wibako

ceńmy się Panowie

O czym tylko chcecie :).

Moderatorzy: peckiel, Dj_Francuz

Postprzez Dz0rdasz » 27 Lut 2009 19:10

Wypowiedź poprzednika
Trzeba brutalnie podnieść cene

[ Dodano: Czw Lut 26, 2009 8:37 pm ]
witam panów kolegów fajnie piszecie że mołozarabiacie na sprzęcie, ale jagby każdy krzyknoł dobrą cene to interesant musiał by wynająć sprzęt , bo ręcznie to nikt nie wykopie wykopu itd.


Przy takich tez cenach może pomyśli, i kupi sobie sprzet wtedy bedzie was miał gdzieś.

No i krzyżyk na drogę, ale cena jest ceną. Średnio na trzech klientów przybyłych na podwórko jadę do jednego. Nie idę za nim gdy się oddala obniżając cenę . Druga zasada nie reklamuje się,trzecia zasada nie chodzę za robotą. Kto ma przyjść , przyjdzie.
Błędne myślenie panie kolego, że jak będę drogi to klient kupi swój sprzęt lub weźmie sąsiada. Gdyby każdy się szanował i trzymał cenę temat ten nigdy by nie powstał... :wink: A roboty starczy ,tego się nie przerobi :lol:
Ostatnio edytowany przez Dz0rdasz, 24 Mar 2009 20:29, edytowano w sumie 1 raz

Dz0rdasz
Operator

  • Posty: 215
  • Rejestracja: 04 Mar 2007 10:49
  • Miejscowość: IRKUCK

Maszyna: Volvo BL 71

Firma: Jak jechać za głodową stawkę, lepiej pstrykać pilotem telewizora...


Reklama

simmet

Postprzez Jarewa » 27 Lut 2009 19:38

To akurat to prawda. Sam nie mam firmy tylko pracuje jako operator. Ale wiem jak robie coś na lewo. To zawsze ciagle mnie ktoś zaczepia. Zeby mu zrobić. Jak krzykne 100zl to odrazu sie krzywi że drogo ze ini maja taniej, to niech idzie tam gdzie taniej. Dziwne że zawsze wracaja. I proszą i to nieraz na chama i mi się nie chce ale nie wiem jak powiedzieć, wtedy ok ok wymiana telefonu i na tym koniec. :roll: . A najgorsze nieraz jak trzeba poprawiać po paproku :wall:

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2808
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Postprzez tomec » 27 Lut 2009 23:35

wiecie co ? stawalismy ostatnio do przetargu i dalismy taką cene zeby wyjść jako tako i żeby zarobić to dal ktos inny cenę o wiele niższą zeby swoich pracownikow utrzymac w firmie bo w naszych stronach nie ma robot i w tym roku na pewno nie bedzie, kasy brak dostają duże miasta a my lezymy, w ogole wszyscy po kosztach robią,

więc na dzien dzisiejszy za rok likwiduję firmę zakładam agroturystykę, bede miał 2 ha zalewu i bede sie byczyl a nie martwil sie o przetargi i inspekcję, która w naszych stronach robi kasę na karach, sprzedam wszystkie sprzęty i ustatkujemy sie i bedziemy zyc na poziomie a nie jak to wszyscy na kredytach,

przyznajcie się ile na czysto macie kasy miesięcznie?

wskażcie jedną osobę na forum co nie bierze kredytów,

a temu co wynalazł VAT to powinien dostać Nobla bo to idzie w nieskończonośc ciągłe inwestowanie we wszystko...

Awatar użytkownika
tomec
Fachoperator

  • Posty: 936
  • Rejestracja: 20 Kwi 2007 19:16
  • Miejscowość: Ye2bne

Postprzez DamianP » 28 Lut 2009 03:52

Tomec zaraz powiesz że się czepiam itp ale wytłumacz mi jedną rzecz a mianowicie taką
2 tygodnie temu chciałeś masy robić na drogę , 3 dni temu napisałeś że chcesz kupić koparkę a dziś piszesz że zamykasz firmę za rok .
T
Ostatnio edytowany przez DamianP, 11 Mar 2009 19:35, edytowano w sumie 1 raz

DamianP


Postprzez tomec » 28 Lut 2009 19:19

tamten mój pomysl był niewypałem bo jest firma co to po kosztach robią więc po co stawac jak nie maja gminy kasy, na dzien dzisiejszy taka decyzja ze likwidacja bo kryzys bedzie przez 10 lat a my sobie poradzimy w innej branży :)

Damian sory ale gadanie gadaniem a zycie zyciem i że mam kilka pomyslow to nie zawsze wejdą w zycie, dobrze ze cos mysle i chce jakos sobie w zyciu radzic

Awatar użytkownika
tomec
Fachoperator

  • Posty: 936
  • Rejestracja: 20 Kwi 2007 19:16
  • Miejscowość: Ye2bne

Postprzez Dz0rdasz » 01 Mar 2009 11:46

Bo tak głębiej się zastawiając to w obecnej sytuacji mieć firmę w tym kraju to jest problem :crazy: Jak roboty niema problem, jak jest, to też, jak mocniej pociągać to skarbówka połowę zabierze . Jak chce sie człowiek bronić zakupem czy leasingiem to znowu rupieci przybywa a w kieszeni to samo :lol: Szara strefa chyba ma mniejsze problemy.

To chory kraj :lol:
:cry:

Dz0rdasz
Operator

  • Posty: 215
  • Rejestracja: 04 Mar 2007 10:49
  • Miejscowość: IRKUCK

Maszyna: Volvo BL 71

Firma: Jak jechać za głodową stawkę, lepiej pstrykać pilotem telewizora...


Postprzez Misiek case » 03 Mar 2009 00:35

A ja mam propozycje!!!

co tam mamy biadolić jak stare baby sprzedajmy maszyny kupmy grupowo szpadle umówmy cenę 15zł/h i kopmy do usranej śmierci ręcznie. Odejdą koszty paliwa, a jak skarbowy się czepi to powiemy ze kopiemy bo człowiek lubi albo że skarbu szuka bo bida taka w kraju.

Ot i całe rozwiązanie problemu.

PS do DamianaP

Powiem ci tak ja znam Dz0rdasza osobiście i jak tacy wielcy biznesmeni jak Ty gdyby usiedli z nim przy kawie i porozmawiali ze 2 godziny to wiele mądrego by się nauczyli.
Misiek CASE

Misiek case
Fizol

  • Posty: 24
  • Rejestracja: 25 Maj 2008 09:22
  • Miejscowość: mazowieckie

Postprzez robert069 » 03 Mar 2009 21:15

Misiek case ty masz niezłe pomysły nie myślałeś o karierze politycznej. :lol:
robert069

robert069
Pomocnik operatora

  • Posty: 80
  • Rejestracja: 16 Lis 2008 21:33
  • Miejscowość: mazowieckie

Postprzez cespenar » 04 Mar 2009 19:29

Ostatnio buszowałem troszke po necie i znalazłem dosyć ciekawy cennik wynajmu maszyny , zresztą zerknijcie sami http://koparkoladowarka.com/
Ceny wydają się atrakcyjne dla zleceniodawcy, ale czy jest to atrakcyjny zarobek dla właściciela firmy?
Przy cenie netto 60zł na czysto zostaje 25-30zł ? :crazy:

cespenar
Operator

  • Posty: 204
  • Rejestracja: 05 Lut 2008 20:15
  • Miejscowość: :>?

Postprzez Dz0rdasz » 05 Mar 2009 22:33

No gościu ceny ma extra :lol: :lol:
Najbardziej podoba mi się przelicznik: Za 1-30godz 80zł, a za 1- 150godz 60zł :lol:
To Za 300godz chyba 20zł :lol: :lol: :lol:
Albo Za 1mb wykopu 4zł :lol:
To jakaś lipa, gościu to dla jaj chyba zamieścił :wink:
Się ludzie oczytają takich głupot i płacić później nie chcą :crazy:

Dz0rdasz
Operator

  • Posty: 215
  • Rejestracja: 04 Mar 2007 10:49
  • Miejscowość: IRKUCK

Maszyna: Volvo BL 71

Firma: Jak jechać za głodową stawkę, lepiej pstrykać pilotem telewizora...


Postprzez Misiek case » 06 Mar 2009 23:34

Biorę go na podwykonawce bo za takie stawki szkoda maszyny męczyć hehe
Misiek CASE

Misiek case
Fizol

  • Posty: 24
  • Rejestracja: 25 Maj 2008 09:22
  • Miejscowość: mazowieckie

Postprzez sangral » 07 Mar 2009 14:58

może koleś się pomylił hehehehehe

sangral
Nowicjusz

  • Posty: 15
  • Rejestracja: 05 Lut 2009 18:56
  • Miejscowość: Olsztyn

Postprzez mietek » 08 Mar 2009 10:56

a mi sie wydaje ze nie bo wiem ze maja takie stawki ludzie

znam goscia co ma koparko ładowarke jest emertytem a jego stawka wynosi 50zł za godzine

poprostu nie pracuje po wielkimi firmami tylko wykonuje taki drobniejsze usługi kopanie pod fundamenty jakies tam niwelacje plantowanie
" ...bycie operatorem to nie zawód to sposób na życie... "

Awatar użytkownika
mietek
Fachoperator

  • Posty: 1005
  • Rejestracja: 18 Kwi 2007 15:14
  • Miejscowość: Chorzów
  • Pochwały: 4

Maszyna: Caterpillar 325C
Caterpillar M315
Volvo EC 240 BNLC


Postprzez Dz0rdasz » 08 Mar 2009 11:23

Mietku, no wiadomo że emerytom może i ciężko, ale on się prosi żeby ktoś podłożył mu ogień :cry:

Moja maszyna nie pracuje i nie będzie nigdy pracowała w firmie jako podwykonawca bo wiadomo że tam kasy niema.
Też robie takie roboty jak ten emeryt, ale 120zł/h to minimum.
I powiem wam że jak muszę pracować na godziny to jestem zły, unikam pracy godzinowej jak ognia. Bo sami wiecie ile taka maszyna może zrobić w godzinę jak klient stoi i gapi się na ręce.
We wtorek kopię fundamenty pod domek zgodzone jest 10zł/mb
W piątek szambo 12m3 zgodzone 800zł + dojazd
Tak że 120/h to żadna rewelka.

Nie ukrywam że maszyna codziennie pracuje, ale niech pracuje co dwa, trzy dni za dobre pieniądze to na jedno wyjdzie co codziennie. I choć by było krocho z kasą to jak klient nie płaci prędzej postawię lub sprzedam jak wyjadę. I myślę że jak by ta zasada ogarneła wszystkich kopaczy poprawiło by się .

Dz0rdasz
Operator

  • Posty: 215
  • Rejestracja: 04 Mar 2007 10:49
  • Miejscowość: IRKUCK

Maszyna: Volvo BL 71

Firma: Jak jechać za głodową stawkę, lepiej pstrykać pilotem telewizora...


Postprzez andrzejz » 08 Mar 2009 20:16

Kolego DzOrdasz myśle że to co piszesz to są zwykłe bajki, nawet nie masz odwagi napisać w jakich okolicach mieszkasz i pracujesz. Może znajdziesz raz czy dwa jelenia co zapłaci za godzinę roboty 800 zł, ale powiem ci że jak ma trochę oleju w głowie to już więcej cie nie wynajmie. Ja i z tego co wiem to większość kopaczy w mojej okolicy bieże 80-90 zł netto za godzinę (jak robota samym przodem to100 zł). Ostatnio w grudniu kopałem wodociąg po 5,50 od metra netto i myśle że to nie najgorsze pieniądze. Dodam że u stałych klientów robię za 70-75, nie jest to jakaś harówa non stop, tak za 8 godzin 4 efektywne i jak mam taką robotę to jestem zadowolony. Odnośnie tamtego cennika to czytaj uważnie a potem dopiero możesz robić sobie podśmihujki.

POZDRAWIAM

Owocnego polowania na JELENIE w IRKUCKU.

andrzejz
Pomocnik operatora

  • Posty: 67
  • Rejestracja: 17 Lut 2007 20:35
  • Miejscowość: z pod tarnowa
  • Pochwały: 2

Postprzez mietek » 08 Mar 2009 20:30

pokaz mi kto zaplaci 120 zł za godzine koparko ładowarki :lol:

a to co piszesz
Dz0rdasz napisał(a):Tak że 120/h to żadna rewelka.
nie ośmieszaj sie publicznie :woot:
" ...bycie operatorem to nie zawód to sposób na życie... "

Awatar użytkownika
mietek
Fachoperator

  • Posty: 1005
  • Rejestracja: 18 Kwi 2007 15:14
  • Miejscowość: Chorzów
  • Pochwały: 4

Maszyna: Caterpillar 325C
Caterpillar M315
Volvo EC 240 BNLC


Postprzez DamianP » 08 Mar 2009 21:03

mietek napisał(a):pokaz mi kto zaplaci 120 zł za godzine koparko ładowarki :lol:

a to co piszesz
Dz0rdasz napisał(a):Tak że 120/h to żadna rewelka.
nie ośmieszaj sie publicznie :woot:


Zgadzam się z mietkiem w 100% i z kolegą z Tarnowa również też myślę że misiekcase i dzordasz piszą bajki i tyle z mojej strony w tym temacie .
Ostatnio edytowany przez DamianP, 24 Mar 2009 20:36, edytowano w sumie 1 raz

DamianP


Postprzez rafik » 08 Mar 2009 22:00

Całe trójmiasto stoi z kopaniem, wszystkie znajome firmy nie maja zlecen i zwalaja to na zime, ale juz od 2 tygodni nie ma u nas sniegu, i temperatura utrzymuje sie w granicach 5 stopni C, zaczynaj sie tylko jakies male pojedyncze budowy.
Na stadionie wakoz rządzi, za wynajem 4 oski płacą prywaciarzom po 70 zł netto za h, i robia tam po 12 h na dobe 6 dni w tygodniu .
I niech ktos mi powie ze nie ma kryzysu, mimo tego ze wakoz placi grosze na stadionie to jest na nim od groma podwykonawcow.

ZAPOWIADA SIĘ NAPRAWDĘ CIĘŻKI ROK DLA TRÓJMIEJSKICH KOPACZY, I MIMO NISKICH CEN WYNAJMU ZA MASZYNY, BĘDĄ JESZCZE SCHODZILI Z CEN ŻEBY TYLKO MIEĆ JAKAKOLWIEK ROBOTĘ :wall:
A JAK JEST U WAS KOLEDZY, TYLKO BEZ SCIEMY?
Ostatnio edytowany przez rafik, 24 Mar 2009 20:38, edytowano w sumie 1 raz
Gdzie diabeł nie może , tam wozidło pośle ;)

rafik
Operator

  • Posty: 479
  • Rejestracja: 09 Lut 2007 18:58
  • Miejscowość: ostrołęka

Maszyna: ATLAS 1404


Postprzez mietek » 08 Mar 2009 22:15

no co tu duzo mowic bieda i tyle u nas to tylko 320 robi ale co to za robota po 8 godzin od poniedziałku do piatku a koparko ładowarka jedna i to tak z doskoku a reszta maszyn stoi i jak narazie brak prespektyw na lepsze jutro niby maja byc roboty ale teraz jak nie robisz to nie masz pewnej roboty
" ...bycie operatorem to nie zawód to sposób na życie... "

Awatar użytkownika
mietek
Fachoperator

  • Posty: 1005
  • Rejestracja: 18 Kwi 2007 15:14
  • Miejscowość: Chorzów
  • Pochwały: 4

Maszyna: Caterpillar 325C
Caterpillar M315
Volvo EC 240 BNLC


Postprzez rafik » 08 Mar 2009 23:08

A swoją drogą 70zł /h za 4 osie to strasznie mało my np mamy za 3 osie sporo więcej ugadane

mówisz mało - myślisz że jeszcze do tego dokładają
Ps; jak sytuacja z robotą utrzyma się w trojmieście to za pół roku możesz przyjeżdzać i napewno znajdziesz kilkanascie 4 osiek do kupienia
Gdzie diabeł nie może , tam wozidło pośle ;)

rafik
Operator

  • Posty: 479
  • Rejestracja: 09 Lut 2007 18:58
  • Miejscowość: ostrołęka

Maszyna: ATLAS 1404


PoprzedniaNastępna Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 30 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej