014 19:36

Może się nie zgodzisz że mną ale coś nie mogę przeczytać by to było zabezpieczone dobrze przed rdzą, brak podwójnego ocynku już go dyskwalifikuje jako trwałe auto do off-road no chyba że na pustyni.

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2802
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

HONKER--> Polska Marka

Postprzez Dj_Francuz » 16 Lis 2014 11:35

Jarewa, blachowo nie jest tak źle jeśli chodzi o możliwość zakonserwowania nadwozia to jest o tym wspomniane w przypadku dodatkowego wyposażenia :wink:
Jeśli pomogłem kliknij POCHWAŁA!

http://xat.com/Kopaczka Zapraszam na forumowy chat

Awatar użytkownika
Dj_Francuz
Fachoperator

  • Posty: 2154
  • Rejestracja: 06 Sie 2010 10:12
  • Miejscowość: Sochaczew
  • Pochwały: 32

Re: HONKER--> Polska Marka

Postprzez wujek616 » 16 Lis 2014 14:04

Dj_Francuz napisał(a):Jarewa, blachowo nie jest tak źle jeśli chodzi o możliwość zakonserwowania nadwozia to jest o tym wspomniane w przypadku dodatkowego wyposażenia :wink:

....dodatkowe wyposażenie,.....??? to chyba jakiś żart... takie zabezpieczenie w postaci ocynkowanej karoserii powinno być w standardzie. Honkery podobnie jak inne pojazdy "naszej" produkcji były zawsze tak słabo zabezpieczone przed korozją ,że w nocy było słychać jak rdzewieją.. :lol: . Będąc w wojsku kierowcą na zabezpieczeniu poligonu miałem niejednokrotnie okazje przetestować właściwości terenowe honkera i uaza 469b :mrgreen: I tak honker doskonale sobie radził w trudnym terenie mimo dużego rozstawu osi zarówno w błocie jak i w grząskim piachu czy na stromych podjazdach. Minusy to za słabe silniki ,żeby można było się ostro pobawić w naprawdę ciężkim terenie i trochę za małe i za wąskie koła ( ale jakby założyć jakieś większe balony to już w ogóle silnik by nie podołał :lol: )
uaz o wiele krótszy co w terenie oczywiście jest na + ale również za słaby silnik ,
co do komfortu to wiadomo że prawie nie istnieje w tych samochodach :mrgreen: ale w off-roadzie przecież nie o to chodzi. brak elektroniki w takich samochodach jest jak najbardziej na miejscu.
jeżeli chodzi o nowe honkery podejrzewam że oprócz silnika nie zmieniło się nic w konstrukcji tego samochodu. Francuz masz jakieś informacje jakie dokładnie silniki są teraz montowane i jakie mają parametry?
691119423 Paweł
Jeśli pomogłem kliknij POCHWAŁA !

Awatar użytkownika
wujek616
Fachoperator

  • Posty: 816
  • Rejestracja: 17 Lis 2010 22:20
  • Miejscowość: Sulęcin, woj.Lubuskie
  • Pochwały: 41

Maszyna: Mecalac12MXT,AtlasAR51B,
Deutz-Fahr Agrotron130,6.45TT


Re: HONKER--> Polska Marka

Postprzez Jarewa » 16 Lis 2014 18:32

No jakieś na pewno też mają ale terenówki to głównie błoto woda itd. nie wróże im długich lat. A mam świadomość bo widzę to na vitarach.

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2802
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

HONKER--> Polska Marka

Postprzez Coval » 16 Lis 2014 18:37

Teraz siedzi w Honkerze Andoria ADCR. 115 koni, 250 Nm, CR Bosch 2 generacji 160 Mpa. Po wirusie i większym turbo ma 150 Koni i 390 Nm. :mrgreen:
Diagnoza i naprawa elektroniki, hydrauliki siłowej oraz silników diesla. Info na PW

Zamiast "Dzięki ", kliknij Pochwała!

Coval
Fachoperator

Maszyna: Żółta

Firma: .


Re: HONKER--> Polska Marka

Postprzez czaki » 16 Lis 2014 22:16

Ja tez miałem dużą styczność z Honkerami w wojsku i jakoś nie wydaje mi się,żeby rozstaw osi był aż tak kłopotliwy.
W naszych warunkach terenowych:drogi leśne, drogi poligonowe itp. to i tak Honkerki dawały spokojnie radę.Z hamerami było już nieco gorzej,bo szerokie pojazdy.Zdolności pokonywania terenów u Honkerów nawet spoko.Na minus to oczywiście słaby materiałowo układ napędowy, buda,no i ta niepotrzebna tapicerka rodem z dawnych osobówek,która mogłaby być pominięta.W hamerach już tego nie ma.Tylko metal, siedzenia parciane itp. :-)

czaki
Fachoperator

  • Posty: 649
  • Rejestracja: 05 Lut 2011 22:48
  • Miejscowość: Cieszyn
  • Pochwały: 6

HONKER--> Polska Marka

Postprzez KALMAR » 17 Lis 2014 18:41

Jako auta terenowe myślę że są bardzo dobre a i z korozją nie jest tak źle na kopalni węgla w bełchatowie jeżdżą ponad 20 lat i nie widać nic na nich ,a lekko tam nie mają i jeszcze długo po jeżdżą. Myślę że to kwestie konserwacji, przeglądów i dbałości o auto. Jak ktoś nie będzie dbał tylko poniewierał to nawet najlepsze auto mu zgnije. Wada jw.- słaby silnik.
CZUJESZ OPÓR-DODAJ GAZU

KALMAR
Operator

  • Posty: 228
  • Rejestracja: 07 Paź 2014 08:27

Maszyna: kalmar DRF

Firma: Loconi


Re: HONKER--> Polska Marka

Postprzez Jarewa » 17 Lis 2014 22:15

Nie porównuj 20letnich aut do nowych bo to inne technologie w tamtych latach robiono solidnie ale od kiedy weszli ekonomiści to tylko myślą jak wydoić kieszeń właściciela. Od kiedy mogą sobie policzyć wszystko na kalkulatorku to tak wliczają by na styk było aby gwarancje skończyło bez szwanku.

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2802
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Sam38700 oraz 9 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej