wibako

ceńmy się Panowie

O czym tylko chcecie :).

Moderatorzy: peckiel, Dj_Francuz

Postprzez Marcin6 » 15 Lut 2009 15:19

co wy chcecie? to niesamowita kasa. pod warunkiem że się pracuje na dużej budowie przez pół roku w systemie 7,5/0,5 ......

a.... nie wiecie co to za system.

Mianowicie jest to bardzo skąplikowany system przeliczania czasu pracy maszyn budowlanych opracowany przez radzieckich uczonych wiele lat temu.

gdzie:

7,5 ( godziny ) tj. - spanie (syndrom dnia wczorajszego)
- sranie pokrzakach
- czytanie gazet
i wiele innych wedle uznznia
0,5 ( godziny ) tj. - -smarowanie
- odpalenie sprzętu
- przewiezienie max 2 łyżek piasku nie dalej niż 100 m..

CEŃMY SIĘ !!!!!!!!!!!!!!

[ Dodano: Nie Lut 15, 2009 9:22 pm ]
a tak napoważnie.
Moim zdaniem pacjentów którzy takie ogłoszenia wymyślają powinno się eliminować, obojętnie w jaki sposób.
zaczynałem na usługach i wiem jak takie teksty wyprowadzają z równowagi.
Mogę na chwile obecną tylko tyle od siebie powiedzieć: Nie zwracajcie uwagi na kryzys - w 1981 też był. Nie sugerujcie się tym że kolega kopie za 80. Ryjcie tak jak należy bez naciągania a pracy będzie pod dostatkiem.
3 lata temu kupilem pierwszego 4cx - 80 zł.
2 lata temu wiedziałem już co robię - 100 zł
rok temu kupiłem nowego 4 cx - było 120 zł
teraz mam 4 kopaczki + zgrzewarki 1000 mm i cena jest ... za mb.

usługi. owszem. min 200/h

jednak za 65 nic z tego by nie wyszło.

Powodzenia

Marcin6
Pomocnik operatora

  • Posty: 53
  • Rejestracja: 15 Mar 2007 10:30
  • Miejscowość: Kołobrzeg

Reklama

simmet

Postprzez Misiek case » 16 Lut 2009 00:58

Dz0rdasz napisał(a):
ABR napisał(a):No właśnie CEŃMY SIĘ :!:

""WYNAJEM USŁUGI KOPARKO-ŁADOWARKA KOPARKĄ JCB (numer 554106400)


Dane
Cena Kup Teraz: 65,00 zł ""


:woot:


Zgroza, mając takiego sąsiada to albo go spalić, albo swoją maszynę sprzedać :lol:
Niby śmieszne , ale naprawdę innego wyjścia nie widać :crazy:



Całe szczęście że ty masz dobrego sąsiada hehe :D

[ Dodano: Pon Lut 16, 2009 12:13 am ]
Panowie poje..w nie brakuje niech kopią za darmo kiedyś maszyny im padną i nie bądą mieli kasy na remont ani na kupno nowej to skończy się sranie po krzakach i naucza się brać odpowiednie stawki.

Ja naprawdę nie rozumie jak można wyjść na swoje robiąc nawet po 75zł i co z tego że maszyna pracuje 24h zużywa się, paliwo kosztuje i jeszcze nam musi coś zostać w kieszeni co z tego że zarobi 20.000 na miesiąc jak koszty to 18.000 to za 2000 to ja wolę iść do byle jakiej roboty i se dupy nie zawracać.

Panowie co do cen to tylko zależy od nas jak będziemy brali 120zł/h wszyscy to i tak będziemy mieli robotę bo łopatami wszystkiego nie wykopią, tylko musimy być solidarni.

PS. a tak w ogóle to nie wiem po co te moje wypociny jak i tak trafia się ciemniaki zwane dalej tępymi łbami co pojadą może i za 60zł co by im tylko maszyna nie stała i na kredyt zarobiła.
Misiek CASE

Misiek case
Fizol

  • Posty: 24
  • Rejestracja: 25 Maj 2008 09:22
  • Miejscowość: mazowieckie

Postprzez ABR » 16 Lut 2009 11:29

"Panowie co do cen to tylko zależy od nas jak będziemy brali 120zł/h wszyscy to i tak będziemy mieli robotę bo łopatami wszystkiego nie wykopią, tylko musimy być solidarni."






Popieram te słowa :faja:
DOBRE BO POLSKIE

ABR
Fizol

  • Posty: 47
  • Rejestracja: 19 Lip 2007 21:01
  • Miejscowość: Śląsk

Postprzez Skrzyniarz Janu » 16 Lut 2009 12:11

witam,to co czytam to ceny są bardzo rozbierzne,na koparko ładowarki,ja mam CAT 302,5 3tony, mam do zrobienia przyłącz woda gaz,120 m i wykopanie starego szamba ipodłączenie nowego około 70 m,jaką koledzy proponują cene czy od metra z zasypaniem czy na godzine,jestem z podkarpacia okolica trasa tarnów mielec.dzięki i pozdrowienia.
johann.

Awatar użytkownika
Skrzyniarz Janu
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 17 Lis 2008 10:23
  • Miejscowość: DULCZA WIELKA

Postprzez pawel15 » 16 Lut 2009 15:22

w moim regionie gość brał 40zł :lol: ale łyżką tak machał że trzeba było stać 10m dalej bo sprzęt był niepewny :lol: mogła się łyżka urwać :mrgreen: i co stego jak nie umiał robić :faja:

[ Dodano: Pon Lut 16, 2009 2:23 pm ]
możecie nie wierzyć że 40 zł ale to prawda
Długo nie porobił :lol:

Awatar użytkownika
pawel15
Pomocnik operatora

  • Posty: 98
  • Rejestracja: 28 Maj 2008 08:53
  • Miejscowość: sarnaki

Postprzez kaz » 16 Lut 2009 15:53

Ja znam takie firmy (buraczane) które borą za godz 68zł (netto) za koparkę atlas 1404. ciekawe ile zarabiają operatorzy :lol: :lol: :lol:

kaz
Nowicjusz

  • Posty: 9
  • Rejestracja: 27 Sty 2009 13:58
  • Miejscowość: turek

Postprzez Misiek case » 17 Lut 2009 21:25

Skrzyniarz Janu napisał(a):witam,to co czytam to ceny są bardzo rozbierzne,na koparko ładowarki,ja mam CAT 302,5 3tony, mam do zrobienia przyłącz woda gaz,120 m i wykopanie starego szamba ipodłączenie nowego około 70 m,jaką koledzy proponują cene czy od metra z zasypaniem czy na godzine,jestem z podkarpacia okolica trasa tarnów mielec.dzięki i pozdrowienia.


Ja bym to robił na godziny, nie wiem jak tam inni koledzy, co do ceny to 120zł/h jak nie dadzą to niech łopatą kopia będzie taniej.
Misiek CASE

Misiek case
Fizol

  • Posty: 24
  • Rejestracja: 25 Maj 2008 09:22
  • Miejscowość: mazowieckie

Postprzez kraqers » 17 Lut 2009 21:48

Misiek case napisał(a):
Skrzyniarz Janu napisał(a):witam,to co czytam to ceny są bardzo rozbierzne,na koparko ładowarki,ja mam CAT 302,5 3tony, mam do zrobienia przyłącz woda gaz,120 m i wykopanie starego szamba ipodłączenie nowego około 70 m,jaką koledzy proponują cene czy od metra z zasypaniem czy na godzine,jestem z podkarpacia okolica trasa tarnów mielec.dzięki i pozdrowienia.


Ja bym to robił na godziny, nie wiem jak tam inni koledzy, co do ceny to 120zł/h jak nie dadzą to niech łopatą kopia będzie taniej.

Tyle za 3tona gasienicowke nikt nie da. Maksymalna cena to 70zl to i tak juz wygorowana cena za taka kopareczke. Pozdrawiam

kraqers
Młodszy operator

  • Posty: 176
  • Rejestracja: 23 Gru 2007 22:58
  • Miejscowość: ...

Maszyna: Cat 428C,428,432D,432E,M313C,315C,308C
i takie tam...


Postprzez YaMaha » 18 Lut 2009 17:55

Jest to mój pierwszy post więc Witam wszystkich.
Ja robie nową 4cx i mój szef w dobie kryzysu bierze po 80zł/h a za jcb robot 170 60zł/h, oczywiście na budowie a nie dorywczo. Muszę tylko jeszcze zrobić uprawnienia bo jestem tzw. samoukiem. Może możecie polecić jakiś ośrodek z Białegostoku lub okolic ?

YaMaha
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 18 Lut 2009 17:39
  • Miejscowość: Białystok

Postprzez Dz0rdasz » 19 Lut 2009 20:58

YaMaha? :lol: W dobie kryzysu ja współczuję twojemu szefowi. To chory , nieszczęśliwy człowiek jest :lol:

Ale maszyna mu nie stoi :lol: :lol: :lol:

Dz0rdasz
Operator

  • Posty: 215
  • Rejestracja: 04 Mar 2007 10:49
  • Miejscowość: IRKUCK

Maszyna: Volvo BL 71

Firma: Jak jechać za głodową stawkę, lepiej pstrykać pilotem telewizora...


Postprzez DamianP » 19 Lut 2009 22:53

:mrgreen: :mrgreen:
Ostatnio edytowany przez DamianP, 11 Mar 2009 19:38, edytowano w sumie 1 raz

DamianP


Postprzez sangral » 19 Lut 2009 23:20

damian masz rację kolega mój tak właśnie na drogach pracuje i cały czas ma robotę , praca go szuka

sangral
Nowicjusz

  • Posty: 15
  • Rejestracja: 05 Lut 2009 18:56
  • Miejscowość: Olsztyn

Postprzez Zettelmeyer » 20 Lut 2009 19:08

DamianP napisał(a):Do kolegi wyżej a ja wolę mieć za atlasa 1303 85zl/h netto i mieć robotę non stop przez kilka lat bo roboty na drogach w brud , ty masz problem takiego rodzaju że masz jedną maszynę to nie dziwie się że ci się nie opłaca robić niżej jak 100zl a jak ktoś ma kilka koparek , wywrotek i koparko-ładowarek to nawet przy 85zl/h zarobi swoje my jakoś biedy nie klepiemy i zawsze jakąś maszynkę i wywrotkę sie kupi co roku .
Zasadnicza różnica jest taka że jak sie robi na drodze nawet za te 85zł to dostaję się stałą umowę a te twoje stawki to włóż sobie między bajki bo wziąłeś w leasing jedną koparko-ładowarkę i już myślisz że jesteś biznesmen mega , powiem ci że guzik prawda pogadamy za kilka lat i wydaję mi się że przy takich twoich stawkach dalej będziesz miał to swoje Volvo i nic więcej bo taka prawda .
Mam pytanie robiłeś dla jakieś firmy np Skańska,Strabag,Budimex Dromex,Mostostal ??
czy robisz tylko tzw fuchy prywatnie bądź dla gminy bo dla osób prywatnych my też sobie ustalamy stawki nie mniejsze jak 100zł/h za 1304 i 120zł za CAT 313C


Co do stawek to jeśli wszyscy mieli by takie same, to tak czy siak każdy miał by pracę. Jeśli znajdzie się idiota który zaniża ceny to niestety bywa rożnie. Dopóki wszyscy nie ustalimy jednakowych stawek i nie będziemy schodzić poniżej nich to nie będzie dobrze.
Panowie trzeba coś z tym zrobić, przecież nie da się pracować za 60 zł/h!

Zettelmeyer
Młodszy operator

  • Posty: 163
  • Rejestracja: 22 Paź 2006 09:07

Postprzez Misiek case » 21 Lut 2009 11:22

DamianP napisał(a):Do kolegi wyżej a ja wolę mieć za atlasa 1303 85zl/h netto i mieć robotę non stop przez kilka lat bo roboty na drogach w brud , ty masz problem takiego rodzaju że masz jedną maszynę to nie dziwie się że ci się nie opłaca robić niżej jak 100zl a jak ktoś ma kilka koparek , wywrotek i koparko-ładowarek to nawet przy 85zl/h zarobi swoje my jakoś biedy nie klepiemy i zawsze jakąś maszynkę i wywrotkę sie kupi co roku .
Zasadnicza różnica jest taka że jak sie robi na drodze nawet za te 85zł to dostaję się stałą umowę a te twoje stawki to włóż sobie między bajki bo wziąłeś w leasing jedną koparko-ładowarkę i już myślisz że jesteś biznesmen mega , powiem ci że guzik prawda pogadamy za kilka lat i wydaję mi się że przy takich twoich stawkach dalej będziesz miał to swoje Volvo i nic więcej bo taka prawda .
Mam pytanie robiłeś dla jakieś firmy np Skańska,Strabag,Budimex Dromex,Mostostal ??
czy robisz tylko tzw fuchy prywatnie bądź dla gminy bo dla osób prywatnych my też sobie ustalamy stawki nie mniejsze jak 100zł/h za 1304 i 120zł za CAT 313C


O właśnie koledzy koleiny przykład człowieka zwanego dalej "pajacem"
właśnie przez takich jak Ty stawki lecą w dół bo ty za 10zł szkłem dupę sobie wyskrobiesz abyś tylko pukał na tych swoich maszynach. Co może ropę masz taniej albo części do maszyn tańsze niż my? dla mnie to możesz jeździć i za 10zł na godzinę byle nie w moich okolicach, cieszę się że mam normalnych sąsiadów na kopaczkach w mej okolicy bo przy takich jak ty można by śmiało splajtować.
Misiek CASE

Misiek case
Fizol

  • Posty: 24
  • Rejestracja: 25 Maj 2008 09:22
  • Miejscowość: mazowieckie

Postprzez DamianP » 21 Lut 2009 11:43

:mrgreen: :mrgreen:
Ostatnio edytowany przez DamianP, 11 Mar 2009 19:38, edytowano w sumie 1 raz

DamianP


Postprzez WojtekP » 21 Lut 2009 13:08

Atlas 1304 - 100zł za godzinę a koparko ładowarka 80zł/h, minikoparka 55zł/h stawki netto, i wyżej się nie da bo to i tak wysokie stawki jak na "wschodnią ściane" a konkurencji jest tyle ze po 60zł robią.

A jakie stawki są na wywrotkach o ładowności 8 ton z napędem 4x4 ? a jakie na hds'ach ? Liczyć na godziny, kursy czy z kilometra ? Wiem że każda robota jest inaczej liczona ale jakąs podstawe trzeba przyjąć. Ostatnio winiety poszły sporo w góre podnieśliście ceny za usługi transportowe ?
Kopalnia piachu Lubartów, kruszywa piach piasek.
http://www.plewka.com.pl
Przyłącza oraz sieci wodociągowe i kanalizacyjne.
Przewierty sterowane Vermeer D7x11, kruszenie gruzu wyburzenia kruszarka.

Awatar użytkownika
WojtekP
Fachoperator

  • Posty: 635
  • Rejestracja: 28 Lis 2006 12:18

Maszyna: cat, liebherr, zeppelin, man, scania

Firma: Kopalnia piachu Lubartów, wyburzenia gruz kruszony.


Postprzez kaz » 21 Lut 2009 13:26

DamianieP ciekawy jestem ile zarabiają u ciebie operatorzy

kaz
Nowicjusz

  • Posty: 9
  • Rejestracja: 27 Sty 2009 13:58
  • Miejscowość: turek

Postprzez DamianP » 21 Lut 2009 16:13

Wojtek śmiało możesz brać 60zl/h za 2 osie z HDS , a za km to nie wiem każda firma ma inną stawkę .
Ostatnio edytowany przez DamianP, 11 Mar 2009 19:40, edytowano w sumie 1 raz

DamianP


Postprzez robert069 » 21 Lut 2009 19:21

Koledzy DamianP ma racje bo trzeba zrozumieć taką rzecz {kto nie pracował na dużej budowie to będzie mu ciężko} na małej budowie to maszyna musi tyrać a na poważnej budowie maszyna ma parkotać i wystarczy.Na dużej budowie pracujesz rok czy pół roku bez dojazdów na robote,przerzutów nikt ci nie każe koparko-ładowarką wydłubać karpy którą ledwo udźwigniesz w przedniej łyżce a to z prostej przyczyny do tego jest duża koparka,dzięki temu maszyny nie szarpiesz.Bardo chętnie na tych warunkach swojego ATLASA podstawię i w nosie będę miał drobne robótki.No może nie całkiem,kupie drugiego ATLASA.POZDRAWIAM
robert069

robert069
Pomocnik operatora

  • Posty: 80
  • Rejestracja: 16 Lis 2008 21:33
  • Miejscowość: mazowieckie

Postprzez Misiek case » 21 Lut 2009 21:57

DamianP napisał(a):Czy ktoś cię obraża misiek? nie to ty nie obrażaj innych a tego pajaca to sobie znajdź wśród kolegów bo nie przypominam sobie żebyśmy byli na ""ty"" to tak po pierwsze a po drugie to widać że też masz jedną maszynkę to nie dziwię się że za 90zł ci sie nie chce robić ale ok weź pod uwagę że takie firmy jak Budimex Dromex , Skańska , Pbdim Mińsk , Herman Kirchner , Mostostal czy Strabag nie dadzą ci więcej i to jest taka prawda z tego co patrze tu na forum to dużo osób robi dla tych firm i stawki mają takie jak napisałem a wiadomo że dla prywaciarzy poniżej 120 za Atlasa 1304 się nie schodzi tylko że różnica jest taka że jakbym robił u prywaciarza to bym maszyną rak na 2 miesiące wyjeżdżał bo u mnie w Lubelskim firm jest pełno i maszyn też , spytaj Wojtka jakie ma stawki to zobaczysz że ci powie takie same bo u nas są takie same w całym województwie a że region biedny i nic sie nie robi dużego praktycznie trzeba sobie szukać pracy po całej Polsce .
Wy cały czas piszecie o stawkach dla osób prywatnych , kolego misiek case albo dzordasz idźcie do dużej firmy spytajcie sie ile wam dadzą za godzinę ? to wtedy pogadamy .
Kupil taki jeden albo drugi koparko-ładowarkę i myśli że jest nie wiem jakim biznesmenem z jedna maszyną .
Misiek ile zarabiasz miesięcznie przy tych swoich ekstra stawkach???



Och wielki Panie biznesmenie kłaniam się w pas za ma wielką obelgę skierowana ku Panu :lol: A co do "TY" takiego kolegi to bym raczej nie chciał mieć więc masz rację wielki Panie.

Piszesz o dużych firmach że robisz za tyle czy tyle cenę też ustalają właściciele maszyn jak byście grupowo powiedzieli że za 85zł/h nie pojedziecie tylko np: za 100zł/h to co myślisz że maszyny firmy pokupują? ja tak to niech kupują i pójdziemy do nich na operatorów i to samo zarobimy co Ci zostaje na czysto na twojej maszynie pracującej tam i nie będziesz miał kosztów (ZUS, US) bo zapłacą za Ciebie, no chyba że wielki Pan biznesmen nie musi płacić podatków.

Co do maszyn to skąd wiesz ile ich mam może więcej niż ty tylko się tak nie chwalę bo skromny jestem w przeciwieństwie do Ciebie.

Wiesz co rób za ile chcesz nawet za darmo co mnie to obchodzi, nie chce mi się z tobą poruszać już tego tematu boś "Wielki Pan Biznesmen" niereformowalny całe szczęście że w swych okolicach mam troszkę mądrzejszych ludzi, mam tylko skromna nadzieję że tacy pseudo biznesmeni jak TY o przepraszam nie TY tylko Wielki Panie Biznesmenie nie przypełzną w moje okolice by zabierać nam robotę.
Misiek CASE

Misiek case
Fizol

  • Posty: 24
  • Rejestracja: 25 Maj 2008 09:22
  • Miejscowość: mazowieckie

PoprzedniaNastępna Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 16 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej